x-kom hosting

Windows mobile vs. Symbian

darksear
utworzono
utworzono

CO jest lepsze, jakieś rzetelne porównanie i opinie użytkowników ??

seba115
komentarz
komentarz

Ja mialem WM a teraz mam symbiana

WM jest szybszy, ladniejszy, duzo wbudowanych programow. Niesety malo stron po polsku z dodatkami do WM

Symbian wolny, czesto sie wiesza, na necie mozna znalesc duzo programow i gier( mozna np pilota se zrobic ;))

Jednak wybralbym WM

astrorek
komentarz
komentarz

Ja mam Samsunga i600 z Windows Mobile 5.1, i mi chodzi szybko, w sieci są do niego setki programów itd.. Polecam WM.

rcwawa
komentarz
komentarz

ja mam w950 z symbianem uiq3 i pozatym ze wlacza sie ok minuty nie dziala wcale wolniej od "zwyklego telefonu" a dodam ze mam zapchane 3gb pameci. fakt ze potrafi sie troche przymulic jak mam duzo powlaczanych programow. jeszczeplusem jest forum uiq3.eu gdzie mozna znalesc duzo ciekawych modow do oprogramowania itp. Symbian S60 przy moim Uiq3 to slimak :P porownywalem z N73. Co do WM to ma troche wiecej opcji, ale trzeba sie zastanowic czy beda one nam potrzebne ja strwierdzilem ze mi sie nie przydadza i wybralem tanszy i moim zdaniem fajniejszy fon :)

raczo
komentarz
komentarz

Jeśli mówicie, że symbian jest wolny to nie bierzcie pod uwagę jednego telefonu. Nowe telefony ( e51, n95 itd. ) są zauważalnie szybsze od "starszych" fonów, np. n73. Moja e51 chodzi tak jak telefon bez symbiana ;) .

W kwestii Wm vs Symbian musisz się zastanowić czego potrzebujesz. Telefony z WM są zwykle większe, jest mniej oprogramowania ale możliwości są jeszcze większe niż w symbianie. Mi wystarcza Symbian ;) bo kompa to mam w domu z większym wyświetlaczem :D .

Kamix
komentarz
komentarz

E51 chodzi jak burza. Włacza się ok. 20s.

Mam w niej zapchaną całą kartę 2Gb, czy ją wyjmę czy jest, to nie widzę różnicy w szybkości pracy telefonu.

Ogólnie ja wybieram Symbiana, z WM mialem do czynienia w telefonie Toshiba G500.

raczo
komentarz
komentarz

Moja włącza się ok 40 sekund ( chyba wszystko z nią w porządku ) . Ale również śmiga bez zarzutów ;)

astrorek
komentarz
komentarz

Mój samsung i600 włącza się około 1 minuty, ale mi to nie przeszkadza

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Wg. mnie telefony z Symbianem sa tansze i szybsze. Ja mam Nokie 6110 Navigator z karta 4GB Micro SDHC i chodzi jak burza a zajete mam 2GB piosenkami Iron Maiden :D Poprzednio mialem Nokie 6600 i to byl najlepszytelefon pod sloncem. Wg. mnie nie ma czego porownywac bo to 2 rozne bajki.

  • 3 tygodnie później...
n31T
komentarz
komentarz

Nie wiem jak WM, bo nigdy telefonu z takowym systemem nie miałem, ale jak dla mnie to telefony z symbianem mają zbyt mało ramu, a co się za tym wiąże- zacinające się aplikacje.

pozdrawiam

  • 3 miesiące później...
Vojt007
komentarz
komentarz

Troche odkopie, ale co tam. :P

Sheo>> jeśli miałeś okazje spotkać się jedynie z s60v2 lub v3 9.1 to nie dziwie Ci się, że się troche do nich zniechęciłeś, bo o ile dobrze pamiętam mają one ok 11 mb (s60 v2) i ok 28 mb ( s60 v3 9.1). Natomiast dziś wychodzą już modele z Symbianem 9.2, które posiadają już od 96 mb ramu, a to pozwala na swobodne korzystanie i nie martwienie się tym, że sie zawiesi. :)

n31T
komentarz
komentarz
Troche odkopie, ale co tam. :P

Sheo>> jeśli miałeś okazje spotkać się jedynie z s60v2 lub v3 9.1 to nie dziwie Ci się, że się troche do nich zniechęciłeś, bo o ile dobrze pamiętam mają one ok 11 mb (s60 v2) i ok 28 mb ( s60 v3 9.1). Natomiast dziś wychodzą już modele z Symbianem 9.2, które posiadają już od 96 mb ramu, a to pozwala na swobodne korzystanie i nie martwienie się tym, że sie zawiesi. :)

N95 miała około 17mb wolnego ramu na najnowszym sofcie, więc nie gadaj mi tutaj ;) Teraz mam n82 i faktycznie ramu mam pod dostatkiem, lecz spójrz na datę mojego posta.

Vojt007
komentarz
komentarz

N95 miała około 17mb wolnego ramu na najnowszym sofcie, więc nie gadaj mi tutaj wink.gif

Czasem przyda się restarcik od czasu do czasu, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, by miała 17 mb odrazu po odpaleniu.

lecz spójrz na datę mojego posta.

sob, 15 lis 2008 - 20:53

:D

Wątek otwarty, nie jest to żaden poradnik, a dyskusja nt przewagi jednego nad drugim, więc nie rozumiem, dlaczego nie miałbym dodać swojej opinii mimo, że temat przedawniony.

BTW sry za ot. ;)

//ostatnie raz takie wypady poza temat <_<

//SebaSonido

n31T
komentarz
komentarz
Wątek otwarty, nie jest to żaden poradnik, a dyskusja nt przewagi jednego nad drugim, więc nie rozumiem, dlaczego nie miałbym dodać swojej opinii mimo, że temat przedawniony.

Nie powiedziałem tego w sensie wyrzutu, gdybym chciał Ci to zarzucić to najzwyczajniej zaraportował bym ten post a nie pisał głupoty. Wtedy gdy pisałem tego posta, nie było zbyt szerokiej gamy telefonów dostępnych na polskim rynku, które wyróżniałyby się z tłumu jeśli chodzi o ram, a twoja uwaga "jak miałeś do czynienia z telefonem na symbianie s60v2 to ci się nie dziwię" jest dla mnie niezrozumiała.

Vojt007
komentarz
komentarz

(...) a twoja uwaga "jak miałeś do czynienia z telefonem na symbianie s60v2 to ci się nie dziwię" jest dla mnie niezrozumiała.

Miałem na myśli to, że te starocie mają mało ramu i się nie dziwie, że miały zawieszki.

Kamix
komentarz
komentarz
Nie wiem jak WM, bo nigdy telefonu z takowym systemem nie miałem, ale jak dla mnie to telefony z symbianem mają zbyt mało ramu, a co się za tym wiąże- zacinające się aplikacje.

Moja E51 ma procek 370Mhz i 96MB Ramu, wolnego mam ok. 45Mb, chodzi jak burza, zacinający się symbian to przeszłość, ale nie do końca.

Jak by nie patrzeć N95 to jest dość stara konstrukcja, nie mówie oczywiście o N95-2 czyli 8GB.

N96 to podobno wielki muł przez procek 270Mhz.

Gość
komentarz
komentarz

O mojej E51 nie mogę powiedzieć, że wolno chodzi, ale czasami się zawiesza. >> Najczęściej mając odpalony 1/2 programy i korzystając z WiFi.

  • 1 miesiąc później...
qba007
komentarz
komentarz

nokia n82 chodzi jak błyskawica(jak mam 2gb zdjęć i otwieram galerię to trzeba poczekać te 5s.).ma 128mb ram . po włączeniu jest dostępne ok.92-95mb.

za to n95 to muł . kolega ją ma. musiał kupować nową baterię bo tamta trzymała ok.15h.odradzam.

windows mobile może być ale też się przycina

Gość
komentarz
komentarz

Ostatnio dostałem 2 sprzęty właśnie z Windows Mobile i z symbianem.

N78-1 dostałem, za wymianę motorem z kolegą (w ramach rozliczenia, nową) i symbian S60v3 z FP2 - istna burza. Ani razu zwichy nawet jak jest do wifi połączony i ściągam coś przez P2P i oglądam film to nic się nawet nie myśli żeby przyciąć. Co do WM, to jest dość starszy sprzęt, HP iPAQ 1940, i po włączeniu go można śmiało powiedzieć że WM jest stworzone do nawigacji. Nawigacja chodzi szybko i nic nie tnie. Jednak sam system - już gorzej. Są czasami zwisy, i chwile zamyślenia. Może to za sprawą 266MHz CPU Samsunga, chodź ludzie piszą że jest szybszy niż Intel XScale 400MHz, chociaż sądze iż to bujda. Ale WM radzi sobie zaje****** z DivX'ami!!! Wg. mnie WM 6.1 i np. symbian 9.3 z FP2 (czyli 2 najnowsze wersje tych systemów) są dobre, lecz przeznaczone dla całkiem innych odbiorców ;) Taniej - Symbian. Drożej - WM :)

n31T
komentarz
komentarz
Wg. mnie WM 6.1 i np. symbian 9.3 z FP2 (czyli 2 najnowsze wersje tych systemów) są dobre, lecz przeznaczone dla całkiem innych odbiorców ;) Taniej - Symbian. Drożej - WM :)

No to sam sobie zaprzeczyłeś ;p chyba że chodzi Ci o htc hd który kosztuje 2000 i o n78 która kosztuje 1000

Gość
komentarz
komentarz
hyba że chodzi Ci o htc hd który kosztuje 2000 i o n78 która kosztuje 1000

No raczej :lol3:

  • 1 miesiąc później...
SugaBayBee
komentarz
komentarz

Windows Mobile

Na symbiana znalazłam 1 przydatny program, z Mobilem jest duzo prościej.

W ogóle lepiej się prezentuje...

  • 2 miesiące później...
patrick666
komentarz
komentarz
nokia n82 chodzi jak błyskawica(jak mam 2gb zdjęć i otwieram galerię to trzeba poczekać te 5s.).ma 128mb ram . po włączeniu jest dostępne ok.92-95mb.

za to n95 to muł . kolega ją ma. musiał kupować nową baterię bo tamta trzymała ok.15h.odradzam.

n82 chodzi lepiej niz n95 bo ma 2x tyle ramu :P

telefony z symbianem o ile mają min. 128 ramu wcale się nie mulą...

Z WM doczynienia nie miałem,ale symbiana sobie bardzo chwale,szczegolnie w tych nowszych telefonach począwszy od n82 na n96 koncząc(w nich nic sie nie muli)...mi symbian wystarcza i poki co o WM nie mysle.

  • 3 miesiące później...
theeye7777
komentarz
komentarz

Używam symbiana od bardzo dawna, jakieś 4-5 latek. Miałem zarówno starego jak i nowe wersje.

Te stare miały to do siebie że się trochę wieszały, choć nie zawsze, ale głównie przez to ze się aplikacji nie zamykało.

Z nowymi jest lepiej, bo znacznie zwiększyła się dostępna pamięć ram i częstotliwości procków też są większe.

Obecnie używam e50, e51, e66 i powiem wam że wszystkie chodzą dobrze. e50 niby najwolniejsza, ale chodzi płynnie.

A co do tych małych procków, to najlepiej rozwiązał sprawę SE, bo zauważcie że są tam procki około 220Mhz i ramu dużo i się nic nie tnie, wiem bo miałem kilka sztuk dotykowych SE.

W nokiach z takimi prockami są czasem problemy z zawieszkami, a tam zero.

Windowsa miałem raz, ale chyba jednak nie jestem sie w stanie przestawić na WM.

Symbian wg mnie znacznie prostszy w obsłudze.

PS: Polecam wszystkim zaczynać przygodę z symbianem od n73, bo jak ją się nauczycie obsługiwać, aby chodziła płynnie to już żaden symbian wam nie sprawi problemów.

  • 1 miesiąc później...
hansoft.pl
komentarz
komentarz

Moim zdaniem rzecz gustu. Ja bardziej polecam Symbiana. Ale zależy też która wersja. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.