x-kom hosting

E2160 vs. E7200

AirUpThere
utworzono
utworzono

Wiem że były już takie tematy. Ale ja oczywiście wiem że E7200 jest wydajniejszy choc mam kilka pytań.

Czy jest duża różnica między tymi prockami?

Jakie chłodzenie w miarę tanie na E7200 (takie żeby weszło na ABIT'a IP35-E)?

Jak będzie E7200 współpracował z HD4850?

Czy żeby karta osiągnęła pełną wydajnośc będzie potrzebne OC?

Gość
komentarz
komentarz
Jak będzie E7200 współpracował z HD4850?

A co ma piernik do wiatraka?

Jakie chłodzenie w miarę tanie na E7200 (takie żeby weszło na ABIT'a IP35-E)?

Pentagram 100AlCu lite

Czy żeby karta osiągnęła pełną wydajnośc będzie potrzebne OC?

Tak, o jakieś 0,2ghz.

Czy jest duża różnica między tymi prockami?

Chyba widać...

AirUpThere
komentarz
komentarz

0,2Ghz robi taką różnicę?

A jak E7200 sprawuje się w grach.?

Akahan
komentarz
komentarz
0,2Ghz robi taką różnicę?

Tak to jest aż 200 MHz...

A jak E7200 sprawuje się w grach.?

Jak się sprawuję? Jak i reszta C2D, OC i śmiga...

swirek
komentarz
komentarz

Jakie chłodzenie w miarę tanie na E7200 (takie żeby weszło na ABIT'a IP35-E)?
Osobiscie zakladalem przy tym Abicie Pentagram Karakorum i dalo rade, chociaz bardzo malo miejsca przy NB, ale zastanow sie czy wejdzie Ci do obudowy bo to wysokie chlodzenie. Jesli chcesz cos nizszego to np Pentagram Vertical, albo AC Freezer 7 PRO (najtanszy z podanych)
AirUpThere
komentarz
komentarz

AC Freezer 7 PRO nie wchodzi na ABIT'a.... Przez mostek PN. Chyba że jak się go obruci. A to nie ma sensu bo wtedy ciepłe powietrze leci do budy... A co do budy to kupuję takką: KLIK Wejdzie Karokurum?

swirek
komentarz
komentarz

Wejdzie

AirUpThere
komentarz
komentarz

KLIK Masz tu jak na dłoni. Wchodzi tylko tak że będzie dmuchac ciepłym powietrzem na kartę graf i mostek PN... A to się mija z celem.

swirek
komentarz
komentarz

Ja pisalem, ze wejdzie Karakorum :)

rad1702
komentarz
komentarz

Podczepie sie, czy freezer 7 wejdzie spokojnie na P5Q-E?

Markus123
komentarz
komentarz
Tak to jest aż 200 MHz...

Nie no, bez przesady, przecież zwiększenie taktów na E7200 o 200 MHz to wzrost taktowania o niecałe 8%, więc jakim cudem ma to dać zauważalny efekt?

Gość
komentarz
komentarz

A taki , że gdybyś chciał wiedziec 1 MHZ = 1 Milion obliczeń / sek

200 mhz = daje możliwość 200 mln dodatkowych obliczeń na sekunde więc chyba daje :)

mam fabrycznie 2,8 ghz amd x2 / podkrecilem do 3,0 i co?? 2 k w benchmarku dla grafy podniosło i 4 -6 fps w Crysis =)

Markus123
komentarz
komentarz
A taki , że gdybyś chciał wiedziec 1 MHZ = 1 Milion obliczeń / sek

200 mhz = daje możliwość 200 mln dodatkowych obliczeń na sekunde więc chyba daje :)

mam fabrycznie 2,8 ghz amd x2 / podkrecilem do 3,0 i co?? 2 k w benchmarku dla grafy podniosło i 4 -6 fps w Crysis =)

Mimo wszystko nie podkręciłeś procesora nawet o 10%, więc i wzrost wydajności jest mniejszy, niż 10%, więc chyba to nie jest aż tak wielka różnica. No chyba, że podkręciłeś o te kilka procent, a wydajność wzrosła o kilkanaście, ale chyba takich cudów nie ma.

swirek
komentarz
komentarz
procesora nawet o 10%, więc i wzrost wydajności jest mniejszy, niż 10%

A od kiedy kolego tak sie to liczy? Czy jesli ja podkrecilem swojego e8400 z 3,0 na 4,5 (OC 50%) to wydajnosc mojego sprzetu wzrosla o 50%?

No chyba, że podkręciłeś o te kilka procent, a wydajność wzrosła o kilkanaście, ale chyba takich cudów nie ma.
Alez sa takie cuda :) Popatrz co napisal kolega mistaken
podniosło 4 -6 fps w Crysis =)
Jesli mial 20 FPS i poszlo o 4 do 6 czyli srednio 5 FPS w gore to wydajnosc wzrosla o 25% :) Cuda?
Markus123
komentarz
komentarz
A od kiedy kolego tak sie to liczy? Czy jesli ja podkrecilem swojego e8400 z 3,0 na 4,5 (OC 50%) to wydajnosc mojego sprzetu wzrosla o 50%?

Pewnie, że nie, ale logicznie wydaje się, że wzrost wydajności będzie mniejszy lub równy 50%. No bo dlaczego miałby być większy niż 50%? Jeśli może, to niech ktoś mnie oświeci jak to działa :).

Jesli mial 20 FPS i poszlo o 4 do 6 czyli srednio 5 FPS w gore to wydajnosc wzrosla o 25% :) Cuda?

No tak, tylko on nie napisał od jakiej ilości klatek ma ten wzrost wydajności 4-6 fps ;).

swirek
komentarz
komentarz
Jeśli może, to niech ktoś mnie oświeci jak to działa
To tak nie dziala, ze 10% OC procesora = 10% wydajnosci sprzetu. Na wydajnosc jako taka sklada sie bardzo wiele czynnikow. Taktowanie procesora, ilosc jego pamieci cache; model, takty i ilosc pamieci karty graficznej (nawet firma); pamiec RAM ile i jaka szybka, nawet zasilacz ma wplyw na wydajnosc. A to tylko niektore czynniki. Nie da sie tego jednoznacznie okreslic.

Po to powstaly benchmarki, zeby jakos usystematyzowac i znormalizowac wydajnosc sprzetu i przedstawic to przzyswajalnie w jakichs jednostkach. Ale znow to tylko gole punkty, ktore czasem sie i tak mijaja z tym co jest w rzeczywistosci bo w "benczmarki" sie nie gra ;)

Jest o tym kilka dzialow na forum. Proponuje zaglebic sie w tematy z dzialow:

Chłodzenie, modding, OC

Crysis - pogladowy test szybkosci kart graficznych

Dobór karty graficznej do procesora.

Polecane obudowy i zasilacze

Markus123
komentarz
komentarz
To tak nie dziala, ze 10% OC procesora = 10% wydajnosci sprzetu. Na wydajnosc jako taka sklada sie bardzo wiele czynnikow. Taktowanie procesora, ilosc jego pamieci cache; model, takty i ilosc pamieci karty graficznej (nawet firma); pamiec RAM ile i jaka szybka, nawet zasilacz ma wplyw na wydajnosc. A to tylko niektore czynniki. Nie da sie tego jednoznacznie okreslic.

Widzę, że się nie rozumiemy ;). Oczywiste jest, że jeśli zwiększymy takty procesora o np. 10%, to wydajność z reguły nie wzrośnie o 10% właśnie przez ograniczenia wyliczone przez Ciebie. Ja piszę o tym, że jeśli zwiększymy taktowanie procesora o te przykładowe 10%, to ogólna wydajność systemu wzrośnie o MAKSYMALNIE 10%, czyli może to być 5%, 3%, a może też 9,634%. Czytając wcześniejsze posty można dojść do wniosku, że zwiększając taktowanie o 8% wzrost wydajności będzie WIĘKSZY od 8%, czego nie jestem w stanie zrozumieć.

Gość
komentarz
komentarz

Fps w Crysis testowałem w 1 miejscu w ktorym mialem najnizszy fps :P było to 19 .. wzrosło do 23-25 :D

a W miejscu ktorym miałem najwiecej 84 / wzrosło do 91 :P

Markus123
komentarz
komentarz
Fps w Crysis testowałem w 1 miejscu w ktorym mialem najnizszy fps :P było to 19 .. wzrosło do 23-25 :D

a W miejscu ktorym miałem najwiecej 84 / wzrosło do 91 :P

Jeśli wszystkie inne ustawienia, sterowniki, takty karty itp. przed OC procesora, jak i po OC były takie same, to jest to dla mnie ciekawe. Zwiększyłeś takty o niecałe 10%, a wzrost wydajności by był nawet ponad 20%. Może mimo wszystko nie byłeś w tej samym miejscu, patrzyłeś w nieco inną stronę i przez to ta różnica wydaje się większa? Też czasami wydawało mi się, że po zmianie sterów/podkręceniu grafiki nagle dostałem dużego kopa w wydajności, ale po wnikliwszej analizie okazywało się, że jednak ta różnica nie była taka duża (właśnie dzięki ujednoliceniu miejsc i warunków [także tych odnośnie sterowników - upewnienie się, że ustawienia w nowych są takie same jak w starych], w których dokonywałem porównań - patrzyłem się dokładnie na ten sam obiekt, np. na koronę drzewa, z tego samego miejsca na planszy, w tej samej porze dnia w grze itp.)

swirek
komentarz
komentarz
że zwiększając taktowanie o 8% wzrost wydajności będzie WIĘKSZY od 8%, czego nie jestem w stanie zrozumieć.

Powiem tak, przestudiuj podane dzialy z linkow, ktore wkleilem, moze zrozumiesz. A parafrazujac pewne przyslowie "nie tylko taktami czlowiek zyje..."

Markus123
komentarz
komentarz
Powiem tak, przestudiuj podane dzialy z linkow, ktore wkleilem, moze zrozumiesz.

Tak szczerze, to nie wiem co do tej kwestii mają tematy związane z Crysisem czy z Doborem karty graficznej do procesora. Jak dla Ciebie nie jest to żaden problem, to napisz w jaki sposób zwiększając taktowanie procesora o X% można osiągnąć wzrost wydajności wynoszący np. 1.1*X%.

Akahan
komentarz
komentarz

Jak już powiedzieli, jest różnie o ile % podniesie się wydajność, to zależy od całego sprzętu, a ty gadasz, że jeżeli podkręci o tę 10% to nie może mieć wydajniejszego kompa powyżej 10 %... Bzdura! Może sie mu podnieść o 20% i nic w tym dziwnego... Weź się już nie kłóć, chociaż nie masz racji, skoro na 1 stronie piszesz, że nie wiesz jak to działa i żeby Ci wytłumaczyć, a tu się wykłócasz...

swirek
komentarz
komentarz
w jaki sposób zwiększając taktowanie procesora o X% można osiągnąć wzrost wydajności wynoszący np. 1.1*X%.

Zwiekszajac tsktowanie procesora, zwiekszasz wydajnosc procesora. Oczywiscie to wplywa na wydajnosc sprzetu ale jak...? To wychodzi w punktach tylko w benchmarkach. Na przyklad takich jak Aquamark, 3DMark, SuperPI itp... Zassaj sobie kilka takich programow, pokrec tylko procka i potestuj. W benchmarkach bedziesz mial idealne warunki do obliczenia o ile %.

A potem wez dowolna gre i przetestuj ponownie na znanych Ci ustalonych wczesniej wartosciach taktowania procka. Sprawdz o ile jednostek wzrasta liczba FPSow (bo o to glownie chodzi w wydajnosci w grach). Doskonaly do mierzenia FPSow jest program o nazwie Fraps. Porownaj oba wyniki i bedziesz wiedzial o co chodzi :D

Najlepsza metoda nauczenia sie i co najwazniejsze zrozumienia tematu jest przetestowac wszystko samemu. Jesli sie ma na tyle cierpliwosci, samozaparcia i dociekliwosci. To uczy najlepiej, lepiej niz jakiekolwiek forum, wyszukiwarka, czy szkola "informatyczna" :)

Powodzenia przy badaniach :)

Markus123
komentarz
komentarz
Jak już powiedzieli, jest różnie o ile % podniesie się wydajność, to zależy od całego sprzętu, a ty gadasz, że jeżeli podkręci o tę 10% to nie może mieć wydajniejszego kompa powyżej 10 %... Bzdura! Może sie mu podnieść o 20% i nic w tym dziwnego... Weź się już nie kłóć, chociaż nie masz racji, skoro na 1 stronie piszesz, że nie wiesz jak to działa i żeby Ci wytłumaczyć, a tu się wykłócasz...

A o co ja się wykłócam? Chodzi mi tylko o to, w jaki sposób, zwiększając częstotliwość pracy samego procesora o te przykładowe 10%, bez ruszania innych podzespołów, wydajność komputera może wzrosnąć o ponad 10%. Jeśli mamy podane taktowanie w MHz, czyli oznacza to, że procesor może wykonać ileś tam operacji na sekundę. Zwiększając częstotliwość pracy o CPU o 10% jego zdolność obliczeniowa też wzrośnie o 10%. Więc w jaki sposób możemy dostać np. 20% kopa w ogólnej wydajności? Napisz w jaki sposób jest to możliwe, jeśli wiesz, a jak nie, to nie wiem po co się udzielasz w tej dyskusji.

Zwiekszajac tsktowanie procesora, zwiekszasz wydajnosc procesora. Oczywiscie to wplywa na wydajnosc sprzetu ale jak...? To wychodzi w punktach tylko w benchmarkach. Na przyklad takich jak Aquamark, 3DMark, SuperPI itp... Zassaj sobie kilka takich programow, pokrec tylko procka i potestuj. W benchmarkach bedziesz mial idealne warunki do obliczenia o ile %.

A potem wez dowolna gre i przetestuj ponownie na znanych Ci ustalonych wczesniej wartosciach taktowania procka. Sprawdz o ile jednostek wzrasta liczba FPSow (bo o to glownie chodzi w wydajnosci w grach). Doskonaly do mierzenia FPSow jest program o nazwie Fraps. Porownaj oba wyniki i bedziesz wiedzial o co chodzi :D

Aż chyba będę musiał potestować ;). Generalnie chodziło mi o wyjaśnienie tej kwestii od strony technicznej, bo tak jak napisałem powyżej, zwiększając częstotliwość pracy CPU o 10% jego zdolność obliczeniowa też wzrośnie o 10% i dlaczego z teoretycznego punktu widzenia nagle wydajność całego systemu miałaby skoczyć o np. 25%? Na ten moment z mojej strony zakończyłbym tą dyskusję, jak ktoś miałby coś ciekawego do dodania, to niech napisze :).

Akahan
komentarz
komentarz

Jak może skoczyć, np. przed OC karta graficzna była lekko ograniczana, a np. po tym 10 % oc procek wyciągał 100 % możliwości z karty w grach, co może przełożyć się na większą wydajność niż te 10%, które się podkręci...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.