x-kom hosting

Czy ta karta graficzna?

BastaO
komentarz
komentarz

A ten:

http://www.allegro.pl/item390139046_salon_..._pfc_grati.html

On by pasował do mojego sprzętu? Nic by się już nie stało?

A i od tej karty gościu mi napisał:

"powinno chodzić bez problemu

ja mialem 350w atx i procek bardzo prądożerny pentium 4 3 ghz, do tego 3 dyski twarde, kartę video, dźwiękowa 1 gb ramu i 2 nagrywarki dvd i nie było żadnych problemów po za tym że brakowało mi wtyczek do podłączenia dodatkowych dysków twardych.

pozdrawiam"

FrogsterPL
komentarz
komentarz

To, że komuś chodził no-name nie znaczy, że Tobie też będzie. Takie najtańsze zasilacze to praktycznie bomby zegarowe. Jeśli chcesz ryzykować spaleniem komputera, to proszę bardzo, ale podejrzewam, że jednak nie chcesz ;)

Ten, który podałeś (i który ja z Bar33tem podaliśmy wcześniej ;) - http://www.allegro.pl/item390139046_salon_...pfc_grati.html) jest OK, to dobry zasilacz. Możesz także pomyśleć nad:

http://www.allegro.pl/item389640392_salon_...ie_gratis_.html

http://www.allegro.pl/item392421767_zasila...a_fvat_wwa.html

(pod tymi dwoma linkami jest ten sam zasilacz)

Jeśli Ci jednak za drogo, to z modelu 350W powinieneś być zadowolony.

panczo272
komentarz
komentarz

a ja bym wolał dołorzyc i kupi radka np z powercolor 1950pro 512mb

BastaO
komentarz
komentarz

Oto mój sprzęt:

Płyta główna ASROCK P4VT8+ - Socket 478.

Zasilacz:

Procesor: Intel Celeron 2,7

Pamięć:512mb

Jak kupie ten zasilacz http://www.allegro.pl/item390139046_salon_..._pfc_grati.html to bedzie on pasowal do mojego sprzetu nie bezdie za mocny albo cos nic sie nie stanie ? nie spali ? i czy wtyczki beda pasowac?

Lipton
komentarz
komentarz

Wszystko będzie ok !

Choć lepiej weź Modecoma MC 350W ma takie same linie jak Chieftec, ale jest cichszy.

Uploader_PL
komentarz
komentarz

Wez Chiefteca ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
a ja bym wolał dołorzyc i kupi radka np z powercolor 1950pro 512mb

Jeszcze raz napiszesz coś takiego to masz ode mnie zagwarantowanego minusa.

BastaO - nie ma możliwości, żeby zasilacz był "za mocny" (może być co najwyżej za słaby). Nie obawiaj się, ten Chieftec będzie dobry (zarówno model 350, jak i 400W).

Lipton - ja co chwila kupuję Chiefteci 350 lub 400W, i wszystkie są ciche :D Oczywiście, to zależy od konfiguracji kompa, ale BastaO nie ma przecież żadnego potwora.

BastaO
komentarz
komentarz

A będzie pasował do mojej plyty?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak. Po prostu popatrzysz, gdzie kable z poprzedniego zasilacza były popodłączane i podłączysz dokładnie w ten sam sposób.

BastaO
komentarz
komentarz

Ok, dzięki za pomoc :):D

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Oczywiście wymiana wszystkich podzespołów ma się odbywać przy odłączonym kablu zasilającym ;)

BastaO
komentarz
komentarz

A ktory to kabel :blink:

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ten najgrubszy, czarny, z tyłu obudowy. Podłączony najwyżej :) Po prostu, przy wymianie części komp nie może dostawać prądu, bo się może uszkodzić.

BastaO
komentarz
komentarz

Ok, juz wiem dzieki :)

A ta karta będzie dobra dla mojego procesora?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Może być trochę za szybka, ale lepiej mieć za szybką niż za wolną ;) Ale musi mieć pamięć GDDR3 i dopisek Sonic (a nie Super) czyli: Palit GeForce 7300 GT 256MB GDDR3 Sonic 400/1000 MHz. Ewentualnie może być używany GeForce 6600 GT (nowego nie znajdziesz, a jak znajdziesz to drogo raczej), także GDDR3. Taktowanie powinno wynosić 500/1000 MHz.

BastaO
komentarz
komentarz

Ale ten jak wloze tego geforca 7300 ddr3 to nic sie nie stanie bedzie smigal?

szyper
komentarz
komentarz

no będzie śmigał :)

najpierw odinstaluj sterowniki od starej karty graficznej (przed włożeniem nowej) a potem włóż nową i zainstaluj sterowniki

i pamietaj nic nie rób na "HAMA" bo możesz takim sposobem uszkodzić wejście na płycie głównej i pupa zimna wtedy :)

BastaO
komentarz
komentarz

A możecie jescze podać linki jakiś dobrych dysków i pamieci RAM ktore beda pasowaly do mojej plyty glownej?

BastaO
komentarz
komentarz

A dyski ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wszystko będzie OK. Powiedzielibyśmy Ci, jakby miało nie być.

BastaO
komentarz
komentarz

Wiem, ale możecie mi podać jakieś dyski twarde które będą pasować do mojego sprzętu?

A i jescze zamowilem te dwie rzeczy i jak 1 przyjdzie zasilacz to moge go zamontowac do karty radeon 7000 nic sie nie stanie?

szyper
komentarz
komentarz

stac sie nic nie stanie :)

poprostu bedzie lepszy zasilacz (mocniejszy, lepsza firma)

komputer bedzie moze tylko szybciej chodzil (moze) gdyz moga spasc temperatury

a i napiecia wsyzstkie beda lepsze, i bedziesz mial wszelkie zabespieczenia przeciw zwarciowe

BastaO
komentarz
komentarz

Zamówiłem ten zasilacz wczoraj i dzisiaj już powinien być, firma kurieska ma tą opcje Tracking Trackin i moge śledzić swoją paczkę, mam takie coś:

Status numer Data Godzina Oznaczenie Status Filia GLS

2010 2008-07-03 7:47 W doreczeniu 2500

2001 2008-07-03 6:21 Wejscie EPL 2500

1001 2008-07-03 0:43 Przejscie HUB NORMAL 1

4 2008-07-02 17:54 Skan kontrolny KK 2600

5 2008-07-02 17:40 Dane od KK otrzymane 2600

Można z tego odczytać kiedy to do mnie dojdzie, bo puźniej może mnie nie być w domu ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.