x-kom hosting

9800GX2 czy 280GTX

Conrack1410
komentarz
komentarz

już nie macie widzę kasy na co wydawać .... wystarczyła by karta o połowę tańsza

A43vil
komentarz
komentarz
już nie macie widzę kasy na co wydawać .... wystarczyła by karta o połowę tańsza

Może on ma taką sytuację jak ja miałem w moim temacie pamiętasz ?:P

Moim zdaniem 9800 GX 2 to przepłacanie :P

Ja bym tam czekał na premiere 4870 podobno sam 4870 ma być lepszy Od GX2 i takty też ma mieć o wiele wyższe 800 / 3400 więc mocne będzie ale musi albo nie musi zobaczymy jak będzie : )

Conrack1410
komentarz
komentarz

dokładnie

po pierwsze za chwile wyjdą lepsze karty

po drugie gx2 to tylko odgrzewany kotlet ( wielka mi filozofia zczepić ze sobą 2 karty poprzedniej generacji , nadać nową nazwę i dać cenę z kosmosu)

po trzecie - taka karta w tej chwili jest całkowicie zbędna bo nie ma gier które potrzebowałyby tak drogich kart

A43vil
komentarz
komentarz
po pierwsze za chwile wyjdą lepsze karty

Nom 25 czerwca nowy radek, za kilka dni 9800 GTX +

po drugie gx2 to tylko odgrzewany kotlet ( wielka mi filozofia zczepić ze sobą 2 karty poprzedniej generacji , nadać nową nazwę i dać cenę z kosmosu)

To tak samo jak z 8800 GTS i 9800 GTX

po trzecie - taka karta w tej chwili jest całkowicie zbędna bo nie ma gier które potrzebowałyby tak drogich kart

Ewentualnie Crysis xD który ma i tak za bardzo wymagający silnik bo Far Cry 2 ma mieć lepsze detale Fizykę itp a i tak ma już o polowe niższe wymagania :)

Moim zdanei cierpliwośc nie boli : )

Ale nie mówię też oczekaniu z roku na rok...bo akurat ten miesiąc jest bogaty w premiery kart graficznych ^^

Ja sam się wstrzymuje z kupnem kompa do polowy lipca : ) bo w tym miesiącu już wyszedł Radek, GTX 280, 9800 GTX + w drodze, 4870 w drodze 4870 x2 w drodzę więc sądze ze warto poczekac...i wtedy wszystko przemyśleć : )

sh0gun
komentarz
komentarz

Czytałem gdzieś że Radki 48xx mają atakować na te "słabsze" karty nVidii i że GTX280 ma być dużo lepsza. Ale 4870x2 to będzie już porządna karta. A czy to prawda że ma kiedyś wyjść dwurdzeniowa GTX280?? Czy to tylko plotki?

A43vil
komentarz
komentarz
Czytałem gdzieś że Radki 48xx mają atakować na te "słabsze" karty nVidii i że GTX280 ma być dużo lepsza. Ale 4870x2 to będzie już porządna karta. A czy to prawda że ma kiedyś wyjść dwurdzeniowa GTX280?? Czy to tylko plotki?

Jesteś tak bogaty że bedzie cie stać ? Ona będzie jak nic z 2300 zł kosztowac jak nie drożej...

Co do radków widziałem jeden test..i przebija 9800 GX2 mówiąc radka mam na mysli tego z GDDr'ami 5 xD

Gość
komentarz
komentarz

Ja mam GeForca 9800 GX2 od około tygodnia i jestem zadowolony ;)

A43vil
komentarz
komentarz
Ja mam GeForca 9800 GX2 od około tygodnia i jestem zadowolony wink.gif

Nie dziwie się ta grafa ma kopa...ale cena trochę jest przegięta moim zdaniem...a o GTX 280 to ja już nie wspominam xD

sh0gun
komentarz
komentarz
Jesteś tak bogaty że bedzie cie stać ? Ona będzie jak nic z 2300 zł kosztowac jak nie drożej...

Co do radków widziałem jeden test..i przebija 9800 GX2 mówiąc radka mam na mysli tego z GDDr'ami 5 xD

Stać mnie, tylko nie wiem czy dwurdzeniowego GTX280 czy GTX280 w SLI??

A43vil
komentarz
komentarz

SLI i CF ma to do siebie że nie ma zawsze 200 % wydajnosci więc po co przepłacać...lepiej poczekać na GTX'a 280 GX2 xD

Ale patrząc to i tak SLI działa o wiele lepiej niż CF

Co do ceny GTX 280 GX 2 to palłem głupotę bo jeżeli GTX 280 kosztuje 1700 zł to reasumując to wyjdzie z jakieś 3000 zł chyba że po prostu wypuszczą go taniej ^^

Gość
komentarz
komentarz
Nie dziwie się ta grafa ma kopa...ale cena trochę jest przegięta moim zdaniem...

Ale jak byś przez 6 lat miał cały czas tego samego kompa i nareszcie miał kupić "WIERZ MI" na pewno byś sie nie zastanawiał czy czekał na lepsze karty ani nie żałował pieniędzy (mi za bardzo nie zależy żeby mięć najlepszą kartę jaka jest, tylko żeby sobie pograć teraz w nowe gry i przez kilka lat móc grac w nowości) :P

A43vil
komentarz
komentarz
Ale jak byś przez 6 lat miał cały czas tego samego kompa i nareszcie miał kupić "WIERZ MI" na pewno byś sie nie zastanawiał czy czekał na lepsze karty ani nie żałował pieniędzy (mi za bardzo nie zależy żeby mięć najlepszą kartę jaka jest, tylko żeby sobie pograć teraz w nowe gry i przez kilka lat móc grac w nowości) tongue.gif

No wiesz ja na swoim złomie siedze 4 lata xD a dopiero 9 lipca kupuje kompa..A co do twojej histori to wiadaomo że to zmienia postać rzeczy i raczej też bym tyle nie czekał :P Bo czekać można w nieskonczonośc :) Ale akurat ten miesiąc warto poczekać bo zapowiada się ciekawy miesiąc w dziedzinie kart graficznych ^^

Cinekpl
komentarz
komentarz

A43evil już wymyśla kanapke GTX. Powiedź mi kolego w jaki sposób? Gdzie o tym czytałeś? Same rozmiary karty wskazują na to, że nie będzie kanapki. GTX ma 27 cm, a HD 3870 także tyle no i GX2 także. Gdzie ty chcesz to wmieścić?

Po drugie Jak mogłeś widzieć testy HD 4870 jak jej jeszcze nie ma w sprzedaży? A jak jej nie ma w sprzedaży to żaden test nie jest miarodajny.

Kolejnym krokiem jest to, że to CrossFire jest wydajniejsze od SLI. Bardzo wysoką wydajność można zauważyć na CrossFireX, gdzie SLI nie radzi sobie dobrze.

Ceny to:

HD 4850 - około 500 zł

HD 4870 - około 800-850 zł

HD 4870x2 - około 1400-1500 zł

ATI sądziła, że GTX będą bardzo wydajne i HD 4870 miał walczyć z GTX260 tym czasem okazało się, że karty są słabsze niż Nvidia mówiła i HD 4850 walczy z GTX260, HD 4870 ma być mocniejsza lub równa GTX280, HD 4870x2 ma bić wszystkie karty i ma być najlepszą kartą na rynku.

Gość
komentarz
komentarz

a co do tych nowych kart to podobno w tym radeonie co wyjdzie producenci będą mieli wolną rękę w produkcji

A43vil
komentarz
komentarz
Kolejnym krokiem jest to, że to CrossFire jest wydajniejsze od SLI. Bardzo wysoką wydajność można zauważyć na CrossFireX, gdzie SLI nie radzi sobie dobrze.

No tak każdy ma swoje racje i raz ktoś mówi tak a raz tak :)

Po drugie Jak mogłeś widzieć testy HD 4870 jak jej jeszcze nie ma w sprzedaży? A jak jej nie ma w sprzedaży to żaden test nie jest miarodajny.

Mówię to co wyczytałem...tu http://forum.pcarena.pl/obraz-i-grafika/33...e-9800-gx2.html Test wydawał się wiarygodny ^^ i tylko dlatego takie moje słowa ^^

A czy jest wiarygodny czy nie to już nie wiem ^^

Zawsze Ati się zachwalało a potem co wychodziło jedno wielkie xD czarne cos ^^

A43evil już wymyśla kanapke GTX. Powiedź mi kolego w jaki sposób? Gdzie o tym czytałeś? Same rozmiary karty wskazują na to, że nie będzie kanapki. GTX ma 27 cm, a HD 3870 także tyle no i GX2 także. Gdzie ty chcesz to wmieścić?

Może i nie bedzie ale przełomu też nie bedzie...bo patrząc od premiery 8800 GTS'a wiele się nie dzieje moim zdaniem

sh0gun
komentarz
komentarz

Poczekajmy do premiery to zobaczymy, na razie nic nie wiadomo.

Gość
komentarz
komentarz

Proponuje stworzyć nowy temat w tym dziale pt. nowości (czy jakos tak xD) w którym można by było porozmawiać o nowych modelach kart, ich testach, jak i również pokłócić się trochę na temat kart :P.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.