x-kom hosting

Mój stary pc

Fatboy01
utworzono
utworzono

Posiadam starego trupa ktory przelezal na szafie z 10 lat. Przypomnialem sobie o nim i postanowilem go przeczyscic. Z tego co pamietam wtedy nie chcial sie odpalic. Pewnie z ilosci kurzu i brudu jaki posiadal. Teraz sie odpala wiatraczki na karcie graficznej i od zasilania chodzą wiec chyba dobrze. Jestem zielony w tym temacie i szukam pomocy. I teraz niewiem czy cos zle nie podłaczylem czy cos ale po podlaczeniu monitora nic sie nie wyswietla. Moze dysk padł? Niewiem. Jak co mogę zrobic zdjecie podlaczenia wszystkich kabli. Chcialbym go odpalic bo prawie20240212_122803.thumb.jpg.580dcdd2c2b37a9467d4d18ec8c7f7e1.jpg wszystko na nim chodzilo bez problemu. Komputer kieeedys zakupiony w jakims media markcie czy innym mega avansie

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie podałeś najważniejszego. Jaki zasilacz jest w tym zestawie? Bo może to przez niego komputer czy system nie chce się uruchomić. Możesz wrzucić jakieś zdjęcia z wnętrza obudowy żeby było widać jak najwięcej np. podłączenia przewodów. Jak wygląda aktualny stan? Tylko wentylatory się włączają a ekran monitora nic nie wyświetla, żadnego ekranu startowego, nic? Nie ma tego charakterystycznego piknięcia przy włączaniu komputera? Zakładam że jest podłączony do płyty głośniczek z beep codami.

Edytowane przez toska78
Fatboy01
komentarz
komentarz

Piknięcie bylo chyba slychac

20240212_130419.jpg

20240212_130410.jpg

20240212_130405.jpg

20240212_130400.jpg

20240212_130355.jpg

20240212_130350.jpg

Było słychać piknięcie

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak słychać charakterystyczne piknięcie to teoretycznie powinien pojawiać się chociaż ekran startowy. Na wyświetlaczu nic się nie pojawia? Tak jakby nie dostawał sygnału? Ten zasilacz też jest w sumie niepewny. Co prawda nie ma tej marki na czarnej liście zasilaczy na forumpc, ale jest na elektrodzie czy pclab.

Edytowane przez toska78
Fatboy01
komentarz
komentarz

No nic. Na ekranie no signal. No kiedys dzialalo dobrze. Nawet pod hdmi pod tv  próbowałem ale tez nic nie bylo ale myslalem ze tv to co innego bo to tez win7 raczej byl. I monitor specjalnie zalatwilem i tez nic

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

W tym CPU jest integra, więc jeszcze można sprawdzić np. czy po podłączeniu wyświetlacza do płyty głównej komputer wystartuje (po uprzednim wymontowaniu HD 6670). A jak nie to chyba zostaje podmiana części jak wszystko jest dobrze podłączone. Tak samo można sprawdzić czy zdemontowanie jednej kości RAM coś zmieni bo ze zdjęcia widać że są zamontowane chyba 2 kości.

Edytowane przez toska78
Fatboy01
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak to zrobic? 

Zapomnialem dodac ze dalem nowe pasty. Moze tym cos zepsułem. Bo wymienialem do ps4 i mi zostalo to wymieniłem. Moze to był błąd?

Edytowane przez Fatboy01
toska78
komentarz
komentarz

Ale co zrobić? Nie wiesz jak zdemontować HD6670? Na płycie głównej (tylnym panelu) jest złącze do podłączenia monitora lub tv?

Fatboy01
komentarz
komentarz

Tak są 2 kości ram. A jak podłaczyc wyswietlacz do plyty glownej?

20240212_134432.jpg

adijedi
komentarz
komentarz

zamiast kabel do karty graficznej to podpinasz wyżej masz tam takie porty jak usb, internet i vga, dvi lub podobny.

Fatboy01
komentarz
komentarz

@adijedi to musze wtedy odlaczyc ta karte graficzna?

toska78
komentarz
komentarz

Tak, przecież pisałem.

 

 

adijedi
komentarz
komentarz

tak, tam gdzie masz vga niebieskie z nalepką //nie zrywac :cfaniak:

zerwij ją oczywiście ;)

Fatboy01
komentarz
komentarz

Nie nic nie dało. Odłączyłem karte graficzną

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ta płyta ma tylko złącze VGA (D-Sub), więc jak nie masz odpowiedniego przewodu trzeba użyć przelotki. Jak nic nie da podłączenie do płyty to jeszcze na szybko można sprawdzić (jak pisałem) na 1 kości RAM (na przemian).

Edytowane przez toska78
  • Dobra wypowiedź 1
Fatboy01
komentarz
komentarz

@toska78 no podlączylem pod plyte glowna. To teraz z ramem spróbuje ale to normalnie pod karte graficzna?

adijedi
komentarz
komentarz

Najpierw testuj kompa bez karty graficznej, jak wszystko będzie hulać to na końcu podepniesz z powrotem na kartę graficzną, aby sprawdzić czy ona daje obraz :furiousPC:

  • Dobra wypowiedź 1
Fatboy01
komentarz
komentarz

Jest obraz na płycie z jedna kostka ram

@adijedi jest obraz bez kostki ram ale juz na karcie graficznej nie ma. 

Fatboy01
komentarz
komentarz

20240212_150802.jpg

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ciężko zrozumieć Twoje ostatnie zdanie. Chodzi o to że przy zamontowanej HD6670 nie ma obrazu niezależnie od konfiguracji kości RAM?

Edytowane przez toska78
Fatboy01
komentarz
komentarz

Tak. Przy jednym ramie nawet HD6670 nic sie nie wyświetla. 

@toska78 tylko teraz tez kolejny problem nie moge z pendriva nowego systemu wgrac bo tamten sie nie naprawia

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie możesz zainstalować nowego systemu ponieważ?

Na tym zdjęciu z ekranu startowego jest komunikat:

Cytuj

S.M.A.R.T Status Bad, Backup and Replace.

 

Co może sugerować że z tym zainstalowanym dyskiem WDC może być jakiś problem sprzętowy. 

Podpięcie go do innego komputera wyjaśniłoby przynajmniej czy jest poprawnie wykrywany i jeśli byłby widoczny w systemie można by sprawdzić jego S.M.A.R.T. z poziomu uruchomionego systemu.

Edytowane przez toska78
Fatboy01
komentarz
komentarz (edytowane)

No nie mam adaptera by podlaczyc do lapka i sprawdzic czy nawet formata zrobic. Raz wyskoczylo win7 by go zainstalowac a teraz ciagle niby nie wyszukuje nic na pendrive chociaz w biosie pendriva znajduje

Edytowane przez Fatboy01
Fatboy01
komentarz
komentarz

@toska78 a sytuacja z drugą kością ram? Jakaś część nie ogarnia?

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale obraz się pojawia jak jest włożona tylko jedna konkretna kość, czy na obydwu zamontowanych pojedynczo? Bo jeśli tylko na tej jednej to druga może być uszkodzona. Nie wiem czy to już sprawdzałeś ale można sprawdzić każdą kość oddzielnie w każdym slocie. Czyli jest do sprawdzenia 4 różne konfiguracje przy instalacji 1 kości RAM.

Edytowane przez toska78
  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.