x-kom hosting

Awaria komputera

kuba820
utworzono
utworzono

Witam mam taki mały problem.  Mój syn gra sobie w grę i podczas ładowania rozgrywki często zdarza się że wyłacza mu się monitor. Nie raz się uda gra załadować a w dużej ilości po prostu czarny ekran.   Monitor zmieniony na nowy a problem ten sam

leelareso
komentarz
komentarz

Jaka specyfikacja komputera wraz z zasilaczem (marka i moc). Jakie temperatury? Możesz też wrzucić wstępnie screena z programu crystal disc info i pobrać program OCCT i przetestować cpu/gpu po 15 minut

  • Dobra wypowiedź 1
kuba820
komentarz
komentarz

Gra to escape from tarkov.    Parametry komputera.  Procesor AMD Ryzen 5 2600 Six-core.    Procesor 3.2 GHz pamięć ram 16 GB.    Zasilacz nowy 750 

 

Temperatury karty testy ok

 Gra się załącza i wszystko się ustawia do momentu kiedy zaczyna ładować rozgrywke

kuba820
komentarz
komentarz

 

IMG_20240210_085901_866.jpg

Na occt żadnych błedow nie widze

anioł2009
komentarz
komentarz
43 minuty temu, kuba820 napisał:

  Zasilacz nowy 750 

nic nam to nie mówi, ani karta nie podana ani reszta komputera.. jak to zdiagnozować ktoś ma ???

kuba820
komentarz
komentarz

IMG_20240210_091351_453~4.jpg

IMG_20240210_091958_9972.thumb.jpg.5c70327f834f766e10ff38604f75019d.jpg

IMG_20240210_091958_9972.thumb.jpg.5c70327f834f766e10ff38604f75019d.jpg

Screenshot_20240210-090937 (2).png

Po wyłaczeniu monitora gra dalej się ładuje i komputer pracuje ale niestety czarny ekran ma monitorze

anioł2009
komentarz
komentarz

Zasilacz bomba... do kosza. Prawdopodobnie jest on zrodlem wszystkich problemów.

  • Dobra wypowiedź 1
kuba820
komentarz
komentarz

Mam tej samej firmy tylko 500 i jest to samo . Jaki zasilacz proponujesz

 

IMG_20240210_102637_950~2.jpg

IMG_20240210_102659_144~2.jpg

Mam jeszcze taki stary  ciekawe jakby na kim szło. Tylko ma 6 wtyków a na karcie jest 8 mógłbym ostatnie zmostkowac i by działało tylko czy jest sens to robić. Czy kupić jakiś dobry . Tylko jak byście mogli polecic

anioł2009
komentarz
komentarz
18 minut temu, kuba820 napisał:

Tylko ma 6 wtyków a na karcie jest 8 mógłbym ostatnie zmostkowac i by działało tylko czy jest sens to robić.

W żadnym wypadku, Ty chcesz zdiagnozować i naprawić problem czy szukać kolejnych problemów ? :E 

 

Kup endorfy https://www.x-kom.pl/p/1146763-zasilacz-do-komputera-endorfy-vero-l5-500w-80-plus-bronze.html

Spokojnie ogarnie tą konfigurację. 

Jeśli nadal będą problemy to BANIT zrobił szarlotkę z kompa już :niepewny:

  • Dobra wypowiedź 1
kuba820
komentarz
komentarz

Super dziekuje za pomoc . Dzisiaj kupię ten zasilacz i zobaczę oby działało . Dam znać w tygodniu jak podłącze co i jak

Adampoland
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Bardziej proponowałbym 600W , przyszłościowo i dla bezpieczeństwa.

edit: oczywiście dobrej firmy 

Edytowane przez Adampoland
adijedi
komentarz
komentarz

@Adampoland po co :o

Adampoland
komentarz
komentarz

@adijedi na przyszłość, najlepiej fortrona tanie, a dobre. Sam mam i mogę polecić.

  • Super 1
kuba820
komentarz
komentarz

Sasiad pożyczył mi zasilacz 500 VAT i lipa było jeszcze gorzej . Powróciłem do mojego zasilacza i też gorzej niż było wcześniej .

Dziwne dlaczego powrót na swój zasilacz jest jeszcze gorzej.  Zmiana zasilacza działa na nie korzysc

anioł2009
komentarz
komentarz

Jaki dokładnie zasilacz pozyczyles ???

 

 

lumii
komentarz
komentarz (edytowane)

A moze by tak zamiast kombinowac, to lepiej kupic markowy zasilacz chociaz bronze i miec problem z glowy? Przeciez na sam widok tych kiepskich zasilaczy robi sie slabo

Edytowane przez lumii
adijedi
komentarz
komentarz

bandita, bandita podłożył somsiadowi :pije:

a tyle się słyszy, że w domu był pożar ... nie pożyczajcie somsiadom banditów :stop:

kuba820
komentarz
komentarz

Nie ma co kombinować i trzeba kupić ten proponowany przez  anioł 2009. Jeszcze raz dziękuję za poradę i pomoc 

kuba820
komentarz
komentarz

Jeszcze mam tylko jedno pytanie pisaliście 500 i 600.   To jaki 500 spokojnie wystarczy 

anioł2009
komentarz
komentarz

@kuba820 nie napisales jaki zasilacz pozyczyles od sasiada bo jesli markowy i jest to samo lub gorzej to komp jest usmażony.

 

Jesli nie i chcesz kupic cos na TU I TERAZ to ten ktory podalem.

 

A jesli cos na przyszlosc pod nowy komp czy rozbudowe to juz zalezy co planujesz 

kuba820
komentarz
komentarz

Zasilacz też jakiś zwykły chiński podejrzewam sąsiad ma . Na pewno nie markowy. Kupię jutro ten co poleciles i zobaczymy.  A jak dalej lipa to po kompie

anioł2009
komentarz
komentarz
23 minuty temu, kuba820 napisał:

A jak dalej lipa to po kompie

Najprawdopodobniej, wtedy trzeba diagnozować podzespoły poprzez ich podmiankę.

  • Super 1
kuba820
komentarz
komentarz

Ok dzięki jutro po wymianie się odezwę czy się udało. Wieczorem będzie dzień prawdy

kuba820
komentarz
komentarz

Witam  po wymianie zasilacza komputer dostał drugie życie jest ok wszystko śmiga oby tak dalej. Dziękuję jeszcze raz za pomoc. Anioł jesteś wielki 

anioł2009
komentarz
komentarz

Cieszę się, niech żyje długo i bez awarii :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.