x-kom hosting

Zmieniłem kartę graficzną.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
YAKUZA12345
utworzono
utworzono

KOMPUTER GAMINGOWY I7 16GB 512SSD+1000 GT 1030 W10 - https://erli.pl/produkt/komputer-gamingowy-i7-16gb-512ssd-1000-gt-1030-w10,147435058

Kupiłem to coś i zmieniłem kartę graficzną na NVIDIA GeForce 1050 

I jestem nadal załamany. 

Nowy komputer a gra Words od Tanks przycina. Zero grywalności.

Gdzie tkwi problem? Co zaslabe ? Grafa procek czy dodać ramu?

Z góry dziękuję Tomasz 

anioł2009
komentarz
komentarz

Komputer jest stary, używany. Procesor ma nascie lat i dawno jest nie produkowany. Zasilacz nie wiadomo jaki...takich komputerow sie nie kupuje bo to jest nie wiadomo co :huh:

 

Tutaj waskim gardlem jest procesor ale moze i zasilanie byc za slabe zeby pociagnac nawet takiego slabego 1050 

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz
50 minut temu, YAKUZA12345 napisał:

Gdzie tkwi problem? Co zaslabe ? Grafa procek czy dodać ramu?

Wszędzie, tak jak kolega wyżej napisał takich rzeczy się nie kupuje.

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

rada, oddaj go póki możesz

  • Dobra wypowiedź 1
YAKUZA12345
komentarz
komentarz

Ok.Rozumiem. Dziękuję serdecznie za pomoc. Komputera nie dam rady oddać bo mi żona kupiła na raty i nie kupi mi nic więcej.

Ale wasze rady są pomocne i kiedyś dzięki wam podkręciłem maxymalnie predatora to mi 15 lat do Wota służył.

 

Moje pytanie brzmi. Skoro mógłbym zacząć od procka to czy jest opcja go zmienić? Czy trzeba kupić nową płytę główną by to zrobić. 

Dokładniej co maxymalnie mogę dopiąć to tego zestawu?

Dokupić mi będzie łatwiej. Zasilacz też jakiś mam.

 

YAKUZA12345
komentarz
komentarz

Jesteś w porządku.

Dużo mi pomagasz. Dziękuję.

To proszę podaj mi płytę główną z prockiem która będzie pasować do tego pudła.

Proszę o informację jaką polecacie płytę główną do 1000 złotych razem z procesorem . 

Jest tego tak dużo a ja się w ogóle na tym nie znam.

Coś do gry Word od Tanks

TooH
komentarz
komentarz

za 2k ci sprzedam laptopa  do gier ! ;)
Pograsz na nim we wszystko ;d

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz
31 minut temu, YAKUZA12345 napisał:

Proszę o informację jaką polecacie płytę główną do 1000 złotych razem z procesorem . 

Ja bym uderzał w taki zestaw. https://allegro.pl/oferta/asus-prime-b450m-a-ii-ryzen-5-5500-16gb-3200mhz-14579323111

Wystarczy spokojnie do większości nowych tytułów o ile karta graficzna na to pozwoli. Masz tu cały zestaw razem z 2 kościami ram co ma duże znaczenie w grach.

 

Jedynie nie wiemy jaki masz zasilacz w tym ulepie lub ten drugi o którym wspomniałeś. 

 

Jakbyś był z Kielc lub okolic to bym Ci osobiście z tym pomógł. 

  • Dobra wypowiedź 1
YAKUZA12345
komentarz
komentarz

A to co poleca sztuczna inteligencja?Screenshot (6 sty 2024 11:29:36)

Aczkolwiek tylko Ty mi pomagasz i twoje sugestie traktuje priorytetowo. Jeszcze raz dziękuję.

anioł2009
komentarz
komentarz

@YAKUZA12345 jedyne co lepsze poleciła ta inteligencja to kartę graficzną. Nieco wydajniejsza od 1050. Ale reszta...no ja sie skupilem na najlepszym cenowo zestawie bez gpu...bo to masz. A tu AI podała łacznie z gpu które zabiera połowe budżetu 

YAKUZA12345
komentarz
komentarz

Czyli to co podałeś to karta główna razem z procesorem?

Idę poszukam co mam z palet .Jak znajdę coś to napiszę.

leelareso
komentarz
komentarz

Najpierw podaj co tam za zasilacz siedzi.

YAKUZA12345
komentarz
komentarz

Proszę sprawdź mi jeszcze to co znalazłem.

Czy zostawić czy sprzedac?

Zasilacz Maxpro II firmy Enermax EMP600AGT-C

17045411868659034091864467601181.jpg

17045412616191271862170161443975.jpg

Udało się zrobić zdjęcia.

17045415035732600921111595384762.jpg

17045415281724406403938881376103.jpg

W predator że mam taki zasilacz co podałem w załączniku a do zasilacza w nowym ulepie nie mogę się dobrać.

1704541912177610381685552527351.jpg

17045419594445987040819999716840.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz
36 minut temu, YAKUZA12345 napisał:

Czyli to co podałeś to karta główna razem z procesorem?

Płyta, procesor, pamieci ram i chłodzenie 

YAKUZA12345
komentarz
komentarz

To ok. Super cena. Jesteś kozak.

anioł2009
komentarz
komentarz
16 minut temu, YAKUZA12345 napisał:

Proszę sprawdź mi jeszcze to co znalazłem.

Chwila bo sie pogubiłem... Masz cały komp predatora z czesciami które są na naklejce ? Po podmianie karty na 1050 wot powinien śmigać zakładając że ten komputer jest sprawny w pełni.

 

Ta płyta główna jest sprawna b450 pro m2 max ??? Do tego można dobrać tanszy procesor amd, pamięci i byłoby git...taniej by może wyszło aczkolwiek nie nowe tylko używki 

YAKUZA12345
komentarz
komentarz

Po kolei. 

Predator z tym co ma na naklejkach za bardzo już nie śmigał. To właśnie z niego wyciągnąłem grafę do nowego kompa, czyli ulepa którego kupiłem za 1300 złotych.

Predator się nie włączał procesor się grzał przy wocie na niskich ustawieniach na 100 procent. Co przekładało się na duże pingi w grze.

Po sprawdzeniu podzespołów z nowego kompa wszystko wydawało się odrobinę mocniejsze. 

A teraz z deszczu pod rynnę.

Niby w nowym kompie ramu więcej. Procek mocniejszy twardy też nowy system.

Podsumowując gra się podobnie. Nie widzę różnicy.

Pozostało mi posprzedawac co nieco i kupić płytę główną z lepszym prockiem.

Nie potrzebuję szału ale coś z tym muszę zrobić.

anioł2009
komentarz
komentarz

@YAKUZA12345 Procek w niby nowym kompie jest porównywalny z tym co predator ma :E 

 

Moja rada, jesli chcesz tylko do wota, posprzedawaj wszystko bo to starocie. Kup zestaw nowy np taki jak podałem i albo kup kartę typu gtx 1650, 1060 czy podobne albo zostaw sobie gtx 1050 bo na nim wot bez problemu śmiga. 

Zasilacz enermaxa możesz zostawić, takiego gtx 1060 ogarnie na luzie. Płytę główną tą b450 pro m2 max jeśli jest w pełni sprawna też możesz zostawić, dobierze się ryzena 5 3600, jakieś ramy, chłodzenie i będzie gitara - ale tylko pod warunkiem że sprawny.

 

Przemyśl to w którą stronę chcesz iść...uzywki i starszy cpu, czy może coś nowszego z możliwością upgrade na mocniejsze procesory dla podstawki am4.  W am5 nie ma co isc dla jednej gry.  

  • Dobra wypowiedź 1
YAKUZA12345
komentarz
komentarz

Super. Posprzedaje co się da i zrobię jak piszesz. Jak tylko kupię kartę którą podałeś to się odezwę. 

Czyli proszę wklej mi jeszcze raz coś do z możliwością upgrade..

Czyli główną i procek?

Proszę o linka jeszcze raz. Dziękuję serdecznie za wszystko. 

Proszę podaj swoją adres to za pomoc wyśle ci coś z palet w podziekowaniu.

 

YAKUZA12345
komentarz
komentarz

Już kupiłem to co podeslales z linka allegro. Pytanie czy zasilacz enermaxa pociągnie?

anioł2009
komentarz
komentarz

@YAKUZA12345 Jeśli jest sprawny to z gtxem 1050 powinien bez problemu. Nie jest to jakaś elita ale nie jest też totalnym śmieciem i do budżetówki się nada.

YAKUZA12345
komentarz
komentarz

Dziekuwa. To czekam w takim razie do środy. Bo reszta przyjdzie w środę. A jakaś fajna buda do tego co polecasz?

anioł2009
komentarz
komentarz

Narazie zostaw sobie budę jaką masz, to budżetowy komp więc vako wystarczy. Tylko jakies wentyle na przód i u góry dać i jest okej 

YAKUZA12345
komentarz
komentarz

Aniołku przyszły części. Czyli karta główna procek i ram . Proszę daj znać czy do Predatora Budy mogę to wsadzić? Bo tamten komputer chiński odesłałem i zrobiłem w całości zwrot kasy. I pytanie techniczne wentylator jak jest za słaby to co się może stać? Nie spali karty głównej?

Mam gamingowe myszki z niemieckich palet dość drogie bezprzewodowe ale bez tych odbiorników co się w kompa wkłada. Nic nie wymyślę chyba są do wyrzucenia. Czy mogę dokupić jakieś nadajniki? Co o tym sądzisz?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.