x-kom hosting

Lenovo p53 problem

Sherek
utworzono
utworzono

Witam,

 

Zakupiłem powystawowy model p53

 

I7-9850h, 64 GB ramu, 1tb dysk, quadro rtx 3000 z ekranem 4k,

 

Mam problem ponieważ odpalając gry na najwyższej wydajności w baterii na podpiętej ładowarce żeby było najwięcej mocy wywala grę i nie ma żadnej informacji w przypadku np far cry 6, Battlefront 2,  inne gry jak cod warzone, fifa, Battlefield 2042 wywala niby błąd karty graficznej, nie wiedziałem co jest więc dałem wydajność na środek jak dobrze pamiętam zrównoważony, niby działa ale nie każda gra, tylko ma o wiele mniej mocy, nie miałem pojęcia o co chodzi i szukałem problemu wszystko zaktualizowane, sterowniki karty graficznej, laptopa, DirectX, wpadłem na pomysł żeby odpiąć ładowarkę i ustawić najwyższą moc na baterii i to zadziało, w czym może być problem? Nawet przywróciłem Windows do ustawień fabrycznych bo myślałem że coś źle zostało wgrane ale nic to nie dało.

 

Pozdrawiam

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Kupiłeś laptopa z quadro do grania ?? To nie jest karta do grania, jej sterowniki nie są optymalizowane pod kątem gier stąd masz problemy. 

MC Jay
komentarz
komentarz

Pokombinuj z wersją sterownika ew. Postaw Linuxa i wtedy na steamie możesz się pobawić o ile nie masz drma na windowsa, ale jak przedmówca pisał na cudy nie licz.

Sherek
komentarz
komentarz

Ja dobrze wiem że to nie jest typowo karta pod gry aczkolwiek jest tak jak pisze że z podpięta ładowarka grę wyrzuca na pulpit bez podpiętej ładowarki elegancko działa, jest dużo filmików na YT gdzie ludzie pokazują tą kartę w grach, także to że jest to quadro nie znaczy że nie można pograć 

@MC Jay wiesz co nie chce się w to bawić bo nie o to tu chodzi, kupiłem powinno działać skoro działa innym to nie o to chodzi żebym miał przy tym kombinować, jak mówię są filmiki że działa tym bardziej że bez ładowarki działa więc musi być jakiś problem, nie chce też się z tym bawić ponieważ do soboty mogę go jeszcze zwrócić, ale pytam na forum bo może ktoś pomoże

MC Jay
komentarz
komentarz

@Sherek to go zwróć bo na YT to są pokazane na 150% mody, albo ktoś się bawi pod Linuxem bo wie jak

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Ale te sterowniki nie są optymalizowane zrozum...to nie sterowniki game ready driver. 

Quadro mają sterowniki PB/Studio  lub NFB/QNF....   Na nim Game Ready ( jak w normalnych rtxach ) nie zainstalujesz, a jesli modderzy na yt jakimś cudem to instalują to tylko po ingerencjach w bios karty graficznej.

 

5 minut temu, Sherek napisał:

także to że jest to quadro nie znaczy że nie można pograć 

Pograsz ale w taki sposób jak własnie doświadczasz 

Screenshot_2.png.612ed17b8977a55996c8260577c6ec4c.png

Sherek
komentarz
komentarz

@MC Jay może się bawił może nie, wątpię bo jest kilka filmików ale możesz mieć rację co nie zmienia faktu że przy obciążeniu z samej baterii śmiga i nie wywala a przy podpięciu albo jakiś błąd karty graficznej pokaże albo wyłączy grę i tyle więc musi być jakiś problem, przy stresstecie karty nic nie wyrzuca tylko jak w grze na ładowarce przy pełnym obciążeniu 

@anioł2009 może i masz rację, jest jak jest i tyle

anioł2009
komentarz
komentarz
7 minut temu, Sherek napisał:

z samej baterii śmiga i nie wywala a przy podpięciu albo jakiś błąd karty graficznej pokaże albo wyłączy grę

Taki objaw daje uszkodzone gpu... na ładowarce dostaje więcej soku i jak jest uwalone to wywala wtedy błędy lub restartuje lapa/kompa.

 

Trzeba by go zdiagnozować pod tym kątem.  Ale jak Kolega wyżej sugerował - zwróciłbym go

 

Aha... na pewno nie próbowałeś instalować GRD sterownika ???  Musi być albo studio driver  albo new feature branch driver...

 

Sprawdź czy w menedżerze urządzeń nie masz wykrzyknika przy quadro a we własciwosciach kodu błędu...

  • Dobra wypowiedź 1
Sherek
komentarz
komentarz

@anioł2009 no właśnie więc jest realny problem czy to quadro czy nie, gry śmigają bez ładowarki a po podpięciu jakieś czary wywala albo błędy albo po prostu wyrzuca, dzięki za info pewnie go zwrócę 

anioł2009
komentarz
komentarz

No w tym wypadku to najlepsza opcja. W domu tego nie zdiagnozujesz..potrzeba elektronika od plyt glownych ktory ogarnie boardview tej plyty oraz ma doswiadczenie w tym. Zwykly serwis polegnie

Sherek
komentarz
komentarz

Teraz zauważyłem że pytałeś o GRD, tak mam zainstalowaną alkce GeForce experience tam najnowszy sterownik, nawet usunąłem go i ręcznie z strony producenta instalowałem, to samo w menedżerze wszystko ok pokazuje że sterownik najnowszy.

Wszystko zaktualizowane przez Apke od Lenovo vantage, czyli bios i inne sterowniki

anioł2009
komentarz
komentarz

Grd to game ready driver... Ten nie do quadro. Niektorzy instalowali grd bo mysleli ze to bedzie dzialac a to tylko powodowalo problemy. Geforce experience to inna bajka :)

Sherek
komentarz
komentarz

Kurde już sam nie wiem, a mógłbyś podesłać link?

Dobra znalazłem instaluje new feature branch driver.

anioł2009
komentarz
komentarz

Najpierw pokaz mi screen z panelu sterowania nvidia co to masz za sterownik dokladnie

Sherek
komentarz
komentarz

po zainstalowaniu wg steony producenta to najnowszy, zainstalowała tez się apka RTX deskop menagerimage.thumb.png.71914459eb1aa73125ab6b9dae2646cf.png

zrobiłem test na dwóch grach, 

1. far cry 6, bez ładowarki włączyła się i można było grać, z ładowarką po włączeniu gry były napisy jakies o epilepsji czyli początkowe po czym się zacięło i wywaliło tak o gre do pulpitu

2. cod warzone, bez ładowarki włączyła się i mozna grać a z jakieś błedy direct ximage.thumb.png.9a12e1403769c1dec03258029321efe6.png

Sherek
komentarz
komentarz

szukam juz wszystkiego i jedynie co zauważyłem to że zasilacz co ma 230W on składa się z dwóch cześci ta duża część jest oryginalna z lenovo ale widzę że ta druga co idzie do gniazdka jest jakiejś innej firmy i ona ma wg opisu na kablu gorsze parametry niż w środku lenovo, czy to ma może wpływ na to ? przesyłam zdj

20231228_111849.jpg

20231228_111908.jpg

20231228_111826.jpg

Sherek
komentarz
komentarz
sieju
komentarz
komentarz

Ale te 250 (V) to napięcie z gniazdka

Sherek
komentarz
komentarz

@sieju ok, ale czy różne wartości 10 i 15 A to sie nie gryzie ? wtyk do gniazdka ma 10 a cala ta kosc lenovo 15

albo może wtyk do gniazdka dostarcza za mało mocy bo tylko 10A, na baterii jak pisałem wszystko śmiga a na ładowarce lipa

sieju
komentarz
komentarz

A to nie wiem, tak tylko powiedzialem, żebys wiedział

Sherek
komentarz
komentarz

aha dzięki, nie wiem co to wnosi ale dzięki, poczekam na innych wypowiedź

anioł2009
komentarz
komentarz

@Sherek W tym wypadku nie ma to znaczenia, liczy się wataż na zasilaczu. Kabel tu jest nie istotny chyba że jest uszkodzony.

 

Co do sterownika upewnij się że pobierasz takie 

 

Screenshot_1.png.21b555bfda041db6174321fd06fa78f9.png

Sherek
komentarz
komentarz

niestety po zainstalowaniu sterowników które wskazujesz problem jest ten sam, na podstawie gier tych co wyżej, identyczna sytuacja się dzieje na baterii śmiga ja już nie wiem o co chodzi 

anioł2009
komentarz
komentarz

Jeśli wykonałeś czystą instalację to musi być coś z zasilaniem gpu lub samym gpu..

Ja bym go zwrócił póki możesz

Sherek
komentarz
komentarz

z tego co widzę to chyba najlepsza opcja bo jest jakiś błąd to nie ma co gadać żeby na zasilaczu na pełnej mocy wywalało błędy a na baterii śmigało, przedzwonię do sklepu i na o wygląda że zwrócę, dziękuje za pomoc :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.