x-kom hosting

Dość dziwny i nietypowy problem z moją płytą główną

Ziomal3232
utworzono
utworzono

Witam. Od jakiegoś czasu zaczynam mieć problemy z wszelkimi instalacjami na moim komputerze na Steamie, Epic Games, lub przy instalacji Visual Studio. Albo się coś nie pobiera, albo pliki się nie weryfikują(po instalacji zawsze jest weryfikacja i właśnie przy niej jest problem). Próbowałem wiele sposobów np. uruchamianie aplikacji jako administrator, używałem check diska kilka razy, a nawet robiłem format komputera i dalej mam podobne problemy. Nic nie mogłem za bardzo znaleźć na poradach, na zagranicznych materiałach video itd. Ten problem mam tylko wtedy, gdy instaluje to na dysku D, natomiast na Dysku C wszystko jest raczej w porządku. Z czym jest problem w takim razie? Serio, tyle razy to próbowałem naprawiać i nic, najchętniej bym ten komputer rozwalił... ;)image.png.1988626447274eb675cf3c5dcd91a99d.pngimage.thumb.png.6101101f7cc67615d529b7d951252461.png

leelareso
komentarz
komentarz

Pokaż screeny z programu crystal disc info.

Ziomal3232
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso Mam problem z uruchomieniem tej aplikacji. Czy jest może jakaś inna aplikacja do tego?

anioł2009
komentarz
komentarz

HD Tune 

Ziomal3232
komentarz
komentarz

@anioł2009Ok, pobrałem. Co dokładnie wysłać z tego programu?

anioł2009
komentarz
komentarz

Cale okno zakladki health

Ziomal3232
komentarz
komentarz

image.png.b4d74fe82987c39b3d0419b5e6238561.pngimage.png.9b7df53f7b88ab8810d421a759bf9b7f.png

anioł2009
komentarz
komentarz

Dysk umiera, ma relokowane sektory ( 05 ) i sektory oczekujące na relokowanie (c5)

Ziomal3232
komentarz
komentarz

Czyli o co mniej więcej w tym chodzi?

Niebieska
komentarz
komentarz

Dodatkowo są błędy też przy C6.

anioł2009
komentarz
komentarz

Dysk jest uszkodzony stąd problemy z zapisem na dysku i otwieraniem programów. Trzeba robić kopię danych które chcesz zachować i zmieniać dysk 

  • Dobra wypowiedź 1
Ziomal3232
komentarz
komentarz

Czyli ten dysk nadaje się jedynie do kosza i trzeba nowy? 

anioł2009
komentarz
komentarz

I tak i nie.  Można spróbować sformatować i remapować dysk ALE ja bym mu już nie zaufał...może paść dziś , jutro albo za 2 miesiące.

Najlepiej wymienić zanim padnie.

Ziomal3232
komentarz
komentarz

Nie mam żadnych ważnych danych na dysku, więc nie ma tragedii. Poza tym, co do tych instalacji, to formatowałem komputer, zainstalowałem Windows 11(wcześniej miałem 10) i teraz gry z Epic Games normalnie mi się pobierają, ale mam problem z tym Visual Studio, natomiast nie wiem, czy to chodzi o dysk, bo ciągle mam ten sam błąd, tak, jakby tylko niektóre rodzaje plików się nie instalowały, reszta działa. 

 

Poza tym mój PC ma 5 lat, to normalne, że już mi się dysk zepsuł? 

anioł2009
komentarz
komentarz
5 minut temu, Ziomal3232 napisał:

Poza tym mój PC ma 5 lat, to normalne, że już mi się dysk zepsuł? 

Zdarzały się błędy juz po 100 godzinach na hdd...to tylko elektronika.

anioł2009
komentarz
komentarz

@Ziomal3232 Jest szybki ale nie ma bufora dram więc po zapełnieniu do ok 80% dysk znacznie zwolni... Polecam Ci zakup dysku z buforem dram https://www.x-kom.pl/p/1043000-dysk-ssd-kioxia-1tb-m2-pcie-nvme-exceria-g2.html

Osobiście używam tego dysku u siebie jak i w budowie dla kogoś. Nie było jeszcze żadnych problemów z nim. 

Upewnij się że masz gniazdo m2 nvme na płycie głównej 

Ziomal3232
komentarz
komentarz

Nie wiem jak to sprawdzić, moja płyta to  Z390 Aorus PRO

 

anioł2009
komentarz
komentarz
5 minut temu, Ziomal3232 napisał:

Z390 Aorus PRO

Jest okej, dysk bedzie pasowal

anioł2009
komentarz
komentarz

Też nie ma buforu dram jak samsung... 

Ziomal3232
komentarz
komentarz

Mój kolega mówił, że ten dysk, który mi wysłałeś to jakiś noname i mówił, żeby brać lexara. Ja niestety nie za bardzo się z nam na tym, więc nie wiem, co wybrać. Czy ten dysk, który wysłałeś to będzie pewny wybór?

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Kolega nie ma pojęcia co mówi. Kioxię robi toshiba

Ziomal3232
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie za pomoc. Zaufam Ci i go kupię, bo ufam Ci, że się na tym znasz ;). 

anioł2009
komentarz
komentarz

Chcesz to ufaj koledze :E Tylko jak zapełnisz dysk powyżej 80% i zwolni Ci do prędkości pendrajwa to nie miej pretensji. 20 lat siedze w temacie no ale pewnie random kolega wie lepiej  :mur:

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.