x-kom hosting

Laptop do multimediów, gier ok. 5000zł (bez Win)

montell81
utworzono
utworzono

Witam,

 

zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze laptopa uniwersalnego z naciskiem na multimedia i gry.

Gram maksymalnie 3-4 godziny podczas jednego posiedzenia i nie częściej niż raz, dwa razy w tygodniu. Głównie w serię fifa i CS'a. Od nowego sprzętu oczekuję, by w CS'a moznabylo grać w miarę możliwości na maksymalnych ustawieniach. W przyszłości być może chciałbym popróbować coś z najnowszych gier.

 

Obecnie posiadam komputer stacjonarny ryzen 5 3600, grafika gigabyte gtx 1660ti.

W powyższym komputerze mam dysk SSD M.2 PCIe Gen3 x4 i chciałbym go dodatkowo zamontować do nowego laptopa.

 

Co byście polecili w kwocie około 5000zł (bez Windows'a)?

Najlepiej z Media ze względu na system ratalnym.

 

Z góry dziękuję za każdą propozycję.

 

 

Yodak
komentarz
komentarz

Sam się zastanawiam z nad wyborem aktualnie z podobnym budżetem i takie najsensowniejsze oferty to wydaje mi się, że jak chcesz coś co posłuży to napewno z 8Gb na karcie graficznej, ja zastanawiam się nad Lenovo LOQ 15/ Gigabyte aorus 15 / Asus A15 oglądałem parę recenzji i benchmarków i każdy daje radę biorąc też pod uwage że grasz do 4h myślę że nie byłoby  problemu z przegrzewaniem podzespołów, ale sam tylko podrzucam posprawdzaj sobie te modele 

tapczan2
komentarz
komentarz

Zobacz model Acer Nitro 5 i5-12500H/16GB/512 RTX4060 165Hz za 4 999 zł. Ma grafikę RTX 4060 o mocy aż 140 W.

montell81
komentarz
komentarz

Wracam do tematu. Na oku mam dwa lapki: Aorus 15 https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-gigabyte-aorus-15-9kf-e3ee353sd-15-6-ips-360hz-i5-12500h-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4060
oraz LOQ https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-lenovo-loq-15irh8-15-6-ips-144hz-i5-13500h-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4060

Jak już @anioł2009 wspomniał, różnica w procesorze jest pomijalna.
Na korzyść Gigabyte to maksymalna moc karty graficznej 140W i 115W, odświeżanie obrazu 360Hz i 150Hz i pojemność baterii.

Czy te różnice w gpu są zauważalne np. w CS albo Fifie? Czy duże znaczenie ma odświeżanie obrazu?

Czy możecie też coś powiedzieć o obudowach? Porównać je między sobą? Wizualnie dla mnie lepiej, bo bardziej klasycznie wygląda LOQ. Poza tym na plus jest posiadanie klawiatury numerycznej.

Z góry dziękuję za każdą sugestię.

anioł2009
komentarz
komentarz

Wyżej dałeś LOQa z 13500h i 4060..to jest model który warto kupić do grania.   7640hs jest słabym procesorem.

 

Co do jakości wykonania: LOQ trochę słabiej bo full plastik...Aorus jednak ma trochę aluminium w sobie ( klapa matrycy i kadłubek ). 360hz w full hd przy włączonym VSYNC ( w celu uniknięcia szarpania obrazu ) jest nie osiągalne w tytułach AAA. W starych grach może 360fps osiągniesz...   LOQ ma 144hz i tutaj już bez problemu w grach do tych 144fps dojdziesz  z DLSS i FG. 

 

Generalnie celowałbym w tego  LOQa z 13500h.  

 

Ewentualnie polecony Acer przez Kolegę wyżej.  Aorus będzie głośny i te 360hz to takie trochę przerost formy nad treścią.

  • Super 1
montell81
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc.
Pomijają kwestię matrycy (w planach na przyszłość mam zakup monitora 24")

Czy w dalszym ciągu lepszą opcją jest i5?

anioł2009
komentarz
komentarz

12500h / 13500h to procesory wystarczające do 4060 115/140W 

Ponadto LOQ posiada mux switch więc tym lepiej jeśli planujesz kupno monitora zewn. :) 

 

 

  • Super 1
montell81
komentarz
komentarz

Jestem bardzo blisko podjecia decyzji na LOQ z i5

Mam jeszcze pytanie (być może lamerskiel): czy różnica pomiędzy sprzętem który obecnie posiadam (podałem w pierwszym poście) będzie zauważalna?

anioł2009
komentarz
komentarz

Powinna być widoczna różnica.

  • Super 1
montell81
komentarz
komentarz

Jeszcze jedna rzecz, która mnie nurtuje.
LOQ ma możliwość obsługi max. 16gb RAM
Lapka planuję na kilka lat. Czy te 16gb RAM wystarczy na przyszłość? Nie będzie to ograniczenie?

anioł2009
komentarz
komentarz

Laptop obsługuje 32gb ram, 2 kosci po 16 , kto mówił że tylko 16 ?

montell81
komentarz
komentarz

Tak mi pokazuje w specyfikacji na x-komScreenshot_20231209-192030_Samsung Internet.jpg

kamilnv
komentarz
komentarz

Co do rat w media? Są te 0% faktycznie ?

kamilnv
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to jedyna sensowna opcja tam do 6k to ta:


https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-gigabyte-aorus-9kf-e3ee383sh-15-6-144hz-i5-12500h-8gm-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4060-windows-11-home

 

jak on wypada na tle tych w załączniku bo też bym wolał wziąć na raty 0 ale ich nie ma nigdzie na media czy RTV, tylko na x komie a wychodzi mi 6300 to już bym mógł wziąć droższy 0% w sklepie. Który tych 3 byś wziął jakbyś już miał dla siebie brać ii już Ci nie zawracam gitary :D

 

IMG_1269.jpeg

IMG_1272.jpeg

anioł2009
komentarz
komentarz

Ja bym dla siebie brał nitro z tych 3 ... Dlaczego ? Pisałem o tym w którymś wątku - klawiatura numeryczna, łatwe zwodowanie. Tylko przy zakupie nitro radzę oglądać go w salonie i poszukać czy nie ma wypalonych pikseli. Częsty przypadek w laptopach acera.

  • Dziękuję 1
kamilnv
komentarz
anioł2009
komentarz
komentarz
12 minut temu, kamilnv napisał:

tylko z i7

Uuuu będzie cieplutki :E :E  Daj koniecznie znać jak się spisuje w grach ( temperatura, taktowanie cpu, tgp karty )

  • Super 1
kamilnv
komentarz
komentarz

Juz go odebrałem zaraz się będę nim bawił, potrzebuje jakieś sterowniki ściągnąć oprócz do karty graficznej?? Jak tak to jakiee ii czy coś powinienem jeszcze zrobić z nim czy ściągnąć czy cokolwiek, bo ja to komputera nie używałem z ponad 7 lat i się pozapominalo a napewno pozmieniało . Z góry dzięki za odpowiedź :D

Sobiepan
komentarz
komentarz

sterowniki do laptopa ze strony producenta

montell81
komentarz
komentarz

Ile giga przeznaczyć na partycję systemową (wyłącznie pod Windows 11 i późniejsze aktualizacje oraz sterowniki, itp.)

anioł2009
komentarz
komentarz

Minimum 80gb

  • Super 1
montell81
komentarz
komentarz

Dotarł do mnie LOQ
Nie będę otwierał nowefo tematu więc o problemie napiszę tutaj:

Mam problem z uruchomieniem pendriva przez co nie mogę zainstalować Windowsa.
Komputer nie widzi dysku (pendriva) podpietego pod usb.
USB Boot ma Enabled

Proszę o pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.