x-kom hosting

Laptop , poczta

okon247
utworzono
utworzono

Witam na wstępie dodam że zrobiłem nowa instalację  Windows 10  . Laptop :  Intel(R) Core(TM) i5-1135G7 @ 2.40GHz   2.42 GHz , Ram 20 GB . Po zainstalowaniu wszystko zaczęło chodzić szybciej , ale mój problem nie zniknął ........ Otóż jak wchodzę na pocztę o2 w dane emaile , to muszę szybko wychodzić .....inaczej mam wysokie Cpu w chrome i muszę przez Menedżer  zadań zamykać pocztę, bo zawiesza całkowicie ....... Dodam ze innych stron mi nie zawiesza ani w tym czasie jak jest zawieszona poczta ..... i zawiesza , tylko przy wybranych emailach pocztę  ..... Co może być grane ?  Z góry dzięki za pomoc :) pzdr 

Gawel
komentarz
komentarz

Inne przeglądarki też tak mają np. Edge ?

okon247
komentarz
komentarz

@Gawel  chrome portable tez czyli bez instalki  sprawdzałem i to samo .....nawet jeśli to wina chrome , to nie sprawdzam , bo inne przegladarki mi nie pasują .....

 

chodzi o ten drugi proces  chrome zaznaczony  (  screen robiony od razu po zawieszeniu poczty  , zużycie  cały czas idzie góry i lapek głośny sie robi)  

jak recznię zamykam tylko ten proces to przegladarki mi nie zamyka a odwiesza pocztę ..... Dodam ze inne strony normalnie chodzą w tym czasie ....... Tak samo pytalem innych i nikt nie ma problemów  z o2 czy wp ze danę emaile robia zawieszenia na chromie poczty ....... Wczesniej u mnie też bylo ok .......

seekeee.png

Sobiepan
komentarz
komentarz

masz może jakeś dodatki po instalowane w chrome? Chrome, Edge, Vivaldi to przeglądarki oparte o silnik darmowego projektu Chromium, więc to jeden "pies" różniący się opakowaniem. Chrome z tego wszystkiego jest najbardziej szpiegującą przeglądarką. 

 

Inna sprawa możesz zainstalować klienta pocztowego np thunderbird i tam korzystać z poczty. 

okon247
komentarz
komentarz

@Sobiepan  Jeśli chodzi  o Rozszerzenia to brak 

Sobiepan
komentarz
komentarz

tak o to chodziło

 

może masz zbyt obszerne wiadomości i komputer to chwilę przetwarza

 

masz jakiegoś antywirusa? 

okon247
komentarz
komentarz

@Sobiepan   ale to zawiesza całkowicie pocztę tylko ....  mam tylko Microsoft Defender co jest przy windows 10 z automatu 

Sobiepan
komentarz
komentarz

a jaka jest jej wielkość?

okon247
komentarz
komentarz (edytowane)

Microsoft Defender? nie wiem , nie moge znaleść nic  Sobiepan

 

Sobiepan
komentarz
komentarz

pytanie o pocztę było :D

 

okon247
komentarz
komentarz

@Sobiepan  ale co wielkość czy dużo emaili ? nie .... i to zaczęło zawieszać tylko wybrane emaile gdzie u innych ok 

pabloesc
komentarz
komentarz

Program Defender Control służy do wyłączania i włączania.

okon247
komentarz
komentarz

@pabloesc nic nie pomoglo 

pabloesc
komentarz
komentarz (edytowane)

Skoro na nowo postawiłeś system, to może masz włączony ad block, który blokuje reklamy, albo poczta nie wyrabia, bo jest w niej za dużo wiadomości i trzeba ją wyczyścić. 

okon247
komentarz
komentarz

@pabloesc  mało mam wiadomości i tylko wybrane emaile że zawiesza ......   ad block nie instalowałem 

pabloesc
komentarz
komentarz (edytowane)

Użycie się zmienia, to może być wysokie. Dobrze było wyczyścić dane przeglądarki, oraz zrobić skan programem adw cleaner, czy czegoś nie wykryje, usunąć i ponownie uruchomić laptop. Dziwne, że takie coś ci się dzieje z pocztą po ponownym zainstalowaniu systemu, bo po formacie nie powinno być na dysku zaśmiecenia.

okon247
komentarz
komentarz (edytowane)

@pabloesc  Teraz doszedł nowy problem  ze po formacie już dwa razy miałem niebieski ekran śmierci i reset lapka ......   adw cleaner nic nie wykryl

anioł2009
komentarz
komentarz

Używałeś aktywatora jakiegoś do systemu czy to czysty obraz z microsoftu ??

okon247
komentarz
komentarz

MediaCreationTool21H2 @anioł2009

okon247
komentarz
komentarz

Nawet przeszedłem z 10 na 11 windows i to samo :D

anioł2009
komentarz
komentarz
Godzinę temu, okon247 napisał:

Nawet przeszedłem z 10 na 11 windows i to samo :D

To akurat żaden krok do przodu :E win 11 to syf jeszcze.

okon247
komentarz
komentarz

@anioł2009  ja to go 1 raz instalowałem w 2021 i wtedy od razu uciekłem na 10  :D  mi nie chodzi czy syf czy nie ale tak kombinuję na oślep że może coś w 10 pomieszało :D bo do 10 szybko mogę wrócić wiec nic nie straciłem :) 

anioł2009
komentarz
komentarz
Dnia 7.12.2023 o 09:22, okon247 napisał:

doszedł nowy problem  ze po formacie już dwa razy miałem niebieski ekran śmierci i reset lapka

Sciągnij cpu-z i w zakładce bench kliknij stress cpu... obciąży to procesor w 100% - jeśli się wysypie to uszkodzony jest albo cpu albo coś innego na płycie głównej.

Zanim jednak klikniesz stress cpu włacz program do monitorowania temperatur np core temp lub hwinfo. Obserwuj temperatury podczas testu Jak dobije do 100, wyłącz stress test.

okon247
komentarz
komentarz

@anioł2009   lapek był nie używany kilka godzin i jak dałem ten stress to wybiło mi nawet 92 temperatura  i na czerwono a potem ogólnie wszystkie rdzenie max 75  cały czas // tutaj co uchwyciłem w początkowej fazie .....

1.png

anioł2009
komentarz
komentarz

Ale nie zresetował się ani nie zawiesił ???

 

Nie jest to przypadkiem laptop z rządowego programu albo kupiony u / od operatora typu plus czy coś???

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.