x-kom hosting

Błąd sterownika Amd

Razmi
komentarz
komentarz

Nie, jak wrócę do domu to spróbuję, ale ważne że już nie zacina i nie wyskakuję błąd sterowników amd

Razmi
komentarz
komentarz

próbowałem 3200 i też potem przy restarcie są 3 krótkie piknięcia restartuje się 2 razy screen z cpu-zimage.png.51a49bc39fbc03e5caecbf7921a2502d.pngimage.png.c2121a3d3734c7087da3621bb3b9eb5e.png

Razmi
komentarz
komentarz

Ja to nie wiem już, wczoraj chodził cały dzień bez zacięcia, specjalnie nie wyłączałem żeby zobaczyć, a dzisiaj normalnie odpali się do windowsa i po 5 minutach zwiecha, nie wyłącza sie, ani już nie wyskakuje błąd sterownika amd po prostu zwiecha i trzeba go restartowac, próbowałem wsadzać jedną kość ram potem druga nic to nie daje

anioł2009
komentarz
komentarz

Czyli żadne zmiany w rejestrze, fixy ani próby z ramami nie przyniosły efektu ???

 

Pozostaje usunąć sterowniki DDU i podmienić kartę na gtxa i przetestować kompa.  Ciężko stwierdzić co tu zawodzi czy karta czy sterowniki AMD...

Razmi
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie sam już nie wiem, komputer chodzi normalnie dopóki nie zainstaluje najnowszych sterowników, po instalacji jest młyn, biosem sformatowałem dysk i zamiast win 10 zainstalowałem 11 jeszczę nic nie zainstalowałem i komputer nawet laga żadnego nie łapie, problemy robią się w momencie zainstalowania sterowników od amd

Damian22w
komentarz
komentarz (edytowane)

Napisz jeszcze jak je instalujesz ? tym narzędziem co pierw sprawdza jaka masz karte a potem pobiera Ci stery, czy pobierasz ze strony ? bo ja juz od tyg mam spokoj odkad pobralem recznie ze strony 

 

I czy instalujesz same sterowniki czy calosc z tym oprogramowaniem ?

Razmi
komentarz
komentarz

instaluję przez image.thumb.png.659514fc98d6922fb98b8968851aff23.png

 

teraz jestem świeżo na win 11 od 1h jeszcze nie ruszyłem sterów amd i wszystko śmiga nawet ram mogłem zmienić na 3600 image.png.2d06fd18b8186c1c0b0dc90cc386d8f9.png

Razmi
komentarz
komentarz (edytowane)

powoli do celu, tak mi się wydaje, że coś z prockiem jest nie tak, ale problem się zaczyna po 1-2h od reinstalu systemu, zdążyłem włączyć menadżer zadań i zacięło procek ma 3.5 ghz a skaczę do 4.5 czy to normalne? 

IMG_20231203_142350.jpgekran jest zawieszony, komputer chodzi, nie restartuje się sam, nie wydaję żadnych dźwięków

leelareso
komentarz
komentarz

A mi się wydaje że oszalałeś delikatnie, pakując w tą płytę 64 gb ramu, zobacz czy na pojedynczej kości ramu będzie problem, przetestuj też różne sloty.

anioł2009
komentarz
komentarz

Mi przyszło również do głowy że sloty / chipset  nie obsługują 32 gigowych kości tylko 16 gigowe. Ale to trzeba by miec kość 16 gb żeby to sprawdzić.  Cpu pracuje normalnie

Razmi
komentarz
komentarz (edytowane)

Tutaj wkońcu wyskoczył mi jakiś błąd komputer dosłownie zawiesza się po 30sekundach od wpisania pinu do windowsa, dodam że do póki nie wpiszę pinu nic nie przycina dopiero jak odpalę system to wywala

IMG_20231203_145542.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

@anioł2009 nie zaszkodzi przetestować na tej jednej 32 nawet, odciążenie od duala może pomóc.

Razmi
komentarz
komentarz (edytowane)

Z kościami już próbowałem jedną potem drugą, to samo, w trybie awaryjnym nic nie wywala

Jak nie dojdę dzisiaj do tego to po prostu zwrot zrobię jako wadliwy 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.