x-kom hosting

Pomoc przy doborze procesora

Darek1234
utworzono
utworzono

Witam, aktualnie posiadam i5-10400F 2.9ghz i z racji lekkich problemów w grach postanowiłem wymienić na mocniejszy procek. Posiadam płyte msi MSI MAG B460 TOMAHAWK, grfike 1660super oraz 16gb ramu, z tego co pamietam ddr3. Popatrzyłem na morelach i wpadł mi w oko i5-10600KF. Co o nim sądzicie albo czy macie do zaproponowania jakiś inny? Pozdrawiam.

Mogeto
komentarz
komentarz

Przecież to jest praktycznie taki sam procesor, tyle, że ma większe taktowania. Nie zauważysz dużej różnicy.

Poza tym, bez sensu brać procesor z serii K pod chipset B460 w płycie głównej. Seria K oznacza odblokowany mnożnik, czyli można podkręcać procesor, ale na B460 nie da się podkręcać.

Prędzej wymień GTX1660S na RTX4060. Skok wydajnościowy będzie spory, szczególnie po włączeniu algorytmów poprawiających wydajność (DLSS 3/FrameGeneration).

https://www.digitaltrends.com/computing/what-is-dlss-3/

A jeśli już koniecznie musisz wymieniać procesor, to najlepiej wybrać generację młodszy i z większą ilością rdzeni czyli np i7 11700F. Przy czym prędzej jako używany ma sens, bo jako fabrycznie nowy jest średnio opłacalny.

Darek1234
komentarz
komentarz (edytowane)

Sugerowałem sie wymaganiami podanymi pod fifą a moim procesorem. Gdzie minimalne podają 3.5ghz, problem pojawia sie taki, że mam lagi więc pomyślałem nad wymianą podzespołu który nie spełnia tych wymagań.

 

 

https://prnt.sc/v1qJVDAPOZ77

Edytowane przez Darek1234
Mogeto
komentarz
komentarz

Tam w zalecanych jest i7 6700.

i5 10400F jest mocniejszy od i7 6700.

i7 6700 to poziom i3 10100F.

Która to część Fify?

Darek1234
komentarz
komentarz (edytowane)

Najnowsza FC24, co prawda czytałem, że jest problem z optymalizacją. Raz działa w miare poprawie raz nie, w menadżerze sprawdzałem, podczas gry skacze mi od 93-100% zużycia procesora... Dlatego myślałem, że tutaj jest problem

Edytowane przez Darek1234
Mogeto
komentarz
komentarz

Ciężko coś powiedzieć, bo to nowa gra i nie widzę miarodajnych testów podzespołów z tej gry.

Na początek zrób skan Rogue Killerem by upewnić się czy żaden niechciany program dodatkowo nie obciąża komputera.

https://www.forumpc.pl/topic/523130-problem-z-antyvirusem/#comment-3109384

Pamięć RAM masz dwa moduły po 8GB czy jeden 16GB?

 

Darek1234
komentarz
komentarz

Jutro zrobię skan, ram mam 2x8. Ogólnie coś musi być na rzeczy bo widziałem u paru osób na streamach że im gra działa płynnie, wiadomo, że większość z nich ma kompa parę razy mocniejszego niż mój ale jednak wymagania producenta spełnia. 

Darek1234
komentarz
komentarz

Dobra, skan zrobiłem nic nie znalazł. Śmieszna sprawa jest natomiast taka, że fps mam stałe 120 a jak wyłączę ograniczenie dochodzi do 200 i nie spada poniżej a nadal widoczne jest takie mikro opóźnienie... Przy czym fps'y ani na chwilę nie spadają poniżej 120. Chore to jest 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.