x-kom hosting

Problem z RAM

xLokson420
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie użytkowników,

Parę dni temu wrzuciłem post odnośnie upgrade dla mojego PC (KLIK) @Mogeto podpowiedział co zrobić i zdecydowałem nie upgardować kompa, w wakacje złożę nowego. Jednakże chciałem dołożyć mu 8GB ramu bo jednak mając tylko 8GB nie czułem się komfortowo. Z racji tego, że już kiedyś chciałem dołożyć RAM i były problemy z dokupieniem kości identycznej zdecydowałem zakupić całkiem nową parkę. Padło na Corsair Vengeance 2x8GB 2400MHz. Parka przyszła do mnie dziś i jakież moje zdziwienie było kiedy po zainstalowaniu ich w moich slotach okazuje się, że dzieje się to samo co z niedopasowanymi ramami kilka miesiecy temu. Komputer się włącza, nie wyświetla niczego na monitorach (logo gigabyte zwykle pojawia sie po 3 sekundach od uruchomienia) po 5-10 sekundach resetuje sie i tak w kółko.

Na chwilę obecną:
- zresetowałem BIOS za pomocą wyjęcia baterii (po uruchomieniu dostałem komunikat, że BIOS został zresetowany i przywróciłem ustawienia fabryczne)
- Sprawdziłem wersję BIOS (aktualna F25 taka też wydnieje na stronie producenta (Update BIOS)
- Zmieniałem ustawienia w BIOS. Profile XMP, ustawienia manualne, automatyczne. Przeklikiwałem wszystkie opcje, które mogłem za każdym razem resetując PC.
- Przekładałem kostki między slotami. Obie kości działają w DIMM1 osobno. Jak włożę do DIMM1 i DIMM2 to dzieje się cyrk z restartem.

Szczera prośba o jakąś pomoc bo już do głowy dostaje z tym komputerem, mam ochotę przez okno wyrzucić :admin:


Cpu-z1.png.415179215a8109ab0cbcd2e0915049d4.pngCpu-z2.png.11136a2e26cd379f91a96c3ddcf88247.pngCpu-z3.png.fa998eab0455aad22e6faf75416d2dc6.pngCpu-z4.png.623d616c510c0558a4f43519f0e5ede8.pngCpu-z5.png.f51b10f5bc8ca7590cd1c815234837b3.png

 

 

Edytowane przez xLokson420
Poprawa zdjęc

Mogeto
komentarz
komentarz

A czy komputer włącza się gdy włożysz tylko jeden moduł do DIMM2?

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co widzę płyta ma biedną zweryfikowaną listę wspieranych pamięci ( ma niby wspieranie do 2133 MHZ) https://download.gigabyte.com/FileList/Memory/mb_memory_ga-h110m-s2v.pdf

.Zobacz koniecznie ten drugi slot czy na nim działa jak mówił Mogeto,

Edytowane przez leelareso
  • Dobra wypowiedź 1
xLokson420
komentarz
komentarz

@Mogeto Jeśli mam kość tylko w DIMM2 to dzieje się to samo (cyrk z restartowaniem)
@leelareso No tak ale jedna kość działa... więc mu być kompatybilna.

Mogeto
komentarz
komentarz

Czyli jak włożysz jeden moduł do DIMM1 to komp odpala, ale gdy próbujesz włączyć z jednym modułem w DIMM2 to są resety?

Stary moduł Kingston 8GB również nie odpala w DIMM2?

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz
12 minut temu, xLokson420 napisał:

No tak ale jedna kość działa... więc mu być kompatybilna.

Ale tu się rozchodzi też o dual channel więc nie zawsze, ale niby nie działa jeden bank pamięci. Te poprzednie kości też się odpalały poprawnie na tym banku?

  • Dobra wypowiedź 1
xLokson420
komentarz
komentarz

@Mogeto Nic nie odpala, sprawdziłem 3 kości. Wszystkie działają same w DIMM1 ale w DIMM2 ani jednen.

 

leelareso
komentarz
komentarz

no to kiepsko, są 2 wyjścia-1. Coś z cpu, 2. płyta główna.

  • Dobra wypowiedź 1
Mogeto
komentarz
komentarz

Niestety kiepsko to wygląda, komputer powinien normalnie się uruchomić na DIMM2.  Można wyjąć procesor i przedmuchać gniazdo, slot RAM też przedmuchać.

  • Dobra wypowiedź 1
xLokson420
komentarz
komentarz

@Mogeto @leelareso  Komputer był złożony przez Morele net 6-7 lat temu... więc nawet gdyby uszkodzili piny to już z tym nic nie zrobię. Nie pozostaje chyba nic innego jak żyć z jedną kością do kupna nowego PC. Dzięki chłopaki za pomoc. trzymajcie się.

Mogeto
komentarz
komentarz

Czasem w takich sytuacjach pomaga ponowne osadzenie procesora w gnieździe. Warto też przedmuchać gniazdo i slot. Spróbować nie zaszkodzi.

  • Dobra wypowiedź 1
xLokson420
komentarz
komentarz

@Mogeto Nigdy nie osadzałem sam procesora, nie mam nawet pasty pod ręką, a jeśli piny są uszodzone to boję się, że będzie jeszcze gorzej. Zamieniłem mojego kingstone fury beast na tego corsair i praktycznie 80% ścinek z CS'a zniknęło, a sam PC działa minimalnie lepiej. Zrobię mu jeszcze czyszczenie dysków i jakoś do Marca dociągnę. Na pewno niebawem wrzucę posta w sprawie doboru komponentów. Jeszcze raz dzięki!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.