x-kom hosting

Procesor, laptop i diablo IV

Tlbck
utworzono
utworzono

Witajcie,

Przejdę do sedna od razu. Mam laptopa Asus R558u, procesor i5-7200U 2,5GHz 2,71 GHz, ram 12GB i dysk SSD (ram i dysk był zmieniany, ponieważ fabrycznie było chyba 8 giga i dysk HDD), grafika GeForce 940MX. Ostatnio ściągnąłem testowe Diablo 4, żeby sprawdzić czy pójdzie. Na "dzień dobry" wyskoczył komunikat, że procesor jest za słaby i mogą być problemy. No, ale ok. Zainstalowałem,zacząłem grać na minimalnej grafice, no i zacinała gierka. Diablo 3 działa na pełnej grafice elegancko. I teraz takie pytanie, czy istnieje jakiś sposób "podkręcania" procesora? wymiana odpada bo już pytałem w jakimś serwisie. Szczerze, to nie chcę za bardzo kupować nowego laptopa, bo ten bardzo dobrze działa, tylko to Diablo IV nie bardzo...

 

leelareso
komentarz
komentarz

Patrzyłeś na temperatury podczas "gry" w diablo, oc w laptopie mija się z celem.

Tlbck
komentarz
komentarz

Nie sprawdzałem temperatur, ale dotykałem kompa. Diablo 3 trochę grzeje, ale nie jakoś bardzo. Diablo 4 bardziej podgrzewał, ale jak podłożyłem podkładkę chłodzącą, takie wiatraki, to laptop był po prostu chłodny. 

Czyli co? Nowy komp? Nie ma żadnych zewnętrznych procesorów czy czegoś? no wiem głupio to brzmi, no ale;-)

leelareso
komentarz
komentarz

no nie, i nie na dotykanie od tego są czujniki i oprogramowanie.

Tlbck
komentarz
komentarz

A jakie oprogramowanie? W sensie jakie polecasz? Sprawdzę na diablo 3 jak to wygląda. Czytam w necie, ale nie wiem, który najlepiej wybrać. Nigdy nie używałem. 

leelareso
komentarz
komentarz

hw info

  • Dziękuję 1
Tlbck
komentarz
komentarz

Kurde, dawno nie grałem w Diablo 3, odpaliłem teraz żeby sprawdzić te parametry i chyba nie wygląda to za dobrze, bo D3 zaczął przycinać...

skany zrobione w trakcie grania.

cpud3.png

gpud3.png

leelareso
komentarz
komentarz

Wszystko się gotuje w tym laptopie, musiałbyś pastę wymienić by dalej mieć możliwość grania na tym dziadku.

anioł2009
komentarz
komentarz
Dnia 25.05.2023 o 12:48, Tlbck napisał:

I teraz takie pytanie, czy istnieje jakiś sposób "podkręcania" procesora?

Nie ma takiej możliwości. Pozostaje sprzedać i kupić inny laptop.

Tlbck
komentarz
komentarz
7 godzin temu, leelareso napisał:

Wszystko się gotuje w tym laptopie, musiałbyś pastę wymienić by dalej mieć możliwość grania na tym dziadku

A to pewnie droga impreza? Jak byłem w liceum, 20 lat temu, na stacjonarnym kompie sam wymieniałem, ale w laptopach nigdy. Także póki co chyba serwis zostaje...

leelareso
komentarz
komentarz

jaka droga impreza? Jest więcej śrubek do odkręcania w laptopie, na yt pełno poradników jest.

MORVILxv
komentarz
komentarz (edytowane)

To wygląda bardzo podobnie, jeśli nie identycznie w każdym lapyopie. Otwierasz laptopa, podnosisz radiator, czyścisz procesor, kartę graficzną (jeśli nakładasz też na kartę) i radiator alkoholem izopropylowym, nakładasz troszkę pasty i zamykasz laptopa. 

 

Jeśli chcesz pójść o krok dalej to możesz nałożyć ciekły metal, ale nie polecam. 

U siebie w lapku nałożylem metal, ale zmniejszyło to temperaturę jedynie o kilka stopni. 

Tak już jest z laptopami, ultra mało miejsca na chłodzenie. 

Długoterminowo polecam wymienić laptopa. 

 

Na youtubie jest dużo poradników na ten temat. 

 

Nie kosztuje dużo, taki Thermal Grizzly Kryonaut kosztuje 40 zł, ale są tańsze. 

 

EDIT: kurde @leelareso wyprzedziłeś mnie :P

  • Dziękuję 1
Tlbck
komentarz
komentarz (edytowane)
8 godzin temu, MORVILxv napisał:

To wygląda bardzo podobnie, jeśli nie identycznie w każdym lapyopie. Otwierasz laptopa, podnosisz radiator, czyścisz procesor, kartę graficzną (jeśli nakładasz też na kartę) i radiator alkoholem izopropylowym, nakładasz troszkę pasty i zamykasz laptopa. 

Boję się sam to robić, bo kilka lat temu chciałem otworzyć laptopa Lenovo i do dzisiaj nie działa mi wifi i bluetooth. Widocznie musiałem coś urwać. Tylko nie wiem jak...

Dzisiaj próbowałem otworzyć obecnego lapka, żeby chociaż odkurzyć w środku, nie otworzyłem bo jeden zaczep za mocno się trzymał (na yt ten model ładnie się otworzył) i odpuściłem nie chcąc niczego urwać. Zamykając wypchnąłem touchpad. Po prostu mam takiego pecha do elektroniki. Touchpad działa, tylko użyłem złej śrubki, za długiej. 

w serwisie krzyknęli mi 3stówki za tę usługę tj. czyszczenie i nałożenie pasty. No nic chyba trzeba zrobić we własnym zakresie, jak nie spróbuję to się niczego nie nauczę;-)

P.S. czy tym zestawem ogranę temat? https://allegro.pl/oferta/pasta-termoprzewodzaca-grizzly-kryonaut-1g-gratis-12758644837 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

W Kielcach ogarnąłbym Ci to taniej :) 

Tlbck
komentarz
komentarz (edytowane)
15 minut temu, anioł2009 napisał:

W Kielcach ogarnąłbym Ci to taniej :) 

Dzięki ;-) ale w Kielcach, w moim rodzinnym mieście, jestem tylko raz w miesiącu lub rzadziej. dopiero będę w czerwcu, prawdopodobnie 8-11

MORVILxv
komentarz
komentarz
40 minutes ago, Tlbck said:

czy tym zestawem ogranę temat

będzie ciężko bez "zapasu" alk. izopropylowego. Dołączane chusteczki z IPA są wręcz tragiczne, tj. rwą się, zostawiają MASĘ włókien (wiem co mówię). Najlepiej mieć buteleczkę alkoholu + zwykły ręcznik papierowy (NIE, nie papier toaletowy). 

 

Nie wiem czy ściereczkę z mikrofibry można wyczyścić? Z pasty będzie ciężko. A i tak bez izopropylowego nic nie zrobisz. 

MORVILxv
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że jedna z tych past będzie lepszym wyborem od kryonauta, ale niech ktoś potwierdzi. Mamy wyższą przewodność cieplną za mniejsze pieniądze. 

Screenshot_2023-05-27-23-53-46-279_pl.xkom.jpg

  • Dziękuję 1
Tlbck
komentarz
komentarz

ok, to jakoś sobie dosztukuję. A ile takiej pasty potrzeba? 

MORVILxv
komentarz
komentarz (edytowane)
7 minutes ago, Tlbck said:

A ile takiej pasty potrzeba? 

Na IHS w kompie kropka wielkości mniej więcej ziarenka grochu na środku, niektórzy dają "X" albo poziome kreski. 

 

Na yt jest pełno poradników, zakładam że proporcjonalnie mniej niż do kompa. Ja bym dał tak trochę mniejsze ziarenko grochu haha. Coś w stylu pieprzu wg mnie, ale mogę się mylić. Pooglądaj na yt. TechManiacHD ma dobry poradnik. Co prawda z ciekłym metalem, ale tłumaczy to bardzo dobrze np. jak wyczyścić procesor. 

 

Swoją drogą 1 gram pasty wystarczy na pewno. Nawaliłem (SOLIDNIE nawaliłem) Kryonauta na 4 VRAMy i starczy mi jeszcze na nowy komputer. 

Tlbck
komentarz
komentarz

Zacząłem oglądać na yt o pastach i ogólnie o wymianie. Ten TechManiacHD mówi o metalu, ale jak posłuchałem to bałbym się go użyć sam. Słucham o pastach i kurde nie wiem, niby ten Kryonaut ok, ale później facet mówi, że są inne. I nie wiem...

MORVILxv
komentarz
komentarz

Mówiąc o poradniku TechManiaca, chodziło mi żebyś zobaczył jak i czym się czyści procesor, kartę, radiator. Nie mówię żebyś od razu nakładał ciekły metal. 

 

8 minutes ago, Tlbck said:

Słucham o pastach i kurde nie wiem, niby ten Kryonaut ok, ale później facet mówi, że są inne. I nie wiem...

No i na tym moja wiedza się kończy. Na rynku jest multum past, nie wiem która lepsza od drugiej. Ktoś inny by Ci musiał polecić. 

Tlbck
komentarz
komentarz
3 godziny temu, MORVILxv napisał:

o i na tym moja wiedza się kończy. Na rynku jest multum past, nie wiem która lepsza od drugiej. Ktoś inny by Ci musiał polecić. 

poczytałem o tych pastach, doczytałem też, że są jakieś wartości wat na metrkelwiny, no i znalazłem też coś takiego https://allegro.pl/oferta/pasta-termoprzewodzaca-mt9-2g-13-5w-mk-gamingowa-13452535688 i cały czas się zastanawiam czy warto kupować taką drogą (?) pastę. No nic poczekam, aż ktoś się jeszcze wypowie. 

anioł2009
komentarz
komentarz

NIe, kup silver monkey x conduct extreme...29zł a to jest to samo co kryonaut i podana przez Cb wyżej gamingowa ( hahahah ) pasta :) 

MORVILxv
komentarz
komentarz

gamingowa pasta xD

co oni wymyślają? tylko po to żeby zachęcić klientów...

Whiro
komentarz
komentarz
5 hours ago, anioł2009 said:

gamingowa ( hahahah ) pasta

Gamingowa ?? Zapewne ma rgb dlatego gamingowa hahaha

  • Haha 2

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.