x-kom hosting

pc za 20000-21000zł granie w 4k w miarę Cichy zestaw

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: UnnamedPlayer ,
KillaHill
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Sławomir napisał:

 fractal design torrent- ta duża, nie żadna nano lub compact.

 

Phantex enthoo 719 drgb tempered glass.

Tylko tutaj wszędzie to 420 LF II idzie na front

 

5 godzin temu, Sławomir napisał:

No i lian li lancool 3 ma w opisie że mieści takie chłodnice.

 

Mieści nawet na górze, ale trzeba pokombinować z tylnym wentylem albo go po prostu wywalić

 

 

8 godzin temu, Drivis napisał:

też nie widzę sensu w przepłacaniu a wolę intela 

Tylko tutaj nie przepłacasz, bo zestaw z 7950X3D masz praktycznie w tej samej cenie co Twoja propozycja, choć Unnamed podał Ci tańszą opcją na Intelu.

Ja osobiście stawiałbym na 7950X3D. Powód? Po prostu wydając blisko 20 000 zł dla własnej satysfakcji chciałbym mieć najwydajniejszą kartę graficzną oraz najwydajniejszy CPU na świecie. Tak po prostu.

Drivis
komentarz
komentarz

@KillaHill zastanowię się jeszcze ale raczej i tak wybieram opcje na intelu ja tak co 3 lata składam pc za te 15-20k a wydaję mi się że na 3 lata ten pct powinien starczyć. co do obudowy to ten phantex mi się podoba to może go wezmę. 

@Sławomir ten phantex mi się podoba ale jeszcze się zastanowię 

Drivis
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill  dzięki to wezmę tą bardziej przewiewną a jakie i ile maksymalnie wentylatorów mogę tam dorzucić? zależy mi na tym żeby nie były za głośne. nie zależy mi na rgb

Edytowane przez Drivis
KillaHill
komentarz
komentarz

Jak weźmiesz LF II 420 - to w tej budzie idzie na front.

 

Na górze możesz dać 3x140 mm, na dole 3x120 albo 2x120+1x140, na boku możesz dać 4x120, z tyłu jeden 140/120

 

Cały komplet pod LF II 420 na froncie https://proline.pl/koszyk/5c9a4880

 

3x140 top, 1x140 tył, dół 3x120, bok 4x120

 

Wentyle niedrogie a bardzo ciche i wydajne, dodatkowo masz złączki męskie na przewodach i możesz je łączyć w łańcuch a też przecież masz w Enthoo Pro 2 kontroler pod wentyle 

  • Super 1
Drivis
komentarz
komentarz

@KillaHill super dzięki o to mi chodziło

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Wrzuć jeszcze dla pewności cały konfig jaki masz obecnie stworzony 

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

Kofnig kozak. Sam osobiście bym go mimo wszystko nie brał. Nie chciałbym CPU i7 13700K w zestawie za blisko 20 000 zł no i brak zasilacza ATX 3.0 kuje w oczy a sam bq z 5 latami gwarancji i z aż 4 liniami +12V w tej cenie to kiepski żart 

 

Ja się nadal bym upierał na https://proline.pl/koszyk/335f60c2

 

Zdecydowanie 7950X3D skoro można go mieć w takiej samej cenie. Procesor o wiele wydajniejszy w grach (choć to odczujesz za jakiś czas jak zmienisz GPU, na modele z nowych serii, gdzie być może wydajność pójdzie na tyle w górę, że przestaną one być wąskim gardłem w 4K - póki co to marzenie)

 

Ale masz CPU 16/32 z bardzo niskim poborem prądu - najwydajniejszy CPU na świecie + AM5 na które wyjdą jeszcze nowe CPU z X3D ale tego 7950X3D i tak nie zmienisz przez najbliższe lata. Wydając taki worek kasy - brałbym to co najwydajniejsze na rynku, skoro kosztuje to tyle samo co Intel i7 13700K

 

A jak Intel to stawiałbym na takie coś https://proline.pl/koszyk/82444450

Z i9, dwoma SSD, LF 360, zasilacz ATX 3.0. Przepaść jeżeli chodzi o opłacalność.

Co do LF II 420 - miej na uwadzę, że jest on znacznie głośnieszy od LF II 360 i też tylko trochę wydajniejszy.

Ramka kontaktowa może przynieść takie same różnice w temperaturach jak różnica pomiędzy 420 a 360 a dodatkowo AiO 360 na górze obudowy też tutaj praktycznie się zrówna z 420 zamontowaną na przodzie, także 360 na górze + ramka będzie praktycznie tak samo wydajna, można nawet na plus ale mówimy tutaj i tak o różnicach 2-3 stopni ale też będzie znacznie ciszej. 

 

Ta i7 kompletnie nie pasuje mi w tym zestawie. Za taki hajs, to musi by top topów na rynku, a nie półśrodek. 

Edytowane przez KillaHill
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
2 godziny temu, KillaHill napisał:

Wydając taki worek kasy - brałbym to co najwydajniejsze na rynku, skoro kosztuje to tyle samo co Intel i7 13700K

 

2 godziny temu, KillaHill napisał:

Za taki hajs, to musi by top topów na rynku, a nie półśrodek. 

W koszyku z AMD jest budżetowy SN710 więc gdzie tu ten top?:lol2:

 

Przy takim budżecie poniżej KC3000 bym nie schodził, obudowę też bym brał lepszą, w końcu ma być TOP.

 

 

Procesor może i topowy ale jak to jest u AMD cena mocno pójdzie w dół.

 

Mimo wszystko ja bym nie brał 2000zl droższego procesora do grania w 4K tylko zszedł nawet do 7600X I czekał co czas pokaże.

Drivis
komentarz
komentarz

@KillaHill ten zestaw na intelu fajny ale może by tak zamiast 2 sdd lexara dać ten jeden kc3000 nie bedzie to lepsze? a co do tego amd to czy z tą płytą główną nie bedzie problemu bo w sumie jest dosyć tania jak na topowy procesor

Drivis
komentarz
komentarz (edytowane)

A może obudowe zostawić taką jaką miałem wcześniej z tymi wszystkimi wiatrakami a dobrać ten ssd kc3000 i lepsza płytę główną pod tego amd? Powiedzmy że zwiększyć budżet do tych 19800 np

@UnnamedPlayer @KillaHill

Edytowane przez Drivis
Drivis
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer dobra dzięki to już chyba się zdecydowałem ale narazie nie ma tego procka na xkom to poczekam jak będzie to wrzucę cały koszyk 

KillaHill
komentarz
komentarz

Już tutaj nie zwiększaj budżetu. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Na proline masz dostępną całą paletę, bierz póki jest :D

Drivis
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer @KillaHill  poczekam aż będzie na xkom ale dzięki za pomoc :D temat zamknięty 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.