x-kom hosting

Czy wymagane jest nowe złącze zasilania do RTX 4080/90?

kubikolos
utworzono
utworzono

Witam. Stwierdziłem, że jednak pozbędę się obecnego GPU i kupię coś od zielonych - RTX 4080/90. Czy wobec tego wymagane jest nowe złącze czy wystarczy przejściówka 3/4x8 pin? 

kubikolos
komentarz
komentarz

@AudiAWX Właśnie patrzyłem na tej stronie, ale nie wiem czy jest legit. Odpaliłem dwie te same strony i jedna po angielsku a druga po polsku :D

AudiAWX
komentarz
komentarz

Ori seasonic na razie jest na 2x, corsair też.
Więc pewnie trzeba poczekać.

kubikolos
komentarz
komentarz

@Niebieska Dla osób, które chcą się sugerować zdaniem kogoś kto nawet tematu nie prześledził nie warto. Topowe kanały korzystają z przejściówek i używają mózgu montując kartę. Natomiast eksperci z polskich forów proponują ładować się w kolejne koszty tylko dlatego bo mają takie widzi mi się. Bez pozdrowień i odbioru. 

anioł2009
komentarz
komentarz

A ja bym przez fabryczna przejsciowke podlaczyl tylko nie zaginał. W razie co jest gwarancja/reklamacja :hm:

kubikolos
komentarz
komentarz

@anioł2009 I tak też zrobię. Mam wymienić mocny zasilacz bo nie ma przewodu. xD Głąby podłączali przez przejściówki, ale nie dociskali do końca wtyku albo łamali przewody. Wiele znanych kanałów na YT korzystało na nagraniach z przejściówek jak dla kogoś budowali zestaw. W każdym razie temat zamknięty, mam informacje od kilku źródeł i to mi wystarczy. Tematem było to czy potrzebuje koniecznie oryginalnego przewodu czy mogę korzystać z przejściówki, którą daje sam producent karty. Wszak on wie co robi i dlaczego daje takie przejściówki. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Faktem jest że te przejściówki w topowych kartach z fabrycznym oc grzeją się...Gamers Nexus testował to, jakość jest no jaka jest tych pinów...Aczkolwiek nie zapominajmy że w normalnej budzie powienien być nawiew... I ten nawiew powinien wystarczyć żeby taką wtyczkę też trochę schłodzić. 

W swoim kręgu nie spotkałem się ze stopionymi wtykami ale były montowane poprawnie ( nie zaginane i wciskane do końca ).

kubikolos
komentarz
komentarz

@anioł2009 Mam LianLi O11 DX, chłodnica na bok jak przyjdzie mi 7950X3D, na dół 3x120 tak aby dmuchały na kartę a na górze 3x120 tak aby wyciągały powietrze z obudowy. Dodatkowo na każdym sprzęcie robię UV. Nie podkręcam bo to energetyczie nie ma większych korzyści. Lepszy efekt da UV zachowując wydajność.  Więc według mnie w takie obudowie i jej chłodzeniu nie powinno być problemów z powietrzem. Ja zawsze się upewniam, ze wszystkie wtyki siedzą solidnie *klik* i nic nie jest pozaginane. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie powinno być problemów w takim razie , tym bardziej jeśli będzie uv. Nie wiem jaki masz zasilacz ale zakładam że coś solidnego z zapasem mocy.
Szkoda tylko że fabryczne adaptery nvidii są sztywne... te od be quieta są solidniejsze i nie sprawiają wrażenia lipnych.. Ale to subiektywne odczucie po macaniu obu na raz :E 

kubikolos
komentarz
komentarz

@anioł2009 Zasilacz to Krux Generator 850W Gold. Ten model, który chciałem kupić nie był dostępny albo był, ale nie był modularny. A na modularności mi zależało. Zasilacza potrzebowałem na "JUŻ"  

anioł2009
komentarz
komentarz

No to niestety ale adapter be quieta ( ten solidniejszy ) jest kompatybilny tylko z zasilaczami be quieta ( inne wtyczki po stronie zasilacza )... Aczkolwiek istnieje adapter od cablemoda jakbyś chciał https://store.cablemod.com/12vhpwr-angled-adapter/

Pierwsza ich wersja miała problemy ale poprawili to.

kubikolos
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Właśnie Cablemoda patrzyłem. Mnie ciekawiło czym się różnią od siebie te adaptery, ale na logikę konstrukcyjnie. Więc jak nie przejściówka to cablemod. Dzięki za pomoc. 

 

PS. Aaaaa Ty podesłałeś kątowe! To jeszcze lepiej, myślałem, ze to są te zwykłe. 

anioł2009
komentarz
komentarz

No własnie cablemod jest kompatybilny z innymi zasilaczami np tym kruxem bo po stronie zasiłki są gniazda 8 pin pcie... A przejściówka be quieta ma 12 pin od strony zasiłki ale za to obciązenie po 300w jest rozłożone na 2 solidne kable.

Ogólnie na przyszłość jak bym upgrejdował sprzęt to poszedłbym w zasilacz BQ już z nowym gniazdem i kablem pod 12vhpwr do serii 4xxx nawet jeśli miałbym przepłacić w stosunku do innych zasilaczy które nie miałyby takiej opcji :) 

9 minut temu, kubikolos napisał:

PS. Aaaaa Ty podesłałeś kątowe! To jeszcze lepiej, myślałem, ze to są te zwykłe. 

Tak to jest ich jakaś wersja rozwojowa i nie wiem czy nawet one nie mają jakiejś płytki w środku która " odciąza" styki ale tu nie jestem pewny.

kubikolos
komentarz
komentarz

@anioł2009 Tak też bym zrobił.. Zamysł był inny, ale stwierdziłem, ze jak zmieniam platformę to i GPU zmienię, ale zasilacz już miałem wcześniej kupiony.. Dwa, że widziałem może dwa czy trzy zasilacze z nowym standardem dostępne.. 

anioł2009
komentarz
komentarz

To jeszcze świeży temat...Ten krux nie jest zły na platformie CWT i poprawiony względem bliźniaczej konstrukcji chiefteca na chińskich kondensatorach... Te cablemody powinny być cacy tylko zwróć uwagę na ich orientację ( 90 / 180 stopni, lewy , prawy itp ) na stronie masz wszystko pokazane.

kubikolos
komentarz
komentarz

@anioł2009 Mówisz o podłączeniu?

anioł2009
komentarz
komentarz

O pozycji adaptera żebyś np nie kupił takiego że kable nie będą wychodzić tak jak chcesz.  Czaisz o co mi chodzi ? Załóżmy chcesz poprowadzić je dołem a kupisz górny adapter i wtedy lipa 

Screenshot_1.png.cf3abf8860b0fec4f9986b40d4a52667.png

kubikolos
komentarz
komentarz

@anioł2009 O tym myślałem. Nie, normalny 90 tak aby kable szły dołem i będzie git. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie no tak tylko mówię, bo miałem klienta który zamawiał sobie adaptery do zwykłych kabli z aliexpress i potem był płacz bo nie szły jak trzeba :E 

kubikolos
komentarz
komentarz

@anioł2009 Nieee no to trzeba patrzeć xD Ale w koszyku już pytało o konkretny zasilacz więc chyba ten cablemod konkretny odpada. 

anioł2009
komentarz
komentarz

W koszyku cablemoda ? Oni nie znają KRUXA wiec pewnie dlatego

kubikolos
komentarz
komentarz

@anioł2009 Tak tak, w ich koszyku. Najwyżej zamówię jak nie będzie działać to sprzedam. Dzięki za pomoc!

AudiAWX
komentarz
komentarz

Z kabelkami trzeba uważać bo na przykład taki gigabyte odin ma wtyczki w zasilaczu identyczne jak seasonic, niestety ma inaczej wyprowadzone we wtyczkach zasilanie i podłączając przewód gigabyte będzie stop bo zadziała zabezpieczenie zwarciowe.
Więc raczej trzeba kiła razy pomyśleć zanim się będzie coś kombinować.

Walczę akurat z taką kombinacja bo muszę zasilić stacje dyskietek i dziwny czytnik kart od aparatu fotograficznego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.