x-kom hosting

1 x 9800GTX vs. 2 x GF 9600

raczo
utworzono
utworzono

Tek jak w temacie... Co będzie lepsze 1 x GF 9800GTX czy 2 x GF 9600GT ? Myślę, że karty wezmę firmy BFG. Płyta to prawdopodobnie Asus Maximus Formula Intel X38 ;) . Doradźcie coś...

Kosmoj
komentarz
komentarz

X38 nie obsluguje SLI, wiec konieczna bylaby zmiana MOBO. Ja osobiscie brałbym 8800GTS, bo jest oplacalnijeszy a roznica w wydajnosci mala.

Lipton
komentarz
komentarz

Lepszym rozwiązaniem będzie 2x9600GT.

8800GTS średnio o kilkanaście klatek mniej w zależności od rozdzielczości i włączonych AA i AF.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Również brałbym 8800GTS, no chyba że znajdziesz płytę z SLI, to wtedy 2x 9600GT może być nieco bardziej wydajne ;)

raczo
komentarz
komentarz

Sorki za pomyłkę z tą płytą... a jaką płytę polecacie pod te dwa GF9600GT ?? Może Asus Striker II Formula albo EVGA nForce 780i? DFI na razie odpada bo nie ma jej w sklepie w którym chce kupić podzespoły, a potem to się zobaczy ;) . Jakiej firmy wziąć te dwa GF9600GT? Może macie coś lepszego od BFG? TwinTech na razie odpada :P .

swirek
komentarz
komentarz
bo nie ma jej w sklepie w którym chce kupić podzespoły
Niech to nie dyskryminuje tej plyty na starcie. DFI robi doskonale plyty z SLI, a to ze akurat jej nie ma to zawsze mozna zamowic i albo sprowadza, albo zamow gdzie indziej :) Poza powiedz tym jaki procesor bedzie na tej plycie?

Do tematu wracajac na obecna chwile jednak 2x9600 bedzie wydajniejsze, bardziej oplacalny 1x8800GTS 512.

raczo
komentarz
komentarz

Już gadałem z facetem z tego sklepu i na razie nie będą mieli tych płyt tej firmy, ale zobaczę co da się zrobić ;) . Chce kupić w tym sklepie bo jestem stałym klientem i prawdopodobnie mam dostać jakąś zniżkę ;) . Nie wykluczam DFI oraz TwinTecha, być może kupie kompa w innym sklepie, chce mieć jakiś wybór więc jeśli możecie to podajcie jakieś płyty innych firm ;) . Procesor to E8400 albo Q9300, ale raczej E8400 ;) .

raczo
komentarz
komentarz

Na całą skrzynkę ok 3000zł, na procek ok 700zł, na grafę max ok 1000zł, na mobo max 700zł.

No i tu się nasuwa pytanie czy warto tyle dopłacać? Co byś zrobił na moim miejscu?

A karty graficzne jakiej firmy? Jakie GF9600GT są godne polecenia i opłacalne?

swirek
komentarz
komentarz
na mobo max 700zł
Jesli chcesz koniecznie SLI to doloz stowke do EVGA bo ta MSI ma jeden PCIe x16 a nastepne x8. W EVGA wszystkie za x16.

Bez SLI wez DFI LanParty DK X48-T2RS - 599 zl

godne polecenia i opłacalne?
... bedzie to DFI i wykrecona 8800GTS 512.
raczo
komentarz
komentarz

Czyli co kupić? Już mam zupełny mętlik w głowie. Podajcie dokładnie jaką płytę i jaką kartę graficzną albo karty.

swirek
komentarz
komentarz
mam zupełny mętlik w głowie

W zaleznosci na co masz kase i checi:

z SLI: EVGA nForce n780i SLI 132-CK-NF78 - 799 zl

2x GeForce 9600GT TwinTech 512MB TT-96GT-512D3E-HDCP - 770 zl

SUMA: 1569 (czyli miescisz sie w 1000 na grafe 700 na mobo = 1700zl)

bez SLI: DFI LanParty DK X48-T2RS - 599 zl

EVGA Geforce 8800gts 512mb Ddr3/256bit Tv/dvi Pci-e Supersuperclocked 1043 zl

SUMA: 1642 zl (tez sie miescisz) :)

EDIT a znalazlem cos takiego: XFX GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI - 670 zl

z tego wynika jeszcze jedna mozliwosc SLI tansza plyta i dwa GTSy :) czyli:

MSI P7N Zilent (P7N Platinum+Zalman 9500) Limited Edition - 499 zl

2x XFX GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI - 1340 zl

SUMA: 1839 zl (ale to juz przekracza troche Twoj budzet)

amateurwdk
komentarz
komentarz

Asus P5K PRO + EVGA 8800 GTS 512 (na allegro są tanizny). A jak masz więcej to Twintech 9800 GTX za 800 zł.

swirek
komentarz
komentarz
Asus P5K PRO + EVGA 8800 GTS 512 (na allegro są tanizny). A jak masz więcej to Twintech 9800 GTX za 800 zł.

Zastanow sie najpierw co piszesz i spradz dokladnie. Asus P5K PRO obsluguje Crossfire, nie SLI.

Saper
komentarz
komentarz
Zastanow sie najpierw co piszesz i spradz dokladnie. Asus P5K PRO obsluguje Crossfire, nie SLI.
Jeżeli miał na myśli jednego 88GTS/98GTX to nie potrzebna mu płyta z SLI.

Jednakże jeśli ma być OC to nie brałbym Asusa P5K PRO

raczo
komentarz
komentarz

Ceny mniej więcej podobne, a tą stówkę to jestem jeszcze w stanie dorzucić ;) . A który zestaw będzie wydajniejszy? Pewnie ten z dwoma GF8800GTS ale ta płyta coś mi żyć nie daje bo ma tak jak powiedziałeś dwa sloty x8 i jeden x16 więc czy MSI wykorzysta te karty ?

Sonido
komentarz
komentarz

Wiesz co, ja na Twoim miejscu bym zaczekał tydzień i kupił sobie płytę na P45 i do tego GTX260. Wyjdzie napewno lepiej niż zabawa w SLI.

raczo
komentarz
komentarz

Mi się nie śpieszy więc jeśli tak radzicie to mogę zaczekać ;) .

Sonido
komentarz
komentarz
Mi się nie śpieszy więc jeśli tak radzicie to mogę zaczekać ;) .

No to uzbroj się w cierpliwość i za 2 tygodnie możesz zamówić sobie GTX260 i do tego mobo na P45.

Gość
komentarz
komentarz
EVGA Geforce 8800gts 512mb Ddr3/256bit Tv/dvi Pci-e Supersuperclocked 1043 zl

OMG :o GTS 512mb można mieć za 600zł a ty mu za 1000zł proponujesz?

i do tego mobo na P45.

Zły pomysł, lepiej coś taniego i sprawdzonego na P35.

raczo
komentarz
komentarz

Zdecydujcie się wreszcie :P

Sonido
komentarz
komentarz
Zły pomysł, lepiej coś taniego i sprawdzonego na P35.

:haha: a niby dlaczego zły?

Zalety P5Q Deluxe:

-bardzo dobre możliwości podkręcania

-wysoka jakość wykonania

-znakomita wydajność

-bardzo duża liczba złączy

-innowacyjność i praktyczność nowych rozwiązań (np. system Express Gate)

Poza tym mobo na P45 nie będą jakoś strasznie drogie. Masz tu przykład płyt ASUSa: http://www.komputronik.pl/szukanieproste.p...=p5q&podp=1

a także MSI: http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=3202

Sonido
komentarz
komentarz
Gość
komentarz
komentarz

Taaaak, test z pclabu - bardzo wiarygodne źródło :lol:

I po koleji:

Zalety P5Q Deluxe:

-bardzo dobre możliwości podkręcania

No chyba nie powiesz, że 475FSB to bardzo dobre OC :lol: Więcej to moja MSI za 190zł wyciągnie.

-wysoka jakość wykonania

Niech będzie.

-znakomita wydajność

Tak, 0,5-1FPS względem IP35 Pro kosztującego 400zł (P5Q Deluxe ok. 550zł) to rzeczywiście znakomita wydajność...

-bardzo duża liczba złączy

Z tego Asus i GB słyną, tylko nie wiem po co to normalnemu użytkownikowi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.