x-kom hosting

Cichy zasilacz proszę o propozycje.

kubikx
utworzono
utworzono

Potrzebuję wymienić mój obecny zasilacz. Zależy mi by był jak najbardziej cichy. Moc zasilacza jakiej potrzebuje to 650w.

Proponowano mi te 2 zasilacze https://www.x-kom.pl/p/1042931-zasilacz-do-komputera-krux-generator-650w-80-plus-gold.html

oraz

https://www.x-kom.pl/p/647700-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-11-fm-650w-80-plus-gold.html

 

Proszę o jakieś propozycje i może z własnych doświadczeń ktoś może coś polecić. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

rafalluz
komentarz
komentarz

Be-quiet! spełni wymaganie ciszy. Za Kruxa zdecydowanie ciężko poręczyć.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Za 50zl więcej mamy mocniejszy zasilacz z lepszym środkiem i dłuższą gwarancją więc tu nie ma nawet nad czym się zastanawiać.

rafalluz
komentarz
komentarz

Seasonic jest lepszym wyborem, jeżeli większa moc i dłuższa gwarancja są ważniejsze dla OP niż kultura pracy pod obciążeniem. Jeżeli tak nie jest, lepszym wyborem, jak pokazuje test, będzie BQ. Decyzja należy do OP, nie do innych osób (wliczając siebie).

 

Różnice w "środku" są, tak naprawdę, subiektywne i nie przekładają się na właściwie nic odczuwalnego w codziennej pracy, więc można je olać jako argument.

azurePL
komentarz
komentarz

Ludzie, jak już polecacie SSonic czy BQ to polecajcie konkretne modele... bo każdy z producentów ma w swojej ofercie linię econo (na byle jakich podzespołach) jak i coś lepszego.

Najlepiej sprawdzić w którym Tier jest dany zasilacz.

rafalluz
komentarz
komentarz

Przecież Autor podlinkował model BQ, który go interesuje, a UnnamedPlayer podlinkował Seasonica. Wystarczyło przeczytać temat przed napisaniem nic nie wnoszącego posta.

azurePL
komentarz
komentarz

Racja.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
13 godzin temu, rafalluz napisał:

Seasonic jest lepszym wyborem, jeżeli większa moc i dłuższa gwarancja są ważniejsze dla OP niż kultura pracy pod obciążeniem. Jeżeli tak nie jest, lepszym wyborem, jak pokazuje test, będzie BQ. Decyzja należy do OP, nie do innych osób (wliczając siebie).

Jak tu nawet nie wiadomo z czym ma to pracować i zaraz okaże się że zainteresowany ma kijowe GPU, cooler na CPU czy też budżetową obudowę i te 200rpm niżej w BQ będzie można między bajki włożyć.

 

Idąc Twoim tokiem myślenia "kulturą pracy pod obciążeniem" to sporo tańszy GM 650W też będzie cichszy z racji niższego rpm przy maksymalnych obciążeniach https://proline.pl/zasilacz-seasonic-core-gm-650-gold-650w-ssr-650lm-p1396200

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_seasonic_core_gc_650_jakosc_przystepna_cenowo-13711-12.html

 

Już pomijam fakt że nikt nie kupuje zasilacza by go obciążać pod korek

 

13 godzin temu, rafalluz napisał:

Różnice w "środku" są, tak naprawdę, subiektywne i nie przekładają się na właściwie nic odczuwalnego w codziennej pracy, więc można je olać jako argument.

Poważnie, tajwańskie Teapo a japońskie Nippony to subiektywne różnice? - żywotność zasilacza i jakość napięć po latach to tutaj po co... niech zainteresowany kupi System Power 9 600W za 250zl i wyjdzie na to samo, po co dopłacać...

 

Kultura pracy to nie jest najważniejszy aspekt przy wyborze zasilacza tym bardziej jeśli w tej kwocie mamy jednostki które wypadają lepiej w ogólnym rozrachunku.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)
Quote

Jak tu nawet nie wiadomo z czym ma to pracować i zaraz okaże się że zainteresowany ma kijowe GPU, cooler na CPU czy też budżetową obudowę i te 200rpm niżej w BQ będzie można między bajki włożyć.

To nie jest tematem pytania.

Tematem jest rekomendacja z uwagi na kulturę pracy zasilacza, co OP wyszczególnił boldem w oryginalnym poście. Określił też, jakiej mocy potrzebuje, więc możemy założyć, że odrobił zadanie domowe i wie na tyle co robi, by kultura pracy innych podzespołów nie była problemem.

 

Quote

 

Idąc Twoim tokiem myślenia "kulturą pracy pod obciążeniem" to sporo tańszy GM 650W też będzie cichszy z racji niższego rpm przy maksymalnych obciążeniach https://proline.pl/zasilacz-seasonic-core-gm-650-gold-650w-ssr-650lm-p1396200

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_seasonic_core_gc_650_jakosc_przystepna_cenowo-13711-12.html

 

 

Bo prawdopodobnie będzie... pod obciążeniem. W idle już niekoniecznie z uwagi na brak trybu półpasywnego, a z doświadczenia z wentylami w Seasonicach, niestety, potrafią one terkotać. Tego już ten test nie uchwyci, co widać po poziomie tła w idle ok. 32 dBA (nawet 0 rpm w Focusie daje taki wynik). Być może nawet te +0,3 dBA w GC pochodzi właśnie od wentylatora, i to już psułoby rekomendację w kontekście wymagań OPa.

 

Quote

Poważnie, tajwańskie Teapo a japońskie Nippony to subiektywne różnice? - żywotność zasilacza i jakość napięć po latach to tutaj po co... niech zainteresowany kupi System Power 9 600W za 250zl i wyjdzie na to samo, po co dopłacać...

 

Żywotność kondensatorów nie ogranicza się do flagi kraju, w którym operuje producent (już pomijając fakt, że fabryki mogą, i często znajdują się de facto w Chinach w obu przypadkach - i teraz co? Będziesz otwierać zasilacz, szukać numerów seryjnych na kondensatorach i próbować sprawdzać, z której fabryki wyszły? :E). Jest też funkcją warunków, w jakich pracują (temperatura, prądy tętniący wynikający z projektu zasilacza, etc). Jest więc jak najbardziej możliwe, że tajwański kondensator w praktyce pożyje tak samo długo, a może nawet dłużej niż japoński. Zresztą plaga trefnego elektrolitu to już stare dzieje z lat 2000 i nie mają przełożenia na obecny stan kondensatorów.

  • 2 tygodnie później...
kubikx
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer mam zamiar kupić tego seasonica co podesłałeś. Nigdy nie zamawiałem z proline, jest to legit stronka?

anioł2009
komentarz
komentarz

Proline jak najbardziej...Bardziej wiarygodna niż sklep "z owocem".

  • Super 1
KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 14.02.2023 o 09:08, kubikx napisał:

@UnnamedPlayer mam zamiar kupić tego seasonica co podesłałeś. Nigdy nie zamawiałem z proline, jest to legit stronka?

Powiedz może do jakiego zestawu ma trafić ten zasilacz

kubikx
komentarz
komentarz

Niestety musiałem odesłać owy zasilacz, który poleciłeś @UnnamedPlayer

Piszczały cewki pod małym obciążeniem a po wyjęciu z obudowy tylko mnie to utwierdziło. Specjalnie wybrałem 750w aby był cichy i nie pracował pod dużym obciążeniem ale jak za te pieniądze wcale cicho nie było (Testowałem na dwóch komputerach i w obu piszczał i buczał pod większym obciążeniem). 

Może ktoś ma jakieś inne propozycje?

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Musiales zle trafic. Jak sie zraziles do seasonica to wez pure powera ktorego podlinkowales w pierwszym poscie.

kubikx
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Tak właśnie myślałem, że wadliwa sztuka bo opinie miał pozytywne :/. Mógłbyś podpowiedzieć, który z tych trzech wybrać? Cena w sumie nie gra roli chce kupić coś porządnego i przez najbliższe kilka lat się z tym nie bawić. 

 

https://www.x-kom.pl/p/647703-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-11-fm-750w-80-plus-gold.html

https://www.x-kom.pl/p/1114799-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-12-m-750w-80-plus-gold.html

https://www.x-kom.pl/p/646663-zasilacz-do-komputera-corsair-rm750x-750w-80-plus-gold.html

 

Chyba że masz coś ciekawszego

anioł2009
komentarz
komentarz

@kubikx  jeśli zależy Ci na ciszy to pure power 12m, corsair nie jest zły to też dobra jednostka z trybem pół pasywnym ale zdarzały się w nich piszczące cewki.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Uprzedzę, że piszczenie może się zdarzyć w dosłownie każdym zasilaczu, wliczając podlinkowane. Buczenie brzmi jako bardziej charakterystyczne dla Seasonica, jeśli było pod obciążeniem.

 

Co do opcji, elektronika jest lepsza w Corsairu (z takim samym zastrzeżeniem jak w Seasonicu, że tego prawdopodobnie nie odczujesz w praktyce), BQ prawdopodobnie pozostanie cichszy pod większymi obciążeniami.

kubikx
komentarz
komentarz

W pure power 11fm (po lewej) jest ciszej jeśli wierzyć tym wykresom. 

image.thumb.png.50f0bdf101a175b22b0833ba85a0f62f.png

anioł2009
komentarz
komentarz

To są jednostki 1000 watowe...

leelareso
komentarz
komentarz

Nigdy nie rozumiem co ludzie mają namyśli "cichy zasilacz" dla mnie każdy jest chichy ;d,

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

@kubikx  te różnice mogą też wynikać z innego poziomu tła w momencie mierzenia, prawdopodobnie są nieodczuwalne.

 

@leelareso  jeśli reszta zestawu jest odpowiednio wyciszona, jak najbardziej zasilacz może się wybijać ponad inne podzespoły. U mnie Cooler Master V550 Gold V2 jest słyszalny, jeżeli nie używam trybu półpasywnego.

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

O jakiej sumie piszemy? Autor nie podał budżetu. Weź sobie Seasonic fanless. Choć są one drogie, bądź innego producenta.

Jak chcesz mieć kompletną ciszę to bierz fanless.

 

kubikx
komentarz
komentarz

@Zelazny Do 700zł byłoby cacy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.