x-kom hosting

Proszę o sprawdzenie logów

Seba1990
utworzono
utworzono

Witam. Proszę o sprawdzenie logów. Od jakiegoś czasu internet w przeglądarce oraz grach dziwnie laguje mimo iż prędkość i ping są w normie. Z góry dzięki :)

 

Addition.txt FRST.txt

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

W logach nie widać infekcji ale jest za to wyłączonych w menedżerze urządzeń kilka interfejsów sieciowych (raczej bez negatywnego wpływu) oraz poniższe urządzenie:

 

Cytuj

Name: Czasomierz zdarzeniowy wysokiej precyzji
Description: Czasomierz zdarzeniowy wysokiej precyzji
Class Guid: {4d36e97d-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Manufacturer: (Standardowe urządzenia systemowe)
Service: 
Problem: : This device is disabled. (Code 22)
Resolution: In Device Manager, click "Action", and then click "Enable Device". This starts the Enable Device wizard. Follow the instructions.

 

To jest celowe/świadome/ręczne wyłączenie przez użytkownika tego urządzenia?

 

Edytowane przez toska78
  • Dobra wypowiedź 1
Seba1990
komentarz
komentarz
Quote

Name: Czasomierz zdarzeniowy wysokiej precyzji
Description: Czasomierz zdarzeniowy wysokiej precyzji
Class Guid: {4d36e97d-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Manufacturer: (Standardowe urządzenia systemowe)
Service: 
Problem: : This device is disabled. (Code 22)

 

A co to jest i jak to włączyć? :P 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

W menedżerze urządzeń można włączać i wyłączać poszczególne urządzenia. Wpisz w wyszukiwarce systemowej tą nazwę, tak chyba najszybciej dostać się do niego:

 

abb5ed4e1631c.jpg

 

Spróbuj to włączyć bo nigdzie w sieci nie spotkałem się z opinią że wyłączenie tego urządzenia systemowego przynosi jakiekolwiek korzyści.

Edytowane przez toska78
Seba1990
komentarz
komentarz
Quote

W menedżerze urządzeń można włączać i wyłączać poszczególne urządzenia. Wpisz w wyszukiwarce systemowej tą nazwę, tak chyba najszybciej dostać się do niego:

 

Ok włączyłem. Dzięki za pomoc.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Poza tym jak chcesz wykonać kosmetykę (głównie wyczyszczenie odpadkowych wpisów), uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

Cytuj

CloseProcesses:
ShellIconOverlayIdentifiers: [ OneDrive1] -> {BBACC218-34EA-4666-9D7A-C78F2274A524} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [ OneDrive2] -> {5AB7172C-9C11-405C-8DD5-AF20F3606282} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [ OneDrive3] -> {A78ED123-AB77-406B-9962-2A5D9D2F7F30} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [ OneDrive4] -> {F241C880-6982-4CE5-8CF7-7085BA96DA5A} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [ OneDrive5] -> {A0396A93-DC06-4AEF-BEE9-95FFCCAEF20E} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [ OneDrive6] -> {9AA2F32D-362A-42D9-9328-24A483E2CCC3} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers: [ OneDrive7] -> {C5FF006E-2AE9-408C-B85B-2DFDD5449D9C} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers-x32: [ OneDrive1] -> {BBACC218-34EA-4666-9D7A-C78F2274A524} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers-x32: [ OneDrive2] -> {5AB7172C-9C11-405C-8DD5-AF20F3606282} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers-x32: [ OneDrive3] -> {A78ED123-AB77-406B-9962-2A5D9D2F7F30} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers-x32: [ OneDrive4] -> {F241C880-6982-4CE5-8CF7-7085BA96DA5A} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers-x32: [ OneDrive5] -> {A0396A93-DC06-4AEF-BEE9-95FFCCAEF20E} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers-x32: [ OneDrive6] -> {9AA2F32D-362A-42D9-9328-24A483E2CCC3} =>  -> Brak pliku
ShellIconOverlayIdentifiers-x32: [ OneDrive7] -> {C5FF006E-2AE9-408C-B85B-2DFDD5449D9C} =>  -> Brak pliku
HKLM-x32\...\Run: [AsioThk32Reg] => REGSVR32.EXE /S CTASIO.DLL (Brak pliku)
HKLM-x32\...\Run: [AsioReg] => REGSVR32 /S CTASIO.DLL (Brak pliku)
Policies: C:\ProgramData\NTUSER.pol: Ograniczenia <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Policies\Mozilla\Firefox: Ograniczenia <==== UWAGA
Task: {79452A87-BC8E-427F-924F-C5AF771694DD} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\RUXIM\PLUGScheduler => C:\Program Files\RUXIM\PLUGscheduler.exe (Brak pliku)
EmptyEventLogs:
Reboot:

 

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

Działa na tym systemie bez problemu Windows Update? Jeśli tak polecam zainstalować wszystkie dostępne aktualizacje.

Edytowane przez toska78
  • Dobra wypowiedź 1
Seba1990
komentarz
komentarz
Quote

Działa na tym systemie bez problemu Windows Update? Jeśli tak polecam zainstalować wszystkie dostępne aktualizacje.

Niestety od jakiegoś czasu nie działa. Próbowałem już restować Windows Update, usuwać SoftwareDistribution i nic nie dało. No ale aktualizowany był jakoś z początkiem tego roku to raczej jest aktualny, bo chyba za dużo aktualizacji do 10 już nie ma...

 

Clipboard01.jpg

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak myślałem że może nie działać z uwagi na poniższy wpis w FRST.txt:

 

Cytuj

HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate: Ograniczenia <==== UWAGA

 

Sprawdź czy użycie tego narzędzia odblokuje WU mój link. Pobierz wersję portable klikając na Download (Portable). Następnie rozpakuj pobrany plik zip. Z prawokliku uruchom jako administrator plik StopUpdates10.exe. Powinno się wyświetlić poniższe okienko:

 

ac1b5c5e351f4.jpg

 

Kliknięcie na Restore Windows Updates powinno odblokować działanie Windows Update. Sprawdziłem u siebie (na win 11) i działa to bez problemu (blokowanie i odblokowywanie działania WU jednym kliknięciem). Swego czasu popularne były infekcje blokujące WU właśnie tym narzędziem instalowanym bez wiedzy i świadomości użytkownika. Przykładowy temat z tą infekcją mój link.

Edytowane przez toska78
Seba1990
komentarz
komentarz (edytowane)


 

Quote

Kliknięcie na Restore Windows Updates powinno odblokować działanie Windows Update. Sprawdziłem u siebie (na win 11) i działa to bez problemu (blokowanie i odblokowywanie działania WU jednym kliknięciem). Swego czasu popularne były infekcje blokujące WU właśnie tym narzędziem instalowanym bez wiedzy i świadomości użytkownika. Przykładowy temat z tą infekcją mój link.

Nie podziałało, od razu StopUpdates wyświetlał, że aktualizacje są odblokowane więc zablokowałem i odblokowałem ponownie po czym zrobiłem restart. Dalej wyświetla się ten sam błąd.

image.jpeg.ff74f82af12557b6923088e5c7bfde57.jpeg

Edytowane przez Seba1990
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

To nieciekawie.  To narzędzie nie wymaga restartu systemu żeby zastosować zmiany. Zrób i podaj log (FSS.txt) ze skanowania w Farbar Service Scanner FSS. Przed skanowaniem zaznacz wszystkie pozycje.

Edytowane przez toska78
Seba1990
komentarz
komentarz
Quote

To nieciekawie.  To narzędzie nie wymaga restartu systemu żeby zastosować zmiany. Zrób i podaj log (FSS.txt) ze skanowania w Farbar Service Scanner FSS. Przed skanowaniem zaznacz wszystkie pozycje.

Proszę. 

FSS.txt

toska78
komentarz
komentarz

Log potwierdził tylko (za FRST) że jest szkodliwy wpis w rejestrze odnośnie WU. Zrób jeszcze taką naprawę w FRST. Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

Cytuj

HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate: Ograniczenia <==== UWAGA
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA

 

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw.

Następnie powtórz czynności z tym zalinkowanym narzędziem do blokowania i odblokowywania Windows Update jednym kliknięciem. Jeśli to nie pomoże to na razie nie wiem co jeszcze można zrobić żeby przywrócić działanie WU.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Seba1990
komentarz
komentarz
9 minutes ago, toska78 said:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw.

Następnie powtórz czynności z tym zalinkowanym narzędziem do blokowania i odblokowywania Windows Update jednym kliknięciem. Jeśli to nie pomoże to na razie nie wiem co jeszcze można zrobić żeby przywrócić działanie WU.

Zrobione. Teraz czekać, aż wyszuka i zainstalować wszystkie??

 

123.jpg

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli już działa Windows Update to tak. Jakby co, najnowsza aktualnie wersja win 10 to 22H2, dostępna od października. A w każdej wersji jest kilka kompilacji (może poza najnowszą wersją).

Edytowane przez toska78
Seba1990
komentarz
komentarz
21 hours ago, toska78 said:

Jeśli już działa Windows Update to tak. Jakby co, najnowsza aktualnie wersja win 10 to 22H2, dostępna od października. A w każdej wersji jest kilka kompilacji (może poza najnowszą wersją).

Jednak dalej ten sam błąd. Myślałem, że ten program wyszuka mi aktualizacje, a Windows Update dalej wywala mi "Wystąpił błąd. Spróbuj później ponownie otworzyć aplikację ustawienia. Dobra chyba muszę się obejść bez aktualizacji, ale i tak dziękuje za pomoc :) 

toska78
komentarz
komentarz

Kolega nie wspomniał ale udana aktualizacja do nowszej wersji przy użyciu takiego oficjalnego narzędzia producenta na 90% rozwiązałaby problem z niedziałaniem Windows Update.

  • Dobra wypowiedź 1
Seba1990
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki :) Aktualizacja do 22H2 ze strony microsoftu pomogła, wszystko hula jak należy. Windows Update też już działa. Jesteście wielcy :brawa::szacunek::piwko:

Edytowane przez Seba1990
  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.