x-kom hosting

Windows Update

venoruton
utworzono
utworzono

Czołem!

Mój system - WINDOWS 10 HOME, wersja 20H2. 

Po poleceniu-"sprawdź, czy są aktualizacje", otwiera się okno Ustawienia, a w nim komunikat - "Windows Update . Wystąpił błąd. Spróbuj później ponownie otworzyć aplikację Ustawienia"

Proszę o pomoc.

Zrzut okna Windows Update.jpg

Addition.txt FRST.txt

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

W logach nie ma niczego podejrzanego, więc podejrzewam, że znów Microsoft coś "namieszał".

Choć zastanawiający jest fakt, że to "namieszanie" występuje wyłącznie na komputerach, na których jest zainstalowany NORTON - ta moja uwaga wynika z analizy podobnych przypadków pojawiających się teraz w necie.

.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie że w logach widać narzędzie StopUpdates10 https://greatis.com/stopupdates10/, które blokuje działanie Windows Update:

Cytuj

(Greatis Software LLC -> Greatis Software, LLC) C:\Windows\UPDATE\SU10Guard.exe

R2 SU10Guard; C:\Windows\UPDATE\SU10Guard.exe [72776 2020-09-14] (Greatis Software LLC -> Greatis Software, LLC)

Jeśli temat aktualny to uruchom program z C:\Windows\UPDATE (prawoklik na StopUpdates10.exe i uruchom jako administrator) i odblokuj to co zablokował (przywróć).

Po odblokowaniu będzie można usunąć to szkodliwe narzędzie.

  • 1 rok później...
ALBDT
komentarz
komentarz

Witajcie, mam ten sam problem i nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania. W moim przypadku nie mam w folderze Windows katalogu UPDATE. Nie znajduje tez plików o których wspominacie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.