x-kom hosting

Problem (brak zakładki rozszerzenia w opcjach mikrofonu w panelu sterowania)

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
Kostro
utworzono
utworzono

image.thumb.png.70f3d2cdcfdf763b28713fe8f5c5b5f4.png

Model płyty głównej to AsRock H510M-HDV/M.2

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

No i co w związku z tym? U mnie też nie ma tej zakładki. To zależy pewnie od karty dźwiękowej i/lub mikrofonu. Tak samo nie mam tej zakładki też dla urządzeń odtwarzających.

anioł2009
komentarz
komentarz

U mnie i na innych komputerach/laptopach też nie ma, wiec nie wiem też o co chodzi...

Kostro
komentarz
komentarz

Mam szumy w mikrofonie i chciałbym je zniwelować. Zakładka powinna się tam znajdować lecz pomimo zainstalowanych sterowników dalej jej nie ma

 

toska78
komentarz
komentarz

Nie powinna być bo jak widać już 2 osoby jej nie mają.

anioł2009
komentarz
komentarz

Ale to nie jest w panelu sterowania komputera tylko panel realteka :E

 

Screenshot_1.png.1c1226321ba2a0113714c131b8b6b1f9.png

Kostro
komentarz
komentarz

nie mam właśnie tego w panelu sterowania

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Od początku są te problemy z mikrofonem? Nie zmieniałeś nic w ustawieniach mikrofonu w panelu sterowania ani w panelu konfiguracyjnym Realteka?

anioł2009
komentarz
komentarz

to stary sterownik albo źle zainstalowany, powinieneś mieć zainstalowany jak pobierałeś sterownik realteka pod płytę główną.

Kostro
komentarz
komentarz

Z czasem się te problemy pojawiły, gdy chcę uruchomić Realtek Control Panel to mi wyskakuje błąd że "Nie można połączyć się z serwerem RPC"

Wiem że pod płytę główną, pobierałem ze strony producenta i z mojego modelu płyty, dalej nie działa

anioł2009
komentarz
komentarz

Screenshot_1.thumb.png.e1a7469bdb5a2b7dd7a759136fdacea6.png

 

Pobrałeś sterownik audio ze strony producenta zaznaczony na zdjeciu ???
 

 

 

Edyta: to cos masz namieszane z systemem / sterownikami na komputerze. Powinno normalnie działać. Antyvirus nie blokuje Ci programów ??

Kostro
komentarz
komentarz

Tak, pobrałem. Dalej mi się nie wyświetla ani panel sterowania realteka nie chce się włączyć bo ciągle wyskakuje błąd o tym serwerze RPC

Mam całkowicie wyłączony antivirus

anioł2009
komentarz
komentarz

Reszte sterowników instalowałes?? Np asrock motherboard utility, intel management engine itp ???

Kostro
komentarz
komentarz

Tak

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Pokaż jaki błąd się wyświetla przy włączaniu menedżera Realteka. U mnie formaty dla mikrofonu są właśnie w tym menedżerze (jeśli tego się spodziewałeś w brakującej zakładce Rozszerzenia we właściwościach mikrofonu pokazanych w 1 poście)

 

2012ce4a417ef.jpg

 

Menedżer urządzeń nie zgłasza żadnych problemów z brakiem czy działaniem sterowników?

anioł2009
komentarz
komentarz

A w menedzerze zadan masz włączone startowanie realteka podczas rozruchu ??

 

Screenshot_1.png.505414d4173ff7f97280e03e481975ab.png

Kostro
komentarz
komentarz

Nie mam włączonego

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

To włącz 

Kostro
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany :>

image.png

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie no bez przesady, u mnie też jest wyłączony z autostartu Menedżer Realtek a bez problemu się uruchamia z 2kliku na ikonę w panelu sterowania. 

 

Kostro
komentarz
komentarz

U mnie się nie uruchamiało, wszystko już działa dziękuję wam za pomoc :>

toska78
komentarz
komentarz

To co zrobiłeś że się uruchomił bez problemu?

Kostro
komentarz
komentarz

Włączyłem to co pokazał anioł2009 w menedżerze zadań

anioł2009
komentarz
komentarz
40 minut temu, toska78 napisał:

Nie no bez przesady, u mnie też jest wyłączony z autostartu Menedżer Realtek a bez problemu się uruchamia z 2kliku na ikonę w panelu sterowania. 

 

Jak jest wyłączone to nie uruchamia się usługa z którą miał problem autor ;) 

toska78
komentarz
komentarz

@anioł2009 Widzę że na win 11 jest trochę inaczej tzn. mam wyłączone z autostartu wszystko co związane z realtekiem w nazwie:

 

2898f7302f00f.jpg

 

I działa bez tego jak pokazałem i pisałem menedżer realtek. Więc raczej chodzi o inną usługę (z menedżera usług) tzn. Realtek Audio Universal Service, która ma automatyczny typ uruchomienia i jest uruchomiona/działa cały czas mimo że w msconfig jest odznaczona u mnie:

 

45f778e076cd6.jpg

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.