x-kom hosting

[1000zl]Uzywana skrzynka z 1660 Super warto?

Nogabagus
komentarz
komentarz

Panowie dzięki za wszystkie podpowiedzi ale jednak go nie kupię coś mi mówi nie kupuj bo wtopisz. 

Chciałem właśnie kompa coś takiego żeby w cs'a pograć wiedzmina czy gta może mafia jeszcze ale tak patrzę na necie to tak super tej karcie nie idzie w tych grach grzeje sie mocno. 

To wolę już dołożyć i kupić kiedyś coś lepszego. 

Może okazja przefrunęła mi obok nosa albo dobrze zrobiłem kto wie... 

Jak ktoś chce mogę podać namiary na tą skrzynkę może się dogadacie z gościem. 

Dnia 17.11.2022 o 17:12, anioł2009 napisał:

Da się ale cpu do wymiany a w związku z tym i mobo i ramy... Nie bez kozery ktoś dał młodszą kartę a stare mobo i cpu ...trzeba dołożyć do niego choćby i7 4770k ( bez oc ofc )

A sluchajcie  czemu jak do tego zestawu wsadzić inny procesor to trzeba RAM wymieniać tam 16gb to co inna szybsza 16gb można ale te co są nie mogłyby zostać? 

Ciekawi mnie to czemu akurat nie można tylko procka i mieć spokój. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Chodziło mi że przy zmianie platformy całej np na 10 gen masz do zmiany mobo i ramy i cpu.  

Wsadzając xeona zostawiasz obecną płytę i ramy.

Nogabagus
komentarz
komentarz

Aha heh sprzedający mowi że na jego zestawie tak jak stoji w większość gierek można grac.

Ale dałem sobie spokój już mu nie pisałem o tym procku że do wymiany itp moja strata może... 

Nogabagus
komentarz
komentarz

Słuchajcie sytuacja się trochę zmieniła gadałem gadałem i się dogadałem ze sprzedającym. Wyrwałem ten komputer za 800zl i teraz Panowie i Panie muszę liczyć na wasza wiedzę. 

 

Mam dwa pomysły jeden to taki żeby sprzedać ten komputer za 1700-1800 mam już potencjalnego kupca i dołożyć i kupić coś za 3800-4000zl. 

 

A drugi to taki żeby go zostawić dla siebie wsadzić tam tego Intela Xeon i po prostu śmigać na tym powoli sobie go ulepszać później moze wymiana płyty itp. 

Co o tym sądzicie? Wiem że kombinuje ale chce jak najlepiej to zrobić żeby mieć święty spokój. 

 

Bo ten Xeon to wydajność Intela i7-4770 to nie jest chyba aż tak źle? 

Czy do tej płyty można coś lepszego wsadzić? 

anioł2009
komentarz
komentarz

Jak mozesz kupic za 800 i sprzedac za 1800 to sie nie zastanawiaj tylko sprzedaj. 

Nogabagus
komentarz
komentarz

Już kupiłem mam go na chacie CS lata ale fps jakoś spodziewałem się więcej bo mam 150-200fps jak jakas akcja a jak nic nie ma to do 400 podbija. 

 

No tak tylko ten komp tak na pierwsze wrażenie mi odpowiada szybko chodzi jeszcze mówicie o tym Xeon żeby wsadzić to będzie jeszcze lepiej. 

I nie wiem czy zostawiać go czy sprzedać od razu i składać coś do 4tys maks.  Tu mam 800zl a tam. 4k a znając zycie pogram w te same gry itp co na tym i nie wiem terez co robić jak się to mówi jak nie urok to sraczka... 

Eatewedd
komentarz
komentarz

To tak właściwie czego oczekujesz? Chyba sam nie wiesz :E Robisz sobie pod górkę. Jeśli tak jak mówisz możesz ten komputer sprzedać z zyskiem to sprzedawaj bo z czasem to on na pewno nie podrożeje, dołóż sobie do nowego bo z tego to chcąc nie chcąc za dużo nie wykrzesasz.

Jakiś czas temu też zmieniałem całą skrzynkę, w skład wchodził i7 4770k mobo itd itp. z GTX'em 1070 za jakieś +/- 1000zł. Również myślałem, że jak tego kupię to lepszego potrzebować nie będę, że będę grał w te same gry, a tu się z czasem okazało że strasznie mnie denerwują spadki fps w miejscach procesorowych, bottleneck i widok filmików na youtube gdzie inni z lepszymi prockami mają ciut więcej fps'a ode mnie :] To też modernizację planuję na początek przyszłego roku, z nowych części.

Ja na twoim miejscu bym sprzedawał, dokładał, kupił nowy i miał spokój na długi czas, no ale my za Ciebie decyzji nie podejmujemy :]

Nogabagus
komentarz
komentarz

No tak myślę właśnie sprzedać go i do tych 3800-4000tys złożyć coś. 

Tylko dylemat się pojawia czy nie lepiej zostawić tego wsadzić tam tego procka Xeon'a no i z tego co widać na YT ta karta gtx 1660S pociągnie sporo fajnych gierek 80-100fps a później może plyte wymienić i karte. 

Czy już póki jest kupiec sprzedać i składać nowke za te powiedzmy 3k więcej i mieć 2x lepszego. PC

I u mnie tam karta jeszcze na gwarancji heh. 

Eatewedd
komentarz
komentarz

Matko Boska :lol2:
To zrób tak: zostaw sobie ten komputer, kup tego całego xeona albo i7 i w międzyczasie zbieraj pieniądze na nową podstawkę (mobo, ram, proc). I tyle :E Zmienisz podstawkę, kartę przełożysz do nowych podzespołów a to co masz teraz poza dyskiem i może zasilaczem sprzedasz, to Ci się trochę zwróci.

Swoją drogą, 4000 tys. to kupa pieniędzy :E

Nogabagus
komentarz
komentarz (edytowane)

W sumie to sos bym teraz miał bo niedługo wypłata heh tylko czy ma to jaki kolwiek sens dla zwykłego kowala... Za 4k bym miał zestaw z rtx 6700 to już dobra karta do gier 

Czy już tego dojechać za rok kupić nowego hehe 

A sluchajcie wejdzie wgl tam ten Xeon? 

 

Bo tak patrzę na stronie jest tak napisane socket 1150

 

Ale

 

Obsługiwane rodziny procesorów
Intel Core i7
Intel Core i5
Intel Core i3
Intel Celeron
Intel Pentium
 
Nie ma Xeon'a

IMG_20221121_094721.thumb.jpg.20aae2492da2a6e65eab0aa30dd9ff7f.jpgTAKa obudowa polecilibyście jakieś dwa wiatraki tutaj na bok bo widać że jest miejsce na nie coś w rozsądnej cenie bym dokupił. 

Edytowane przez Nogabagus
Nogabagus
komentarz
komentarz

Pany duża różnica będzie z tym Xeon'em bo chce zamówić aby na środę już był czy dać sobie spokój? 

anioł2009
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem:

 

Screenshot_1.png

Mogeto
komentarz
komentarz

To zależy od gry. W CS'ach, Lol'ach i tego typu grach dużej różnicy nie będzie.  

W CP2077, RDR2 i podobnych wymagających grach, różnica stabilności będzie spora.

Nogabagus
komentarz
komentarz

A co myślicie o zakupie takiego monitora za 250zl opłaca się to brać? 

 

samsung sync master p2270hd

 

żeby już mieć full zestaw. 

anioł2009
komentarz
komentarz

to staroć jest , za 250 zł to dramat oferta.

Nogabagus
komentarz
komentarz

To co nie warto go kupić dać sobie spokój celować w coś 144hZ? 

 Na olx widze cenę trzymają po 300zl stoją. 

 

Z tego co słyszałem i gdzieś czytałem monitory LCD są bardziej żywotne niż te Led itp

anioł2009
komentarz
komentarz
12 minut temu, Nogabagus napisał:

monitory LCD są bardziej żywotne

bzdura, to jest elektronika i czy led czy lcd jak padnie płyta główna, matryca, zasilacz czy cokolwiek innego to kaput.

 

Celuj w coś normalnego np https://www.olx.pl/d/oferta/monitor-do-gier-144hz-aoc-g2460fq-okazja-CID99-IDRGBKP.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=6

 

 

Nogabagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Sluchajcie Dziękuję wam że jeszcze nie macie mnie dość. 

Ale dziś sprzedaje tego PC chciałem 1700zl facet oglądał i zaproponował 1200zl wydaje mi się że to dobra cena jak myślicie? 

 

Jak go sprzedam chciałbym coś dobrego złożyć tak do 3500-4000tys max co byście polecili Radeon czy geforce iść? 

 

Ktory kierunek bardziej przyszłościowy i rozsądny żeby nie przepłacać za 1-2fps'y 

Edytowane przez Nogabagus
anioł2009
komentarz
komentarz

Zaletą nvidii są bezproblemowe sterowniki i DLSS...zaletą amd są nieco niższe ceny. 

IMHO nvidia ale wybór Twój. 

Nogabagus
komentarz
komentarz

Podobno z tymi sterami to kiedyś był taki problem teraz chyba się to pozmieniało ale mogę się mylić.. 

Nogabagus
komentarz
komentarz

Jak myślicie? 

Bo nie wiem w jaki kierunek uderzać. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.