x-kom hosting

Komputer do pracy i gier - 20tys

KillaHill
komentarz
komentarz

Można brać tylko ceny takie trochę średnie 

7 godzin temu, -Ad- napisał:

Masz jakies linki, dowody na potwierdzenie swojej teorii, czy poprostu rzuciles lotka i wypadlo na kontroler pamieci? Obejrzalem duzo roznych review i filmikow na temat tego procesora i w ani jednym nikt nie wspomnial jakoby kontorler pamieci w samym procesorze byl zepsuty. Wyglada na to, ze sie marnujesz tutaj na forum. Powinienes pracowac w Intelu. Co wiecej, niewiele ludzi tak naprawde mowi o rzekomych niesamowitych problemach z pamieciami. Duzo wiecej jest na temat temperatur i problemow z tym zwiazanych. A na temat problemow z pamiecia jest duzo mniej. Na chlopski rozum swiatczyloby to, ze te problemy nie sa az takie straszne.

Widocznie nie czytasz tego co pisze i nie patrzysz do czego linkuje.

A ktoś wspomniał tutaj o "zepsutym kontrolerze"? 

 

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?127081-Can-t-get-64gb-4-16gb-sticks-adata-xpg-ddr5-5200-to-run

https://forum-en.msi.com/index.php?threads/msi-force-z690-memory-ddr5-problem-possible-solution.376161/

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?129338-Currently-6200Mhz-on-4-DIMMS

 

itd, itd, itd, wystarczy użyć gogole

 

Ale tam gdzie Ty oglądasz (nie wiem co) nikt nie wspomniał o kontrolerze pamięci w CPU, ciekawe. 

 

EOT z mojej strony. Oglądaj co chcesz, kupuj co chcesz. 

-Ad-
komentarz
komentarz

Po pierwsze ja nie planuje kupowanie pamicie powyzej 6000MHz, tylko 5200 albo 5600. Wiekszosc problemow jest z pamieciami 6000 i powyzej. Poza tym, jak wspomnialem, na razie planuje kupic 64GB w dwoch modulach. Jak sie pojawia zestawy 128GB na dwoch lub 4 kosciach i beda dzialaly, to wymienie. Albo jak problem zostanie rozwiazany, to dokupie kolejne 64GB.  Z tego co czytalem nie powinienem miec problemu z 64GB na dwoch modulach 5200 lub 5600.

 

Po drugie to sa linki do postow forumowych a nie do artykulow eksperckich. To sa wszystko opinie ludzi a nie potwierdzony problem przez ekspertow.

 

Po trzecie, w wiekszosci tych linkow, ktore podales rozwiazanie problemu jest wspomniane i autor znalazl sposob, aby to dzialalo.

 

Po czwarte, jestem Ci wdzieczny za pomoc. Wiem, ze wydaje Ci sie, ze nie slucham rad i jestem niewdzieczny, ale to nie prawda. Zobacz na pierwszy post, gdzie pisze o kupnie 128GB w czterech modulach, a teraz zobacz co napisalem wczoraj i dzisiaj o kupowaniu jednak 64 na razie. Mamy rozne zdanie na temat kupowania czesci, ale to nie jest tak, ze nie doceniam rad, ani nie czytam co inni napisali. Jezeli chodzi o ceny poszczegolnych czesci, to nie maja one dla mnie tak duzego znaczenia, wiec polecanie czegos tylko dlatego, ze jest tansze nie ma zadnego sensu. Chce, zeby komputer byl jednym z najlepszych jaki mozna obecnie kupic. Pozwoli mi to cieszyc sie nim dluzej. Musialem czesc swojego budzetu wydac pare dni temu na duzy UPS i cale okablowanie do niego, wiec mam jeszcze chwile dluzej, aby popatrzec co sie bedzie dzialo na rynku. AMD ma niedlugo wypuszczac swoje nowe CPU. Jezeli beda lepsze i pozwola mi uzywac 128GB szybkiej pamieci, to nie wykluczone, ze zmienie liste czesci na AMD.

3 hours ago, makarondlugi said:

co myślicie o kupnie karty graficznej z takiego sklepu alegro? wszystko wygląda ok i same oceny pozytywne gwarancja napisane że producenta

 

https://allegro.pl/uzytkownik/e-antur/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019

O! Znalazlem sposob jak cytowac posty.

 

Nie kupowalbym z Allegro drogich czesci. Wole wydac troche wiecej i kupic z pewnego zrodla.

 

Stalem pare dni temu przed podobnym problemem kupujac UPS. Na Allegro bylo taniej, ale kupilem ze stacjonarnego sklepu, zeby w razie problemow nie rwac wlosow z glowy.

anioł2009
komentarz
komentarz
11 minut temu, -Ad- napisał:

 

Po drugie to sa linki do postow forumowych a nie do artykulow eksperckich. To sa wszystko opinie ludzi a nie potwierdzony problem przez ekspertow.

 

Niektorzy z forumowiczów zajmuja sie zawodowo serwisami i skladaniem komputerow, laptopow i budowaniem customow wiec mamy dostep do części. Wiec tu z ocena forumowiczow bym uwazal ;)

-Ad-
komentarz
komentarz
30 minutes ago, anioł2009 said:

Niektorzy z forumowiczów zajmuja sie zawodowo serwisami i skladaniem komputerow, laptopow i budowaniem customow wiec mamy dostep do części. Wiec tu z ocena forumowiczow bym uwazal ;)

Oczywiscie, ze tak, ALE skad mozna wiedziec, ktorzy to. Poza tym na forum sa jako osoby prywatne, a nie reprezentuja firme i jej zdanie. Jak ktos wkleja link do jakiegos forum, to sa to opinie prywatnych osob. Nie zawsze mozna okreslic czy dana osoba jest naprawde ekspertem, czy poprostu pisze duzo na forum. Ja tez moge dolaczyc do forum, powiedziec, ze jestem ekspertem i dawac rady na lewo i prawo i wydawac opinie na temat rzeczy, o ktorych nie mam pojecia.

 

Co innego jak wklejany jest link do artykulu, ktory napisal ekpert i opublikowany jest na znanym i docenianym portalu. Wtedy jest jasnosc, ze artykul ten reprezentuje albo poglady danego eksperta, albo calej firmy / platformy, na ktorej zostal opublikowany. Takie zrodla postrzegane sa inaczej, niz post na forum z czyjas opinia.

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, -Ad- napisał:

Co innego jak wklejany jest link do artykulu, ktory napisal ekpert i opublikowany jest na znanym i docenianym portalu. Wtedy jest jasnosc, ze artykul ten reprezentuje albo poglady danego eksperta, albo calej firmy / platformy, na ktorej zostal opublikowany. Takie zrodla postrzegane sa inaczej, niz post na forum z czyjas opinia.

Za bardzo się rozpływasz. Sam dałeś link do filmu, w którym ktoś na yt po prostu uruchamia pamięci i wg Ciebie - działa!

 

Likowałem Ci do jednego z większych portali zajmujących się sprzętem jakim jest pugetsystem i masz tam na jakich taktowaniach skończyli przy 4 kostkach. Tego jest masa w necie i olej ekspertów, portale bo portal ani ekspert nie wyda za Ciebie pieniędzy a skoro ludzie mają z tym masę problemów, próbują różnych nastaw z for i jeżeli nie idzie, to wierz mi że jest coś na rzeczy. Kontrolery obecne w CPU prawdopodobnie nie utrzymają Ci nawet 5000 MHz w czterech kostkach, nawet w górnych trybach Gear - dlatego kategorycznie NIE KUPUJE SIĘ PRZEZ TO PAMIĘCI DDR5 2x*GB, bo później będzie kolejny płacz.  Kurde, żebym ja miał Twoje podejście, to już bym dawno latał na moich DDR4 3600 MHz 4x8 w Gear1. A patrz, pomimo kilku dni nastaw ręcznych dalszych opóźnień itp nie jestem w stanie tego osiągnąć. Ciekawe dlaczego? Ciekawe dlaczego przesiadłem się na 2x16 3600 MHz :lol2:

 

4 godziny temu, -Ad- napisał:

Jak sie pojawia zestawy 128GB na dwoch lub 4 kosciach i beda dzialaly, to wymienie

Nadal nie rozumiesz. To nie pamięci są problemem a coś co masz procesorze. Ludzie kupują pamięci DDR5 i zwracają do sklepów bo im profile XMP się nie wczytują, ręczne OC też słabe i zmieniają kości za kośćmi do momentu aż do nich dotrze, że to nie ram jest problemem. Ty masz o tyle dobrze, że to będzie w i9 12900K a tam są najlepsze kontrolery, ale mimo wszystko nie są one przystosowane od deski do deski do wysokich taktowań DDR5 w czterech kościach. 

 

Na konkurencyjnym forum masz teraz temat na tapecie właśnie na i9 12900K i DDR5 gdzie w ogóle ktoś ma taką lipę, że nawet na dwóch kościach wszystko mu wariuje. 
Procki Alder Lake nie są przygotowane solidnie pod DDR5 i w tym temacie nic się już nie zmieni. 

3 godziny temu, -Ad- napisał:

Takie zrodla postrzegane sa inaczej, niz post na forum z czyjas opinia.

Dodatkowo sprawdź sobie kim jest Buildzoid

Edytowane przez KillaHill
-Ad-
komentarz
komentarz

OK, zmieniam plany w takim razie. Jezeli nie jestem w stanie miec duzo pamieci na platformie Intel, to poczekam na to jak to bedzie wygladalo na nowych chipach AMD. Poogladalem sobie troche na ich temat dzsiaj i wyglada to na razie pozytywnie. Oczywiscie, niewiele jest na razie na temat duzej ilosci DDR5 z tymi chipami, ale poczekam chwile. Moj obecny komp jeszcze dziala. Syn sie niecierpliwi, ale jeszcze troche wytrzyma. Nie mialem AMD od jakichs 20 lat, wiec musze sobie troche odswiezyc wiedze na ich temat.

 

Jezeli nowe procesory AMD bede rowniez mialy problemy (a spodziewam sie, ze to mozliwe, jak to zazwyczaj jest z nowa technologia), to moze w miedzy czasie Intel poprawi wspolprace swoich prockow z DDR5. Wiem, ze twierdzisz, ze to sie nie stanie. Ale zobaczymy. Wiec jeszcze poczekam i zobacze co i jak. Jakby komputer mialby mi tylko sluzyc do grania, to bym sie nie przejmowal drobna niestabilnoscia. Ale jak podczas pracy bedzie mi wywalal BSOD albo sie zawieszal z powodu pamieci, to nie bede zadowolony.

 

A propos tego co napisales, ciekawi mnie dlaczego tak malo reputowanych youtuberow zajmujacych sie PCetami od wielu lat wspomina w ogole te problemy pomiedzy Intelem a DDR5. Szukalem wczoraj i naprawde nie jest tego duzo.

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)
23 minuty temu, -Ad- napisał:

A propos tego co napisales, ciekawi mnie dlaczego tak malo reputowanych youtuberow zajmujacych sie PCetami od wielu lat wspomina w ogole te problemy pomiedzy Intelem a DDR5. Szukalem wczoraj i naprawde nie jest tego duzo.

 

O niektórych rzeczach może lepiej głośno nie mówić? Nie wiem, na to Ci nie odpowiem. 

 

Z tego co czytam, z tego co widzę, AM5 będzie platformą kompletnie nieopłacalną i przepłaconą. Ja bym się raczej kierował w stronę Raptor Lake z większą ilością rdzeni i wątków. Dodatkowo możesz je pakować na obecne płyty Z690 z DDR5, których to ceny są znacznie niższe niż zapowiadane AM5, gdzie tam póki co wszystko ma się zaczynać od okolic 2000 zł za same płyty główne. 

 

Ooo, a wracając jeszcze do pamięci DDR5. Wejdź sobie na oficjalną stronę ASUSA Z690 Creator WIFI (czyli Twoja wybrana płyta w pierwszym poście) wejdź w listę QVL pamięci i znajdź tam jakiekolwiek pamięci w układzie 4 kostek. przetestowane i zatwierdzony przez ASUSA. Nie ma? Dlaczego? Wejdź później sobie np na ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 i zobacz, że na DDR4 masz pamięci w czterech kostkach na liście QVL. Nadal uważasz, że wszystko jest ok jak nawet producent mobo nie ma ani jednego, ANI JEDNEGO kompletu pamięci w 4 kościach na swojej liście QVL? A dlaczego nie ma? Bo takich pamięci DDR5 w kicie 4 kostek nawet nie ma rynku? 

 

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-9-7950x-scores-almost-39k-points-in-leaked-cinebench-r23-multi-core-test-thanks-water-cooling

 

Ta nowa i7 może być sweet spotem do pracy. Z tym 7950X ciekawe czy nie będzie jaj z teemrpaturami patrząc na tą grafikę. Powierzchnia IHS Ryzen 7000 została całkiem znacząco zmniejszona w porównaniu do Zen3 (które miały już same przecież problem z oddawaniem ciepła) i ciekawe czy nie będzie jakiegoś koszmarnego problemu z oddawaniem ciepła. Bo jeżeli faktycznie chłodzenie powietrzne nie wyrabia na tyle, że wyniki jest o blisko 10 000 punktów mniejszy, to to będzie śmiech na sali. 

Edytowane przez KillaHill
-Ad-
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem jest taki, ze nie moge czekac w nieskonczonosc. Zawsze jest cos nowego na horyzoncie, cos co moze zmienic wszystko, i to jest fajne, ale jakby tak czekac i czekac, to czlowiek nigdy nic nie zbuduje. Chce do konca roku miec smigajacy nowy komputer. Moge poczekac jeszcze z miesiac czy dwa, ale nie dluzej niz koniec 2022.

 

Zestawow 4ech kosci faktycznie nie ma na rynku, szukalem. Ale moze to kwestia czasu? DDR5 jest jeszcze w miare nowa technologia, czasami trzeba poczekac na te ekstremalne zestawy. Producenci w pierwszej kolejnosci koncentruja sie na tym co sie sprzedaje najczesciej, czyli srednie i tansze zestawy. Czasami te dla entuzjastow wychodza pozniej, bo zarobek jest na nich mniejszy.

 

Wiem, ze twierdzisz, ze to sie nie zmieni, ale ja dalej mam nadzieje. Mam nadzieje, ze konkurencja od AMD zmusi Intel, aby przyjzec sie gdzie mozna dokopac AMD. Jakby udalo im sie rozwiazac problemy z duza iloscia szybkiego RAMu, udaloby im sie troche odrobic straty do nowych chip'ow AMD. Wiem, ze twierdzisz, ze problem jest hardware'owy... no ale zobaczymy.


Nie wiem dokladnie kiedy Intel odpowie swoimi nowymi prockami, ale nie sadze, zeby to bylo w przeciagu najblizszych 2-3 miesiecy. Ja nie chce czekac w nieskonczonos. Wiec albo AMD mnie zadziwi niesamiwitymi osiagami i stabilnoscia, albo kupie to co znam, czyli Intel i pomecze sie z 64GB ramu.

 

A co do tego, ze obecne plyty z690 beda dzialaly z nowymi prockami Intela, to widzielismy juz to w przeszlosci podczas prezentacji nowych procesorow. Tak, faktycznie starsze plyty dzialaja, ale jak chce sie odblokowac cale mozliwosci nowych prockow, to i tak trzeba kupic nowe plyty. Producenci nie sa glupi, tak to wszystko zalatwia, zeby trzeba bylo plyty wymienic tez. A zreszta wymiana plyty glownej + procesora w systemie, ktory juz istnieje, nie jest fajna zabawa.

Edytowane przez -Ad-
KillaHill
komentarz
komentarz
3 godziny temu, -Ad- napisał:

Nie wiem dokladnie kiedy Intel odpowie swoimi nowymi prockami, ale nie sadze, zeby to bylo w przeciagu najblizszych 2-3 miesiecy. Ja nie chce czekac w nieskonczonos. Wiec albo AMD mnie zadziwi niesamiwitymi osiagami i stabilnoscia, albo kupie to co znam, czyli Intel i pomecze sie z 64GB ramu.

 

pod koniec września premiera a ogólnie dostępne w sklepach pod koniec października

 

https://www.purepc.pl/intel-raptor-lake-wyciekly-daty-prezentacji-i-sklepowej-premiery-procesorow-core-13-generacji

-Ad-
komentarz
komentarz

A to ciekawe. Myslalem, ze trzeba bedzie poczekac do poczatku 2023 na odpowiedz niebieskich. To dobrze. Poczekam do konca wrzesnia i wtedy powinienem juz wszystko wiedziec. Albo kupie 12 gen Intela, albo nowy AMD, albo poczekam chwile dluzej na 13 gen Intela. Dzieki!

  • 3 tygodnie później...
-Ad-
komentarz
komentarz

Sledze sobie co tam sie dzieje i czekam. Na razie, przynajmniej z tych ograniczonych informacji, ktore do tej pory mamy, nowe karty nVidia 4090 i 4080 nie interesuja mnie zbytnio. Poczekam jeszcze na niezalezne opinie, ale nie widze u siebie potrzeby inwestowac tyle w 4090 lub 4080. Ciesze sie natomiast, ze karty 3080 / 3090 mocno spadly. Moze wezme 3090ti zamiast 3080, zobaczymy.

 

Czekam jeszcze natomiast na to co pokaze Intel. Jestem mocno zainteresowany 13ta generacja. Jak beda lepsze z DDR5 i nie beda az tak sie grzaly, to 13900KS jest na moim celowniku :)

KillaHill
komentarz
komentarz

Sam jestem ciekaw tych Raptorów. 

-Ad-
komentarz
komentarz

Nie jestem wcale pewien co myslec o tych Raptorach i Ryzenach 7000. Czekam na moment kiedy media dostana swoje 13900 chipy i zrobia porownania, ale wyglada na to, ze mozna sie spodziewac podobnych wynikow po 13900K i 7950X. Oba beda ciagnac duzo mocy, oba beda generowac duzo ciepla. I tak planowalem kupic dobry cooler, wiec to nic nie zmienia. Ogladalem review 7950x i szybkosc mi sie podoba.

 

Co mnie zastanawia, to fakt, ze dla Intela to bedzie ostatni chip w tej generacji, po tym juz bedzie nowy socket. Dla AMD to jest nowa generacja, wiec mozna bedzie pozniej wymienic CPU na cos nowszego. Nie wiem czy to dla mnie cos zmienia, bo ja i tak nic nie upgrade'uje zazwyczaj, tylko buduje nowego kompa po 3-5 latach, ale jest to cos co trzeba przemyslec.

 

Wyglada tez na to, ze 13 generacja Intela jest czyms co 12ta powinna byc od poczatku. Jest to chyba bardziej 12+ generacja. Nie ma tu rewolucji, tylko ewolucja. Ciekaw jestem jak ceny beda sie ksztaltowac w Polsce i czy w ogole bedzie mozna cos takiego kupic w tym roku. Wiadomo, ze tutaj drogie rzeczy sie raczej nie sprzedaja, wiec na pewno nie bedzie to rynek, ktorym Intel bedzie sie szczegolnie interesowal.

 

Jest tez sprawa nowych Z790 plyt golownych. Czy beda w ogole dostepne tutaj, czy trzeba bedzie to wszystko kupowac na zachodzie.

 

Sprawa DDR5 tez mnie nie interesuje, ale oprocz tego, ze 13ta generacja bedzie obslugiwala szybszy RAM od razy, nie wiem dalej czy bedzie mozna zaladowac 4 kosci i dobic do tych 128GB.

 

Wyglada na to, ze jeszcze trzeba poczekac.

  • 2 miesiące później...
-Ad-
komentarz
komentarz

Poczekalem troche dluzej, ale wracam do tematu. Po nowym roku zaczynam zamawiac czesci.

 

Troche sie bije z myslami co do procesora. i9 13900 nie biore, ale ciezko mi zdecydowac pomiedzy i7 13700k a i5 13600k. Na ta chwile bedzie to bardziej i7, ale jeszcze mysle.

 

Plyta Z790, ASUS Maximus Hero pewnie. RAM na pewno DDR5, ale jeszcze nie wiem czy 64 czy 128GB. Musze poczytac czy dali sobie w koncu rade z 128GB.

 

Zasilacz 1000W.

 

Karta 3080 jak sa jeszcze dostepne. Najelpiej ASUS ROG.

 

Obudowa mysle, ze ta duza co wczesniej ja wymienilem (pod warunkiem, ze da sie ja znalezc gdzies). A reszta chyba to co wymienialem wczesniej.

 

Musze popatrzec co jest dostepne w Polsce a co trzeba sciagac. Wolalbym wszystko w Polsce kupic.

KillaHill
komentarz
komentarz
8 godzin temu, -Ad- napisał:

ciezko mi zdecydowac pomiedzy i7 13700k a i5 13600k.

 

8 godzin temu, -Ad- napisał:

Plyta Z790, ASUS Maximus Hero

 

Strasznie dziwne połączenie. Płyta za blisko 4000 zł do procesora za 1700 zł czy 2000 zł? Po co? 

-Ad-
komentarz
komentarz

Zmusiles mnie zeby spojrzec na ceny pierwszy raz od jakiegos czasu :)

 

Faktycznie, troche droga ta plyta, ale mam taka w obecnym kompie i niemoge zlego slowa powiedziec. Podoba mi sie, ze wyswietla na ktorym stopniu jest podczas bootowania. Przydaje sie to. Popatrze jeszcze na ceny po sylwku, moze bedzie taniej gdzies. Komputronik ma ja za 3600, wiec tragedii nie ma.

 

Czy mozna juz wrzucac 128GB DDR5 RAMu na Z790 do 13tej generacji Intela?

3080 juz zamowilem. Zastanawialem sie nad 12GB vs 10GB wersjami, ale stwierdzilem, ze ja i tak tak malo gram na PC ostatnio, ze po co mi jakas super droga karta. Wiec zamowilem 10GB.

EDIT 2: nie moge znalezc ASUS MAXIMUS HERO Z790 dostepnego. Jak gdzies juz jest to w smiesznych kwotach

EDIT3: Jak ktos wie, gdzie mozna znalezc ta plyte to prosze napisac. Sprawdzalem na Komputronik, Amazon, Allegro.

EDIT4: jest ta plyta glowna na Morele, ale czytalem opinie o tym sklepie i boje sie stamtad zamawiac. Jest napisane, ze maja 5 sztuk, ale w opiniach jest napisane, ze czesto pisza ze cos maja, a tak naprawde nie maja.

Jak nie uda mi sie tej plyty znalezc w jakims dobrym sklepie to chyba zamowie ASUS MAXIMUS Z790-E GAMING zamiast HERO bo maja ja na stanie w Komputronik.

-Ad-
komentarz
komentarz (edytowane)

No i zaczelo sie

ZhkZxrg.jpg

 

EDIT: Czy Morele to dobry sklep?

 

EDIT2: Nie wiem jaki jest sens tego forum jak nigdy nikt nic nie pisze. Gadam do siebie

 

EDIT 3: @KillaHill napisales wczesniej "jak już upierasz się na DDR5, to szukaj jakiś lepszych - czytaj droższych - bo 5200 CL40 szału w ogóle nie robią." Czy miales na mysli takie czy cos jeszcze lepszego (wiem, ze nie sa dostepne tutaj, ale widzialem gdzie indziej):
https://www.komputronik.pl/product/797280/g-skill-trident-z5-rgb-64gb-2x32gb-6000mhz-ddr4-cl32-xmp3-dimm-.html

Edytowane przez -Ad-
KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 28.12.2022 o 10:39, -Ad- napisał:

nie moge znalezc ASUS MAXIMUS HERO Z790 dostepnego. Jak gdzies juz jest to w smiesznych kwotach

Ta płyta tania nie będzie

 

Dnia 28.12.2022 o 10:39, -Ad- napisał:

jest ta plyta glowna na Morele, ale czytalem opinie o tym sklepie i boje sie stamtad zamawiac. Jest napisane, ze maja 5 sztuk, ale w opiniach jest napisane, ze czesto pisza ze cos maja, a tak naprawde nie maja.

Zamów wtedy tylko i wyłącznie za pobraniem

 

19 godzin temu, -Ad- napisał:

napisales wczesniej "jak już upierasz się na DDR5, to szukaj jakiś lepszych - czytaj droższych - bo 5200 CL40 szału w ogóle nie robią." Czy miales na mysli takie czy cos jeszcze lepszego (wiem, ze nie sa dostepne tutaj, ale widzialem gdzie indziej):
https://www.komputronik.pl/product/797280/g-skill-trident-z5-rgb-64gb-2x32gb-6000mhz-ddr4-cl32-xmp3-dimm-.html

 

Tak, tylko znów wywalać blisko 6000 zł na pamięci, które de facto praktycznie nic nie dadzą odczuwalnego względem DDR4? To już Twoja decyzja. 

  • Dobra wypowiedź 1
-Ad-
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzieki! Jestem w goracej wodzie kapany i nie chcialem juz dluzej czekac. Wszystko zamowione oprocz zasilacza i obudowy. Zamowilem wolniejsza pamiec DDR5 - 5600MHz. Pamiec moge pozniej wymienic jakby co. Na razie taka mi wystaczy.

 

Z obudowa sie troche waham, ale nie widze nic ciekawszego niz HAF 700 Evo na razie, wiec chyba bedzie ta jak nic innego nie znajde.

 

Z zasilaczem tez troche sie waham. Chcialem Seasonic Prime Titanium TX1000 1000W ale wyczytalem, ze moga byc problemy z szybkimi GPU i CPU. Dzisiaj wieczorem przysiade i poszperam na temat tych dwoch rzeczy.

Edytowane przez -Ad-
-Ad-
komentarz
komentarz

Obudowa zamowiona. Tylko zasilacz zostal do zamowienia.

 

EDIT: W koncu! Wszystko zamowione. Nigdy bym nie przewidzial, ze najwiekszy problem bede mial z zasilaczem.

KillaHill
komentarz
komentarz

To jak to wszystko się skończyło? 

-Ad-
komentarz
komentarz

@KillaHill Nie bedziesz zadowolony, bo w wiekszosci kupilem to co planowalem.

 

Zastanawialem sie pomiedzy i5 13600k i i7 13700k, a w koncu zamowilem i9 13900k.

Plyte glowna zamowielm ASUS Maximus Hero Z790.

RAM - wzialem wolniejszy. Chcialem kupic Gskill 6000MHz 64GB CL32, ale ciezko bylo go znalezc w Polsce, wiec zamowilem wolniejszy - Kingston Fury Beast DDR5 64GB 5600MHz CL40.

Chlodzenie procesora - Corsair H170i Elite 420mm AIO

Nie znalazlem ciekawszej obudowy, wiec zamowilem tego 25kg giganta - HAF 700 Evo

Karte graficzna juz przyszla - ASUS Strix 3080 10GB

Z zasilaczem mialem problemy, bo wszystkie dobre bylo ciezko znalezc. W koncu poszedlem na kompromis i zamowilem MSI MPG A1000G 1000W PCI5 bo ma dedykowane wejscie na nowe karty i 600W kabel w zestawie. Bardziej to jest dla kart 4XXX ale jak bedzie dzialac z nimi to nie powinien miec problemow z moja 3080 tez.

Oprocz tego jakies dodatki. Dysk M.2 myslalem nad 990 pro ale w koncu wzialem Samsung 980 pro 1TB na system. Zamowilem tez monitor gamingowy dla syna, bo moj obecny komp idzie do jego pokoju (jego pierwszy PC). Klawiature mechaniczna gamingowa dla niego i headset.

Jeszcze bede chcial zamowic pare kabli. Miedzy innymi 15m kabel HDMI zeby polaczyc moj nowy komp z TV, ktory mam na drugim koncu mojego biura (LG OLED65C11). Myslalem, zeby kupic tez 3ci monitor do tego kompa (2 dobre do Photoshopa mam) - jakis powyzej 40 cali 4k gamingowy, ale jak mam w pokoju 65 cali (ktore teraz jest podlaczone tylko do PS5), to sprobuje najpierw takiego polaczenia. Wyglada na to ze takie kable juz istnieja, ktore sa w stanie przeslac sygnal 4k w 120Hz na odleglosci okolo 15 metrow, wiec bedzie to tansze rozwiazanie, niz kupownie kolejnego monitora. Bede potrzebowal nowy zestaw myszki i klawiatury bezprzewodowej aby grac z sofy tez, ale to juz pozniej.

 

Pare lat minelo odkad ostatnio bawilem sie czesciami, wiec bedzie to stresujacy moment jak bede naciskal Power po raz pierwszy po zlozeniu wszystkiego w calosc.

-Ad-
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaczely przychodzic rzeczy. Niestety glowna dostawa z czesciami jest opozniona przez plyte glowna, ktora wybralem.

 

Na razie przyszlo to

monitor dla syna i moj zasilacz

aD9CeuA.jpg

 

najwieksza obudowa jaka widzialem w zyciu

78JJBy9.jpg

 

headset dla syna

LZI09Y8.jpg

 

No i karta graficzna, ktora juz wkleilem

Edytowane przez -Ad-
-Ad-
komentarz
komentarz (edytowane)

Dalej czekam na czesci. Na razie przyszla klawiatura dla syna i pasta

 

Fv5PLxO.jpg

 

No i kabel HDMI 15m zeby podlaczyc komp pod tv

 

1PLyoDm.jpg

 

EDIT: nie zauwazylem, ze to niemiecka wersja klawiatury jak zamawialem. Juz wiem dlaczego byla tansza

 

EDIT2: Odslylam. Zamowilem juz polska

Edytowane przez -Ad-

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.