x-kom hosting

Neostrada i Linux Ubuntu 6.10

Gość
utworzono
utworzono

Witam, czy wie ktoś może jak zainstalować neostradę na tym Ubuntu? Jestem nowym użytkownikiem, a ludzie z pomocy technicznej neostrady nie mogą mi pomóc.

Może mi ktoś podać w miarę najłatwiejszą instrukcję jak to zainstalować?

No i proszę o linki do wszystkich plików jakie mi będą potrzebne przy uinstalacji.

piku
komentarz
komentarz

Ludzie z TePsy Ci nie pomogą jeśli nie masz Windows, nie masz co na nich liczyć. Pierdzielona mafia... :P Zainteresuj się UbuNeo: http://ubuneo.ubuntu.pl/610.html To link akurat dla wersji dla Ubuntu 6.10/6.12.

Gość
komentarz
komentarz

Nie działa.

Po 1:

Dioda od ADSL się nie świeci, świeci się tylko ta od Power.

Po 2:

Te UbuNeo nie działa pod moim procesorem, tzn. Tam są wersje tylko dla AMD64 i I386 tzn. że pod moim Duronem nie pójdzie...

Czy macie jakieś inne rozwiązania? I prosiłbym krok po kroku co mam robić, bo te tutoriale mi nijak pomagają... W końcu pierwszy raz dosiadłem Linuxa...

Pomożecie?

Zarov
komentarz
komentarz

A Duron to co ze nie mozesz zainstalowac i386?

...

Gość
komentarz
komentarz

A to te i386 nie jest od intela?? Bo tak myślałem hehe, no ale spoko... :)

A nie wiecie, co może być z tymi diodami?? Może po instalacji będą normalnie dzialały??

Zarov
komentarz
komentarz

Instaluj i386. Jak będzie z diodami to zobaczysz po instalacji, sam nie wiem bo nie używałem tego a mam router więc się nie bawie w modemy.

piku
komentarz
komentarz

i386 obejmuje wszystkie procki od 386 wzwyż i z nimi zgodne, czyli: 486, Pentiumy, Durony, Athlony, Athlony XP, AMD K6 itede :P Czyli generalnie każdy PeCetowy procek.

Gość
komentarz
komentarz

Ok, już mi internet działa :) Dzięki za pomoc :)

A żeby nie zakładać nowych tematów, to od razu zadam pare pytań:

- Skąd ściągnąć i jak zainstalować Gadu-Gadu

- Skąd wziąść sterowniki do karty graficznej? I jak je zainstalować?

- Co zrobić, żeby zminimalizowane okna, znajdowały się na pasku startowym?

- Jak całkowicie spolszyć Linuxa Ubuntu 6.10, tzn. chodzi mi o Applications, Places itp. Przy instalacji wybrałem język polski, no i niby część jest spolszczona, ale reszta nie do końca... Są jakieś odzielne spolszczenia?

Zarov
komentarz
komentarz

Wejdź na kadu.net i tam w Ubuntu i postępuj zgodnie z wskazówkami.

Poszukaj na forum.ubuntu.pl opisu jak zainstalować Twoją grafikę, albo powiedz co to i możemy ręcznie...

Mówisz o trayu? Jakie dokładnie okna? Rozwiń myśl.

A to nie wiem jak jest w GNOME z spolszczeniem, ale znalazłem coś takiego:

Polonizacja GNOME jest prosta. Polega na zmianie ustawień w:

System -> Administracja -> Języki

http://jakilinux.org/programy/pulpit/gnome/

Gość
komentarz
komentarz

Mógłby ktoś mi dac direct linka do tego kadu?? Byłbym wdzięczny, bo naprawdę nie mogę znaleźć :/

Tak, chodzi o tray, da się to jakoś zrobić tak żeby było jak w Windowsie?

Zarov
komentarz
komentarz

Jak nie umiesz znaleźć kadu na kadu.net gdzie klika się pobierz i tam wybiera dystrybucje a następnie postępuje zgodnie ze wskazówkami to lepiej wracaj na Windowsa:

http://www.kadu.net/w/Pobierz:Ubuntu

sudo gedit /etc/apt/sources.list

dodaj odpowiedni wpis

sudo aptitude update

sudo aptitude install kadu

Ale jakie programy nie chowają Ci się do traya? Wszystko jest tak samo.

ciaciama
komentarz
komentarz

www.kadu.net

EDIT:

Zarov, jak zawsze szybszy :D

Zarov
komentarz
komentarz

Chwila, po jakiego zainstalowaleś Ubuntu 6.10 jak to ma prawie dwa lata? LOL

Gość
komentarz
komentarz

no np. mozilla mi się nie chowa, w ogóle większość nie daje rady :/

Zarov
komentarz
komentarz

Mozilla nigdy się nie chowała, nie wiem czy nawet w Windowsie tego nie robiła, ale są takie programy do tego. Ale to zostaw na koniec....

Gość
komentarz
komentarz

Proszę cię, opisz mi dokładny opis instalacji tego kadu, bo ja naprawdę nic z tego co tam piszę nie kapuję, no niby wklejam tekst do terminala ale skąd to qrna ściągnąć?? Mógłbyś dać instrukcję z screenami?? Szkoda że na pierwszy raz, Linux aż tak mnie odpycha i są takie problemy z instalacją :/ W końcu to nie Windows... Mam nadzieję że będzie przynajmniej mniej awaryjny...

Zarov
komentarz
komentarz

Napisałem Ci już dokładnie...

sudo aptitude install pidgin

Ustaw i masz GG...

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Linux to system dla myślących.

ciaciama
komentarz
komentarz

Ja na Twoim miejscu, pierwsze co bym zrobił to zainstalował najnowsze Ubuntu, czyli 8.04 ;)

Zarov
komentarz
komentarz

Posłuchaj Ciaciamy, czasami coś dobrego powie. Wersja 6.10 została wydana w październiku 2006 roku, czyli stare że hej. Pobierz najnowszą 8.04 i dopiero zainstaluj.

Gość
komentarz
komentarz

No tak, a widzieliście jaki mam komputer... ??

piku
komentarz
komentarz

Nie polecam 8.04 na Twój sprzęt, za bardzo będzie mulił. A linuks wymaga innego myślenia niż windows, to pierwsze co musisz się nauczyć o tych systemach ;) Co do 6.10 - isnieje polska wersja tego Ubuntu - 6.12: ma usunięte niektóre pakiety i dodane nowe + pełne spolszczenie systemu.

Zarov
komentarz
komentarz

No to zainstaluj Xubuntu 8.04 :P

Albo KateOS livecd ma moliwosc instalacji też coś do Neostrady.

//xubuntu 8.04 tnie się podobnie, niestety, tak samo jak kubuntu 8.04. Wiem, bo sprawdzałem na podobnym sprzęcie z tym że miał on 320MB RAM :haha:

//piku

ciaciama
komentarz
komentarz
No tak, a widzieliście jaki mam komputer... ??

No i co z tego ze masz taki komputer? Linuks nie jest taki jak Windows i on nie potrzebuje takiego sprzetu jak Vista ;) Mi na podobnym sprzecie (lapek) Beryl nawet śmigal :D

EDIT:

Mozesz tez wybrac Xubuntu 8.04 (posiada Xfce - lzejsze srodowisko od GNOME).

EDIT 2:

Tylko Ty piku miałeś procek 600 MHz.

//akurat nie mówiłem o swoim lapku ino o Pentium 1GHz/320MB RAM/R9200 :P Na lapku (PIII 600/320MB/ATI 4MB)to już w ogóle...

//piku

Zarov
komentarz
komentarz

Rodzice mają kompa P3 900coś, 256ramu, zintegrowana grafika a Debian Etch z KDE stoi i śmiga.

piku
komentarz
komentarz

Wypróbuj Mint XFCE - na bazie ubu, tyle że szybszy od xubuntu; neostrada powinna się dać zainstalować - możesz to sprawdzić uruchamiając LiveCD zanim zainstalujesz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.