x-kom hosting

RAM do acer AN517-41 (nitro 5)

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: seba84_2005 ,
pel1906
utworzono
utworzono

Witam, chcę wymienić ram w moim acerze nitro 5(ryzen 5600h + 3060rtx)
Planuję włożyć 2x Kingston FURY 8GB 3200MHz CL20 Impact
Pytanie pierwsze. Warto w ogóle wymieniać w tym lapku ram (czy wydatek 400zł jest sensowny)?
Pytanie drugie. Jeśli tak to czy na te kości które podałem?

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Jakie masz teraz kości w laptopie?

pel1906
komentarz
komentarz

@Anawa Wrzucam screen z cpu-z.
Ta kość jest x2.
1415197639_Zrzutekranu2022-04-04213111.png.766a7914177f0f0fb6756f28fc89c81f.png

Anawa
komentarz
komentarz

Jeżeli, jak dobrze patrzę, CAS Latency na starych kościach wynosi 24 to wydaje mi się, że warto wymienić. Inna sprawa to jest to, dlaczego CPU-Z pokazuje "single" skoro masz 2 kości włożone - powinny działać w "dual".

pel1906
komentarz
komentarz

@Anawa Dual rank i dual channel to chyba nie to samo.
Obecnie chyba nie ma sensu pakować 32GB ? Więc patrzeć po prostu na najniższe opóźnienia i 3200mhz (więcej chyba nie obsłuży laptop)?

Anawa
komentarz
komentarz

a w zakładce "memory" jest obok channel# "dual"?

 

Jak masz kasę to możesz kupić 32 GB, zależy co na laptopie robisz.

pel1906
komentarz
komentarz

@Anawa Tak, jest dual
Służy do gier, głównie starszych, więc raczej nie ma sensu pakować 32gb.
Jakąś konkretną pamięć polecisz? Czy kierować się tym o czym wspomniałem w poprzednim wpisie?
711715896_Zrzutekranu2022-04-07170214.png.5b7d62459decaf83deafe9e3fe9e651d.png

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Masz dostępne Crucial Ballistix 3200 MHz z CL16 w dobrej cenie i w komentarzu jest, że ktoś z powodzeniem je w Acer Nitro 5 używa - https://www.x-kom.pl/p/673045-pamiec-ram-sodimm-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-ballistix.html (325 zł)

 

Dodatkowo możesz jeszcze kod rabatowy (-30 zł) wykorzystać https://www.forumpc.pl/topic/506053-kod-promocyjny-x-kom-dla-użytkowników-forumpc/

pel1906
komentarz
komentarz

@Anawa Mając obecnie ramy działające w napięciu 1,2 v mogę włożyć 1,35v?

Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź skan ze strony Crucial czy pokaże kości Ballistix jako kompatybilne:

https://www.crucial.com/store/systemscanner

 

@seba84_2005 masz te kości - orientujesz się może czy z Acerem Nitro będą współgrać... ?

pel1906
komentarz
komentarz

Pokazuje że niby działają, tylko pytanie czy będą chodzić w maksymalnej częstotliwości bez możliwości zmiany profilu XMP? Bez tego chyba nie opłaca się bo przytnie prędkość, w komentarzach ludzie o tym wspominają.

  • Rekomendowana odpowiedź
seba84_2005
komentarz
komentarz

Żaden laptop bez odblokowanego biosu nie wspiera tych pamięci. Cruciale ballistix tylko z laptopem, który może wczytać profil XMP. Obecnie tylko msi ma taką opcję fabrycznie. 

Pamięci działają z innymi laptopami bez xmp, ale przy 2666Mhz cl19. 

 

Do amd najlepsze pamięci z JEDEC P&P tylko fury 3200MHz cl20, najlepiej w wersji 2Rx8. 

Pamięci w tym acerze nie opłaca się wymieniać, brak muxa skutecznie i tak zablokuje potencjał szybkiego ramu w starszych grach i nowszych, gdzie jest generowana duża liczba fps, a te co są fabrycznie spokojnie do tego się nadają. 

Lepiej zainwestować w np. dysk ssd. 

  • Dziękuję 1
pel1906
komentarz
komentarz

Dzięki za info, oglądałem jakiś czas temu filmik jarroda z testem ramu i napaliłem się na większe fpsy jak bezzębny na suchary. Dawno nic nie zmieniałem i o ramie pomyślałem, ale skoro tak piszesz to dam sobie spokój póki co. Dysk jako pierwszy wymieniałem i teraz myślałem o ramie

  • Dobra wypowiedź 1
seba84_2005
komentarz
komentarz

@pel1906 Ramy warto wymieniać, jak masz mux switcha w laptopie albo podpięty zewnętrzny monitor, żeby ominąć optimusa. W inny przypadku strata 400zł 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.