pel1906

Użytkownik
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O pel1906

Informacje o profilu

 • Miejscowość
  Toruń
 1. Wysoki ping w "godzinach szczytu" TL-WR740N

  Zrobię tak ale już nie dziś , chociaż jak wcześniej pisałem , na starym routerze tez te problemy byly , mimo że mam go z 6lat i wcześniej nic nie szwankowało. Korzystam też z innego neta na innych routerach i tam wszystko działa jak należy. Czy miarodajne byłoby testowanie pingu w telefonie(moze polecisz cos na androida) ? Aby wykluczyć ewentualną kwestie wadliwej karty wifi
 2. Wysoki ping w "godzinach szczytu" TL-WR740N

  Testy robione metr od routera, sila sygnalu jak pisalem wczesniej z inSSIDera to -55dBm około
 3. Wysoki ping w "godzinach szczytu" TL-WR740N

  Co do prędkości to pisałem że na kablu mam teraz 30 a na wifi metr od routera 15, na starym routerze 2 dni temu mialem tez 30Mb/s. Testy prędkości zrobione przed 5 minutami. Z tego co wiem gwarantowanej prędkości żaden operator nie da, ale monter wczoraj mówił że powinno być 70% chociaż. Przez ostatni rok zawsze 30Mb/s było gdy sprwadzałem, prędkość ma być zwiększona ale dopiero od lipca u mnie a w bloku maks 120Mb/s jest dostępne. Być może to pozwoli coś na infolinii wywalczyć , w końcu sprzęt od nich jest, no ale tam to wiadomo że trzeba na ogarniętą osobę trafić. Zakładam że chodziło o screena gdy na kablu jest, do 15:24 30sek był test na kablu , później na wifi EDIT: dzwoniłem na infolinię,niestety po drugiej stronie ktoś nie mający kompletnie pojęcia o temacie, kwestia zaniżonej prędkości tłumaczona "degradacją sygnału" i tyle ... w systemie wszystko w porzadzku i koniec. Na pytanie o ping i czy jest możliwośc konfiguracja routera info że w ciągu 24h centrala odezwie się . Aha i teraz wszystko tak wygląda . Od okolo 11 do 16;30 caly czas problemy dziś. Do dziś taki problem tylko wieczorami przez godzinę, teraz non stop.
 4. Wysoki ping w "godzinach szczytu" TL-WR740N

  Na kablu pisałem że wszystko ok śmiga. Screen z teraz gdy na wifi sa problemy(gdy skonczylem testy po kablu i podlaczylem sie po wifi nadal były problemy) Nie wiem czy to prawda ale czytałem ze te utracone pakiety na 6 hopce nie są problemem ale ile w tym racji ? Wcześniej nie wspomniałem o kilku być może ważnych faktach. Z poprzedniego routera tp linka na ktorym tez byly problemy korzystałem z internetu multimedii w innym miejscu przez kilka lat bez problemów. Teraz mieszkam w nowym bloku gdzie z miesiąca na miesiąc przybywa ludzi(dostępni są 2 operatorzy, właśnie multimedia i lokalny operator) Na początku wszystko było ok (torreny na maxa śmigały a ping był lepszy niż teraz) , później problemy raz na miesiąc wieczorami , później raz na tydzień , teraz co chwilę nawet gdy router jest metr od lapka.Większość sąsiadów bierze multimedie (widać to po tym że połowa nazw sieci to multimedia_xxxx , nazwę tą narzucają debilne nowe routery) i mają taki router jak ja który być może powoduje te zakłócenia. Kilka podobnych problemów z internetem multimedii widziałem na forach teraz , ale żaden nie został rozwiązany. Dodatkowo po wymianie poprzedniego ich modemu i mojego routera na ten nowy router z modemem prędkość po wifi jest przycięta do 20Mb/s , po kablu idzie 30(właśnie raz jeszcze zrobiłem test i dl 12 Mbps jest ... ) Moje teoria (spiskowa może) jest taka że dali , a dokładnie to wynajęli , gówniane routery (nowe 80zł używane 50zł chodzą) i takie są tego efekty. Popróbuję zmienić kanały jeszcze , niestety można to zrobić tylko przez ebok multimedii i zakres od 1 do 9 tylko jest lub auto na którym teraz jestem... P.S. robiłem też formata aby wykluczyć ewentualne "zawirusowanie" komputera.
 5. Wysoki ping w "godzinach szczytu" TL-WR740N

  Umowa przedłużona dziś , nowy router arris tg2492s , problem pojawil się na 20min w srodku dnia, test zaczałem robić ale niestety przez omyłkę zamknąłem (widziałem że około 30% pakietów straconych , średnio ping ~300 w kazdej kolumnie,część czasu nie było wcale neta sprwadzalem jednocześnie komedną ping w wierszu poleceń). Niestety nie mogę konfigurować routera od multimedii , tylko hasło , nazwę i kanał mogę ustawiać , będę dzwonił do nich i dopytam czy można to obejśc, screeny wrzucę gdy problem ponownie pojawi się. EDIT: zrobiłem test i screena zamieszczam. Dodam że siła sygnału wifi jest w granicach -55dBM do -60dBM
 6. Wysoki ping w "godzinach szczytu" TL-WR740N

  Dodam ze komendy nie byly wpisane jednocześnie (różnica kilku minut). Podpialem raz jeszcze dla pewnosci bezposrednio po kablu i wszystko działało ok. W czwartek przedłużam umowę i wymieniam router więc bardziej jako ciekawostkę można to traktować.
 7. Wysoki ping w "godzinach szczytu" TL-WR740N

  Zrobione , tylko jak wcześniej wspominałem to "zamulenie" neta zdarza się rzadko, gdy robiłem tego screena internet hulał jak należy.
 8. Wysoki ping w "godzinach szczytu" TL-WR740N

  Tak, łączę się z siecią jakkolwiek. Wykres należacy do tej sieci opisany jest adresem 64:70:02:A9:7F:B0
 9. Witam. Skoki pingu są rzadkie(raz na tydzień lub rzadziej), ale dzis trwa to ponad godzinę i stało się denerwujące. Zmiana kanałów w ustawieniach routera nic nie daje, czasem przez 2 minuty ping jest ok, później skacze. Po kablu gdy podepnę wszystko jest ok , więc kwestia routera. Oprócz mnie oczywiście nikogo nie ma podpiętego do sieci. Dostawca internetu Multimedia 30Mb/s. Screen który mam nadzieję coś wniesie.