x-kom hosting

Wymiana podzespolow

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: KillaHill ,
sqbanczyk
utworzono
utworzono

Witam, chciałbym odnowić swój obecny  sprzęt .Co polecacie wymienić aby sprzęt chodził płynnie  w nowych grach typu CoD ,NFS oraz monitorze 34 cale 165 hz. Zauwazylem ze sa plyty Gigabyte z wbudowanymi  procesorem od Creative tu zastanawiam sie czy wybrac plyte z takim procesorem bo moja karta dziekowa  jest juz troche stara. Zalezy mi na scout mode . 

Obecny zestaw:

Płyta główna: Asrock FATAL1TY Z97X Killer

Procesor: Intel Core i7 4790K 4.0

Ram : g.skill trident x series 16gb (2x8gb) ddr3 2400mhz cl10

Obudowa: Cooler Master Cm Storm Trooper

Chłodzenie procesora: Noctua Nh-d15 + 2x140mm.wentylatory

Dyski twarde Kingstone SSD HyperX 3K 240GB SATA3,WD1tb black, Wd 1tb blue, Samsung 970 EVO Plus - 1TB

Karta dzwiekowa :Creative Sound Blaster Recon3D THX PCIE Fatal1ty Pro

Zasilacz Corsair RM550X 80Plus Gold Wentylatory 1x200mm.led ,3x120mm.led , 1x140mm 4-6 wejsc usb 3 mysz i klawiatura gaming roccat Karta graficzna : Zotac AMP! Extreme edition Gefprce GTX980

 

ero123
komentarz
komentarz

A jaki budzet?

sqbanczyk
komentarz
komentarz

6 -7 k im wiecej gotowki zostanie tym lepiej , bedzie ona dodana do nowego monitora

ero123
komentarz
komentarz

Będziesz grał w 1080p?

sqbanczyk
komentarz
komentarz

3440x1440

sqbanczyk
komentarz
komentarz

Czemu kosci do wymiany?

 

Czy ta plyta nie bedzie za mala do mojego obecnego chlodzenia? Tzn. czy wszystko sie zmiesci. Wtej plycie nie ma wejscia optycznego przez ktore mam podlaczony komputer do aplitunera. Obecna karta dźwiękowa ktora mam przestaje byc juz wspierana

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz
4 godziny temu, sqbanczyk napisał:

Czemu kosci do wymiany?

 

Cruciale wydają się lepszą opcją w tym przypadku. Możesz dać w pełnym ATX + optyk

https://proline.pl/msi-mag-b560-torpedo-ddr4-s-1200-p8078977

  • Dobra wypowiedź 1
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Crucial CL16-18-18-38

Patriot CL17-21-21-41

Dlatego Cruciale są lepsze, realnie mniejsze opóźnienia.

  • Dobra wypowiedź 1
sqbanczyk
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ta konfiguracja którą poleciliście mi uciągnie monitor 34'' 180-200 Hz ?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

CPU nie będzie tu problemem a grafika 

 

sqbanczyk
komentarz
komentarz

Ten procesor który został mi polecony Procesor Intel Core i5-11400 Rocket Lake 2,6 GHz s.1200 Tray   jest zablokowany , możecie mi polecić odblokowany w podobnej cenie , n ie chce sie sam bawić w odblokowywanie aby czegoś nie sknocić

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

OC procesora nic Ci nie da w takiej rozdzielczości, a dopłata do 11600K i MOBO z590 to blisko 500zł więcej. Lepiej dorzuć to do RTX 3070.

  • Dziękuję 1
KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 31.10.2021 o 18:27, sqbanczyk napisał:

Ten procesor który został mi polecony Procesor Intel Core i5-11400 Rocket Lake 2,6 GHz s.1200 Tray   jest zablokowany , możecie mi polecić odblokowany w podobnej cenie , n ie chce sie sam bawić w odblokowywanie aby czegoś nie sknocić

Mylisz chyba pojęcia. i5 11400 ma zablokowany mnożnik pod OC. i5 11600k ma ten mnożnik odblokowany. Drugą sprawą są limity mocy, które należy ściągnąć żeby CPU mógł pracować pełną parą. 

  • 1 miesiąc później...
sqbanczyk
komentarz
komentarz

Chciałem lekko odświeżyć temat, czy możecie polecić mi jakąś płyte główną z chipsetem karty dzwiekowej  creative lub jakiejś dobrej innej firmy, chce juz wszystko dopiąć i kupować podzespoły

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Dopłata do wyższego kodeku dźwiękowego jest spora, lepiej wyjdzie kupić dedykowaną kartę dźwiękową.

 

Z tym udaj się do działu Dźwięk

sqbanczyk
komentarz
komentarz
9 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Dopłata do wyższego kodeku dźwiękowego jest spora, lepiej wyjdzie kupić dedykowaną kartę dźwiękową.

Ok ,dzięki za odp.

sqbanczyk
komentarz
komentarz
10 godzin temu, KillaHill napisał:

tutaj masz z lepszym audio ale jak widzisz, to też koszty. 

Dzięki wielkie, az taka tragedia nie jest w cenie 

  • 2 tygodnie później...
sqbanczyk
komentarz
komentarz

Witam ponownie ,podzespoły kupione, mam jeszcze pytanie co do karty graf. znalazłem do kupienia  Zotac  RTX 3060 12 GB AMP white  kupiona byla 11 wrzesnia tego roku i ma 5 lat gwarancji, jest do kupienia za 3170zl  z tego co sprzedawca pisze mało używana , co o tym myslicie warto brac?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Za 3400zł można znaleźć RX 6600XT i to jest lepsza wydajność od RTX 3060.

sqbanczyk
komentarz
komentarz

jest jeszcze EVGA GeForce RTX 3060 Ti FTW3 ULTRA  o 200 zl wiecej nowa

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jak masz dowód zakupu ze sklepu to cena dobra jak za 3060 TI.

  • 2 tygodnie później...
sqbanczyk
komentarz
komentarz

Coś kręcą bo nie mogą znaleźć dowodu zakupu. 

 

Czy ta karta PNY GeForce RTX 3060 Ti 8 GB XLR8 Gaming REVEL Edition LHR  jest warta swojej ceny? 3900 zł, nowa ze sklepu. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.