x-kom hosting

Ścinanie się całego pulpitu

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mloudi ,
Mloudi
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam użytkowników mam problem z komputerem. Jak gram i z alt tabuje na Spotify (załóżmy) to ścina mi cały pulpit i muszę restartować kompa. I takie mam zapytanie czy to jest przez dysk HDD i jest do wymiany czy m2 z Windowsem czy zaś dokupienie ramu??? Pytałem tyle osób i wszyscy mówią inaczej i nie wiem co robić A nie mam żadnej osoby, która jest w stanie mi doradzić. Zastanawiałem się nad kupnem nowego dysku ssd a wolałbym się dowiedzieć jaka jest tego przyczyna.  

Specyfikacja komputera:
Plyta główna: ASRock B460M PRO4
Procesor: I5 10600kf
Karta graficzna: geforce gtx 1660 super
Pamięć ram:  8 gb 
Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze
Dysk m2: 
Dysk HDD: Seagate ST1000DX001

Niebieska
komentarz
komentarz

Pokaż screen z HWInfo64 zakładka Sensors [cała] po ok 10 min. Daj też screeny z CrystalDiskInfo dla obu dysków, a zanim je dasz zmień Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [Dec] 

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
Mloudi
komentarz
komentarz

Nie wiem czy to to ale proszę zaraz jeszcze podeślę screeny od crystaldiskinfo

received_404875304524114.webp

received_242461667898170.webp

received_649525893100853.webp

received_854382448558630.webp

Niebieska
komentarz
komentarz

Przy braku obciążenia nie widzę nic złego. Daj jeszcze screeny z HWInfo64 po 10 min gry.

  • Dobra wypowiedź 1
Mloudi
komentarz
komentarz

Jeżeli wszystko jest ok to w czym problem ze tak się dzieje???

Niebieska
komentarz
komentarz

Daj jeszcze raz screen z CrystalDiskInfo tylko zmień to o co prosiłam.

  • Dobra wypowiedź 1
Mloudi
komentarz
komentarz

Jak na tą chwilę obecną wywaliło mi sam nie wiem co i jest cały czarny ekran. Już czasami jest to takie irytujące i nwm. od czego to jest. Wczoraj miałem taką samą sytuację zrestartowałem kompa i zaczęła się tak o instalacją Windowsa robić przez godzinę 

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz Windows 10? Jest on dosyć wymagający dla HDD, ale nie widzę nic w screenie co powinno niepokoić. Szkoda, że nie masz procka z integrą, byśmy sprawdzili czy na niej jest problem. 

  • Dobra wypowiedź 1
Mloudi
komentarz
komentarz

Tak Windows 10 tylko w tym rzecz, że mam dwa dyski A pokazuje tylko hdd

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz włączony profil XMP, BIOS aktualny?

  • Dobra wypowiedź 1
Mloudi
komentarz
komentarz

Nigdy nie zwiększałem wydajności ramu, tak aktualny 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz RAM w jednej kości czy dwóch?

  • Dobra wypowiedź 1
Mloudi
komentarz
komentarz

Jedna 

Niebieska
komentarz
komentarz

Od jakiego czasu masz te problemy? Coś zmieniałeś w kompie, instalowałeś?

 

[co do dysku SSD to Ci się i tak przyda, druga kość RAMu też, będziesz miał wydajność]

  • Dobra wypowiedź 1
Mloudi
komentarz
komentarz

Kilku tygodni. Zmieniony został Procesor i Zasilacz a z instalowaniem to raczej nic. (Wiem miałem w planach kupić 2 kości po 8 gb, ale wolalbym dowiedzieć się dlaczego mam takie problemy bo jeżeli byłaby to wina dysku to bym go wymienił.)

Niebieska
komentarz
komentarz

Jaki miałeś poprzedni zasilacz?

  • Dziękuję 1
Mloudi
komentarz
komentarz

A zapomniałem dodać że jeszcze plyta główna. A xo do zasilacza to był to Lenovo FSP/Fortron 400W 10-pin SP50A36

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak wymieniłeś płytę główną to musisz postawić system na nowo. Jest taka zasada nowa płyta główna = stawiamy system na nowo bo inaczej są problemy. I tu pewnie jest źródło twoich problemów.

  • Dobra wypowiedź 1
Mloudi
komentarz
komentarz

Czyli format? Nie widziałem o tym 

Dzięki za pomoc jak coś to będę pisał 

Niebieska
komentarz
komentarz

Tak, format musisz zrobić. Napisz czy jest lepiej. 

  • Dobra wypowiedź 1
Mloudi
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem cala noc siedziałem a dysk dalej się grzeje do 100% i przez to że tak się grzeje cały komputer ścina.

A i przed chwilą dowiedziałem się że system jest na hdd

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk nie widać by miał problemy z temperaturami, ani w HWInfo64, ani w CrystalDiskInfo. Po formacie system na pewno ściągał aktualizacje i stąd to 100% użycia dysku bo Windows je instalował. To normalne zjawisko, wtedy też komputer jest przymulony i lepiej go zostawić by zrobił swoje.

  • Dobra wypowiedź 1
Mloudi
komentarz
komentarz

Na początku bym to zrozumiał bo to wiadomo, ale po kilku godzinach jak gram w gierkę jestem już taki zirytowany i nie wiem czy zakup nowego dysku zmieni coś.

Niebieska
komentarz
komentarz

Powiem Ci, że połączenie talerzowy dysk twardy plus 10 to kiepska sprawa, system się na nim dusi. Dziesiątka nie przepada za HDD. Sprawdź w Windows Upadate czy nadal czegoś nie instaluje.

  • Dobra wypowiedź 2
Mloudi
komentarz
komentarz

Dobra czyli mam rozumieć że na teraz zaraz już potrzebny jest mi dysk ssd może być m2 250 gb?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.