x-kom hosting

Dziwne plamy przy wyświetlaniu czarnego koloru.

Niebieska
komentarz
komentarz

Windows 10 jak jest nieaktywowany ma swoje  ograniczenia.

Rym1
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Niebieska napisał:

Windows 10 jak jest nieaktywowany ma swoje  ograniczenia.

Ok zobaczę co będzie po aktywacji...

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Tylko nie KMS Piko lub podobnym wynalazkiem.

Rym1
komentarz
komentarz (edytowane)
17 minut temu, Niebieska napisał:

Tylko nie KMS Piko lub podobnym wynalazkiem.

:D to z kad mam wziąć klucz?

Mogę kupić bez problemu 

Tylko jestem w DE. I nie wiem czy kupno taniego klucza i aktywacja nie będzie wiązała się z jakimś wykroczeniem w DE. 

może to kości ram. Nie wiem już... niby w systemie pokazuje 16 GB
Jest obraz niewyraźny te dziwne "ogrągłe" plamy i pixeloza.

Niebieska
komentarz
komentarz

Podobno nie wszystkie usługi wtedy działają, ale dokładnie nie wiem. 

Rym1
komentarz
komentarz

 

Kolega ten sam problem chyba miał ...
HELP !

Może wgram starszy bios? 

 

Rym1
komentarz
komentarz

W csie smoke tak wygląda.
Jakieś dziwnie łuny dookoła ...

 

Bez tytułu.png

Niebieska
komentarz
komentarz

To jest niestety wada monitorów IPS, ta technologia tak ma niestety. 

Rym1
komentarz
komentarz
14 minut temu, Niebieska napisał:

To jest niestety wada monitorów IPS, ta technologia tak ma niestety. 

Mój amsung odyssey g5 nie jest monitorem Z matrycą IPS, tylko VA... 

Acer predator miał IPS. 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

To ostatnie co dałeś na tamtym monitorze pasuje na BLB.

Navier
komentarz
komentarz

Mam (a w zasadzie to już miałem) VA i drobne "wycieki" też są, na zdjęciach widać to jeszcze bardziej, oczywiście na IPS widać to bardziej. Widoczne w zasadzie tylko na całkowicie czarnym tle. Może autor wątku miał pecha. Na pewno nie ma na to wpływu licencja Windowsa czy zainstalowane programy, to są wady matrycy, z którymi albo trzeba żyć, albo zrobić zwrot. Zerknąłbym jeszcze na jakiś pro portal z testami monitorów i sprawdził jak tam dla tego modelu wygląda "uniformity" czy jak tam to się nazywa - równomierność podświetlenia. Oczywiście każdy egzemplarz będzie inny, ale będzie jakiś ogólny obraz sytuacji. NAjlepiej oczywiście kupować monitory w sklepie, przed zakupem sprawdzić czy nie ma BLB i IPS Glow, chociaż sam też kupuję monitory online.

 

Rym1
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Navier napisał:

Mam (a w zasadzie to już miałem) VA i drobne "wycieki" też są, na zdjęciach widać to jeszcze bardziej, oczywiście na IPS widać to bardziej. Widoczne w zasadzie tylko na całkowicie czarnym tle. Może autor wątku miał pecha. Na pewno nie ma na to wpływu licencja Windowsa czy zainstalowane programy, to są wady matrycy, z którymi albo trzeba żyć, albo zrobić zwrot. Zerknąłbym jeszcze na jakiś pro portal z testami monitorów i sprawdził jak tam dla tego modelu wygląda "uniformity" czy jak tam to się nazywa - równomierność podświetlenia. Oczywiście każdy egzemplarz będzie inny, ale będzie jakiś ogólny obraz sytuacji. NAjlepiej oczywiście kupować monitory w sklepie, przed zakupem sprawdzić czy nie ma BLB i IPS Glow, chociaż sam też kupuję monitory online.

 

Dzięki. Tak zauważyłem, że licencja windowsa ani inne czynniki w Pc nie wpływają na to, ponieważ mam ten monitor podłączony do dekodera i również widać dziwne łuny i obraz niewyraźny jakieś dziwne "kwadraciki" podczas oglądania tv też są mocno widoczne... Zwracam monitor i kupuje Benq xl2540k może trafię na dobry egzemplarz :) 

Navier
komentarz
komentarz

Akurat kwadraciki to mogą być artefakty kompresji. BLB i IPS glow to jedno, ale przy filmach czy TV kompresja robi swoje i w obszarach gdzie jest łagodny gradient koloru, zwłaszcza przy ciemnym obrazie, będą takie paskudne śmieci. Musiałbyś sprawdzić na jakiejś nieskompresowanej próbce wideo. No dobra, a jak wyłączasz komputer i przez chwilę jest brak sygnału, a podświetlenie monitora jeszcze działa, to też masz takie plamy czy widzisz jednolitą czerń? Bo jeśli nie, to nie wina monitora i zmiana nic nie pomoże. Na tym Benq będzie tylko gorzej bo to TN. 

 

Rym1
komentarz
komentarz
21 minut temu, Navier napisał:

Akurat kwadraciki to mogą być artefakty kompresji. BLB i IPS glow to jedno, ale przy filmach czy TV kompresja robi swoje i w obszarach gdzie jest łagodny gradient koloru, zwłaszcza przy ciemnym obrazie, będą takie paskudne śmieci. Musiałbyś sprawdzić na jakiejś nieskompresowanej próbce wideo. No dobra, a jak wyłączasz komputer i przez chwilę jest brak sygnału, a podświetlenie monitora jeszcze działa, to też masz takie plamy czy widzisz jednolitą czerń? Bo jeśli nie, to nie wina monitora i zmiana nic nie pomoże. Na tym Benq będzie tylko gorzej bo to TN. 

 

Trudno stwierdzić. Jak wyłączam komputer to monitor jeszcze aktywny jest przez 2 sek. i nie jestem w stanie ocenić. Wydaje się, że sama czerń, chociaż widać lekkie białe podświetlenie monitora przez chwilę na tym czarnym tle.

Navier
komentarz
komentarz

Lekkie podświetlenie będzie w zasadzie zawsze widać, no chyba że kupisz sobie OLEDa za 16k. IMO będziesz musiał z tym żyć.

  • Dobra wypowiedź 1
Rym1
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Navier napisał:

Lekkie podświetlenie będzie w zasadzie zawsze widać, no chyba że kupisz sobie OLEDa za 16k. IMO będziesz musiał z tym żyć.

na tym benq xl2540k będie gorzej ?
 

Navier
komentarz
komentarz

Artefakty (te kwadraty) prawdopodobnie będą bardziej widoczne. W uproszczeniu - TN jest w stanie wyświetlić mniej kolorów niż IPS czy VA. Wyobraź sobie, że gradient ze 100 odcieni masz przedstawić za pomocą 10. To duże uproszczenie, ale obrazuje problem TN.

Rym1
komentarz
komentarz
15 minut temu, Navier napisał:

Artefakty (te kwadraty) prawdopodobnie będą bardziej widoczne. W uproszczeniu - TN jest w stanie wyświetlić mniej kolorów niż IPS czy VA. Wyobraź sobie, że gradient ze 100 odcieni masz przedstawić za pomocą 10. To duże uproszczenie, ale obrazuje problem TN.

Wszyscy użytkownicy takich monitorów mają ten problem co ja ? Bo już nie wiem nic ... :)

Navier
komentarz
komentarz

Jakości monitora nie sprawdzaj na filmach - tam zawsze będą artefakty, obraz TV też jest skompresowany. Wszystkie te pokazywane przez Ciebie "pikselozy" są na filmach i nic z nimi nie zrobisz, przyzwyczaj się albo czekaj na technologię pozwalającą na transmisję nieskompresowanego obrazu.
Otwórz zdjęcie wysokiej jakości, takie w natywnej rozdzielczości monitora, raczej PNG niż JPG (bo JPG to też kompresja stratna), wrzuć na tapetę Windowsa i patrz co z jakością.
A, i jeszcze jedno - w opcjach monitora (osd) wyłącz wszelkie "poprawiacze"/filtry - tryb gry, żywe kolory itp, tak żeby monitor jak najmniej ingerował w obraz

  • Dobra wypowiedź 1
Rym1
komentarz
komentarz
10 minut temu, Navier napisał:

Jakości monitora nie sprawdzaj na filmach - tam zawsze będą artefakty, obraz TV też jest skompresowany. Wszystkie te pokazywane przez Ciebie "pikselozy" są na filmach i nic z nimi nie zrobisz, przyzwyczaj się albo czekaj na technologię pozwalającą na transmisję nieskompresowanego obrazu.
Otwórz zdjęcie wysokiej jakości, takie w natywnej rozdzielczości monitora, raczej PNG niż JPG (bo JPG to też kompresja stratna), wrzuć na tapetę Windowsa i patrz co z jakością.
A, i jeszcze jedno - w opcjach monitora (osd) wyłącz wszelkie "poprawiacze"/filtry - tryb gry, żywe kolory itp, tak żeby monitor jak najmniej ingerował w obraz

O to chodzi to to jest widoczne nie tylko na filmach. Na pulpicie też, w cssie, na forum teraz po lewej i prawej stronie ...
 

Bez tytułu.png

ccc.jpg

Navier
komentarz
komentarz

Ja tam widzę zwykły, czysty gradient. Na telefonie z ekranem OLED. Na monitorze może to wygląda inaczej, ale to sprawdzę jutro.
 
Edit: Ten gradient na stronie forum wygląda u mnie dokładnie tak samo.
 
IMG_20211001_091206.thumb.jpg.1be9f8873dfb87496f838f713780a5bc.jpg

Edit2: tak sobie patrzę w telefonie na Twój i mój ekran i widzę jeszcze jedno pitencjalne źródło problemu - u Ciebie jest jakby ciemniej, nie są widoczne niektóre kolory w ciemniejszych partiach (lewa strona na górze i na dole). Ja mam ekran skalibrowany, ręcznie ustawione poziomy kolorów w ustawieniach monitora podczas kalibracji, wgrany profil icc.
Spróbuj zmienić ustawienia jasności, kontrastu i gammy w OSD monitora - to może sporo poprawić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.