x-kom hosting

Problemy z sterownikami karty graficznej

4samuray
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, 

 

Chciałem usprawnić sobie działanie komputera poprzez wymianę procesora,  na początku chciałem wymienić sam procesor i zamówiłem i7-9700k niestety nie sprawdziłem kompatybilności procesora z płytą główną. Wróciłem wiec do procesora poprzedniego i5 lecz cos się podziało w płycie głównej i nie działały mi 2 sloty pamięci ram. Później po głębszych przemyśleniach nad zakupami zamówiłem procesor i płytę główną a dokładnie Płytę główną: MSI B450 TOMAHAWK MAX + Procesor AMD Ryzen 5 3600. Wymieniłem wszystko zgodnie z instrukcjami/wytycznymi + poradniki z youtube i komputer przy pierwszym uruchomieniu działał bez problemu. (Ram także wrócił do pełnej pojemności 16 GB, wszystkie kości działały)

 

Jednakże zauważyłem podczas grania i przeglądania stron internetowych pewne problemy mianowicie: 

1. Ekran pierw się zacina, obraz się zatrzymuje, freezuje.

2. Po kilku sekundach w takim stanie monitor się wyłącza. na ekranie pisze HDMI 2 No Signal. Odpinam kabel HDMI i wpinam na nowo wtedy ekran wraca

3. Wszelkie strony internetowe/gry crashują się  z błędami, inne bez

 

Niektóre gry wywalało mniej, niektóre więcej. Był to nieregularny czas, czasami wywaliło ten sam schemat jak powyżej kilka razy w ciągu 10minut, a grając w inna grę raz na np 2 godziny

 

gry także po prostu wywala do pulpitu bez jakichkolwiek informacji co poszło nie tak.

 

Dzieje mi się tak nawet podczas przeglądania zwykłej przeglądarki bez żadnego obciążenia. Procesor jak i GPU nie są wtedy obciążone a dalej błąd występuje.

 

Przed wymianą tych 2 komponentów komputer działał bez problemów, nie było żadnych błędów. 

 

Także po kliku poradnikach próbowałem samemu rozwiązać problem i w Sobotę zmieniłem sterownik karty graficzne NVIDIA na starszy o jedną aktualizacje. wtedy przez około 6 godzin nie wystąpiły żadne problemy, jednakże po tych 6 godzinach 3 razy komputer, znaczy bardziej obraz znowu się zatrzymał trzeba było wykonać reset. Zrobiłem także 2 formaty komputera, sprawdziłem czy nie ma wirusów. Zmieniałem opcje systemowe w Windowsie ale nic w pełni nie naprawiło tego problemu. 

 

Aktualnie, jest bardzo podobnie w grach ekran się zacina lub po prostu wyłącza (Pisze znów HDMI 2 No Signal, Trzeba znowu odpiąć i wpiąć kabel hdmi) A gry wywala. Przeglądarki także czasem po prostu się zatnie, obraz zatrzyma, a ekran znów się odłączy i to samo HDMI 2 No Signal.

 

Error z gry: lowlevelfatalerror [file:unknown] [line: 198] unreal engine is exiting due to d3d device being lost. (error: 0x887a0007 - 'reset')

Jeszcze jeden error na zdjęciu udostępnionym + film pokazujący co się dzieje dokładnie.

 

Wszystko wskazuje na to że jest to problem ze sterownikiem ale cokolwiek postaram się zrobić/zmienić problem ciągle jest.

 

Mogę także przesłać wszelkie inne zdjęcia/raporty z errorami jeżeli coś pomoże w naprawie tego problemu.

 

Bardzo dziękuje za wszelka pomoc, już sam nie wiem co z tym zrobić :/

 

 

 

 

 
Sprzęt przed wymianą:
Płyta Główna:Gigabyte GA-Z270-GAMING K3 (rev. 1.0)
CPU: Intel Core I5-7600K
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 140mm
GPU: Gigabyte GTX 1070
Pamięć: Corsair 16GB 2133Mhz DDR4
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze
Dyski: 2xSSD 1xHDD
 
Sprzęt po wymianie:
Płyta Główna:Gigabyte MSI B450 TOMAHAWK MAX
CPU: AMD Ryzen 5 3600
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis 3 140mm
GPU: Gigabyte GTX 1070
Pamięć: Corsair 16GB 2133Mhz DDR4
Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze
Dyski: 2xSSD 1xHDD
 
 

167271371_245320690627939_8889868410520184039_n.jpg

Googlacz
komentarz
komentarz

BIOS aktualny? Skąd pobierasz sterowniki do karty graficznej? 

I w ostateczności, masz opcje podmiany zasilacza na inny, markowy?

4samuray
komentarz
komentarz (edytowane)

Bios aktualizowałem także w sobotę, lecz nie wiem czy po formacie mógł wrócić do jakiejś poprzedniej wersji (Zaraz zerknę jaki aktualnie jest zainstalowany)

Sterowniki graficzne pobierałem z oficjalnej strony NVIDIA, gdzie wybierałem mój model karty graficzny.

Opcja zmiany zasilacza jest, po prostu mogę kupić nowy jak to ma naprawić mój problem ale na tą chwile przy sobie nie posiadam innego.

 

 

 

image.png.bb3e77e4adbec70cd57d766d96055703.pngimage.png.975a490c2938caf4fdd7f499b311610b.png

4samuray
komentarz
komentarz (edytowane)

EDIT: Tak BIOS Aktualny
 

Co do programu, chciałem sprawdzić czy coś jeszcze ze sterowników jest nie-aktualne tak to pobierałem z stron producentów msi/nvidia

 

27 minut temu, Googlacz napisał:

Nie używaj takich programów.

Spróbuj odinstalować sterowniki tym programem: https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html i zainstalować ponownie z https://www.nvidia.com/Download/index.aspx

 

Zrobiłem tak jak napisałeś, sprawdzę, pogram w coś by sprawdzić czy problem dalej jest

 

 

 

Nawet 5minut nie w grze. Gra w menu crashowala do pulpitu z crash logiem podanym ponizej

 

LoginId:e0c008e045b8e0f0093ec79c15e74c3b
EpicAccountId:

Assertion failed: [File:C:/buildAgent/work/sq_shared/UnrealEngine/Engine/Source/Runtime/Windows/D3D11RHI/Private/D3D11Util.cpp] [Line: 198] Unreal Engine is exiting due to D3D device being lost. (Error: 0x887A0005 - 'REMOVED')

SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
SquadGame
kernel32
ntdll

 

 

Druga gra: Wchodzę do gry, wywala ekran HDMI 2 No Signal

Potem gdy znowu wpiąłem kabel hdmi ponownie gra już nie odpowiada. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Przede wszystkim jedna sprawa - ten RAM jest zdecydowanie za wolny na ten procesor i po drugie jest on zapewne niekompatybilny ani z płytą główną ani z prockiem. Do wymiany. 

4samuray
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Niebieska napisał:

Przede wszystkim jedna sprawa - ten RAM jest zdecydowanie za wolny na ten procesor i po drugie jest on zapewne niekompatybilny ani z płytą główną ani z prockiem. Do wymiany. 

image.thumb.png.c8dc80231a3385c57c28492679095a83.png

 

Zgodnie z stroną MSI na zakładce kompatybilność jest widoczny ten sam ram jaki posiadam.

Pentium320
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem nie wskazuje na usterkę RAMu, chociaż fakt, że trochę przydusi wydajność procesora. Nie mniej nie o tym wątek.

 

Wykonaj taki eksperyment: pobierz jakiś program umożliwiający zmianę taktowania rdzenia na karcie graficznej, np. MSI Afterburner. Obniż trochę taktowanie na rdzeniu, i spróbuj pograć w jakieś gry by zobaczyć, czy problem się powtórzy. Swoją drogą, jak z temperaturami karty graficznej?

4samuray
komentarz
komentarz

@Pentium320 Temperatury na karcie graficznej jakie maksymalnie miałem według menadżera zadań wynosiły 74 stopnie. Ale pewnie z HWMonitor byłoby około 70 stopni przy max obciążeniu. 

Co do RAMu to wszystkie kości działają, może gdy nieumiejętnie wymieniałem na tą i7 to coś mogło się zepsuć ale nic na to nie wskazuje, widzi ram prawidłowo.

 

Program zaraz pobiorę i zobaczę co da się zrobić

Niebieska
komentarz
komentarz

Przydałby się screen z HWInfo64 zakładka Sensors po ok 10min gry. 

4samuray
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Niebieska napisał:

Przydałby się screen z HWInfo64 zakładka Sensors po ok 10min gry. 

 

Zaraz będzie jezeli sie uda zagrac 10minut bez problemow

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Może być i 5min,nie musi być długo. 

4samuray
komentarz
komentarz

@Niebieska HWMonitor_ez4HQSBRB7.thumb.png.7c898373f6764780d3c5aae1093a2525.png

 

HWMonitor_1OJCyLb3Lo.png

7 Min. w całkiem wymagającej grze 

Niebieska
komentarz
komentarz

Temperatury są w normie, napięcie na liniach 3.3V, 5V i 12V są ok. 

4samuray
komentarz
komentarz

Jak narazie testuje granie z tym MSI Afterburner + Zmienilem monitor z nowego Gigabyte G27QC 1440p 144hz na zwykly stary Samsung 1080p 60hz czy dalej problemy beda wystepowac.

Zmieniłem, monitor na mniejszy tak jak mówiłem + na MSI Afterburner obniżyłem na -30, nie wiem czy obniżać dalej?

 

Co do gier - odpalam dalej i znowu takie coś :/

 

image.png.603ec92460e9d4ade902ae107dd294a3.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzenia swojej grafy w innym kompie do testów?

4samuray
komentarz
komentarz

@Niebieska Powiedzmy, ze mam znajomych co by mogli podpiąć gpu, w takim razie mam zrobić test czy karta graficzna działa bez zarzutów? Do tej pory ( znaczy no, przed instalacja nowego sprzętu nie było żadnych problemów z kartą)

Niebieska
komentarz
komentarz

No właśnie, chce sprawdzić czy to nie jej wina, może coś się uszkodziło przy przeprowadzce do nowego kompa.

4samuray
komentarz
komentarz

 Jutro wysyłam komputer do znajomego by sprawdził co i jak, mam nadzieje że wszystko będzie działać bo teraz kupować kartę graficzna to masakra.

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Wielka masakra, nawet używki są drogie. No i pomyśl o nowym RAMie bo ten przydusza twój procek, nie może rozwinąć skrzydeł.

4samuray
komentarz
komentarz

Nowy RAM nie byłby problemem, bo to wydatek do 500 złotych. Ale cały komputer można by było kupić za cenę jednej karty 

Na dziś nic już nie zdziałam jutro się dowiem co z tym GPU, ale dziękuje wszystkim za próbę pomocy do tej pory

Niebieska
komentarz
komentarz

Napisz jak dalej się to potoczyło.

4samuray
komentarz
komentarz

Po testach komputera, wymianie mojej karty graficzną na inną komputer chodził sprawnie na benchmarkach, a na mojej karcie graficznej zawieszał się. Czyli sytuacja systemowa jak i całego komputera się wyjaśniła, wina jest po stronie karty graficznej, którą będę dawał do serwisu na naprawę :/ trochę będę musiał zapłacić ale lepsze to niż aktualnie kupować cos innego.

Niebieska
komentarz
komentarz

Aktualne ceny kart graficznych są porażające. 

4samuray
komentarz
komentarz

@Niebieska Po rozmowie telefonicznej z serwisem diagnoza 100zl + naprawa tak wydaje mi się, że 400/500zl w sumie (mam nadzieje ze nie wiecej) wiec to i tak lepsza opcja niz kilka tysiecy za karte 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.