x-kom hosting

Problem z RAMem

Pirotechnik
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem z komputerem, niestety ale po ostatniej aktualizacji Windowsa samo oglądanie pulpitu zabiera mi 3 GB RAM.  Pisze mi że : Zainstalowana pamięć RAM: 8,00 GB(dostępne 3,94) . Jest to DDR3. Wszystkie metody z internetu próbowałem żadna nie pomogła(poza BIOSem ale to nie umiem znaleźć opcji i po to was tutaj zebrałem). Dajcie mi jakieś metody na spróbowanie czy podziała, bo mnie ciągle z zajęć rozłącza!

Płyta główna to MS-7721

Edytowane przez Pirotechnik

politolog
komentarz
komentarz
33 minuty temu, Pirotechnik napisał:

Zainstalowana pamięć RAM: 8,00 GB(dostępne 3,94) . Jest to DDR3.

Który Windows jest zainstalowany?32 czy 64 bitowy?

Pirotechnik
komentarz
komentarz

@politolog Windows 10 64bit

politolog
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Pirotechnik napisał:

Windows 10 64bit

Podaj całą specyfikację swojego komputera.

Pirotechnik
komentarz
komentarz (edytowane)
6 minut temu, politolog napisał:

Podaj całą specyfikację swojego komputera.

Procesor AMD A4-7300 APU With Radeon HD Graphics ok. 3,8GHz

Karta NVIDIA GeForce GT 630

Płyta MS-7721

Edytowane przez Pirotechnik
eryk93
komentarz
komentarz

Jeszcze moc i marka zasilacza 

Pirotechnik
komentarz
komentarz
8 minut temu, eryk93 napisał:

Jeszcze moc i marka zasilacza 

Pfff chłopie nie wiem najpewniej 460w a marki szczerze nie wiem... Ostatnio jak rozkręcałem kompa to widziałem że było jakieś czerwone logo na zasilaczu. 

eryk93
komentarz
komentarz

Nie "tracer" przypadkiem? 

 

Trza by było ściągnąć bok obudowy i zobaczyć, zasilacz nie trzymający napięcia może wiele problemów przysporzyć 

Pirotechnik
komentarz
komentarz
1 minutę temu, eryk93 napisał:

Nie "tracer" przypadkiem? 

 

Trza by było ściągnąć bok obudowy i zobaczyć, zasilacz nie trzymający napięcia może wiele problemów przysporzyć 

Możliwe że tracer. Aha ale z zasilaczem nie mam żadnych problemów. Panie z RAM-em mi pomóż bo oszaleję co się dzieje z moim komputerem ! Aha RAM zamieniałem miejscami nic nie dało, dałem najpierw jeden pisało 4GB dołożyłem tą kolejną kość no i że 8GB ale 3,94 dostępne.

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Jak tracer to zapewne on jest winowajcą i właśnie psuje ci kompa 

  • Dobra wypowiedź 1
Pirotechnik
komentarz
komentarz
15 minut temu, Twój_pomocnik napisał:

Jak tracer to zapewne on jest winowajcą i właśnie psuje ci kompa 

Co ? Chłopie to nie od zasilacza do niego nic nie mam... Jak mam też laptopa to po nowej aktualizacji też sam pulpit zabiera 3GB RAMu... Odpuśćmy kwestie zasilacza... Jedyna opcja to BIOS. Tylko gdzie znaleźć opcje o RAM-ie. Nie wiecie przypadkiem...?

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

ale ty nie rozumiesz że tracer to szajs z czarnej listy który podaje niestabilne napięcia i kij wie za ile wybuchnie i spali kompa 

Pirotechnik
komentarz
komentarz
9 minut temu, Twój_pomocnik napisał:

ale ty nie rozumiesz że tracer to szajs z czarnej listy który podaje niestabilne napięcia i kij wie za ile wybuchnie i spali kompa 

No nie wiem nie wiem... Jak na razie to podaje niestabilne napięcie przez 4 lata i jeszcze nic nie buchło. Dobra chłopie kij z zasilaczem chodzi o RAM znasz się na tym BIOSie od MSI ?

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

I za jakiś czas zrobisz kolejny wątek w dziale awarie komputerów o tytule pomocy komputer się nie włącza i śmierdzi ... 

Jak nic nie spalił przez 4 lata to się ciesz i wymieniaj ..

Pirotechnik
komentarz
komentarz
Teraz, Twój_pomocnik napisał:

I za jakiś czas zrobisz kolejny wątek w dziale awarie komputerów o tytule pomocy komputer się nie włącza i śmierdzi ... 

Jak nic nie spalił przez 4 lata to się ciesz i wymieniaj ..

Hahaha ty to jak się uczepisz to nie puścisz hehe... Ku twojej uciesze kupuje sobie lepszy komputer na początku lipca i ten aktualny spróbuję trochę upgradeować ;) Dobra odpuśćmy temat zasilacza zajmijmy się RAMem

@Twój_pomocnik @eryk93  nie przepraszam to nie Tracer. Łapcie zdjęcie

IMG_20210324_075030.jpg

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

wcale lepiej nie jest :/ 

Logic tak samo czarna lista tragiczne wykonanie niestabilne napięcia bez wymiany na lepszy ciężko będzie pomóc

Pirotechnik
komentarz
komentarz
5 minut temu, Twój_pomocnik napisał:

wcale lepiej nie jest :/ 

Logic tak samo czarna lista tragiczne wykonanie niestabilne napięcia bez wymiany na lepszy ciężko będzie pomóc

No dobrze ale nie wymieniając zasilacza co mogę zrobić z tym RAMem ?Błagam pomóż !

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Korzystasz z teamsa ? 

Pirotechnik
komentarz
komentarz
Teraz, Twój_pomocnik napisał:

Korzystasz z teamsa ? 

Tak, ale tu nie chodzi o same Teamsy, żadne gry się nie uruchamiają przez ten RAM

eryk93
komentarz
komentarz

Przeskanuj programem MalwareBytes To co znajdzie do kwarantanny bądź usuń, programem CCleaner wyczyść kilkukrotnie rejestry, pokaż też manager zadań wszystkie działające procesy, zobaczymy co pożera ten ram. 

 

A zasilacz Itak do wymiany :P

Pirotechnik
komentarz
komentarz
1 minutę temu, eryk93 napisał:

Przeskanuj programem MalwareBytes To co znajdzie do kwarantanny bądź usuń, programem CCleaner wyczyść kilkukrotnie rejestry, pokaż też manager zadań wszystkie działające procesy, zobaczymy co pożera ten ram. 

 

A zasilacz Itak do wymiany :P

Co to znaczy usunąć rejestry ?

@eryk93 @Twój_pomocnik kurde, znaczy a da się tak zrobić żeby cofnąć aktualizacje Windowsa ? Bo to po niej tak dużo zżera RAMu sam pulpit...

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Moja rada jak masz w lipcu  kupić komputer to kup sobie teraz zasilacz a potem go tylko wrzucisz do nowego 

Pirotechnik
komentarz
komentarz
2 godziny temu, eryk93 napisał:

Przeskanuj programem MalwareBytes To co znajdzie do kwarantanny bądź usuń, programem CCleaner wyczyść kilkukrotnie rejestry, pokaż też manager zadań wszystkie działające procesy, zobaczymy co pożera ten ram. 

 

A zasilacz Itak do wymiany :P

image.thumb.png.5b7c82649e6fe9fd6cfeebed9e10dcf2.png

 

Niebieska
komentarz
komentarz

System oryginalny czy z witaminką?

Pirotechnik
komentarz
komentarz (edytowane)
26 minut temu, Niebieska napisał:

System oryginalny czy z witaminką?

Nie rozumiem ? Co to znaczy z witaminką? Windows nie jest aktywowany. O to Pani chodzi ? ^^ 

Edit: Aha dobra, nie, nie aktywowałem go żadnymi pirackimi programami spokojnie :)

@Twój_pomocnik @eryk93 macie może wam to coś pomoże, BIOS

IMG_20210324_182000.jpg

Edytowane przez Pirotechnik

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.