x-kom hosting

Składanie komputera - prośba o pomoc

Czerwony63
utworzono
utworzono

Witam,

Ostatnio postanowiłem złożyć komputer i wybrałem następujące komponenty:

Procesor: AMD Ryzen 7 3700X 3,6GHz BOX 

Karta graficzna:  MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB GT OC

Płyta główna:  MSI B450 TOMAHAWK MAX

Pamięć RAM: Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8GB 3200MHz

Dysk SSD: Crucial MX500 500GB 2,5" 

Zasilacz: Chieftec 700W GPE-700S

I teraz gorąca prośba do was.

Chciałbym dowiedzieć się czy wszystko będzie ze sobą ładnie śmigało albo czy macie pomysł na jakieś inne komponenty w podobnej cenie, które będą lepiej sprawdzały się w tym zestawie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :) 

olo164
komentarz
komentarz

Hej

1. Zastosowanie? Gry - jakie?

2. Max budżet bo nie podałeś a nie chce mi się liczyć co po ile.

3. Zdajesz sobie sprawę jak wygląda sytuacja z kartami graficznymi? Może być używana?

 

Jak pod gry wygląda to słabo. Zasilacz niby mocny ale budżetowy, jak będziesz zmieniał kiedyś gpu to na jakie? Dysk na sata to też średni pomysł, lepiej m.2 nvme. 1050ti jako nowa (za ile) zupełnie nieopłacalna. 

  • Super 1
Czerwony63
komentarz
komentarz

Cześć,

dziękuje za odpowiedź.

1. Jeśli chodzi o gry to szczególnie Lol jest w moim guście. 

2. Budżet- myślałem o 4500, ale najwyżej coś można dodać.

3. Tak, wiem że teraz bardzo trudno o dobrą kartę w niskiej cenie. Jeśli chodzi o to wolałbym nową, ale używana w dobrej cenie i jakości jest w porządku.

Nie wybiegam jeszcze tak daleko, żeby myśleć o zmianie gpu.

Jeśli masz jeszcze jakieś rady to byłbym wdzięczny gdybyś się ze mną podzielił. 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

@Czerwony63 Zasilacz sobie weż seasonica s12III z proline bo w fajnych promkach są 

I tak samo dysk weż se na m2 np kingstona a2000

i nie bierz 1050ti bo to ściek 

  • Super 1
olo164
komentarz
komentarz

Myślę że za 2000-2200 kupisz na allegro nowego gtx 1660 6gb ddr5 (tak wiem kosztowały 1000 a teraz są po 2tys) ale jak nie myślisz o zmianie GPU to jest to sensowny wybór aby pc posłużył kilka lat. 4gb vram to już mało dlatego polecam GPU z 6gb. Tak wiem do lola tyle nie trzeba ale jak się kupuje nowy pc to szybko człowiek chce zagrać w coś nowszego. Za kolejne 2-2.3 tys poskładasz platformę. Teraz jestem na telefonie ale jak wrócę do domu to coś podrzuce sensownego. 

  • Super 1
  • Haha 1
Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

@olo164 teraz to procek z igpu i czekanie a nie kupno średniego zwykłego 1660 za 2200 :E 

  • Super 1
Czerwony63
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem wyżej gram głównie w Lola, czasami jakiś Cs lub Valorant z kumplami. Nie jestem też wielkim fanem nowych produkcji dlatego nie mam wysokich wymagań. 

Czyli w skrócie zależy mi, żeby mój PC miał fps na dobrym i stałym poziomie w Lolu. 

Więc jeżeli macie jakieś zalecenia to chętnie je zastosuje.

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Do takich gierek wystarczy ci np r7 260x 2gb najlepiej z chlodzeniem windforce idzie dostać te karte za 200 może 220zł a nawet na niskich w far cry 5 idzie zagrać :) 

Czerwony63
komentarz
komentarz

A co sądzisz o tej? 

ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC 3GB GDDR5

 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

A za ile 

Czerwony63
komentarz
komentarz

Mój błąd wyprzedane już :/

Tak jak prawie wszystkie xD

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Dlatego uważam że spoczko będzie ta r7 pancerna karta można się bawić w oc itp 

Czerwony63
komentarz
komentarz

A jak myślisz ile fpsów dam radę na niej wyciągnąć +/- na średnich/wysokich ustawieniach?

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

W csa na wysokich grałem to wszystko cacy ale wiadomo to procesorówka popatrz na yt bo w lola i valoranta nie grałem 

olo164
komentarz
komentarz
40 minut temu, Twój_pomocnik napisał:

teraz to procek z igpu i czekanie

Pytanie czy autor chce grać czy czekać?

Ceny są jakie są i jak ktoś teraz zakłada temat i chce kupić pc z 1050ti to uważam, że chce grać. Dopiero teraz autor sprecyzował o jakie gry chodzi.

1 godzinę temu, Czerwony63 napisał:

Jeśli chodzi o to wolałbym nową, ale używana w dobrej cenie i jakości jest w porządku.

No mam wątpliwości czy w 2021 r7 260x to optymalny wybór, szczególnie do 3700x lub podobnego.

 

Autor decyduje ja zrobiłbym inaczej ale autor decyduje.

 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

O wiele lepszy wybór niż 1660 za 2200zł ;) 

A w lola csa valoranta spokojnie pogra na r7 i nie musi przepłacać milionów 

Czerwony63
komentarz
komentarz

Około 60fps na wysokich ustawieniach niby spoko, ale znalazłem taką 

Karta graficzna Asus Radeon RX 550 4 GB Phoenix na allegro za 800zł.

Na wysokich ustawieniach stałe 120fps wydaje się dla mnie idealną opcją.

Teraz miałbym prośbę o pomoc z wybraniem reszty. Myślę, że AMD Ryzen 3600 się tu spisze. 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

drogo jak za 550 

I5 10400f za 550zl w grach jest lepsza od 3600

Tutaj wsm spoko była by 11gen intela bo tam mają być fajne integry 

  • Super 1
Czerwony63
komentarz
komentarz

O procek wydaje się fajny tylko jaką kartę do tego dobrać, żeby było te 120fps na najwyższych ustawieniach. 

 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

120 w valorancie ? 

Może poszukaj używanego rxa570 na allegro ceny widzę po 700-900zł trochę dużo ale 570 to spoczko karta 

  • Super 1
Czerwony63
komentarz
komentarz

W lolu. Muszę poszukać.

Jakbyś pomógł mi dobrać jakąś fajna płytę, zasilacz, dysk i RAM do tego procka znaleźć do byłbym mega wdzięczny.

 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

do i5 10400f ?

Czerwony63
komentarz
komentarz

Tak wydaje się naprawdę fajny ten procek

olo164
komentarz
komentarz

Tu masz zestaw który ja bym poskładał za 4500.

Procesor 6/12 z turbo all core 4ghz, podstawowa płyta b460, 16gb ramu dual channel, nowa karta graficzna ze średniej półki która w twoje gry pozwoli grać na ultra a w najnowsze na średnich, 500gb ssd m.2, markowy zasilacz z LLC i 5 lat gwarancji (jak coś to wersja 650w jest 20pln droższa), obudowa jak nie masz oraz gdybyś chciał chłodzenie cpu. Jak chcesz możesz kupić używane gpu na przeczekanie, procesor nie ma integry więc nie uruchomisz bez gpu.

https://proline.pl/koszyk/6a79bd06

  • Super 1
Czerwony63
komentarz
komentarz

A z jakąś tańszą kartę graficzną? 

Wyżej ustaliliśmy z pomocnikiem, że nie potrzebuję aż tak dobrej do gry w Lola na fajnych fpsach

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.