x-kom hosting

Co oznacza takie pikanie głośnika systemowego

Hellraiser_02
utworzono
utworzono

Witam, przy starcie komputera wydaje on taki dźwięk, ciężko mi go porównać z jakimkolwiek z tabeli. Wiecie co on może oznaczać? 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Pasuje to na problemy z RAMem, to sygnał BIOSu.

2 krótkie - problem podczas sprawdzania parzystoci pamięci ram
3 krótkie - problem związany z problemem odczytu pierwszego segmentu pamięci ram (64kb)

Hellraiser_02
komentarz
komentarz

mi to brzmi coś jak 2 krótkie, 1 długi, 1 krótki

Jak mogę to naprawić? Bo nie wiem czy zawracać sobie tym głowę czy zbagatelizować

 

Dodam jeszcze że komputer uruchamia się w taki sposób 

SilesiaTech
komentarz
komentarz

To sygnał alarmowy BIOSu. Jest ich chyba 7 czy 8. W google znajdziesz znaczenie każdego.

 

W zależności od sygnału może to być jakiś błahy problem albo coś poważnego z hardwarem (chociaż zwykle przy poważniejszych problemach komp po piknięciach w ogóle się nie włącza).

Hellraiser_02
komentarz
komentarz

Myślisz że może to być coś z ramem? 

Bo ten sygnał ciężko mi porównać, brzmi tak jak się w niego wsłuchasz, na filmiku słychać wyraźnie 

anioł2009
komentarz
komentarz

Konfig komputera podaj ( płyta głowna, ramy, zasilacz, dyski itp ).

Jak wyjmiesz sieciówkę z usb to coś pomaga ?? ( mówię o tym białym z przodu ).

Pikanie pojawiło się z dnia na dzień czy jest od dłuższego czasu ? Z czymś może związane ( dołożenie nowej części, wgranie sterownika, aktualizacji ) ??

Hellraiser_02
komentarz
komentarz

Procesor: Intel Xeon E5 1650

Ram 16 GB 1866MHz

Płyta główna: Huananzhi X79 na socket LGA 2011

Grafika: Gtx 1060 6gb

Zasilacz: Modecom FSP550-60PLN 550w

Pikanie jest od dłuższego czasu , jeśli chodzi o nowe części to był wymieniany tylko dysk SSD jakieś 3 miesiące temu ale przed jego wymianą pikanie było.

Po odłączeniu wszystkich urządzeń na usb włącznie z sieciówką pikanie nie ustało

Niebieska
komentarz
komentarz

Patrząc na zasilacz to może być pikanie bomby. Kategorycznie do wymiany bo to najgorszy szajs z czarnej listy, który uśmierca Ci kompa dając niestabilne napięcia do podzespołów, a biorąc pod uwagę te sygnały już coś uszkodził.

Hellraiser_02
komentarz
komentarz

Właśnie niektórzy mówili jak Ty, że to tykająca bomba, a niektórzy, że dobry zasilacz nie z czarnej listy i sam już nie wiem :D 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

@Hellraiser_02 Wymień to bo to zapewne zapalnik pika 

Niebieska
komentarz
komentarz

Dobry aby kogoś uśmiercić to na pewno :P Trzymaj lekturę https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Hellraiser_02
komentarz
komentarz

Czyli na razie według was ram nie ma nic wspólnego?

Niebieska
komentarz
komentarz

Może być tak, że ten zasilacz uszkodził płytę główną i stąd pikanie.

Hellraiser_02
komentarz
komentarz

No cóż,to będzie trzeba kupic zasilacz

Niebieska
komentarz
komentarz

Ile możesz na niego przeznaczyć?

Hellraiser_02
komentarz
komentarz

Chciałbym 600 watowy, najlepiej by było

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

@Hellraiser_02 Pamiętaj na zasilaczu się nie oszczędza 

  • Dobra wypowiedź 1
Hellraiser_02
komentarz
komentarz

A mam takie pytanko: w tym zasilaczu wentylator który jest u góry to powietrze zasysa czy wypuszcza? Bo planuję kupić nową obudowę w której jest komora na zasilacz i nie chcę aby się ugotował

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/zasilacze/zasilacz-silentiumpc-vero-l3-bronze-600w-atx-120mm-80-bronze-spraw-89?gclid=Cj0KCQiAvvKBBhCXARIsACTePW8W3rnpT_VTsCcjPSrZ7XAiUutd0P7CIzE2BPNxiJnjdmm42JAnTbAaAlSLEALw_wcB

Chyba na tego się zdecyduję bo z kasą krucho, a ten zasilacz jest całkiem porządnej marki i myślę że w zupełności posłuży na lata :D 

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak weźmiesz, któregoś co poleciłam to dostaniesz jeszcze rabat od x-kom, wystarczy, że napiszesz post w wątku o rabatach dla userów.

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

@Hellraiser_02 To jest chińczyk a nie porządna marka ;) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.