x-kom hosting

Kupno używanego GPU

BeginnerPC
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

szukam używanej karty graficznej, ponieważ nowych w sklepach tych co mnie interesowały nie ma w danej kwocie. Moje pytanie jest następujące, czy do kwoty 1600 zł max opłaca się wybrać GTX 1070/1080 (zwykłej/Ti/ Ti Mini), lub do kwoty 1000 zł GTX 1060 6GB/ 980??  Jakie występują różnicę między : GTX 1080 Ti vs Ti mini??

Czekam na inne propozycję jeśli są tego warte.

Rozważałem zakup nowych kart rx 5600 xt kwota 2200zł (wersja Gaming X) oraz RTX 3060TI 2200zł, lecz w sklepach nie mają.. 

 

Chciałbym pograć w nowe tytuły na ustawieniach min. wysokich FHD, min 60 FPS.

 

Pozdrawiam.

BeginnerPC
komentarz
komentarz

Czy lepiej dołożyć 100-200zł i kupić nowego RX 5600 XT Gaming X ??

lukasin
komentarz
komentarz

Na Twoim miejscu bym przeczekał te absurdalne ceny GPU.

BeginnerPC
komentarz
komentarz
10 minut temu, lukasin napisał:

Na Twoim miejscu bym przeczekał te absurdalne ceny GPU.

chyba tak zrobię... 

a jaką grafikę byś polecał nowa/używana w granicach 2000, na chwilę obecną oraz początek 2021r.  ? tak by pochodziła parę lat np. na chwilę obecną oraz początek 2021r. 

TR4XX
komentarz
komentarz

rx 5700xt na allegro jest do dostania w okolicach 2000, czasami mniej

BeginnerPC
komentarz
komentarz
15 minut temu, TR4XX napisał:

rx 5700xt na allegro jest do dostania w okolicach 2000, czasami mniej

a powiesz coś więcej o tej karcie ? nada się na parę lat i na nowe tytuły na ustawieniach wysokich ??

TR4XX
komentarz
komentarz

Zależy co rozumiesz przez parę lat. Karta nadaje się do grania w 2k, jest to poziom rtx 2070super. Najlepiej pooglądać sobie testy na YT i będzisz wiedział czy to jest to czego szukasz.

BeginnerPC
komentarz
komentarz

Wydajnościowo  odpowiada moim potrzebą, mi wystarczy FHD, a mam na myśli  żeby  np za 2-3 lata nie kupować  nowej karty, tylko za np 5 lat jeśli  była  by taka możliwość.

A co myślisz  o Rtx 2060/2060S za 1700? 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz
15 godzin temu, TR4XX napisał:

rx 5700xt na allegro jest do dostania w okolicach 2000, czasami mniej

A wystarczy chwilke poczekać i za około 2300 dostaniesz rtxa3060ti o niebo mocniejszego 

@BeginnerPC Teraz nie kupuj karty bo prawie nic nie ma ciekawego i wszystko tragicznie drogie poczekaj na dostępność rtxów 3060ti i wystarczy ci ona na długo 

BeginnerPC
komentarz
komentarz
5 minut temu, Twój_pomocnik napisał:

A wystarczy chwilke poczekać i za około 2300 dostaniesz rtxa3060ti o niebo mocniejszego 

@BeginnerPC Teraz nie kupuj karty bo prawie nic nie ma ciekawego i wszystko tragicznie drogie poczekaj na dostępność rtxów 3060ti i wystarczy ci ona na długo 

chyba tak zrobię i poczekam, w styczniu mają też wyjść zwykłe 3060, a co do 3060 ti zasilacz vero l2 600w starczy ?

patrzę na różnych stronach i tak do 1200 można wyciągnąć GTX 1080/1080 Ti

OskarOski
komentarz
komentarz

Tak jak kolega wyżej napisał. Nie bierz 5700xt w tej cenie. Perspektywa możliwości zakupu 3060ti za 2300zl degraduje 5700xt. 

 

Mialem 5700xt za 1800zl. Teraz mi sie udalo 3060ti dostać. Karta jest wydajniejsza o 20-30% a jak dodasz do tego tytuł z DLSS to masz wzrost wydajności nawet o 100% (np. Cyberpunk). 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz
5 minut temu, BeginnerPC napisał:

zasilacz vero l2 600w starczy ?

 

Powinien wystarczyć vero l2 u mnie w jednym kompie jest już 2 lata i sprawuje się bardzo dobrze

niestety l3 w kolorowym u mnie rip przy r7 260x

BeginnerPC
komentarz
komentarz
6 minut temu, OskarOski napisał:

Tak jak kolega wyżej napisał. Nie bierz 5700xt w tej cenie. Perspektywa możliwości zakupu 3060ti za 2300zl degraduje 5700xt. 

 

Mialem 5700xt za 1800zl. Teraz mi sie udalo 3060ti dostać. Karta jest wydajniejsza o 20-30% a jak dodasz do tego tytuł z DLSS to masz wzrost wydajności nawet o 100% (np. Cyberpunk). 

ooo dobrze wiedzieć, dziękuję. Tak raczej zrobię poczekam na 3060Ti.

 

6 minut temu, Twój_pomocnik napisał:

Powinien wystarczyć vero l2 u mnie w jednym kompie jest już 2 lata i sprawuje się bardzo dobrze

niestety l3 w kolorowym u mnie rip przy r7 260x

okey

 

 

dziękuję za odpowiedzi :) 

a jeszcze jedna sprawa, na dzień dzisiejszy z używanych do 1500 zł, którą kartę opłaca się wziąć, czy lepiej dołożyć 200zł i kupić rtx 2060super ?? (używane)

@OskarOski a co sądzisz o nowym rtx 2060 za 1800? czy tez nie wart zachodu ?

  • Super 1
TR4XX
komentarz
komentarz
6 godzin temu, Twój_pomocnik napisał:

A wystarczy chwilke poczekać i za około 2300 dostaniesz rtxa3060ti o niebo mocniejszego 

@BeginnerPC Teraz nie kupuj karty bo prawie nic nie ma ciekawego i wszystko tragicznie drogie poczekaj na dostępność rtxów 3060ti i wystarczy ci ona na długo 

Skąd te informacje że za chwilkę ceny wrócą do stanu przed podwyżkami? 

  • Co? 1
Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Nie rozumiem ? @TR4XX

TR4XX
komentarz
komentarz

Przecież te karty realnie nie są dostępne. Wrzucą kilka sztuk i kto pierwszy ten lepszy. Nie mówię że rx 5700xt jest lepszą opcją, ale na ten moment nawet idąc po tej cenie z Twojej oferty to rx można dostać 400-500zł taniej(używane).

 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Ale po co kupować rxa5700xt jak można poczekać i dostać o wiele lepszą karte 

https://www.youtube.com/watch?v=VVmiHPMuNDU

 

OskarOski
komentarz
komentarz
10 hours ago, TR4XX said:

Przecież te karty realnie nie są dostępne. Wrzucą kilka sztuk i kto pierwszy ten lepszy. Nie mówię że rx 5700xt jest lepszą opcją, ale na ten moment nawet idąc po tej cenie z Twojej oferty to rx można dostać 400-500zł taniej(używane).

 

Trzeba na nie polować. Teraz już są kolejki i trzeba szukać po mniejszych sklepach w których nie robią kolejek. Mi się akurat udało wyrwać w premierze. 

 

Pytanie jak się komu spieszy, jeśli musi cos miec na teraz no to 5700xt jest chyba najrozsądniejszy ale jeśli on sam chce być rozsądny to uważam że lepiej zapolować. 

BeginnerPC
komentarz
komentarz

Rozumiem ze 3060ti będzie wydajniejszy itp, ale zastanawiam się czy jest sens wydawać 2300-2500, ogólnie powyżej 2 na kartę, której mogę nie wykorzystać w 100%, rozumiem parę fps więcej na ultra itp. Tak do kwoty 2000, w tej chwili to jakiej karty mógłbym szukać (nowa/używana)? 

OskarOski
komentarz
komentarz

2060 super / 2070 super

BeginnerPC
komentarz
komentarz
14 minut temu, OskarOski napisał:

2060 super / 2070 super

Poszukam

A co sądzisz  o gtx 1080 za 1200?

Czy RTx 2060 Super Gaming OC fabrycznie nie posiadają plomby, na tyle obudowy karty ??

OskarOski
komentarz
komentarz (edytowane)
19 hours ago, BeginnerPC said:

Poszukam

A co sądzisz  o gtx 1080 za 1200?

Czy RTx 2060 Super Gaming OC fabrycznie nie posiadają plomby, na tyle obudowy karty ??

Nie wiem nic o tych plombach, niech ktoś inny sie wypowie. 

 

Wydajnosc podobna do 2060 super, pytanie teraz za ile co można dostać. 5700XT ma wydajność taka jak 2070 super a kosztuje uzywany chyba okolo 1600zl. 

 

To juz kwesta co za ile możesz wyrwać, czego oczekujesz oraz ile sam możesz dołożyć do poziomu wyżej. 

 

Na pewno brałbym coś z gwarancją jesli juz używane. 

 

 

Przy 5700xt uwazaj na wersje TUF OC, strasznie się grzeją. W ogóle te 5700xt bardzo ciepłe karty, moj 3060ti nie przekracza 65 stopni a 5700xt osiągał nawet 110. To oczywiście w niczym Ci nie przeszkadza aczkolwiek te wersje tuf OC sa felerne. Moja byla w serwisie miesiąc. Później juz jej nie ufałem i sprzedalem xd 

 

Podsumowując, patrz na testy wydajności w grach na youtube oraz osiągane temperatury i porównuj z aktualną ceną oraz zwracaj uwagę na gwarancję. 

 

  • Dobra wypowiedź 1
TR4XX
komentarz
komentarz

1800 to minimum za 5700xt z gwarancją. Te 110 stopni nie jest normą w danej karcie a felernym egzemplarzem. 

  • Super 1
BeginnerPC
komentarz
komentarz
9 godzin temu, OskarOski napisał:

Nie wiem nic o tych plombach, niech ktoś inny sie wypowie. 

 

Wydajnosc podobna do 2060 super, pytanie teraz za ile co można dostać. 5700XT ma wydajność taka jak 2070 super a kosztuje uzywany chyba okolo 1600zl. 

 

To juz kwesta co za ile możesz wyrwać, czego oczekujesz oraz ile sam możesz dołożyć do poziomu wyżej. 

 

Na pewno brałbym coś z gwarancją jesli juz używane. 

 

 

Przy 5700xt uwazaj na wersje TUF OC, strasznie się grzeją. W ogóle te 5700xt bardzo ciepłe karty, moj 3060ti nie przekracza 65 stopni a 5700xt osiągał nawet 110. To oczywiście w niczym Ci nie przeszkadza aczkolwiek te wersje tuf OC sa felerne. Moja byla w serwisie miesiąc. Później juz jej nie ufałem i sprzedalem xd 

 

Podsumowując, patrz na testy wydajności w grach na youtube oraz osiągane temperatury i porównuj z aktualną ceną oraz zwracaj uwagę na gwarancję. 

 

RTX ładnie trzyma te 60 stopni, GTX 1080 Ti z tego co widziałem bardziej wydajniejsze. 

Będę szukał RTx 2060 Super ,2070, RX 5700 Xt do 1700 jak się uda ;/ 

RTx powinny być jeszcze na gwarancji, 1080 nie zbyt

100 stopni to raczej dużo, ale jeśli producent przewidział takie coś to na spokojnie hah.. 

Czytałem na temat Rx 5600 xt z wersją TUF to jedynie gen. III że tak powiem oraz problemy z Biosem były. 

Dziękuję Tobie bardzo.

 

a co sądzicie o Outletach z gwarancją, jest sens pchać się w to ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.