x-kom hosting

Proszę o ocenę - komputer do gier 4300 zł bez karty i monitora

THREATLEVEL0
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich

W nie dlugim czasie chcialbym zmienic kompa.

Komputer ma byc w 99% do gier: i ma starczyc na 6-7 lat (NIE mowie o karcie graficznej wiadomo)

 

Budzet jaki mam to jakies 4300 zl - bez karty grafiki i monitora.

Poki co mysle o takim zestawie:

 

Ryzen 5 5600x
B550 Aorus Elite -czy brac PRO ?
pamiec- no wlasnie czy ktos pomoze wybrac dobra? mysle o 3200mhz tylko jakies?
Zasilacz Modularny XPG CORE REACTOR 750W 80+Gold (COREREACTOR750G-BKCEU)
SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB obudowa
WD20EFRX - hdd na gry i jako storage
jakis ssd- 1 tb- pomozecie w wyborze?
chlodzenie procka - no wlasnie jakie?

 

Poki co mam grafike MSI 1060 6GB. Nie bede wymienial poki co. Jak sie sytuacja na rynku grafiki uspokoi bede mierzyl w 3070 lub cos podobnego.

Zalozenie jest takie ze grafike moge wymienic w ciagu 6-7 lat wiec chodzi mi tylko o to by reszta podzespolow dziala dobrze przez 6-7 lat.

Co do dyskow ssd- chyba wolalbym klasyczny ssd bo nvm sa podobnoi bardziej awaryjne

 

Z gory dziekuje za pomoc!

Edytowane przez THREATLEVEL0

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

5600X obecnie mało dostępny, dwa cenowo tez nie powala bo taniej wyjdzie i7 10700F o porównywalnej wydajności w grach.

 

https://proline.pl/koszyk/67e907fb

Szybki RAM, wydajny cooler, sensowne MOBO na Z490, 1TB SSD na NVMe bo SATA cenowo się nie opłaca, PSU w wersji 650W z dużym zapasem pod RTX 3070 który pobiera podobną ilość prądu co RTX 2070S.

 

 

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz

Ale ja na ryzena moge poczekac a mimo wszystko chyba ryzen jest lepszy? 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

W sieci testów jest, problem w tym że wszędzie inne wyniki, są porównywalne, na plus masz więcej rdzeni i wątków u Intela, sztandarowy argument polecaczy Ryzenów sprzed lat :lol2:.

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz

Niby tak ale ja sie napalilem na ryzena. Intel ciagle klamal o swoich podstawkach, zmienial lawirowal, chamy nie myte:) 

1. Ten intel do gier wypada chyba gorzej w testach do gier niz ryzen 5600x? 

2. Seagate? Kiedys chyba byly awqryjne jak cholera... Ufam wd wiec może jakis wd po prostu? 

3.pamieci powyzej 3200 ponoc - sa problemy u ryzenow.. Wiec moze po prostu 3200?

Ew masz Skype czy cos

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
9 minut temu, THREATLEVEL0 napisał:

Ten intel do gier wypada chyba gorzej w testach do gier niz ryzen 5600x? 

Nie czytasz, nie wypada gorzej, w jednej grze lepiej Intel, w drugiej AMD, są mocno porównywalne.

 

9 minut temu, THREATLEVEL0 napisał:

Seagate? Kiedys chyba byly awqryjne jak cholera... Ufam wd wiec może jakis wd po prostu? 

Nie ma nigdzie realnych testów awaryjności konkretnych modeli 2TB, nie ma na to reguły i żadnej zasady.

 

Na awaryjność HDD ma wpływ wiele czynników. Idąc tym kierunkiem lepiej kupić WD RED Pro lub Gold, tylko cena takiego dysku za 2TB to 500-600zł.

Ten Seagate jest szybszy od tego WD którego wybrałeś i jest o ~100zł tańszy. 

 

WD Red też nie jest cichy. 

15 minut temu, THREATLEVEL0 napisał:

amieci powyzej 3200 ponoc - sa problemy u ryzenow.. Wiec moze po prostu 3200?

Chyba na pierwszych Ryzenach, już na Ryzen 3600 można było dać 3600MHZ 15/16CL.

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz
2 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

Nie czytasz, nie wypada gorzej, w jednej grze lepiej Intel, w drugiej AMD, są mocno porównywalne.

 

Nie ma nigdzie realnych testów awaryjności konkretnych modeli 2TB, nie ma na to reguły i żadnej zasady.

 

Na awaryjność HDD ma wpływ wiele czynników. Idąc tym kierunkiem lepiej kupić WD RED Pro lub Gold, tylko cena takiego dysku za 2TB to 500-600zł.

Ten Seagate jest szybszy od tego WD którego wybrałeś i jest o ~100zł tańszy. 

 

WD Red też nie jest cichy. 

Chyba na pierwszych Ryzenach, już na Ryzen 3600 można było dać 3600MHZ 15/16CL.

Ok a jakbym powiedzmy powiekszyl budzet o300zl np? 

I gdybym np sie uparl na ryzena to masz pomsyl na mobo? 

Mowiles o msi b550 tomahawk, a arous elite b550 chyba nawet lepsza :)

 

define_var_auto
komentarz
komentarz

aorus moze lepszy jedynie pod wzgledem ilosci portow USB 

w reszcie gorzej wypada 

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, UnnamedPlayer napisał:

5600X obecnie mało dostępny, dwa cenowo tez nie powala bo taniej wyjdzie i7 10700F o porównywalnej wydajności w grach.

 

https://proline.pl/koszyk/67e907fb

Szybki RAM, wydajny cooler, sensowne MOBO na Z490, 1TB SSD na NVMe bo SATA cenowo się nie opłaca, PSU w wersji 650W z dużym zapasem pod RTX 3070 który pobiera podobną ilość prądu co RTX 2070S.

 

 

i taki zestaw wystarczy mio na 6-7 lat? Oczywiscie bez grafy....mysle o nim. Troche mi namieszales bo bylem przestawiony na ryzeny...

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz

Jednak chce wybrac Ryzena 5600x - jaka plyte wybrac? Mysle o Arous Elite, Pro lub MSi b550 Tomahawk. Czy cos innego ?

define_var_auto
komentarz
komentarz

twoj wybor

b550 tomahawk

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz

Wiesz co miotam sie kompeltnie i mam metlik w glowie

bo teraz mysle o intelu 10700k chociaz duzo drozszy ;/

A jaki zestaw ty bys mi wybral ? nawet moge podwyzszyc kase do 4700 bez karty i monitora... 

define_var_auto
komentarz
komentarz

Napisz w jakie gry konkretnie grasz league of legends/cs go/ tylko nowe tytuły typu Assassin etc./valorant/minecraft  (?)

 

 

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz
4 minuty temu, define_var_auto napisał:

Napisz w jakie gry konkretnie grasz league of legends/cs go/ tylko nowe tytuły typu Assassin etc./valorant/minecraft  (?)

 

 

troche sie napalilem bo xkom ma teraz promocje ok 720 zl za B550 Tomahawk + 89 zl zwrotu od MSI! to ok 640 zl na plyte to chyba mega warto co?

 

Gram we wszystko ale b lubie mega mocne gry jak assassins Creed, Call of Duty itp - chodzi mi o to by nie liczac grafiki next genowe gry dzialaly mi na maxa:) te oczywiscie mega wymgajace tytuly

define_var_auto
komentarz
komentarz

Bodajze do konca grudnia MSI daje do roznych plyt(w tym b550 tomahawk i z490 gamingplus) AC Valhalle tak slyszalem

wiec na oba procki gre dostalbys

 

Wiec jeśli możesz czekać(nie potrzebujesz PC "na już") to polecałbym ci ryzena 5 5600x i potem grafike celowac w jakiegos moze rx 6800 xt (zalezy kiedy bedziesz kupowac)

m.in. z powodu smart memory access i nawet dobrej wydajnosci (ale nvidia pod wzgledem raytracingu i dlss nadal lepsza)

 

Dodatkowo na x-kom mozesz dostac kod rabatowy dla czytelnikow tego forum (jest specjalny dział)

 

Ale jak potrzebujesz PC na przykład na za tydzień czy dwa to bym poszedł w i7-10700F albo i7-10700K , ale do tej drugiej potrzebujesz mocniejszego MOBO i chlodzenia dobrego

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz
4 minuty temu, define_var_auto napisał:

Bodajze do konca grudnia MSI daje do roznych plyt(w tym b550 tomahawk i z490 gamingplus) AC Valhalle tak slyszalem

wiec na oba procki gre dostalbys

 

Wiec jeśli możesz czekać(nie potrzebujesz PC "na już") to polecałbym ci ryzena 5 5600x i potem grafike celowac w jakiegos moze rx 6800 xt (zalezy kiedy bedziesz kupowac)

m.in. z powodu smart memory access i nawet dobrej wydajnosci (ale nvidia pod wzgledem raytracingu i dlss nadal lepsza)

 

Dodatkowo na x-kom mozesz dostac kod rabatowy dla czytelnikow tego forum (jest specjalny dział)

 

Ale jak potrzebujesz PC na przykład na za tydzień czy dwa to bym poszedł w i7-10700F albo i7-10700K , ale do tej drugiej potrzebujesz mocniejszego MOBO i chlodzenia dobrego

wlasnie chcialbym 5600x

ale czy ta plyta B550 Tmahawk bedzie dobra dla mnie? jesli b ybyl zwrot 89 zl za 640 zl to mega cena

define_var_auto
komentarz
komentarz

No to jak chcesz ryzena to weź go 

bedzie git

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz
Teraz, define_var_auto napisał:

No to jak chcesz ryzena to weź go 

bedzie git

tego msi czy jakas inna plyte? i myslisz ze na 6-7 lat styknie ta plyta i procek ?

define_var_auto
komentarz
komentarz

msi b550 tomahawk bedzie git

 

powinnien styknąć ale to wszystko zależy od rozwoju technologii w przyszłości 

 

jezeli masz problem ze zlozeniem zestawu to daj znac jak cos 

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz
1 minutę temu, define_var_auto napisał:

msi b550 tomahawk bedzie git

 

powinnien styknąć ale to wszystko zależy od rozwoju technologii w przyszłości 

 

jezeli masz problem ze zlozeniem zestawu to daj znac jak cos 

no mam a ty7 znasz sie na tym? bo potrzebuje doradcy bo mam metlik w glowie a chcialbym kupic na black friday taniej

jakos moge sie z toba skontaktowac?

2 minuty temu, THREATLEVEL0 napisał:

no mam a ty7 znasz sie na tym? bo potrzebuje doradcy bo mam metlik w glowie a chcialbym kupic na black friday taniej

jakos moge sie z toba skontaktowac?

to co na ten moment mysle:

 

Ryzen 5600X

ten Tomahawk

obudowa : Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB Pure Black

Zasilacz Modularny XPG CORE REACTOR 750W 80+Gold (COREREACTOR750G-BKCEU)

 

co myslisz?

define_var_auto
komentarz
komentarz

https://www.x-kom.pl/lista/27s47vt34

 

sprawdz sobie dalem ci mocniejszy zasilacz jakbys kupowal w przyszlosci moze inna karte niz ta co wymieniles 

 

jak zestaw bedzie nieodpowiedni to UnnamedPlayer napewno sie odezwie tutaj

THREATLEVEL0
komentarz
komentarz
15 minut temu, define_var_auto napisał:

https://www.x-kom.pl/lista/27s47vt34

 

sprawdz sobie dalem ci mocniejszy zasilacz jakbys kupowal w przyszlosci moze inna karte niz ta co wymieniles 

 

jak zestaw bedzie nieodpowiedni to UnnamedPlayer napewno sie odezwie tutaj

unamedPlayer jest zajebisty ale on mi rekomendowal 10700kf, ja jednak upieram sie na ryzena

 

tylko teraz tak :

1. zamowilem na xkomie ryzena i jestem w kolejce oczekujacych

2.zaraz biore sie za zamowienie msi

3. seagate barracuda? jestes pewien? nie mam zaufania do nich. Ufam WD, sam mam reda od 7 lat i dziala cudo...

4. ten wiatrak myslisz b dobrze chlodzil ?:)

Jeszcze jedno - napewno te dysli nvm sa dobre? mam znajomego w serwisie i mowi ze potrafia padac...

kupilbym bo dysk az 60 miesie4cy ma gwarancji i promocja jest:)

reszte kupie chetnie jak bedzie cos taniej moze:D

dasz jakeis namiary na siebie na priv?

define_var_auto
komentarz
komentarz (edytowane)

3. UnnamedPlayer ci odpisywal 

4. grandis jest git 

zawsze mozesz dolozyc do dark rock pro

https://www.x-kom.pl/p/423303-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-4-120-135mm.html

ale to 150 zl doplaty a temperatury to roznica około 1stopnia i to samo z halasem okolo 1dB (oczywiscie na korzysc dark rock)

 

sam uzywam tego seagate jak cos jako storage

Edytowane przez define_var_auto
THREATLEVEL0
komentarz
komentarz
18 minut temu, define_var_auto napisał:

3. UnnamedPlayer ci odpisywal 

4. grandis jest git 

zawsze mozesz dolozyc do dark rock pro

https://www.x-kom.pl/p/423303-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-4-120-135mm.html

ale to 150 zl doplaty a temperatury to roznica około 1stopnia i to samo z halasem okolo 1dB (oczywiscie na korzysc dark rock)

 

sam uzywam tego seagate jak cos jako storage

A do gier sie nada? Zeby przedłużyć zycie ssd myślę by gry instalowac na hdd poza mega wynagajacymi te na ssd

define_var_auto
komentarz
komentarz

Jak najbardziej sie nada 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.