x-kom hosting

około 8 tyś , do gierek, programowania lub późniejszej pracy

Gawrylak
utworzono
utworzono

Interesuje mnie wysoka kultura pracy , możliwie jak najmniejsze żarcie prądu oraz dosyć cicho działający potworek.

grafa 2070 s lub ewentualnie lepsza jeśli byłoby to możliwe

ram 32 gb

co do procka nie wiem do końca czy wybrać ryzena 3700x czy jakiegoś intela i7 9th/ 10th lub i5 10 th

obudowa i chłodzenie wiadomo, aby odgrywały swoją role czyli w miarę cichy i nie palący się komp

z góry bardzo dziękuje za pomoc :D

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jaki monitor, model?

System w cenie czy masz WIndowsa 10?

Gawrylak
komentarz
komentarz (edytowane)

Dodam że w tej cenie sama buda wszystko inne posiadam. Monitor stwierdziłem że na moje potrzeby 144hz wystarczy na matrycy ips , później planuje zakupić z lepszą rozdziałka niz 1920x1080 też 144 hz, Windows musi być w tej cenie 

Link do monitora :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.x-kom.pl/p/577974-monitor-led-24-acer-nitro-xv253qpbmiiprzx-hdr-czarny.html&ved=2ahUKEwjXi8qZzoHsAhVopIsKHZI2DHYQFjAAegQIDBAC&usg=AOvVaw1yeMB3sSNl924aqOcUi57t

Edytowane przez Gawrylak
Pan Jabłko
komentarz
komentarz (edytowane)

Może takie "monstrum" :D

Pamięć Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16 

Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6 

Procesor: AMD Ryzen 7 3700X, 3.6GHz, 32 MB, BOX

Płyta główna: MSI B450 Tomahawk Max

Zasilacz: SeaSonic CORE Gold GM 650W 

System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home PL 64 bit OEM 

Dysk SSD: Western Digital Blue SN550 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe 

Dysk HDD: Toshiba P300 3 TB 3.5" SATA III 

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4TF RGB 

Monitor: Acer Nitro VG270bmiix 

Edytowane przez Pan Jabłko
Gawrylak
komentarz
komentarz

Jak to wygląda z tą obudowa i chłodzeniem z temp cpu i z "głośnoscia" kompa oraz czy np poczekać na dobre az wejdą premiery i wtedy cos składać lub czekać na jakieś przeceny jak np czarny piątek i składać? 

4cHmEd
komentarz
komentarz

Chociaż dajcie jakąś lepszą obudowę do tego zestawu...

Pan Jabłko
komentarz
komentarz

Ja ci nie powiem ja z takich "monstrum" nie korzystam. Na czarny piątek możesz poczekaj jak wolisz. Nowości też jak chcesz ale według mnie nie czekaj. 

4cHmEd
komentarz
komentarz

Części z wyższej półki a obudowa ze śmietnika

Pan Jabłko
komentarz
komentarz

A co do obudowy @4cHmEd to zależy jaka chce @Gawrylak czy chce RGB czy nie. 

4cHmEd
komentarz
komentarz

Wygląd wyglądem, obudowa z RGB nie jest potrzebna ważne żeby był dobry przepływ powietrza w niej, a wyglądem sie można potem zająć w środku po co ma na zewnątrz świecić się

anioł2009
komentarz
komentarz

@Pan Jabłko a może tak uzasadniłbyś dobór części ?? Dlaczego akurat taka mobo do tego cpu ?? Albo dlaczego taki zasilacz? Hmmm ??

4cHmEd
komentarz
komentarz
4 minuty temu, anioł2009 napisał:

@Pan Jabłko a może tak uzasadniłbyś dobór części ?? Dlaczego akurat taka mobo do tego cpu ?? Albo dlaczego taki zasilacz? Hmmm ??

Zasilacz: zalecę klasykiem 10 lat gwarancji!

 

Powyższy ma akurat 7 - 84 miesiące :) / anioł2009

  • Haha 1
Gawrylak
komentarz
komentarz

Szczerze wygląd idzie na "10 tor" że tak to ujmę, nie musi być nawet ani jednego rgb, chodzi mi właśnie o dobry przepływ powietrza wysoka kulturę pracy czyli ma być cicho chłodno i wydajnie tak aby sprzęt był w stanie na dobrych detalach w najnowszych grach dać mi conajmniej 144 fps, nie znam sie praktycznie wcale na częściach i wiem tylko co mniej więcej chciałbym w nim mieć 32 gb ramu, procek jeden z najnowszych tak samo grafika 2070 super i w górę 

4cHmEd
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Gawrylak napisał:

Szczerze wygląd idzie na "10 tor" że tak to ujmę, nie musi być nawet ani jednego rgb, chodzi mi właśnie o dobry przepływ powietrza wysoka kulturę pracy czyli ma być cicho chłodno i wydajnie tak aby sprzęt był w stanie na dobrych detalach w najnowszych grach dać mi conajmniej 144 fps, nie znam sie praktycznie wcale na częściach i wiem tylko co mniej więcej chciałbym w nim mieć 32 gb ramu, procek jeden z najnowszych tak samo grafika 2070 super i w górę 

Jeśli celujesz w coś wydajnego to polecam procka od Intela, osobiście nie mam nic do Ryzena, ale dla mnie to on jest po to jak nie masz kasy wtedy jego bierzesz.

Gawrylak
komentarz
komentarz

Na mój budżet i patrząc że chce mieć również inne podzespoły dobre, rozsądnym wyborem wydaje sie być i7 10700k w grafice mam problem czy dodawać trochę kasy do 2080 czy zostać przy 2070 s lub też czekać i doczekać sie promocji na rtx 3080

4cHmEd
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Gawrylak napisał:

Na mój budżet i patrząc że chce mieć również inne podzespoły dobre, rozsądnym wyborem wydaje sie być i7 10700k w grafice mam problem czy dodawać trochę kasy do 2080 czy zostać przy 2070 s lub też czekać i doczekać sie promocji na rtx 3080

Jeśli posiadasz 2070s to nie ma sensu pakować kasy w 2080s lepiej poczekać i kupić te 3080

Gawrylak
komentarz
komentarz

Póki co posiadam jedynie paroletni komputer za nieco ponad tysiąc także wszystko od zera w tym kompie będzie 

4cHmEd
komentarz
komentarz
32 minuty temu, Gawrylak napisał:

Póki co posiadam jedynie paroletni komputer za nieco ponad tysiąc także wszystko od zera w tym kompie będzie 

Czyli nie posiadasz 2070?

Gawrylak
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie posiadam nic do nowego kompa, napisałem zostać w sensie zostać przy wyborze kupna 2070 s, o to mi chodziło 

Edytowane przez Gawrylak
4cHmEd
komentarz
komentarz
44 minuty temu, Gawrylak napisał:

Nie posiadam nic do nowego kompa, napisałem zostać w sensie zostać przy wyborze kupna 2070 s, o to mi chodziło 

 

A teraz rozumiem, 2070s jest ok, ale nie wiem czy jest sens wydawania kasy dwa razy lepiej jak już złożyć komputer z tym 3080 dwa razy płacić to nie bardzo, chyba że chcesz i wgl to nie ma problemu.

 

Gawrylak
komentarz
komentarz

Nie no nie nie, jak złożę już cały to zmian nie będzie dlatego zastanawiam sie czy nue poczekać na obniżki rtx 3080

4cHmEd
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Gawrylak napisał:

Nie no nie nie, jak złożę już cały to zmian nie będzie dlatego zastanawiam sie czy nue poczekać na obniżki rtx 3080

 

Jak na 3080 to i tak ładną cenę dali, ja myślałem że będzie o wiele drożna, ja na twoim miejscu czuwał nad jakąś promocją i kupił tą 3080 i potem do niej całość złożyć a z dostępnością słabą nie wiem jak jest z niereferencyjnymi jeśli są dostępne to czekać na okazje.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, Pan Jabłko napisał:

Może takie "monstrum" :D

Pamięć Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16 

Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6 

Procesor: AMD Ryzen 7 3700X, 3.6GHz, 32 MB, BOX

Płyta główna: MSI B450 Tomahawk Max

Zasilacz: SeaSonic CORE Gold GM 650W 

System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home PL 64 bit OEM 

Dysk SSD: Western Digital Blue SN550 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe 

Dysk HDD: Toshiba P300 3 TB 3.5" SATA III 

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4TF RGB 

Monitor: Acer Nitro VG270bmiix 

 

RTX 2080 Super pod monitor FHD 75Hz? i proponujesz mu to GPU przy RTX 3080?

Mocno budżetowa obudowa, brak chłodzenia na procesor, SSD crap gdzie za tyle jest dużo wydajniejszy SX8200 Pro, tutaj to nawet w smarku Kingston A2000 wypada lepiej za 100zł mniej

9332_14_western-digital-blue-sn550-1tb-n

 

W cenie Core GM 650 jest znacznie lepszy XPG Core Reactor 650W z 10 letnią gwarancją, nieopłacalny RAM jak taniej są kości 3600MHZ 16CL

 

Edytowane przez UnnamedPlayer
Gawrylak
komentarz
komentarz

Mam monitor 144 hz fhd, nie wiem dlaczego wpisał to w posta 

4cHmEd
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Gawrylak napisał:

Mam monitor 144 hz fhd, nie wiem dlaczego wpisał to w posta 

 

Zrobił kopiuj wklej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.