x-kom hosting

płyta dvd

jurek776
utworzono
utworzono

Mam płyty DVD+R Verbatim .Ich nominalna pojemność to 4,7 GB a faktyczna 4,4 GB.Czym to jest spowodowane ?

falcon1984
komentarz
komentarz

To jest normalne, wszystkie płytki tak mają :)

Wynika to chyba, że liczą 1GB jako 1000MB producenci (podobnie jak dyski twarde)

jurek776
komentarz
komentarz

Mam film którego nie mogę nagrać za pomocą programu Nero Vision ze względu na małą pojemność dysku Czy jest inna możliwość?

falcon1984
komentarz
komentarz

Można spróbować zrobić Overburning płytki

Albo plik spróbuj zmniejszyć: spakować, uciąć końcowe napisy, przerobić na inny format

Jaki rozmiar ma plik i w jakim formacie jest ?

jurek776
komentarz
komentarz

Plik jest w formacie XVID rozmiar 775 MB (bajtów: 812 683 126),gdy kliknę na niego prawym nie ma opcji edytuj a Overburning nie wiem jak zrobić.

falcon1984
komentarz
komentarz

No ale w czym problem na płytkę DVD z pięcioma innymi filmami powinien przecież się zmieścić ? chyba że każdy z nich ma taki rozmiar to wtedy pięć tylko nagrasz :)

Napisz co chcesz zrobić, na CD go wypalić czy na DVD ?

jurek776
komentarz
komentarz

Na DVD żbym mógł oglądać na LCD 32 cale a nie na monitorze 19 cale dlatego używam Nero Vision . Jeszcze muszę użyć VirtualDub żeby wtopić napisy.

falcon1984
komentarz
komentarz

No, ale w czym problem nagrać film 775MB na płytkę DVD ?

Przyznam, że już nie rozumiem ocb :lol:

jurek776
komentarz
komentarz

Jak go nagrywam w Nero Vision jest komunikat w tym sensie : za mało miejsca zmień płytę.Na końcu po 2 godzinach ! A płyta jest pusta !Czas trwania filmu 01:58:02

Tomek
komentarz
komentarz

Czy przypadkiem Nero Vision nie zamienia ci automatycznie filmu XVID na DVD.

Utwórz normalną płyte z danymi i wrzuć na nią film za pomocą zwykłego NERO.

Lub zmniejsz bitrate filmu i nagraj na całą płyte jako DVD jeżeli twój odtwarzacz nie potrafi czytać DVIX/XVID

falcon1984
komentarz
komentarz

Skorzystaj z Nero Smart Start (w Nero 9 albo 7)i nagraj ten film jako dane

Coś źle wypalasz, konwertuje ci Nero niepotrzebnie sam plik

jurek776
komentarz
komentarz

Nero Vision zamienia automatycznie film XVID na DVD a Nero Smart Start (w Nero 9 albo 7)nie chcę nagrać jako dane

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Jak masz dobre DVD to powinno otwierać DIVX/XVID a dodatkowo jeszcze pewnie obsługuje napisy txt, więc nie ma sensu ich wtapiać w VirtualDUB

falcon1984
komentarz
komentarz

W taki sposób to nagrywaj:

th.d1d63b89a3.png

Jaki komunikat zwraca Nero, pokazuje płytkę normalnie jako 4.5GB ?

jurek776
komentarz
komentarz

mam dobre dvd a ja mam nero 8 i to nie ten obrezek

Tomek
komentarz
komentarz

Otwierasz Nero Burning ROM nie ma różnicy jaka wersja.

New Compilation(nowa kompilacja)

Z listy wybierasz DVD i klikasz ikonę DVD-ROM ISO i new

Wybierasz film/y po prawej i przeciagasz na lewo.

Na górnym pasku naciskasz Burn

Po nagraniu wkładasz do odtwarzacza i ogladasz.

jurek776
komentarz
komentarz

Dziękuje ale udało mi się nagrać ten film moją metodą czyli przy pomocy Nero Vision .

matys_ns
komentarz
komentarz

brakowało miejsca na dysku bo w nero vision tworzy najpierw obraz

jurek776
komentarz
komentarz

Nie miejsce było tylko obraz był zbyt duży.Zrobiłem nowy obraz w którym edytowałem film tak że obraz się zmniejszył.

Nagrałem film przy pomocy Nero Burning ROM jak mi rodziłeś.Ale to nie to !! Jakość kiepska podkład muzyczny słychać ale aktorzy co chwilę milkną,tekst w dziwnym formacie i nie zawsze w odpowiednim momencie.Co wiesz o płytach DVD+R Double Layer o pojemności w GB 8.5.Czy można je nagrywać w komputerowych nagrywarkach ? I co z odtwarzaniem bo w instrukcji mojej nagrywarki DVD LG nie ma o tym ani słowa.

falcon1984
komentarz
komentarz

A ja ci mówie nagrywaj na normalnych płytkach TDK 4.7 GB (DVD5) normalnie pliki avi jako dane i do tego w tym samym katalogu plik txt z napisami. Każde kino ci to odtworzy i będą napisy pasować a film będzie miał dobrą jakość. Ja tylko tak nagrywam i oglądam

jurek776
komentarz
komentarz

Czyli w Nero Burning ROM .A co to jest DVD5?Aha a moje pytanie.

falcon1984
komentarz
komentarz

DVD5 to zwykła płytka 4.7GB za 1zł - 1.50zł w sklepie

Tak, możesz nagrywać płytki Double Layer w nowych nagrywarkach (większość z nich wspiera te płytki, sprawdź w opisie nagrywarki czy twoja obsługuje DL-ki)

jurek776
komentarz
komentarz

Opisu normalnego nie mam a jak to można sprawdzić w kompie.

falcon1984
komentarz
komentarz

Podaj dokładny model twojej nagrywarki to sprawdzimy

jurek776
komentarz
komentarz

To jest LG : HL-DT-ST DVD-GSA-H55N

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.