x-kom hosting

Niebieski ekran na laptopie MSI GE600-085PL

szymon7623
komentarz
komentarz

Miałeś rację wifi już działa ale ta karta graficzna dalej nie działa. Karta to ATI Mobility Radeon HD 5730

Niebieska
komentarz
komentarz

Podejrzewam, że mogła paść skoro na dwóch systemach masz ten problem.

szymon7623
komentarz
komentarz

A można jakoś to sprawdzić żeby mieć pewność ?

Bo to jest laptop uruchamia się właśnie niby na tej karcie dedykowanej bo widzę na klawiszach funkcyjnych że jest włączona ładuje się system i pulpit się już nie pojawia tylko czarny ekran ale laptop działa dalej nacisne  przycisk włączania  przełączy mnie do okna logowania i karta dedykowana się wyłącza i włącza się ta podstawowa i wtedy działa normalnie ale za każdym razem tak muszę robić.

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz odpowiedź, na dedykowanej nie masz obrazu bo nie działa, a jak lapek załączy integrę obraz od razu się pojawia. 

szymon7623
komentarz
komentarz

A można jakoś tą kartę wyłączyć i korzystać tylko z tej podstawowej ?

anioł2009
komentarz
komentarz
5 minut temu, szymon7623 napisał:

A można jakoś tą kartę wyłączyć i korzystać tylko z tej podstawowej ?

 

Jeśli w biosie nie ma takiej opcji to nie. Ewentualnie w menedżerze urządzen kliknąć prawym na tą kartę i dać opcję wyłącz.

szymon7623
komentarz
komentarz

No ale jej tam nie widać. Jest tylko jedna.

20200620_194644_HDR.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Tutaj widać tylko integrę. 

szymon7623
komentarz
komentarz

No wlasnie. Instalowałem sterowniki i dalej jej nie widac

Niebieska
komentarz
komentarz

Ja bym stawiała, że padła

 

szymon7623
komentarz
komentarz

No to już sam nie wiem.

Niebieska
komentarz
komentarz

Skoro jej nawet nie wykrywa to prawdopodobnie padła i z tym raczej nic nie zrobisz, naprawa będzie za droga. 

szymon7623
komentarz
komentarz

A jak sprawdzić jaką mam kartę zintegrowana a jaka dedykowana ? Mógłbyś pomoc znaleźć sterownik do tej i do tej ?

No bo może ja faktycznie coś robię źle

Niebieska
komentarz
komentarz

Tu masz stronę skąd możesz pobrać sterowniki, wybierz swój system https://pl.msi.com/Laptop/support/GE600#down-driver

szymon7623
komentarz
komentarz

Teraz jest tak. W uruchamianiu odznaczyłem opcje w załączonym zdjęciu 20200621_201104_HDR.thumb.jpg.a5231d38c19ea4d42e3debf0145fb2d7.jpg i laptop normalnie się włącza pulpit widać ale na karcie podstawowej. To czyli to karta dedykowana padła ?

I po tym w menedżerze urządzeń pojawiła się karta  AMD ale jak włączę ja to znów ekran czarny a jak w uruchamianiu zaznaczę tą opcję spowrotem to karta znika z menedżera urządzeń

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie widzę tu nic co by mówiło, że jest tu grafa. 

szymon7623
komentarz
komentarz

No odznaczyłem to AMD external events no i normalnie się uruchomił i karta w menedżerze się pojawiła a jak to zaznaczę to jej nie ma i po włączeniu łapka czarny ekran

Niebieska
komentarz
komentarz

Dedykowana naprawdę padła. 

szymon7623
komentarz
komentarz

Opłaca się ja wymieniać ?

Niebieska
komentarz
komentarz

W laptopie nie bardzo, zwłaszcza, że i tak jest wlutowana w płytę główną. 

szymon7623
komentarz
komentarz

A jak mam czarny ekran i podepne  kablem HDMI laptop pod inny monitor to też nie powinienem mieć obrazu tak ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak padła grafa owszem. 

szymon7623
komentarz
komentarz

No to tak się dzieje czyli teraz mam pewność że grafika zepsuta ? 

I mam jeszcze ostatnie pytanie. Jaki system lepiej zainstalować ? Windows 7 bo pod niego pasują sterowniki że strony producenta czy windows 10 i zaktualizować za pomocą windows upadte ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Lepiej 7 bo pod ten system został stworzony. 

szymon7623
komentarz
komentarz

No to już wszystko wiem zostawię go na karcie podstawowej i tylko. 

Wielkie dzięki za pomoc .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.