x-kom hosting

Aplikacje win10 zajmuja duzo pamieci

matkin
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, ma pytanie czy to normalne zeby aplikacje w wind 10 zajmowaly az 11giga w widnd 7 wszystkie programy zajmowaly mi 3 giga. Wszedlem w szczegoluy zliczylem te aplikacje to zajmuje 3 czy 4 giga juz nie pamietam. Ale czemu pokazuje 11 po wejksciu w ustawienia i pamiec.

politolog
komentarz
komentarz

Punkt 2.4 naszego prostego i chyba zrozumiałego dla większości użytkowników Regulaminu ForumPC.pl mówi jasno:

 

"Treść każdego nowego tematu musi w miarę dokładnie opisywać problem, którego dotyczy dany temat. Starannie napisany temat znacznie przyśpieszy udzielenie pomocy."

 

W związku z powyższym proszę o jak najszybsze poprawienie treści tematu. Pamiętaj również o tym aby w przyszłości poprawnie i w miarę szczegółowo opisywać problemy o których rozwiązanie prosisz na forum.

matkin
komentarz
komentarz

Poprawilem, moze bedzie ok teraz , przeparaszam ale dawno nie bylem na tej stronie i nie przyszlo mi zeby ponownie czyatc regulamin. A czasami  ciezko tez opisac w skrocie temat zeby dobrze opisywal problem.

adamek_91
komentarz
komentarz (edytowane)

Cześć. Dla mnie nie do końca jest zrozumiałe co masz na myśli.

Po pierwsze pisząc zajmuje dużo pamięci masz na myśli przestrzeń dyskową?

Jakiś konkretny katalog zajmuje te 11 GB?

O jakich aplikacjach piszesz (3-4GB)?

Co klikasz aby przejść jak to opisujesz w ustawienia i pamięć?

Brakuje Ci przestrzeni na dysku, że w ogóle jest to dla Ciebie jakiś problem?

matkin
komentarz
komentarz

Wchodze w ustawnienia system i aplikacje i funkcje zajmuja mi az 11giga to strasznie duzo. {Pisze o tch wlasnie aplikacjach ze po wejsciu zliczylem i lacznie mi wyszlo cos3-4 giga czemu pisze  ze zajmuja 11giga. Nie za duzo to jest ? w windws 7 tyle to nie bylo.

adamek_91
komentarz
komentarz

Windows 10 zdecydowanie zajmuje więcej miejsca na dysku. Tym bardziej jak pościąga aktualizacje.

Jeżeli policzyłeś tak jak piszesz ile zajmują aplikacje, a ile pokazuje w rzeczywistości to na pewno wśród tych aplikacji na tej liście masz takie, które tej wielkości (wagi) nie mają podanej. To są aplikacje, które sam zainstalowałeś bądź zostały doinstalowane jako dodatkowy składnik systemu wspomagający jego działanie (jak np. Microsoft NET)

 

Klarowniej widać to jeżeli przejdziesz do ścieżki Panel sterowania\Programy\Programy i funkcje.

Panel sterowania najłatwiej otworzyć poprzez kliknięcie w menu start i wyszukanie.

matkin
komentarz
komentarz

Powiem tak sam system duzo nie zajmuje bo 20 giga,  sam zainstalowalem tylko 3 programy wiec to nie to zajmuje tyle. Po drugie w panelu sterowania sa tylko programy ktore ja zainstalowalem sobie otych wszystkich aplikacji w windows10 nie ma tam. Bo wogole dla mnie aplikacja a program to to samo powinno byc a czemu windows uwaza inaczej nie wiem ale to inny temat.

adamek_91
komentarz
komentarz

Od windows 8 jest dostępny Microsoft Store czyli właśnie aplikacje.

Wyszukaj -> Microsoft Store -> Moja biblioteka -> Zainstalowano

Zazwyczaj  za dużo przestrzeni one nie zajmują, ale zawsze możesz zerknąć.

matkin
komentarz
komentarz

Patrzylem tam ale tam jest jescze mniej aplikacji niz po wejsciu w ustawienia i aplikacje.

matkin
komentarz
komentarz

Czy ktos cos moze jesze podpowiedziec w tym temacie.?

Gawel
komentarz
komentarz

Zajęte miejsce na dysku a liczenie na piechotę jest bez sensu. System potrzebuje miejsca na plik stronicowania, która ustawiona na automatyczne przydzielanie rozmiary potrafi parę GB zająć dysku. Można to ustawić na sztywno, wtedy będzie wartość stała. Do tego pewnie masz włączona hibernację, to następne parę GB. To można wyłączyć, według mnie nie jest to nikomu potrzebne. Jeżeli jeszcze włączyłeś przywracanie systemu, to też potrafi zabrać sporo miejsca na dysku. Jeszcze pliki aktualizacji też potrafią zająć sporo miejsca

Uruchom sobie taki programik WizTree i przeskanuj dyski, wtedy będziesz wiedział dokładnie co ile miejsca zajmuje

Przedtem zrób oczyszczanie dysku z zaznaczeniem wszystkiego + oczyść pliki systemowe 

https://antibody-software.com/web/software/software/wiztree-finds-the-files-and-folders-using-the-most-disk-space-on-your-hard-drive/

Pobierz wersję portable i uruchom

matkin
komentarz
komentarz

Dzieki za zainteresowanie a po pierwsze laptop nowy  nie instalowalem zadnych gier par eprogramow ledwo trzy . Po drugie hibernacja malo zajmuje i sreszt azawsze to wylaczalem. Mam wrazenie ze troszeczke meni nei zrozumiales bo aktualizacje ie ine rzeczy jak hibernacja itp zajmuja miejsce ok ale gdzie indziej sa wykazywane.
Ja mowie konkretnie a samych aplikacjach ze zajmuja tyle giga. I raczej w tym miesjcu te dane wyzej wymienione nei beda wliczane.
Jak pisalem praktycznei nic nei ma n atym laptopie pisalem wyzej iel system zajmuje itp wszystko jest ok nie trzeba wchodzic nawet w oczysczanie systemowe jak piszesz bo nei ma co oczyszczac. Powtorze jescze raz chodzi tylko i wylacznie o aplikacje czemu zajmuja az 11 giga n aczystm systemie po usunieciu paru aplikacji dl amnei zbednych jak i tych gier wszystkich zeszlo mi ledwo ponizeij 11 ale to szczegol.
Znam tego typu programy mam rozne podobne stosowalem wiele razy nawet na starym laptopie z win7 nie jestem zupelnym laikiem w tych sprawach.  Oczyszczac nie ma co a ten program raczej nie pokaze mi pojedymnczych aplikacji ile zajmuja albo nie wiem gdzie patrzec.
Ja systemu nie potrzebuje odchudzac duzo nie zajmuje ponizej 20 giga , chodzi mi tylko i wylacznie o menu pamieci aplikacji , zastanawia mnie czemu w wind 10 aplikacjie zajmuja tak duzo prawie polowe wartosci systemu.

matkin
komentarz
komentarz

Nikt wiecej nie ma pomyslu/\ ?

Gawel
komentarz
komentarz

Ale my nie mamy szklanej kuli, tym programem zobaczysz każdy plik ile miejsca na dysku zajmuje. Wtedy będziesz miał odpowiedź. Nie rozumiem co to są aplikacje systemowe i jak je porównujesz do systemu. Liczysz że C:/Windows zajmuje tyle a C:/ Program Files, Program Files (86), Program Data tyle ? Tak mam to rozumieć

matkin
komentarz
komentarz

Zaraz wrzuyce zdjecia
Tutaj wchodze i masz pozycje aplikacje a po wejaciu  w te aplikacje policzylem ile wszystkie zajmuja tak mi raz przyszlo do glowy. I zaznaczam ze gier nie mam zadnych wiec czemu 11giga zajmuje aplikacje powinny maks 4 giga
 

20200320_204924.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

No fajnie,kliknij aplikacje i funkcje i przefiltruj po rozmiarze. Musi coś być co ci tyle miejsca zajmuje

matkin
komentarz
komentarz

Wlasnie wszystko patrztylem nawet zliczalem i wychodzi niecale 4giga. A na drugim laptopie najsmiesniejsze jest to ze wlasnie pokazuje tyle te 4 wrzucam zdkece z innego laptopa20200320_204807.thumb.jpg.453c02d2a0442414c71b37013aad4c13.jpg. I do tego  nawet caly windows mniej zajmuje opisalem to w nowym temacie ile zajmuje windows.

Niebieska
komentarz
komentarz

Każdy program ma swoje pliki tymczasowe i to one zajmują miejsca. Zresztą zobacz do swojego smartfona, do sekcji Pamięć, tam jest tak samo mimo, że system Android.

matkin
komentarz
komentarz

Ale pliki tymczasowe sa oddzielnie , mi chodzi o pozycje aplikacje , przeciez w win 10 nie ma takich aplikacji co by mialy tyle zajmowac , ilez to by tych apek musialobyc i jak poteznych zeby ajac az 11 giga miejsca troche to nie tak cos nie uwazasz ??

Niebieska
komentarz
komentarz

A nie bierzesz pod uwagę, że to już nie czasy windows 98 i aplikacje są bardziej rozbudowane i zajmują więcej miejsca?

matkin
komentarz
komentarz

To wiem , ale sie pytam czy uwzasz ze te aplikacje co sa w wind 10 tyle zajmuja bo watpie najwieksza ma okolo 100 mega. Rezta jak pisalem wsedlem w to zliczylem i wyszlo mi 4 giga wiec czemu wskazuje 11. Po drugie na drugim laptopie pokazuje 4 giga. Wiec jednak cos jest nie tak ze pokazuje az 11giga , to sa tylko fabryczne aplikacje. One nie sa jakos wybitnie duze zreszta powtorze kolejny raz zliczylem wszystkie bo obok pisze ile zajmuja i wychodzi 4 nie 11.

Niebieska
komentarz
komentarz

Bo to jest wina fragmentacji danych na dyskach komputerów! Dysk jest podzielony na sektory [bądź komórki jak SSD], w których umieszczane są dane. Niektóra dane nie zajmują całego sektoru [komórki], ale przy zliczaniu zajmowanego dysku jest liczone to jako zajęty cały sektor [komórka] i dlatego zajmują więcej miejsca. 

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz
7 minut temu, matkin napisał:

To wiem , ale sie pytam czy uwzasz ze te aplikacje co sa w wind 10 tyle zajmuja bo watpie najwieksza ma okolo 100 mega. Rezta jak pisalem wsedlem w to zliczylem i wyszlo mi 4 giga wiec czemu wskazuje 11. Po drugie na drugim laptopie pokazuje 4 giga. Wiec jednak cos jest nie tak ze pokazuje az 11giga , to sa tylko fabryczne aplikacje. One nie sa jakos wybitnie duze zreszta powtorze kolejny raz zliczylem wszystkie bo obok pisze ile zajmuja i wychodzi 4 nie 11.

To nie jest takie proste że policzysz jak na kalkulatorze i masz rzeczywisty wynik. 

Brałeś pod uwagę stopień kompresji w NTFS i synchronizacje plików np z usługą One Drive ?? Synchronizacja taka rezerwuje miejsce na zaś...

2 minuty temu, Niebieska napisał:

Bo to jest wina fragmentacji danych na dyskach komputerów! Dysk jest podzielony na sektory [bądź komórki jak SSD], w których umieszczane są dane. Niektóra dane nie zajmują całego sektoru [komórki], ale przy zliczaniu zajmowanego dysku jest liczone to jako zajęty cały sektor [komórka] i dlatego zajmują więcej miejsca. 

 

Bingo ! 

matkin
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok dobra czyli jak mam to rozumiec ze jak cos bylo zapisane w jakims miejscu na dysku a po skasowaniu tomiejsce jest niewidoczne ? to by sensu nie mialo i dysk szybko bybyl pokazywany jako pusty lub w wekszosci zajety mimo illosci reczywistej na nim . A tak przciez nie jest.
Czyli dyski ssd sa gorsze niz hdd bo na starego typu dysku nigdy takich prpblemow nie bylo iunnych wskazan nawet bez robienie defragmeytntacji i inych rzeczy.

To jak wytlumaczycie sytuacje ze na jednym laptopie aplkacje pokazuja 4 giga a na drugim 11 mimo ze po zliczeniu jest tez 4. Gdzie reeszta miejsca zajetego uciekla. Ja lubie poprostu wiedziec co mam i co mi realnie zajmuje i nie wazne czy to bedzie 5 czy 50 giga.

Chmur zadnych nie mialem i nie mam i nie bede mial ani zadnych ciaglych synchronizacji nawet w smartfonie nie stsuje i nie mam netu ciagle wlaczongo.

Niebieska
komentarz
komentarz

One Drive nie pyta ciebie o zdanie w tej materii i jak sam tego nie wyłączysz to będzie synchronizować dane ile zechce. 

Jak coś skasujesz to to nadal jest na dysku, ale system udaje, że tego nie widzi, kasuje sobie tylko ścieżkę dostępu do tych danych, ale fizycznie dane nadal są.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.