x-kom hosting

Laptop zawiesza się przy ładowaniu

Niebieska
komentarz
komentarz

I tam wybierasz by pierwszym urządzeniem do bootowania był pendrive. 

mateo0
komentarz
komentarz

przestawiać się nie da

Niebieska
komentarz
komentarz

Tzn? Co Ci się pokazuje? 

mateo0
komentarz
komentarz
Niebieska
komentarz
komentarz

Masz ustawione by startował z pena. Może zmień pendrive. Pamiętasz by podłączyć pena do portu USB 2.0?

mateo0
komentarz
komentarz

no tam są dwa porty jeden z niebieskim środkiem, a drugi bez i jak wpinałem do tego bez

Niebieska
komentarz
komentarz

Ten z niebieskim to USB 3.0. Zmień pendrive'a, czasami nie każdy pen się nadaje.

mateo0
komentarz
komentarz (edytowane)

nie mam innego

może z płyty wgram ten win 7 64x a potem drugi raz win 10 co? a klucz wpiszę dopiero w instalacji win 10 co?

Edytowane przez mateo0
Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz nagrać obraz 10 na płytę.

mateo0
komentarz
komentarz (edytowane)

nie mam wolnej płyty

ale chyba tak zrobię będzie łatwiej

Edytowane przez mateo0
Niebieska
komentarz
komentarz

To pożycz od sąsiada/kolegi, może mają. 

mateo0
komentarz
komentarz (edytowane)

chciałem zainstalować windowsa 7 ale wystąpił błąd nie wiem jaki to 

https://imgur.com/a/RoW0A5D

 

Edytowane przez mateo0
VentoxPL
komentarz
komentarz
43 minuty temu, mateo0 napisał:

chciałem zainstalować windowsa 7 ale wystąpił błąd nie wiem jaki to 

https://imgur.com/a/RoW0A5D

 

 

A sformatowałeś partycję systemową? Bo wiesz jeśli wszystko zrobiłeś dobrze dysk jest czysty i system nie chce się zainstalować to problem jest z biosem więc albo przywróć wartości domyślne biosu oraz oczywiście boot device z płyty ewentualnie zainstaluj nowego biosa jakoś do swojego laptopa co będzie nieco problematyczne ale wykonalne

mateo0
komentarz
komentarz

nie a jak to zrobić jak ne mam dostępu do windowsa 

VentoxPL
komentarz
komentarz (edytowane)
4 godziny temu, mateo0 napisał:

nie a jak to zrobić jak ne mam dostępu do windowsa 

No własnie nie znasz podstaw i nie potrafisz zrobić formatowania a chyba chcesz pozbyć się starej wersji systemu i odpalic na nowej więc użyj wujka google i się ucz bo twoja wiedza jest niewystarczająca by zrobić tak prostą rzecz, kiedyś sam nie wiezdziałem jak to wszystko zrobić ale po to masz internet by znaleźć informacje na ten temat chyba że ktoś ci tu z gotowca instrukcje napiszę obsługi biosa itp a to raczej podstawy a jak się nie znasz i nie chce ci się szukać i czytać to dajesz laptop do serwisu i  za taką usługę wgrania systemu zapłacisz 100-150zł...

Edytowane przez VentoxPL
mateo0
komentarz
komentarz (edytowane)

podłączyłem ten dysk z laptopa i przez to mój dysk jakoś ścina-nie da rady sprawdzić programem czy dysk jest dobry, ale chyba nie bo przed wł.ączeniem mojego systemu jest komunikat że dysk jest "bad" czyli chyba dysk do kosza  

a za drugim razem to tego dysku nawet nie odczytał system 

Edytowane przez mateo0
Niebieska
komentarz
komentarz

Zrób kopie danych jak dysk "zaskoczy" i szykuj się do kupienia nowego. 

mateo0
komentarz
komentarz (edytowane)

jeśli zaskoczy 

myślę że nie zepsuje sobie mojego dysku SSD

ten dysk już nie zadziała nie wyświetla go w ogóle

w biosie jest ale w systemie to nie

Edytowane przez mateo0
VentoxPL
komentarz
komentarz
2 godziny temu, mateo0 napisał:

jeśli zaskoczy 

myślę że nie zepsuje sobie mojego dysku SSD

ten dysk już nie zadziała nie wyświetla go w ogóle

w biosie jest ale w systemie to nie

 

Najlepiej chyba serwis dobry jakiś i dogadaj się za np stówkę niech ci zrobi tak by działało albo chociaż będziesz wiedział co jest nie tak ewentualnie możesz próbować sam na własną rękę ale coś czuję żę więcej napsujesz niż naprawisz brak ci podstawowej wiedzy oraz zalecane jest  wyszukiwanie problemu w google i szukaniu rozwiązania czego pewnie nie robiłeś my tu możemy pomóc ale wróżbitą nikt tu nie jest czy cudotwórcą ale powodzenia może ci się poszczęści i naprawisz

mateo0
komentarz
komentarz

dziś na przykład już się pojawił w systemie ale po wpisaniu hasła to się zawiesza mój system

to co jeszcze mogę zrobić bo nie chce płacić 100 zł za byłe co, jeszcze teraz ten wirus...

mateo0
komentarz
komentarz

?

ciekawa_osoba
komentarz
komentarz

Jeśli na dysku HDD i SSD takie same masz objawy to nie wina dysku twardego. Z tego co widzę to zasilanie. Jeśli masz wyjmowaną baterie to wyjmij ją. Jeśli jest uszkodzona

może tworzyć problemy. Może to też być zasilacz.

mateo0
komentarz
komentarz

nie rozumiem co masz na myśli

dysk od laptopa jest zepsuty mówił o tym na moim kompie bios przy starcie kompa

ciekawa_osoba
komentarz
komentarz
2 minuty temu, mateo0 napisał:

nie rozumiem co masz na myśli

dysk od laptopa jest zepsuty mówił o tym na moim kompie bios przy starcie kompa

Zasugerował się twoim pierwszym wpisem, że miałeś HDD a potem SSD i ponownie problem.

Nie zaszkodzi wyjąć baterie i sprawdzić. Tym bardziej,że wysłałeś zdjęcie z not fully  ACPI.

mateo0
komentarz
komentarz

swój SSD włożyłem do laptopa by sprawdzić czy to dysk czy to płyta główna padła, ale nie poszło bo tam miałem system zainstalowanym 

teraz szukam sposobu by z tego HDD starego zgrać najważniejsze dane na swój kom, ale ten dysk jest w takim stanie, że mi ścina system 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.