x-kom hosting

Błąd dysku: Fixing (C:) Stage 1...

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: eryk93 ,
JaramSam
utworzono
utworzono

cześć, jestem nowy na forum, więc jeśli wybrałem zły dział to przepraszam. 
Mam problem ze swoim komputerem, po powrocie z 2 tygodniowego urlopu włączyłem komputer na którym przy włączaniu wyskoczyło mi 

„To skip disk checking, press any key” 
Gdy wcisnę jakiś przycisk komputer się normalnie odpala, ale generalnie nic nie idzie zrobić, strasznie się tnie, i zniknęły Np zapisane w przeglądarce karty itp. 
Nie wciskając nic wyskakuje „Fixing (C:) Stage 1:x% (xxxx- of xxxxxxxx); Total x%;ETA: xxx

Potem z tego co pamietam wyskakuje „Naprawianie błędów dysku. Wykonanie tej czynności może zająć ponad godzinę” 

A na koniec niebieskie tło ze smutna buzka i coś pisze (dokładniej treści nie pamietam), ale coś, ze system nie poradził sobie z problemem i komputer zostanie uruchomiony ponownie... 

 

z tego co się doczytałem to dysk (c albo twardy, może to to samo(?)) nie znam się, totalny laik, dziękuje za pomoc. 

745D05FC-623B-4139-A879-B4DA098228E6.jpeg

89E8720A-501D-412C-AD27-08A368C5ED9A.jpeg

Niebieska
komentarz
komentarz

Wygląda na to, że twój dysk pada. Jaki masz dysk, HDD czy SSD?  Masz możliwość wejścia w Tryb Awaryjny? 

  • Dobra wypowiedź 1
JaramSam
komentarz
komentarz
17 minut temu, LadyInBlue napisał:

Wygląda na to, że twój dysk pada. Jaki masz dysk, HDD czy SSD?  Masz możliwość wejścia w Tryb Awaryjny? 

Jak mam być szczery, to nie wiem nawet jaka jest różnica pomiędzy tymi dyskami, zaraz rozkrece i Ci powiem. Jak wejsc w tryb awaryjny? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie rozkręcaj dysku, wystarczy, że zobaczysz jak on się nazywa ;)

Czy wcześniej miałeś jakieś problemy, komputer zwolnił, nie od razu się włączał bo pokazywał się komunikat na czarnym tle czy coś? 

Dysk HDD ma w sobie talerze i głowice działającą podobnie jak ramię w gramofonie. A dysk SSD to taki jakby powiększony pendrive. 

  • Dobra wypowiedź 1
JaramSam
komentarz
komentarz
18 minut temu, LadyInBlue napisał:

Nie rozkręcaj dysku, wystarczy, że zobaczysz jak on się nazywa ;)

Czy wcześniej miałeś jakieś problemy, komputer zwolnił, nie od razu się włączał bo pokazywał się komunikat na czarnym tle czy coś? 

Dysk HDD ma w sobie talerze i głowice działającą podobnie jak ramię w gramofonie. A dysk SSD to taki jakby powiększony pendrive. 

Nigdy nie było żadnych problemów z komputerem, w dzien wyjazdu jeszcze z niego korzystałem i wszystko było okej. Włączał się w 3 sekundy, bez żadnych komunikatów. 

F01C93C1-5173-4BE7-9069-289F2F03E599.jpeg

Niebieska
komentarz
komentarz

Rozumiem, że system masz na dysku SSD Kingstona. Wygląda, że ten dysk padł przez ten okres nieużywania. Masz tam ważne jakieś pliki, może spróbuj zainstalować jeszcze raz windowsa. Ale podejrzewam, że jakiś kontroler dysku padł. Niestety dyski SSD lubią nagle padać.

  • Dobra wypowiedź 1
JaramSam
komentarz
komentarz
Godzinę temu, LadyInBlue napisał:

Rozumiem, że system masz na dysku SSD Kingstona. Wygląda, że ten dysk padł przez ten okres nieużywania. Masz tam ważne jakieś pliki, może spróbuj zainstalować jeszcze raz windowsa. Ale podejrzewam, że jakiś kontroler dysku padł. Niestety dyski SSD lubią nagle padać.

Czyli zostało tylko i wyłącznie wymienić dysk, tak? Wymieniać na ten sam, czy raczej na inny, lepszy? Zrobie to sam, czy zabieg wymaga troszkę umiejętności? I Gdzie kupić dysk 

Niebieska
komentarz
komentarz

Jeżeli masz dysk na gwarancji to możesz reklamować. A jak nie to kup nowy, wymiana polega na wyjęciu starego dysku i wsadzeniu w jego miejsce nowego, podłączeniu taśmy SATA i kabelka od zasilania i zainstalowania jeszcze raz systemu. 

  • Dobra wypowiedź 1
JaramSam
komentarz
komentarz
1 minutę temu, LadyInBlue napisał:

Jeżeli masz dysk na gwarancji to możesz reklamować. A jak nie to kup nowy, wymiana polega na wyjęciu starego dysku i wsadzeniu w jego miejsce nowego, podłączeniu taśmy SATA i kabelka od zasilania i zainstalowania jeszcze raz systemu. 

Niestety gwarancji już nie podlega.. powiedz mi tylko jaki dysk wybrać, nie chcialbym mieć znowu takiej sytuacji (proszę o dokładny model który będzie spoko)

Niebieska
komentarz
komentarz

Tutaj lepiej niech Ci ktoś obeznany z dyskami SSD odpowie, np @eryk93

Z dyskami SSD tak już jest, że lubią nagle paść ni z tego ni z owego.

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
eryk93
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli chodzi o sam dysk, to można by go sprawdzić programem HDTune podpinajac go np pod laptop przejściówką sata3 USB, dyski kingstona nie są najlepsze, jeśli to ma byc dysk tej samej pojemności, to polecę ci te poniżej, oczywiście jeśli budżet będzie odpowiadał:

 

* Dysk 1: Link

* Dysk 2: Link (Ten mam od maja i zero problemów)

* Dysk 3: Link (Na kosciach MLC)

 

Wszystkie te dyski maja po 5 lat gwarancji, 2 i 3 testowałem, przy 90% zapełnienia prędkości nie spadały.

 

Różnice pomiedzy dyskami HDD a SSD masz opisane w skrócie tutaj Link

 

Edytowane przez eryk93
  • Dobra wypowiedź 1
JaramSam
komentarz
komentarz
17 minut temu, eryk93 napisał:

Jeśli chodzi o sam dysk, to można by go sprawdzić programem HDTune podpinajac go np pod laptop przejściówką sata3 USB, dyski kingstona nie są najlepsze, jeśli to ma byc dysk tej samej pojemności, to polecę ci te poniżej, oczywiście jeśli budżet będzie odpowiadał:

 

* Dysk 1: Link

* Dysk 2: Link (Ten mam od maja i zero problemów)

* Dysk 3: Link (Na kosciach MLC)

 

Wszystkie te dyski maja po 5 lat gwarancji, 2 i 3 testowałem, przy 90% zapełnienia prędkości nie spadały.

 

Różnice pomiedzy dyskami HDD a SSD masz opisane w skrócie tutaj Link

 

Chyba bez sensu jest go sprawdzać, bo wszystko wskazuje na to, że jest to jednak zepsuty dysk.. wszystko to co czytałem zgadza się z tym co dzieje się u mnie na komputerze, tzn to, ze komputer się włącza, ale generalnie jest tak zamulony, ze nie da się nic na nim zrobić. Trudno. Najdziwniejsze jest dla mnie to, ze samoczynnie się to psuje, ale coz.. elektronika. 
A jeśli mowa o jakichś lepszych dyskach? Czy te które podesłałeś wystarcza? ;) pozdrawiam i dziękuje za pomoc. 

eryk93
komentarz
komentarz

Według mnie się sprawdzą, są to jedne z najczęściej polecanych dysków, ktoś może coś podrzuci od siebie jeszcze ;)

  • Dobra wypowiedź 1
JaramSam
komentarz
komentarz
7 godzin temu, eryk93 napisał:

Według mnie się sprawdzą, są to jedne z najczęściej polecanych dysków, ktoś może coś podrzuci od siebie jeszcze ;)

Czyli mówimy o tym malutkim ustrojstwie? Bo te większe to coś innego, tak?

6E96768E-65DF-4D77-929A-C0BEEF8FAE39.jpeg

5F49E82E-D452-4BDF-A2FF-022CD840E80C.jpeg

Niebieska
komentarz
komentarz

Ale kurzu :P

Tak, mówimy o tym kurduplu :P

  • Dobra wypowiedź 1
JaramSam
komentarz
komentarz
8 minut temu, LadyInBlue napisał:

Ale kurzu :P

Tak, mówimy o tym kurduplu :P

A komputer czyszczony niedawno. A powiesz mi jeszcze jaka jest różnica między tymi 2 podzespolami? Tzn za co dokładnie odpowiadają, może w przyszłości zostane jakimś informatykiem :D

Niebieska
komentarz
komentarz

Obydwa są dyskami twardymi i na nich umieszczasz dane. Różnią się oprócz wielkością tym co mają wewnątrz, SSD jest w budowie podobny do dużego pendrive'a (tylko ma odpowiednie kontrolery i pamięć podręczną) a HDD ma w sobie talerze i głowice działającą podobnie jak ramię w gramofonie. SSD jest znacznie szybszy od HDD i na nim dlatego umieszcza się system by szybciej działał. Ale jak wiesz po sobie, jest coś za coś, o ile HDD potrafi dawać objawy awarii, tego, że zaczyna się psuć to SSD potrafi nagle ni z tego ni z owego paść. 

Filip97
komentarz
komentarz
Godzinę temu, LadyInBlue napisał:

Ale kurzu :P

Tak, mówimy o tym kurduplu :P

U mnie to pająki chyba już burdel stworzyły, nie zaglądałem do komputera od czerwca :D. Jak będziesz instalować system to pamiętaj żeby był na dysku SSD.

gavron7
komentarz
komentarz

Chcesz go puścić? Za ile? :)

JaramSam
komentarz
komentarz

A mam jeszcze jedno pytanko, czy powiecie mi jak ogarnę sprawę teraz z windowsem? Bo nie będę ukrywał, ze nie ogarniam tez tematu

Bo generalnie kupiłem kompa nowego, ale gotowego i z tego co pamietam po prostu go odpaliłem i śmigał, a teraz nie wiem, czy miałem jakaś płytę z win czy nie 

gavron7
komentarz
komentarz

Pewnie nie miales. Więc musisz pobrać i zainstaloeac. Ale jeśli mam być szczery to zgodnie z prawem licencję na windows masz nie Ty tylko bebechy twojego kompa. A więc zmiana bebechów i mimo iż kod działa to wg licencji jest nielegalny.

Niebieska
komentarz
komentarz

W laptopach kod Windowsa jest przypisany do płyty głównej, jest tam zapisany, przy stacjonarce trzeba zobaczyć czy jest naklejka z kodem i jego wklepać przy tym instalacji Windowsa. 

eryk93
komentarz
komentarz

Win10 możesz pobrać z strony producenta za free Link

 

A tak przygotować mozesz pendrive z systemem:

 

Instalacja Windows 10 (od 3:30):

 

Aktywować możesz go tez kluczem z win7 (pamiętaj by był tej samej wersji co system, Home lub Pro), win10 będzie w pełni legalny

JaramSam
komentarz
komentarz
31 minut temu, eryk93 napisał:

 

Znalazłem płytkę z win, ale teraz mam mały problem, bo wsadziłem już nowy dysk do kompa i jak wchodzę w bios to nie mogę ustawić tego bootowania z płyty, powiecie mi dlaczego? 

eryk93
komentarz
komentarz

Jaką masz płytę główną?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.