x-kom hosting

Sata II

Sanney
utworzono
utworzono

witam! Czy w dysku sata II Sa jakies problemy z instalowaniem widnows xp? slyszalem ze trzeba jakiies dodatkowe stery do dysku wgrywac jak to jest? mial ktos z tym problemy? plyta glowna asus p5k pro!

Tomek
komentarz
komentarz

Potrzebne beda sterowniki do dysku.

Sciągasz te http://downloadcenter.intel.com/Detail_Des...al〈=eng i kopiujesz na dyskietkę

Podczas instalacji F6 i wybierasz sterowniki.

Sanney
komentarz
komentarz

nie mam w kompie stacji dyskietek co mam zrobic? :/

dar55
komentarz
komentarz

:rotfl:

mial ktos z tym problemy?
nie mam w kompie stacji dyskietek co mam zrobic? :/
opcja "Szukaj " hasło sata nlite
Sanney
komentarz
komentarz

Może ktoś to troche bardziej opisac jak to sie robi programem n lite?

bartek93
komentarz
komentarz

Korzystając z tematu ja też mam pytanie:

Czy przy płycie głównej ASUS P5K PRO i HD Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII będę musiał instalować te sterowniki?

nitro07
komentarz
komentarz

dotyczy to każdego dysku SATA - jest to niezbędne dla wykorzystania całej dostępnej powierzchi dysku twardego oraz osiągnięcia prawidłowych transferów danych

falcon1984
komentarz
komentarz

Płyty główne na chipsecie 650/680i nie wymagają instalacji sterowników, posiadają bowiem wbudowany kontroler SATA same w sobie ;)

Sanney
komentarz
komentarz

to czyli w asusie p5k pro nie bede musial wgrywac sterownikow sata?

snip91
komentarz
komentarz

Będziesz musiał, on jest na chipsecie Intela (P35).

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja tylko podałem to jako dodatkowe info, P35 nie mają tego bajeru niestety

leggo
komentarz
komentarz

A można to jaskos zrobić gdy system już jest zainstalowany?

dar55
komentarz
komentarz
A można to jaskos zrobić gdy system już jest zainstalowany?
nie

jak postawisz system w trybie IDE (bez starów) to po późniejszej instalacji sterowników i przejście na SATA system ci nie wstanie 99,9% :D

ale możesz zainstalować system bez sterów i dysk SATA mieć jako PATA , ale zawsze uważałem że to bez sensu bo po coś się kupuje sata .

Sanney
komentarz
komentarz

TO jak te sterowniki najlepiej wgrac? Bez stacji dyskietek? Moze tym programem n lite? Moglby ktos dokladniej opisac jak to sie robi?

falcon1984
komentarz
komentarz

Poczytaj to sobie:

http://www.purepc.pl/node/881

Sanney
komentarz
komentarz

Potrzeba oryginalnego xp! to chyba najlepiej bedize wziac kupic stacje dyskietek na usb i juz? Prawda? skad te stery do sata II sciagne?

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie trzeba mieć oryginalnego XP :D Tam tylko tak napisali :P

Sanney
komentarz
komentarz

To juz lepiej wrzucic przez dyskietke te stery prawda? Bo z tym nlite duzo bawienia! Podasz linka ze sterami? Czy stacja dyskietek na usb bedzie dzialac odrazu? Czy w systemie dopiero?

falcon1984
komentarz
komentarz

Z tym nlitem to nie jest trudne wcale. Pobawisz się chwilkę i masz Windowsa porządnie zintegrowanego.

Z dyskietkami to nie wiem, nie korzystam

Sanney
komentarz
komentarz

Ale w tym nlite to widzialem tylko te pliki systemu stery od dzwieku i woogle! ale sterow sata tam nei bylo :/

dar55
komentarz
komentarz

w nlite dodajesz wszystkie stary jakie chcesz , a ty chcesz sata więć dajesz sata

zassaj tylko dobre stery i to wszystko , na końcu zaznacz UTWÓRZ obraz i to wszystko

Sanney
komentarz
komentarz

Ok thx a na dvd z plyta glowna nie bedzie tych sterow?

dar55
komentarz
komentarz

na dvd z plyta glowna nie bedzie tych sterow
powinny być , szukaj sata , raid i najlepiej flopyf6
falcon1984
komentarz
komentarz

Powinny być, poszukaj na płytce. A le z neta (strona producenta) będą pewnei nowsze, wydajniejsze

Sanney
komentarz
komentarz

To moglbys wejsc na strone asusa i podac linka do tych sterow o ktore mi wlasnie chodzi? Plyta asus p5k pro!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.