x-kom hosting

Windows 10 nie rozpoznaje urządzenia usb (myszy)..., uprawnienia do usunięcia folderów...

lic8
utworzono
utworzono

Od 2 tygodni męczę się z problemem braku rozpoznania przez windows urządzenia usb (mysz).

Przeszukałem cały internet i dalej nie mogę znaleźć odpowiedniego rozwiązania. Próbowałem metodę z usunięciem folderu INF, która rzekomo miała by zadziałać, lecz na niej poprzestałem

ze względu na brak możliwości usunięcia owego folderu. Wyskakuje mi komunikat, że muszę uzyskać uprawnienia od *użytkownicy* pomimo tego, że te uprawnienia mam. Więc reasumując chciałbym uzyskać odpowiedz co robię źle w nadawaniu uprawnień i czy w ogóle się da usunąć ten folder + inne rozwiązania na temat (braku rozpoznania przez windows urządzenia usb (myszy). Dodam, że folder znajduje się w (Windows (C:) > Windows > INF ), problem oczywiście mam na laptopie od Lenovo. Dodałem zdjęcia parametrów po niżej w załączniku, Liczę na odpowiedz. Pozdrawiam. 

parametry.PNG

anioł2009
komentarz
komentarz

Czy system jest zaktualizowany ? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Pokaż screen z Menedżera urządzeń.

lic8
komentarz
komentarz

tak, w zasadzie to tydzień temu od aktualizacji tak się zadziało, potem jeszcze formatowałem cały komputer z nadzieją, że problem zniknie i faktycznie zniknął, lecz powrócił 20 sekund od podłączenia myszki z powrotem. Jeszcze dzisiaj aktualizowałem system BIOS i również problem zniknął lecz po odłączeniu myszki i podłączeniu ponownie wyskoczył znowu ten sam komunikat Windows nie rozpozna... itp. 

meneadzer.PNG

Niebieska
komentarz
komentarz

Kliknij prawym przyciskiem myszki na to urządzenie, potem Wyłącz, za chwilkę Włącz i zrestartuj komputer.

lic8
komentarz
komentarz

nie, dalej nic wyłączyłem za chwile włączyłem, zresetowałem i dalej wyskakuje komunikat windows nie rozpo..... 

Niebieska
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś tą myszkę na innym komputerze? Może to wina jest w myszce a nie twoim kompem. 

lic8
komentarz
komentarz

właśnie nie sprawdzałem bo aktualnie nie posiadam drugiego sprzętu. Ale skoro tak to odezwę się za jakiś czas.... 

Niebieska
komentarz
komentarz

Nawet do sąsiada czy do kolegi pójdź sprawdzić. Bo może to wina myszki a nie twojego kompa i niepotrzebnie byś tylko namieszał w systemie. 

  • 4 tygodnie później...
lic8
komentarz
komentarz

Witam ponownie, sprawdziłem myszkę działa na innych komputerach, kompletnie zapomniałem o jakimkolwiek forum ze względu na to, że nie chciało mi się już męczyć z tą myszką .

Próbowałem wszystkiego, totalnie wszystkiego. (chociaż nie jestem do końca tego pewny). 

Niebieska
komentarz
komentarz

Wygląda jakby coś kłóciło się ze sterownikiem od myszki.

lic8
komentarz
komentarz

No i właśnie to mnie martwi, ja  już naprawdę nie mam siły do tego.

Coraz bardziej wierze w stwierdzenie, że windows 10 to najgorszy system Microsoftu. 

Niebieska
komentarz
komentarz

A wejdź w Tryb Awaryjny i sprawdź czy będziesz miał problemy z myszką. 

lic8
komentarz
komentarz

uruchomiłem w trybie awaryjnym i dalej nic ;/

eryk93
komentarz
komentarz

Podaj dokładny model laptopa

lic8
komentarz
komentarz

LENOVO ideapad 100 / intel pentium inside

eryk93
komentarz
komentarz

Spróbuj zainstalować ten sterownik chipsetu Link

Niebieska
komentarz
komentarz

A próbowałeś podłączyć inną myszkę pod swojego lapka? 

lic8
komentarz
komentarz

nie, nie probowalem

Niebieska
komentarz
komentarz

To spróbuj, zobaczymy czy to nie wina portów USB. 

lic8
komentarz
komentarz

porty są dobre, ponieważ oprócz myszki mam klawiaturę która jak podłączam normalnie działa. 

z/w minuta, bo zainstalowałem ten sterownik i musze uruchomić ponownie. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, spokojnie instaluj.

lic8
komentarz
komentarz

nic z tego, dalej nie działa.

Znowu wyskakuje ten sam komunikat, ze windows nie rozpoznaje urządzenia usb. 

eryk93
komentarz
komentarz

Aktualizacje Win10 czasem psują :D generalnie możesz spróbować zaktualizować sterownik ręcznie, z poziomu menadżera urządzeń

lic8
komentarz
komentarz

no w zasadzie tak się zadziało po aktualizacji, w menedżerze urządzeń nic nie zdziałam

Ze względu na to, ze już próbowałem, to wyskoczyło ze wszystko jest aktualne. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.