x-kom hosting

Extremalne O/C.... może jakiś rekord ?

wojtek1989
utworzono
utworzono

Witam

Chciałbym zrobić extremalne O/C procka. komp w sygnaturce. Do chłodzenia go użyję ciekłego azotu. PRoblem w tym żę nigdy nie robiłem takiego O/C jeszcze, chodzi mi tu o ustawienia BIOS'u. Do tego O/C sformatuje dysk żeby nie było żadnych problemów. Aktualizacja BIOS' również zostanie zrobiona :)

moje pytania sa następujące:

1. Co zrobić z napięciem na mostkach ? zmieniać je ręcznie czy AUTO wystarczy ?

2. słyszałem o czymś takim jak wartość VVT o ile dobrze pamiętam która pomaga przy O/C, co to jest ?

3. O/C będzie po robione bardziej z poziomu systemowego a nie z BIOS'u, w takim przypadku jakie taktowanie ustawić ustawić na samym Biosie ?

4. Proszę o wszelkiego rodzaju rady i spostrzeżenia

Jakby co to chcę uzyskać minimum 5,5Ghz, bo tyle napewno wytrzyma RAM w proporcji 1:1 do procka. Jeżeli jednak pojawią się dodatkowe fundusze to jaką pamięć polecicie do takiego O/C ?

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje.

Gość
komentarz
komentarz
1. Co zrobić z napięciem na mostkach ? zmieniać je ręcznie czy AUTO wystarczy ?

Ręcznie, a co będzie je chłodzić?

2. słyszałem o czymś takim jak wartość VVT o ile dobrze pamiętam która pomaga przy O/C, co to jest ?

Słyszałem, że VTT pomaga przy OC, gdy masz niski mnożnik.

Jeżeli jednak pojawią się dodatkowe fundusze to jaką pamięć polecicie do takiego O/C ?

Ile muszą zrobić mhz?

A po OC możesz się do nas przyłączyć :)

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=...mp;#entry332556

wojtek1989
komentarz
komentarz

1. Co do chłodzenia na mostek to zostaje to co jest i do tego będzie z pewnością zimno z procka oddziałowywać, dla pewności będzie tam jeszcze dmuchał wiatrak 2500RPM

2. To nawet lepiej im mniej zabawy tym lepiej :P

3. No tak koło 1300mhz by wypadało, Jakby co to te pamiątki które mam są na micronie D9 jednak nigdy nie sprawdzałem czy dadzą rade na więcej niż 1240mhz.

Napewno się przyłącze :)

Jeszcze jedno pytanie, czy przy takich temperaturach ma znaczenie jakie napięcie ma procek ? nie planuje dawać większego niż 1.9 ale gdyby była taka konieczność....

Gość
komentarz
komentarz
3. No tak koło 1300mhz by wypadało, Jakby co to te pamiątki które mam są na micronie D9 jednak nigdy nie sprawdzałem czy dadzą rade na więcej niż 1240mhz.

No to np. GoodRamy Pro 1066mhz, Crucial Ballistix PC8500 czy Cell Shocki 1000mhz CL4

Napewno się przyłącze

Tylko zrób wyniki we wszystkich benchmarkach :P

Co do vNB to podnieś, bo to zawsze pomaga przy OC.

wojtek1989
komentarz
komentarz

Co od pamięci, zostane chyba przy swoich w takim razie :P one seryjnie maja 1066mhz także dadzą radę chyba :)

Co do benchmarków to mam zamiar zrobić super pi w próbkach 1M, 2M, 4M, 8M, 16M, 32M do tego 3dmark 01, 05, 06 i to by było na tyle, coś pominąłem ? do tego jeszcze będzie o/c grafy rzędu 870/2300

WolfiK
komentarz
komentarz

Z tego co obliczyłem aby podnieść taktowanie procesora na 5500 mhz musiałbyś ustawić magistralę na 611. (procesor chodzi niestety na FSB 1333 mhz). Czy jakaś płyta pójdzie w górę aż tak wysoko? Czy procesor jest aż tak bardzo podatny na OC? Życzę powodzenia przy OC ale wydaje mi się że wartość 5500mhz jest niemożliwa.

Gość
komentarz
komentarz
Czy jakaś płyta pójdzie w górę aż tak wysoko?

Większość DFI :P Ten Asus wydaje mi sie, że pójdzie.

Czy procesor jest aż tak bardzo podatny na OC?

Właśnie nie wiem, ale będzie napięcie powyżej 1,8V więc może poleci.

Życzę powodzenia przy OC ale wydaje mi się że wartość 5500mhz jest niemożliwa.

Na razie rekord z tego procka to 5,9ghz.

Co do benchmarków to mam zamiar zrobić super pi w próbkach 1M, 2M, 4M, 8M, 16M, 32M do tego 3dmark 01, 05, 06 i to by było na tyle, coś pominąłem ?

Zrób próbki 1m i 32m, reszta jest niepunktowana, no chyba, że do satysfakcji ;)

Benchmarki, które możesz jeszcze zrobić to: PiFast, wPrime 32m i 1024m, Aquamark 3, PCMark '05 i '04 i SiSoftSandra

wojtek1989
komentarz
komentarz

Myśle że pójdzie bez problemu, póki co chodziło z FSB na 500, co dawało 4500mhz przy napięciu 1.46V. Warto też zauważyć że ja będę podnosił taktowanie z poziomu windows a nie z bios'u. w bios'e zostawie chyba standardowe taktowanie i wszystko będe robił z poziomu windowsa.

Jeszcze dzisiaj porobię testy na chłodzeniu powietrznym i zobacze ile max wyciągnę z niego na powietrzu.

Mam tylko jedną obawę.... żeby mi ten ciekły azot nie kapnął na rękę bądź nie prysnął w twarz :/ oczywiście rękawice ochronne i okulary będą no ale :/

WolfiK
komentarz
komentarz

Możesz nawet włożyć dłoń w pojemnik z ciekłym azotem-do kilku sekund nie ma efektu, natomiast później może zmrozić ci rękę- Uważaj. Ps. Ale do tej wartości-5900 mhz były może przeróbki płyt. Cosik mi się nie wydaje żeby ten asus leciał aż tak wysoko z FSB :) Pamiątki powinny dać radę, ale napięcie 1.8V to chyba sporo za dużo :blink: E8xxx dużo łatwiej sfajczyć niż przykładowo E4xxx/E6xxx 45nm technologia ma też swoje wady.

Gość
komentarz
komentarz
Pamiątki powinny dać radę, ale napięcie 1.8V to chyba sporo za dużo

Ale patrz, czym jest chłodzony.

E8xxx dużo łatwiej sfajczyć niż przykładowo E4xxx/E6xxx

Masz rację.

wojtek1989
komentarz
komentarz

panowie dziękuje za spostrzezenia :) 1.8 to dużo ale jak procek będzie miał ciągle koło -100 to mu nic nie grozi :P Dlaczego 45nm procki łatwiej sfajczyć ?

Jakby co to z kręcenia będę robił filmik bo będę miał kamere także będziecie mogli zobaczyć co z tego wyjdzie :P

EDIT: przed samym O/C jeszcze porozmawiam z polskimi rekordzistami w O/C co powinienem zrobić

WolfiK
komentarz
komentarz

,,Wiadomo, że im niższy proces technologiczny tym cieńsza jest warstwa izolacyjna tranzystorów, co w dalszej konsekwencji prowadzi do tego, że przy niższym napięciu może dojść do przebicia dielektryka. I tak jeżeli wcześniej w miarę bezpiecznym ustawieniem na co dzień było około 1.55V (dla 65nm poprzedników) tak teraz zalecamy maxymalnie 1.45V-1.50V" google.pl

ps. Już umieram z ciekawości :) powodzenia.

Gość
komentarz
komentarz
ustawieniem na co dzień było około 1.55V (dla 65nm poprzedników) tak teraz zalecamy maxymalnie 1.45V-1.50V"

Trochę przegięcie, 1,45V dla 45nm na codzień?

EDIT: http://video.google.com/videoplay?docid=5393904704265757054 4ghz z durona? 4,21V?.

Anonim1
komentarz
komentarz

16258_2.jpg

Nieźle :D

Gość
komentarz
komentarz
Nieźle

Ten wynik to podróba, nie został oficjalnie uznany.

Gość
komentarz
komentarz
Ten wynik to podróba, nie został oficjalnie uznany.

Ciekłym azotem może 4.5,choć wątpię.

Z cpu-z można łatwo screena podrobić,.

Gość
komentarz
komentarz
Ciekłym azotem może 4.5,choć wątpię.

Nigdy z AMD tyle nie osiągniesz. Rekord z AMD to 4298.9mhz należący do MaSella. Jak widzisz robione było na SS, a nie na LN2.

Edit: linka zapomniałem zostawić :Phttp://hwbot.org/listResults.do?cpuModelId...e&limit=100

Gość
komentarz
komentarz

na hwbot.org można oszukiwać, po screenie to niedojdą nawet że ktoś bulshit daje, natomiast tutaj masz najwyższy zaliczony ; http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=272276

Gdzie nie podaje się screena, tylko plik z cpu-z w formacie .cwf ;)

wojt2
komentarz
komentarz

Tego AMD max do 4Ghz, może 4.1 podkręcisz.

Gość
komentarz
komentarz
na hwbot.org można oszukiwać, po screenie to niedojdą nawet że ktoś bulshit daje,

Ale i tak oszusta ktoś zraportuje, poza tym większość daje też linka z valid.x86-secret.com

astrorek
komentarz
komentarz

Rekord polski na AMD to ok. 4,1 Ghz.

Co do mostków chłodzenie jest niezbędne, najlepiej aktywne.

Do ramów też wypadało być mieć dobre chłodzenie, najlepiej wodne lub aktywne z dwoma wentylami 120mm.

Jak już chcesz z ciekłym azotem to wypadało by mieć płytę Foxconna BLACKOPS i C2D Extreme (ze względu na odblokowany mnożnik)

Wątpię żeby P5E działał by z FSB ponad 600.

Wątpię żebyś podkręcił ten zestaw na 5,5.

Gość
komentarz
komentarz
Rekord polski na AMD to ok. 4,1 Ghz.
Nigdy z AMD tyle nie osiągniesz. Rekord z AMD to 4298.9mhz należący do MaSella. Jak widzisz robione było na SS, a nie na LN2.

MaSell from Poland :)

Foxconna BLACKOPS

Wyszła już ona? Tyle szumu było, ale nie podali czy wyszła :blink:

wojtek1989
komentarz
komentarz

zrobię aktualkę BIOS'a i będzie dobrze, pozatym po raz kolejny mówię że O/C będzie bardziej z poziomu systemowego a nie z BIOS'u. teoretycznie płyta obsługuje max FSB 800 ale co z tego wyjdzie to się zobaczy :)

Największy problem jaki napotkałem póki co to taki że SetFSB nie ma jeszcze wsparcia do mojej płyty głównej co jakby nie patrzeć jest największym problemem. A cóż to za płyta foxconn'a ? nie słyszałem :/

EDIT:

poczytałem o tej płytce, wszystko pięknie i ładnie ale DDR3....

Awallach
komentarz
komentarz

To ja mam pytanie co do krecenia...

Podnoszac FSB kreci sie i procek i ramy. Na procku mam jeszcze spory zapas, ale ramy robia sie niestabilne.

Jaka jest mozliwosc zmniejszenia zegara na ramach nie zmniejszajac FSB? Oczywiscie timingi juz zmniejszylem.

snip91
komentarz
komentarz

Oczywiście, musisz odpowiednio operować dzielnikiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.