x-kom hosting

Jak to naprawić?

politolog
komentarz
komentarz
5 minut temu, Eeeeew napisał:

Ale dobry zrobiłem screen ze zakładki?

Zrób screena ,który widzisz po zalogowaniu się do routera.

Eeeeew
komentarz
komentarz
2 minuty temu, politolog napisał:

Zrób screena ,który widzisz po zalogowaniu się do routera.

Ok, mogę się o coś zapytać? bo tam w screenie było adres ip i się teraz boję że go dodałem czy to tylko ip routera a nie kompa?

politolog
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Eeeeew napisał:

Ok, mogę się o coś zapytać?

192.168.0.1 to z reguły adres routera.

Eeeeew
komentarz
komentarz
4 minuty temu, politolog napisał:

192.168.0.1 to z reguły adres routera.

raczej mi chodzi o to

Zrzut ekranu (12)_LI.jpg

politolog
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Eeeeew napisał:

raczej mi chodzi o to

Nie musisz go dodawać do zakładek.Po zalogowaniu wejdz do panelu routera do zakładki Wireless/WIFI i czy możesz dokonać edycji/zmian.

Eeeeew
komentarz
komentarz
Teraz, politolog napisał:

Nie musisz go dodawać do zakładek.Po zalogowaniu wejdz do panelu routera do zakładki Wireless/WIFI i czy możesz dokonać edycji/zmian.

Ale co to za adres?/i czy to adres komputera?

politolog
komentarz
komentarz
13 minut temu, politolog napisał:

192.168.0.1 to z reguły adres routera.

To działamy.Dodatkowe pytania masz?

Eeeeew
komentarz
komentarz
1 minutę temu, politolog napisał:

To działamy.

Nie nie! nie o ten adres mi chodzi, mi chodzi o adres: 100.92.22.72 na górze na screenie zaznaczyłem na niebiesko, proszę odpowiedz bo się boję że ip mojego kompa lata po sieci

politolog
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Eeeeew napisał:

proszę odpowiedz bo się boję że ip mojego kompa lata po sieci

To twój adres IP komputera 192.168.0.52.Poza tym dzielimy adresy IP na Publiczne i Prywatne więc nie masz czego się bać:).

Eeeeew
komentarz
komentarz
Teraz, politolog napisał:

To twój adres IP komputera 192.168.0.52.Poza tym dzielimy adresy IP na Publiczne i Prywatne więc nie masz czego się bać:).

Czyli nikt mnie nie może zhakować?

politolog
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Eeeeew napisał:

Czyli nikt mnie nie może zhakować?

Tutaj wykonujemy standardową konfigurację routera przez przeglądarkę ,więc jakiekolwiek hakowanie odpada.

Eeeeew
komentarz
komentarz
2 minuty temu, politolog napisał:

Tutaj wykonujemy standardową konfigurację routera przez przeglądarkę ,więc jakiekolwiek hakowanie odpada.

Dobra to przejdę do naprawy i hah już nie panikuję więc ta zakładka:

Zrzut ekranu (15).png

politolog
komentarz
komentarz

 Wejdz zrób screeny z zakładek po kolei Konfiguracja sieci WIFI, potem WPS, Konfiguracja zaawansowana.

 

Eeeeew
komentarz
komentarz
4 minuty temu, politolog napisał:

 Wejdz zrób screeny z zakładek po kolei Konfiguracja sieci WIFI, potem WPS, Konfiguracja zaawansowana.

 

Czy wszystko jest okej?

Zrzut ekranu (16).png

Zrzut ekranu (17).png

Zrzut ekranu (18).png

politolog
komentarz
komentarz

Tabela 3 nas nie interesuje. W Tabeli 2 WYŁĄCZ WPS. Zapisz wtedy ustawienia routera. Potem restart laptopa i routera.Wyłącz na 5 minut oba urządzenia.

Eeeeew
komentarz
komentarz
1 minutę temu, politolog napisał:

Tabela 3 nas nie interesuje. W Tabeli 2 WYŁĄCZ WPS. Zapisz wtedy ustawienia routera. Potem restart laptopa i routera.Wyłącz na 5 minut oba urządzenia.

Wiem że mocno panikuję :/ ale przepraszam. I zapytam czy nie ma tego ip tutaj bo ciągle się boję

politolog
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Eeeeew napisał:

Wiem że mocno panikuję :/ ale przepraszam. I zapytam czy nie ma tego ip tutaj bo ciągle się boję

Nie ma tutaj twojego IP. Uspokój się, bo spać nie będziesz mógł:).Działamy.

Eeeeew
komentarz
komentarz
1 minutę temu, politolog napisał:

Nie ma tutaj twojego IP. Uspokój się, bo spać nie będziesz mógł:).Działamy.

Dobra ostatni raz zapytam/ serio przepraszam hah ale tu w tym screenie nie ma ip kompa? Chodzi o tego zaznaczonego na niebiesko/ tak w ogóle co to za adres?

Zrzut ekranu (12)_LI.jpg

politolog
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Eeeeew napisał:

serio przepraszam hah ale tu w tym screenie nie ma ip kompa?

NIE, NIE NIE to nie jest za adres IP twojego komputera

5 minut temu, Eeeeew napisał:

Chodzi o tego zaznaczonego na niebiesko/ tak w ogóle co to za adres?

Nie ma sensu tego tłumaczyć.Bo i tak tego nie zrozumiesz, a tylko się pogubisz.Działasz czy się wycofujesz z konfiguracji routera?

Eeeeew
komentarz
komentarz
1 minutę temu, politolog napisał:

NIE, NIE NIE to nie jest za adres IP twojego komputera

Nie ma sensu tego tłumaczyć.Bo i tak tego nie zrozumiesz, a tylko się pogubisz.Działasz czy się wycofujesz z konfiguracji routera?

Tylko powiedz czy jestem bezpieczny? działam działam oczywiście bo mnie denerwuję ten dns. Tylko że działam jutro bo wiesz? mam szkołę/ naukę

politolog
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Eeeeew napisał:

Tylko powiedz czy jestem bezpieczny? działam działam oczywiście bo mnie denerwuję ten dns

Tak jesteś bezpieczny. DNS to złożony system komputerowy oraz prawny.

Eeeeew
komentarz
komentarz
10 minut temu, politolog napisał:

Tak jesteś bezpieczny. DNS to złożony system komputerowy oraz prawny.

Jutro wrócę do naprawy

Eeeeew
komentarz
komentarz
20 godzin temu, politolog napisał:

W Tabeli 2 WYŁĄCZ WPS. Zapisz wtedy ustawienia routera. Potem restart laptopa i routera.Wyłącz na 5 minut oba urządzenia.

Tak zrobiłem przed chwilą - i było tak: wyłączyłem WPS - zapisałem ustawienia routera potem wyłączyłem najpierw laptopa a następnie router na 5 min. Włączyłem wpierw router po kilku minutach laptop i dalej był wykrzyknik przy wifi! pomyślałem jeszcze o uruchomieniu ponownie lapka w oknie Windows. I co się stało po uruchomieniu ponownie? był już net :) ale to pewnie tylko do czasu i problem znów wróci i znowu będzie ten trójkąt czy słabnięcie zasięgu, a no właśnie jeszcze ci nie wspomniałem że w trakcie używania lapka net przerywa to znaczy nie ma tych wszystkich kresek jedynie kółko w ikonce wifi i po 2 minutach wraca to do normy. Jak problem wróci dam znać!

23 godziny temu, politolog napisał:

Tabela 3 nas nie interesuje. W Tabeli 2 WYŁĄCZ WPS. Zapisz wtedy ustawienia routera. Potem restart laptopa i routera.Wyłącz na 5 minut oba urządzenia.

To nie pomogło, problem wrócił

politolog
komentarz
komentarz
21 godzin temu, Eeeeew napisał:

To nie pomogło, problem wrócił

To została ostatnia rzecz w Konfiguracji WIFI WYŁĄCZ Zabezpieczenia Sieci bezprzewodowej. To jest Test ostateczny dla tego laptopa.Jeżeli dalej on będzie zrywał połączenie z internetem zostaną Tobie 2 rzeczy:).

Eeeeew
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, politolog napisał:

To została ostatnia rzecz w Konfiguracji WIFI WYŁĄCZ Zabezpieczenia Sieci bezprzewodowej. To jest Test ostateczny dla tego laptopa.Jeżeli dalej on będzie zrywał połączenie z internetem zostaną Tobie 2 rzeczy:).

2 rzeczy? to się domyślam że będzie to: przywracanie lapka do stanu początkowego, reset routera/ lub oodanie do naprawy lapka lub też wymiana karty sieciowej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.