x-kom hosting

Moj maly tuning kompa ;)

bush
utworzono
utworzono

Dzieki forum ForumPC.Pl Dowiedzialem sie naprawde wiele o PCtach, dlatego postanowilem stopniowa tuningowac wizualnie moj grzejnik.

Najpierw komp ogolem:

http://img225.imageshack.us/img225/6852/ogolst8.jpg

Dodalem 2 wentyle na tyl, aby wyciagaly powietrze :

http://img230.imageshack.us/img230/602/tylxc9.jpg

Dodalem AC Alpine 64 na proca, i wiatraczek 80 na 80 na pasywne chlodzenie grafiki :

http://img368.imageshack.us/img368/1665/procgraface7.jpg

Dodalem podswietlane chlodzenie AKASA na karte muzyczna :

http://img519.imageshack.us/img519/5849/muzycznahe0.jpg

Wstawilem wiatraczek podswitlany, wysysajacy cieple powietrze z obudowy :

http://img519.imageshack.us/img519/4999/bokac4.jpg

2 wiatraczki na przodzie :

http://img214.imageshack.us/img214/7338/przowhx6.jpg

2 katody Revoltec:

http://img80.imageshack.us/img80/4342/komppqe8.jpg

no to GateWatch 2 Gotowy :) przyszedl w poniedzialek :) prace nad nim trwaly caly dzien :) komputera nie mialem przez 3 dni(problemy z systemem i dyskami :/) no ale dzis zaprezentuje wam moje dzielo :) AAA i pytanie jak myslicie jakby wygladal zasilacz pomalowany na zloto? Jak pomaluje Radiator grafiki na niebiesko zmieni to jego ooddawanie ciepla?

Fotki GateWatcha :)

Ogolnie:

ogolie8.th.jpg

Zblizenie

paneldg0.th.jpg

Spod:D Kabli od h*** ale szczegol :PP

kableyx5.th.jpg

aaa i jeszcze nei mialem co robic i znalazlem fajny wiatraczek na Mobo:

mobogq4.th.jpg

Mozecie mi dac jakies propozycjie, co moge jeszcze wstawic?

Co o tym sadzicie?

Gość
komentarz
komentarz

Ogólnie fajnyy modding. Masz budę fajną z wyglądu ale bardzo jest ciasna i zbyt wąska. Pracę oceniam na 5/6

A zdjęcia i ich jakość na 1/10 Poprostu dno. Widać że z jakiegoś telefonu, ale postaraj się o cyfrówkę bo naprawde ciężko dostrzec coś. Do tego uporządkuj kable w budzie, będzie lepiej wyglądało.

snip91
komentarz
komentarz

Wiatrak z boku ma wciągać powietrze ;)

Ogólnie mod OK, ale zdjęcia tragiczne.

bush
komentarz
komentarz

Wiem, Fotki DNO,

j600E, cyfrówkę mam ale rodzice posiali ja gdzieś.

Dzięki za oceny, co moge jeszcze dodac?

Sniper myślę ze powinien wyciągać, strasznie grzeją sie dyski i z jednej strony cieple powietrze jest wyciągane, a wtłaczane z przodu zimne.

swirek
komentarz
komentarz

Wentylatory: przod i bok powinny wdmuchiwac powietrze DO obudowy natomiast tylne i zasilacz powinny wydmuchiwac powietrze Z obudowy na zewnatrz.

Robiac tuning kompa postaraj sie zrobic to porzadnie. Tak zeby kable nie walaly sie po calej obudowie bo zaburza to cyrkulacje powietrza (nawiasem mowiac bardzo ciasno masz w tej budzie. Kup pare przedluzek do tych moleksow i poupychaj miedzy korpus obudowy, a prawa plyte od obudowy (patrzac od przodu) tak zeby wnetrze bylo puste. Jak masz taki makaron w srodku to nawet te dwa wiatraki z tylu nic nie sa w stanie zrobic ;) Zdjecia porazka. Ocena 4/10.

  • 3 miesiące później...
bush
komentarz
komentarz

UPDATE:

Nowe fotki, kable pochowane i nowo zamowione czesci :)

Przelaczniki

dsc00694qs0.th.jpg

Front:

dsc00695dx0.th.jpg

Alpine i 2 wentyle na tyle: (kreca sie ale sony w170 je zaciol :P)

dsc00697cm4.th.jpg

Bok:

dsc00698yt3.th.jpg

Karta Muzyczna:

dsc00699dk3.th.jpg

Tutaj komp ogolnie i plan zamieszczenie gw 2.

komputer2yz1.th.jpg

Filmik jak dziala automatyczna klapa przednia :

http://www.youtube.com/watch?v=n1dr8fXHhqU

Plany na najblizsza przyszlosc:

Wtorek-sroda= gatewatch 2

sroda-czwartek 4 podswietlane wentyle ( 2 czerwone tyl 2 niebeiskie przod)

Sroda-czwartek naklejka na plexi i drugi bok budy

piatek podswietlenie tych dlugich niebieskich akcentow z przedu ( te 2 kolo wyswietlacza idace po srodku obudowy) beda wlaczane neony przelocznikiem od katod

na bok wentyl ktory pokazuje temerature od razu.

lustro na dnie budy

podswietlany wentyl w zasilce

Podswietlany na zielono wentyl na samej gorze wraz z grilem i filtrem (wycieta dzira)

podswietlanie klawiatury( albo klawiatura z wbudowanym podswietlaniem :D)

co jeszcze? mozecie doradzic ?

tofik177
komentarz
komentarz

a nie wkurza cie ze frontowy panel nie otwiera sie w druga strone ??

ja lubie tuningi jak cos jest wykonane wlasnorecznie a nie kupione gotowe czesci i tylko przykrecone

ogólnie to robisz moding jak wszyscy moze wymysl cos co jeszcze nie było ;]

swecace wentylatory, lustro, wiatraki, podswietlanie,, to chyba kazdy juz ma..

Ghost991
komentarz
komentarz

Te przełączniki nawet niezła sprawa. Ja bym to zrobił sterowane przez radio fajniejszy efekt. Co do ogólnego moda - mało szpachli

bush
komentarz
komentarz

tofik wlasnie mnie to nie wpienia tylko wkur*** ale juz kombinuje i chyba dzis to zrobie :) malo szpachli? przyjzyj sie frontowi :) co do kupionych czesci, nie jest dokonca kupuje przykrecam i jest luxxx niektore czesci trzeba przerabiac :D planuje przemalowac wnetrze na kolor srebrny, jak myslicie?

Ghost991
komentarz
komentarz

Ja bym zrobił środek na BIAŁO - super będzie wyglądało z niebieskimi katodami

bush
komentarz
komentarz

hmmm dobry pomsyl :D

Ghost991
komentarz
komentarz

Tylko jeśli chcesz aby to fajnie wyglądało i miało wysoki połysk to zastosuj się do punktów :

1. Dokładne zmatowienie powierzchni

2. Nałożenie podkładu

3. Pierwsza warstwa

4. Druga warstwa

5. Trzecia warstwa

6. Czwarta warstwa

7. Papier 400 z WODĄ!! Dokładnie cała powierzchnia

8. Piąta i Ostatnia warstwa

9. Lakier bezbarwny z odległości 40 cm

Jak to zrobisz będzie to lśnić jak .............wiesz jak co?? :D

Farby w spray z firmy "Śnieżka" - polecam

Gość
komentarz
komentarz

tak nawiasem... gdzie tu jest moding?

Sonido
komentarz
komentarz
tak nawiasem... gdzie tu jest moding?

:rotfl: no nie ma moddingu, nie ma :lol:

a zimne katody, wentyle dodatkowe i mod z klapą przednią to nie mod?

Morgal, ja bym chyba jednak wolał na czarno pomalować, biały tylko rozjaśni budę. Czarny środek + niebieskie katody+lustro - moim zdaniem lepsze rozwiązanie.

bush
komentarz
komentarz

ultra wielkiego polysku nei chce ( nie chce zeby sie swiecilo jak *********;) juz pomalowana buda schnie w garazu ;) dzisiaj podzuce fotki, taka biala perelka mi wyszla :) wlasnie o to mi chodzilo, teraz mozecie mi dac jakas firme co mi zrobi lustro na wymiar?

Gość
komentarz
komentarz
teraz mozecie mi dac jakas firme co mi zrobi lustro na wymiar?

każdy szklarz :P A, za ok. 14zł można kupić nóż do cięcia szkła którym i lustro dało by się przeciąć, ale cięcie szkła to trudna sprawa.

bush
komentarz
komentarz

ehhh dopiero dzis zauwazylem napis na mojej uslugi szklarskie :) a mieszkam ty od urodzenia....

dzieki i prosze o oceny ;) dzis wnetrze na bialo juz pomalowane, ale fotek narazi nie dam ;P

Ghost991
komentarz
komentarz

Pochwal się fotkami środka. Co do szkła odradzam bardzo ciężko się tnie a tutaj masz lustra na wymiar

bush
komentarz
komentarz

Dzis zamuwilem nowa klawe (podswietlana i myszke ) oraz znalazlem miejsce zasilaczowi Mustang 300W

zasilkzs3.th.jpg

Po co on? bedzie zasilal GW 2 oraz moze katody :)

Czyli caly zasilacz do samego tuningu :)

Baton93
komentarz
komentarz

O, ale piękne miejsce xD Czy to jest pod biurkiem? A jak z schłodzeniem?

Co do automatycznej klapy to jest zrobione tak?:

Rozebrałeś DVD-ROM, przylutowałeś do przycisku drugi który też będzie otwierał DVD-ROM i jak przyciskasz przycisk otwiera się DVD-ROM który popycha tą klapę?

bush
komentarz
komentarz

barton prawie zgadles :) co do zasilki jest to za biurkiem :P chlodzenie hmmm jak bedzie sie grzal to wstawie 80/80 jednego i bedzie git :))

Baton93
komentarz
komentarz
barton

Baton a nie barton xD...

Prawie zgadłem tzn jak to jest zrobione? :)

bush
komentarz
komentarz

barton - skojazylo mi sie z procem :)

Mialem w zasobach stary CD rom, wymontowalem z niego wszystko tylko zostawilem silniczek i popychadlo :) a dalej to chyba wiesz co prawda?

Baton93
komentarz
komentarz

Oj wiem :P

bush
komentarz
komentarz

no to GateWatch 2 Gotowy :) przyszedl w poniedzialek :) prace nad nim trwaly caly dzien :) komputera nie mialem przez 3 dni(problemy z systemem i dyskami :/) no ale dzis zaprezentuje wam moje dzielo :) AAA i pytanie jak myslicie jakby wygladal zasilacz pomalowany na zloto? Jak pomaluje Radiator grafiki na niebiesko zmieni to jego ooddawanie ciepla?

Fotki GateWatcha :)

Ogolnie:

ogolie8.th.jpg

Zblizenie

paneldg0.th.jpg

Spod:D Kabli od h*** ale szczegol :PP

kableyx5.th.jpg

aaa i jeszcze nei mialem co robic i znalazlem fajny wiatraczek na Mobo:

mobogq4.th.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.