x-kom hosting

VPS baza danych i polaczenia zewnetrzne

xDrafix
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, ostatnio mam problem ponieważ moja baza danych na VPS'ie (debian 9) nie obsługuje połączeń z zewnątrz. Na VPS'ie wszystko działa OK, ale jak chce sie polaczyc do bazy danych z innej maszyny to nie może połączyć, wie ktoś jak to naprawić?

 

//edit1 VPS stoi na OVH

//edit2 przy polaczenie jest napisane blad 111, oraz w pliku my.cnf nie mam 

bind-address = 127.0.0.1

ani nic takiego

Anawa
komentarz
komentarz

Masz przypisany prywatny adres IP do serwera?

xDrafix
komentarz
komentarz

nie wiem, adres mam domyslny nic nie zmienialem

Anawa
komentarz
komentarz

Jak się próbujesz łączyć z bażą danych? Wpisujesz nazwę hosta czy IP?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Dołącz regułę w iptables dla połączeń do mysql:

iptables -A INPUT -i eth0 -p tcp -m tcp --dport 3306 -j ACCEPT

Domyślnie mysql może blokować zdalne logowania na konto root. Wpisz w mysql takie polecenie:

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'password' WITH GRANT OPTION; FLUSH PRIVILEGES;

W pliku konfiguracyjnym my.cnf wstaw znak # przed bind-address = 127.0.0.1

Zrestartuj usługę mysql.

 

Sprawdź czy serwer nasłuchuje poleceniem ze zdalnej maszyny: telnet adresIP 3306

https://stackoverflow.com/questions/14779104/how-to-allow-remote-connection-to-mysql

 

Sprawdzić możesz także na serwerze czy mysql nasłuchuje, poleceniem: netstat - -listen

nestat jest częścią paczki net-tools.

 

xDrafix
komentarz
komentarz (edytowane)

@MasterYoghourt to juz robilem, a bind-adress nie mam nawet jak pisalem wyzej

@Anawa wpisuje to vps5*****.ovh.net

 

//edit probowalem sie polaczyc z baza przez ip numeryczne i tez nie moge blad 111

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Więc, powiedz czy serwer nasłuchuje na swoim porcie. Sprawdzałeś logi mysql i systemowe Debiana ? Jakiej aplikacji używasz do zdalnego połączenia się z bazą ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.