x-kom hosting

Ranking pamięci DDR2

Sonido
komentarz
komentarz

2x1GB 800MHz @ 1143MHz CL5-5-5-18 2.4V

Jak kręciłem RAMY przy niższych taktach procka to nie puszczałem superPi, bo i tak wynik byłby słaby, ale mam screena na potwierdzenie uzyskanego wyniku, jeśli wystarczy to proszę o dorzucenie do ranku.

bf8897f37fe82cc7m.jpg

>PePeK<
komentarz
komentarz

SuperPi nie jest puszczamy po to by zobaczyć jaki czas tylko żeby pamięci były stabilne przez te 32M

Sonido
komentarz
komentarz
SuperPi nie jest puszczamy po to by zobaczyć jaki czas tylko żeby pamięci były stabilne przez te 32M

To wiem ;) chodziło mi o to, że jest wymagany screen z superPi choć nie wiem po co, bo wystarczyłby sam odczyt z CPU-Z.

snip91
komentarz
komentarz

Po to, żeby wiedzieć, że pamięci są stabilne przy tym taktowaniu.

>PePeK<
komentarz
komentarz

bo bez testu stabilności to można pamięci dużo więcej wyciągną. ja spokojnie ponad 1300 mogę http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=372718

Sonido
komentarz
komentarz

uLaLa, sub timingi luzowałeś czy mega vDRAM przywaliłeś? ;)

snip91
komentarz
komentarz

Widać, że timingi 5-5-5-18 :P Pewnie ma dwustronne Cruciale, które wyciągają więcej niż obecnie produkowane jednostronne.

Sonido
komentarz
komentarz

sub timingi, a nie alphy -_-

snip91
komentarz
komentarz

Racja, gapa ze mnie :P Myślę, że napięcie było minimum 2.5V.

Walkman
komentarz
komentarz

1300 ja ****** , po co komu ddr 3 ale wy macie pamiątki moje to max 960mhz.... eh .. szkoda :P

// Nauczysz się pisać po polsku?!

// 10% za używanie wulgaryzmu

// Marecki306

>PePeK<
komentarz
komentarz
Widać, że timingi 5-5-5-18 :P Pewnie ma dwustronne Cruciale, które wyciągają więcej niż obecnie produkowane jednostronne.
Racja, gapa ze mnie :P Myślę, że napięcie było minimum 2.5V.

Zgadza sie :) wyluzowane dwustronne 2,5V

1300 ja ****** , po co komu ddr 3 ale wy macie pamiątki moje to max 960mhz.... eh .. szkoda :P

No ale to tylko dla pokazanie że przy tym rankingu to trzeba robić test SPI32M by pokazać że pamięci mamy stabilne bo ja przy tych 1300 to no stable

Walkman
komentarz
komentarz

no nawet 1200 .. to bardzo dużo ... eh marecki no ... to był wulgryzm :(

Maciej@Arch
komentarz
komentarz

ramkn5.jpg

|Team Xtreem 800MHz|2x1024mb|1184mhz |2.2V

snip91
komentarz
komentarz

A screen z SuperPI 32M gdzie ?

Maciej@Arch
komentarz
komentarz

Juz sie robi, za 20 min zedytuje posta jak sie skonczy. :)

Edit:/

Prosze Bardzo. ramup8.jpg

Team Xtreem 800MHz|2x1024mb|1184mhz |2.2V

Sonido
komentarz
komentarz

2x1GB 800MHz @ 1155MHz CL5-5-5-15 2.5V

Nie puszczałem SuperPi 32M, bo się boję, że po dłuższym czasie na takim napięciu by coś padło, a nie chcę ich spalić, ale RAM pracował normalnie na czas testów.

62ebddc657e49e8dm.jpg

mis456
komentarz
komentarz
Nie puszczałem SuperPi 32M, bo się boję, że po dłuższym czasie na takim napięciu by coś padło

Właśnie chodzi o to zeby nie padło

>PePeK<
komentarz
komentarz

Seba nie martw sie 2,5V nie zabije Cruciali w godzinę. Bardzej zabójcze są niskie timingi które w tym przypadku są i tak luźne.

Nieraz jak mam benchuje to po 8godzin i jada na 2,5V bez przerwy z tym że daje mały nawiew i styka

Maciej@Arch
komentarz
komentarz

Hehe Moje Microny pewnie by wyciagnely 1400 na 2.5v :D

snip91
komentarz
komentarz

Nie gdybaj tylko rób testy.

swirek
komentarz
komentarz

To i ja sie pochwale jak mi poszlo na moich Goodramach :) I wychodzi na to, ze dobrze zrobilem, ze kupilem te wlasnie pamiatki :) oto screen:

533abcf3b38dd583m.jpg

i wyniki

1290MHz 6-6-6-18 2T 2,62V

OC robione na szybkiego, ale mam nadzieje, ze jesli poswiece jeszcze troche czasu to powyzej 1300 MHz wyjde

P.S. System uruchamial sie przy 1335MHz 6-6-6-18 2T 2,5V ale nie chcial przechodzic testu SuperPI 32M :P

Gość
komentarz
komentarz

Dobre, bo polskie :D

>PePeK<
komentarz
komentarz

Ładny wyniki ale w rankingu pisze że wyniki mają być na CL5

swirek
komentarz
komentarz

No tak jak mowilem bylo "na szybko" pewnie jak bym pokminil z napieniami NB/SB i roznymi takimi to by poszlo CL5 :) Jak bede mial czas to dodam wyniki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.