x-kom hosting

ForumPC.pl - 2 urodziny forum

bizon11
utworzono
utworzono

Właśnie dzisiaj obchodzimy 2 rocznicę istnienia ForumPC.pl

Wszystkich którzy nie przeczytali historii od 1 dnia forum do 19 Kwietnia 2007 zapraszam do tematu:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=7378

Cóż pewnie nie wielu z was pamiętało że to dzisiaj :)

Głównym powodem jest pewnie to że nie ma żadnego konkursu. W zeszłym roku udało się coś takiego zorganizować, w tym niestety nie.

Mam nadzieję że w przyszłym roku zorganizujemy taki konkursik ;]

No ale cóż zmierzajmy do sedna rocznicy ;] Czyli tego co się wydarzyło po 19 Kwietnia 2007

Może nie będzie to historia w 100% chronologiczna, ale da wam ogólny ogląd co się tu działo.

Miesiące po konkursie przebiegły dosyć spokojnie bez żadnych większych trudności technicznych...

Niestety pojawił się problem z wysyłką nagród przez sponsora cała sprawa trwała z 3 miesiące... Na szczęście dzięki interwencji FrogsterPL i mojej nagrody doszły do zwycięzców.

Po tym wszystkim zakończyliśmy współpracę ze sklepem.

Gdzieś we wrześniu nastąpiła dość kluczowa zmiana na ForumPC.pl

Mianowicie zmiana oskryptowania Forumpc.pl. Głównym powodem zmiany skryptu z php by przemo na IPB była słaba wydajność tego pierwszego i słabe zabezpieczenia skryptu przema.

Tak radykalna zmiana nie mogła obejść się bez echa wśród użytkowników ForumPC.pl, niektórzy się buntowali, prosili o powrót do poprzedniego skryptu. W sumie panowała niezbyt miła atmosfera. Na szczęście nasi użytkownicy zaakceptowali nowy skrypt i po lekkich modyfikacjach uznali że jest prawie tak samo dobry jak stary :D

Oczywiście nie był to koniec problemów - mimo mniej zasobożernego skryptu byliśmy zmuszeni przenieść forum na inny serwer co wiązało się z 1-2 dniowym przestojem na forum. Tym razem nikt się nie buntował bo zmiany były korzystne dla forum ;]

W tej chwili nasze forum stoi na VPS-ie w www.hosteurope.de

No i śmiga na razie ładnie ;]

Cóż przez cały rok zmieniła się również duża część ekipy... Dużo osób odeszło, przyszło...

Ale o tym nie ma za dużo co wspominać ;]

Przez cały rok się rozwijaliśmy - coraz wyższe pozycje w google (w zeszłym roku byliśmy na 1 miejscu pod hasłem forum komputerowe) dzisiaj jesteśmy na pierwszym miejscu pod forum komputery, forum pc i na 2 pod forum komputerowe oraz po woli wspinamy się na szczyt pod forum windows - na razie top 1 na 2 stronie czasem nawet w top 6 ;]

Teraz przejdźmy do statystyk ;]

Wszystko generalnie idzie do góry. Podam tylko te najciekawsze

Najwięcej postów w ciągu miesiąca: Marzec 2007 ponad 10 000 (Stan na Kwiecień 2007)

Najwięcej postów w ciągu miesiąca: Styczeń 2008 prawie 30 000 (Stan na Kwiecień 2008)

No i ogólne statystyki

Nasi użytkownicy napisali łącznie 298,190 postów

Mamy 19,020 zarejestrowanych użytkowników

Ostatnio zarejestrowanym użytkownikiem jest BoRaS

Udało mi się wygrzebać ile było w zeszłym roku:

Nasi użytkownicy napisali łącznie 38408 postów

Mamy 4282 zarejestrowanych użytkowników

Jak widzicie przybyło nam bardzo dużo :)

A teraz chciałbym podziękować wszystkim którzy przyczynili się do rozwoju ForumPC.pl w tym roku ;]

Z góry przepraszam gdybym o kimś zapomniał.

Zacznijmy od Administratorów/JA Administratorów/Administratorek

Ani - naekana - za moderowanie, administracje, dobrą atmosferę w SB, pomysły, wsparcie i za to że pokazuje że Polska kobieta potrafi :evil:

Kamilowi - necik - za sponsorowanie i pomoc w administracji

Konradowi - GoBi - za moderowanie, pomoc w administracji, utrzymywanie rozmów w SB i pomysły

Piotrowi - puciek - za moderowanie, administracje, pomysły, wsparcie, dialogi w SB i za powrót do nas :)

Robertowi - tazman - za moderacje i pomoc w administracji

Przemkowi - przemek - mimo że nie jesteś już Adminem to dziękuje ci za współprace :] Moderacje, administracje.

Sobie nie podziękuje bo nie wypada xD

Przechodzimy teraz do moderatorów i global moderatorów

Im wszystkim dziękuje za moderacje i za wszystkie pomysły na usprawnienie forum :)

dar55

vocativus

byku

falcon1984

Kurzun

luq

mcickx

nitro07

NowakoV

piku

sniper45

Bamu

CatchMe

demarco

DoGeR

kwachu1992

olej3232

pol

swidruxxx

Zarov

Joanny - onna

Dziękuje również wszystkim z grupy Helpdesk, przyjaciele i VIP ;]

Dziękuje też wam użytkownikom w końcu bez was forum by nie istniało :)

A żeby nie było że nie ma nagród to dla niegrzecznych userów mam prezent ;]

Jeśli ktoś dostał warna 14 lub więcej dni temu może napisać do mnie PW w ciągu 24h a mu go zdejmę :)

No to by było wszystko mam nadzieję że za rok się spotkamy w jeszcze lepszej atmosferze :D

Cóż być może za rok będziemy największym forum w Polsce xD

Wszystko przed nami ;]

Pozdrawiam

Administrator ForumPC.pl

bizon11

Błażej

Przemek
komentarz
komentarz

Rok temu pisałem że miłoby było znaleźć się na liści wspomagających to forum. Teraz tak się stało jednak z wielu przyczyn zmuszony zostałem do zostanie VIP-em. Jednak bardzo miło było współpracować z tak świetnymi ludźmi. Dzięki Błażeju za takie wyróżnienie.

Cóż pewnie nie wielu z was pamiętało że to dzisiaj smile.gif

Hehe, ja wypiłem prawie z tej okazji piwko ;) Właśnie kończę :D

Sean
komentarz
komentarz

:) pamiętam dzień gdy się tu rejestrowałem :) stare czasy nie wiedziałem, że do filmów kodeki potrzeba a teraz :) perfect informatyk --- > zawdzięczam dużo własnie temu forum pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Gratulacje i kolejnych dwóch latek życzę. :)

grzeg16
komentarz
komentarz

mnie forum dużo nauczyło i dużo pewnie jeszcze nauczy - dlatego tu jestem. :D

Mateo93
komentarz
komentarz

Jak się tutaj 10 miesięcy temu rejestrowałem to podobnie jak Sean, nie umiałem Windowsa zainstalować...

A teraz? Samemu komputer złożyłem i Linuksa używam :)

Bizon - dzięki za świetne forum, to jest skarbnica wiedzy!

Pozdrawiam, Mateusz

Popek
komentarz
komentarz

ForumPC lata lecą, ludzie sie zmieniają, nabierają wiedzy komputerowej :)

Dobrze pamiętam ten dzień, 8 kwietnia 2007 roku godzina 17:29 - zarejestrowałem się na forum. Pierwszy post napisałem w dziale XP :)

Nawet nie wiecie ile sie tutaj nauczyłem, czytałem różne posty, co jak itp :)

Tylko nadal dla mnie ciosem jest zmiana skryptu, nadal wole PHP by Przemo.

I Love ForumPC, jest jak rodzina, miła atmosferka... :)

Gość
komentarz
komentarz
I Love ForumPC, jest jak rodzina, miła atmosferka...

PoPeK nie płacz tylko ;)

Ja na forum jestem od dosyć niedawna bowiem od 12 grudnia 2007. Wtedy nie miałem kompletnie wiedzy, a ba, system tak jak koledzy musiał mi kto inny instalować a bios był czarną magią.

A jak się zaczeło to że przyszłem na forum, wielu pomyśli miał jakiś problem to przyszedł jak większość lecz nie ;). Na forum zawitałem z... nudów.

Poprostu nie miałem kompletnie co robić, PC mi się spalił i użytkowałem laptopa siostry, a że on odpala tylko pasjansa z gier, to pomyślałem może jakieś forum. I tak zaczełem przygode. Oczywiśćie mój ulubiony dział to Zestawy Komputerowe. to tam dowiedział się że nie warto brać komputera z allegro.pl , że zły zasilacz itp. (ba! Nawet ja nie miałem pojęcia wtedy że w komputerze zasilacz jest!)

Pod koniec grudnia (czyt. Na święta) dostałem nowy PC. Składał go brat więc najgorszy nie jest (sprzęt z sygnaturki, wyszedł mnie ok. 2200zł)

No i tak nowy pc, pomyślałem, forum fajne ale ja teraz grać będe bo wkońcu moge! Lecz prawda jest inna. Kupowałem komputer pod gry a dzisiaj jedyną jaką uruchamiam (sporadycznie) to counter strike, natomiast największą moją rozrywką jest właśnie forumpc.pl.

Trafiłem oczywiście tu z google, lecz nie z takiego powodu jak zapewne 90% userów.

Dzisiaj moge już stwierdzić że od forum jestem uzależniony ;). Pierwsze co robie na pc to sprawdzam forum. Czy nie mam nowych wiadomośći, co się dzieje, czy nikt nie został adminem czy nie jest w helpdesku. Nawet w operze przy szybkim wybieraniu na miejscu pierwszym mam ForumPC.

Co do skryptu odrazu przyszłem na ipb i mi osobiście skrypt podoba się o wiele bardziej niż phpBB by przemo.

Pozdrawiam wszystkich userów i całą administracje forumpc.pl i życze kolejnych 2lat, co ja mówie 200lat ;)

Kamix
komentarz
komentarz

No ja tu mam już prawie 1,5 roku.

Powiem tyle - przyszedłem tu bo miałem problem z monitorem i kartą graficzną. Wtedy nie umiałem nic, niewiedziałem jak się instaluje Windowsa.

A patrząc na stylistykę starych postów, to kiepsko to wyglądało. Wszędzie były "!", nie wiem czemu tak pisałem.

Byłem wtedy userem świetnego systemu Windows XP i o kompach nie wiedziałem prawie nic.

Teraz wiem ile mi potrzeba i jak czegoś nie wiem to się dowiaduję, praktycznie nie używam XP, przeszedłem na Linuksa :)

Pozdrawiam całą ekipę i użytkowników(a ja nie jestem ani ekipa ani użytkownicy - noname).

I życzę jeszcze wielu lat na forum.

ciaciama
komentarz
komentarz

Ja tu jestem od paru miesięcy (31.082008 - data mej rejestracji). Znalazłem sie tutaj, bo chciałem sobie kupić komputer, wiec spytałem sie fachowców który z zestawów jest lepszy (z Komputronika). Oni powiedzieli że żaden i proponowali mi złożenie. Ja odmówiłem i kupiłem kompa z Vobisu... (heh... Jakbym składał to napewno lepiej bym wyszedł, ale jak to mówią: "Mądry Polak po szkodzie" :) )

Potem na forum nie pisałem. Dopiero zacząłem chyba w X/XI i tak sporadycznie. Jednak do forum troche (no bardziej niz troche) sie przywiązałem i jestem tu codziennie :) Właściwie to zacząłem pisać więcej dzięki Zarovowi (pomagał mi wybierać Linuksa).

PS Sorry za chaotyczną wypowiedź

PS2 Bizon gratuluje forum :)

piku
komentarz
komentarz

Chlip, chlip :P Jestem tu strasznie krótko ale strasznie mi się tu podoba. I jak ja kocham nawracać niewiernych na linuksa :rotfl: Chyba znalazłem swoje powołanie ;) Forum ma ciekawą historię i aż dziw bierze że tak szybko się rozwinęło :brawa: W blisko 2 miesiące naskrobałem tyle postów niz na innym forum w ciągu 2 lat. I chyba na dłużej tu zabawię :P I dziękuję wszystkim których tu poznałem za miłą atmosferę :)

dar55
komentarz
komentarz

ja jestem od roku i nie powiem że nie wiedziałem nic jak się zapisywałem , ale później dowiedziałem się jeszcze więcej :D.

Szkoda że moje posty-pytania są jak narazie za trudne dla naszych userów , brakuje nam prawdziwego elektronika z zamiłowania , z czasem się dorobimy . Poza tym jestem pełen podziwu dla wiedzy userów szczególnie tych młodych :D ( nieliczni wiedzą dlaczego ).

Panowie i Panie oby tak dalej , -> do przodu i uczyć się , uczyc , uczyć -> jedno be - więcej inwencji twórczej własnej :D

mis456
komentarz
komentarz

JA jestem od 4 miesięcy na forum. Gdy tu przychodziłem co nieco wiedziałem na temat kompów. Ale teraz wiem z 10 razy więcej i nadal się uczę!

TO forum dla mnie jest jak uzależnienie-nie ma dnie kiedy bym tu nie zaglądnął

Przemek
komentarz
komentarz

A co to? Grupa wsparcia dla uzależnionych? :P

Każdy pisze że zrobiłem, byłem, jestem jak w takim kółku wszyscy się wypowiadają :lol:

Apex
komentarz
komentarz

OO dzięki że wspomnieliście o stylu, który dla was zrobiłem :)

Zarov
komentarz
komentarz

Co wyście się mnie tak i tego Linuksa uczepili? :D

Rok temu to pamiętam iż pisałem tylko w dziale Linux i to jeszcze pod innym nickiem, dopiero przy tym jak padł pomysł powstania kanału IRC wyszedłem z ukrycia. Krótko po tym został zmieniony skrypt forum. Po prowadzeniu kanału otrzymałem pod opiekę dział Linux i rangę Przyjaciela, potem szybko awansowałem na moda a następnie na globalnego. Niestety sprawy prywatne zmusiły mnie do rezygnacji z moderacji tego forum. Nie wszyscy wiedza ale jestem tu juz dosc dlugo, pamietam to forum jeszcze jak w niektorych dzialach bylo 0 postow i 0 tematów :) Forum się szybko rozwijało, nie wiem jak to Bizon zrobił ale po paru miesiącach nie mogłem poznać że to to samo forum gdzie wcześniej było 8 postów w dziale Linux.

Pozdrawiam.

Kamzilla
komentarz
komentarz

Sto lat, sto lat :)

naekana
komentarz
komentarz

cd Podziękowań:

Błażejowi - bizon11: za to, że któregoś pięknego dnia postawił sobie serwer Na Diabołanie :haha:, a na tym serwerze postawił sobie forum pc, na którym poznało się prawie 20 kilo użytkowników, z czego podejrzewam 3/4 rozwiązało swój problem z kompem a zdecydowana większość znalazła Swoje Miejsce w sieci :) ; za dwuletnią administrację i zarządzanie forum, na którym narodziło sie tyle przyjaźni i które dostarczyło i dostarcza wciąż tyle miłych chwil :) ; za czuwanie nad swoimi owieczkami - ekipowymi :haha: i umiejętność schłodzenia czasem zbyt gorących dyskusji ;); i osobiście ode mnie podziękowania za to, że dzięki temu forum poznałam pewnego Wyjątkowego Człowieka - buziak :cmok:

danielek316
komentarz
komentarz
i osobiście ode mnie podziękowania za to, że dzięki temu forum poznałam pewnego Wyjątkowego Człowieka

Pozwólcie,że i ja wtrącę swoje trzy grosze. Nie jesteś odosobniona Admisiu, ja także dzięki temu forum poznałem Najbardziej Wyjątkową Osobę w moim życiu i choćby dlatego ,już zaskarbiło sobie moja dozgonną wdzięczność.

Bardzo dobrze sie tu czuje i mam nadzieje ,że takich rocznic jeszcze wiele przed nami ;)

Boski4
komentarz
komentarz

Dobrze pamiętam dzień w którym się zarejestrowałem na forum. Jeszcze na starym skrypcie. A teraz już bardzo sie forum rozwinęło. CO prawda miałem kiepskie przygody z warnami i modkami, ale to sie zmieniło.

Gość
komentarz
komentarz

Pamiętam te chwile co czlowiek nic nie umiał a teraz wszystko wiem :P

ciaciama
komentarz
komentarz
Pozwólcie,że i ja wtrącę swoje trzy grosze. Nie jesteś odosobniona Admisiu, ja także dzięki temu forum poznałem Najbardziej Wyjątkową Osobę w moim życiu i choćby dlatego ,już zaskarbiło sobie moja dozgonną wdzięczność.

Danielek, mowisz o mnie :haha:

Pamiętam te chwile co czlowiek nic nie umiał a teraz wszystko wiem tongue.gif

Ja jeszcze wszystkiego nie umiem :D

Raxen
komentarz
komentarz
Nawet w operze przy szybkim wybieraniu na miejscu pierwszym mam ForumPC.

Dokladnie :D

To jest moje pierwsze forum na ktorym napisalem wiecej niz 10 postow, dlaczego hmm jak sie czuje ta atmosfere a nie ludzi obrazajacych sie nawzajem za brak wiedzy to czlowiek sie zastanawia kto siedzi tam po 2 stronie. Ja tego tu nie zauwazylem. Jak sie zarejestrowalem nie wiedzialem prawie nic, teraz powoli sie ucze i czuje ze trzeba bedzie jednak czym sie tu wykazac :)(bo warto).

Mateusz J.
komentarz
komentarz
To jest moje pierwsze forum na ktorym napisalem wiecej niz 10 postow

A to będzie moje pierwsze forum, na którym napisze ponad 1 000 postów :) chyba, że się rozpadnie, ale to raczej nie możliwe :D

benkowik
komentarz
komentarz

Jest to jedyne forum na którym jestem co dziennie i prawie co dziennie piszę jakiś post :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.